daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko |» Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 63 votes, 5.00 average.
Old July 9th, 2008, 10:55 PM   #81
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 742

Quote:
Originally Posted by yuriy View Post
lol ale mas pravdu, ze atmosfera v ZM je "specificka"

Pre tie konkretne dva zapasy nebudu dobra volba ani pasienky, kedze po osadeni sedaciek budu mat kapacitu tak cca 10000. To uz radsej mohli dat do TT, kde je skoro dva krat tolko miest.
Atmoška je vynikajúca, taká vidiecka, no za ten štadión by sa nemuselo hanbiť ani oveľa väčšie mesto. Gratulujem Zlatým Moravciam.
Qwert no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old July 9th, 2008, 11:36 PM   #82
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by brezo View Post
Ja by som bol radšej keby hrala repre v inom meste, napr. Košice, alebo Banská Bystrica, Ružomberok. Nech SFZ prispeje peniazmi radšej tam. Teraz budú zbytočne prerábať Pasienky, keď potom postavia vedľa nároďák a už vidím ako potom Pasienky zrovnajú zo zemou. Škoda tých peňazí, inému menšiemu klubu by sa hodili. Žilina s Trnavou si už svoje štadióny vybudujú a aj keby boli už teraz hotové, neverím, že by pri terajšom vedení SFZ sa hralo v týchto mestách.
Ja by som to tiež dal buď do Trnavy, alebo Žiliny. Žilinský štadión je pekný a po dokončení rekonštrukcie bude spĺňať kritériá pre kvalifikačné zápasy LM a predkola pohára UEFA, takže na medzinárodné zápasy bude asi najlepší. Na Pasienkoch som mal možnosť byť a predstava, že sa to má rekonštruovať ma nijak nenadchýna. Radšej to mohli po dokončení národného štadióna zbúrať, resp. odviezť tú hlinu.
Joey_T no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2008, 10:28 AM   #83
yuriy
ZILINCAN

yuriy's Avatar

Likes (Received): 48

SFZ nas dost poskodilo, takze repre u nas tak skoro hrat nebude
yuriy no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2008, 01:09 PM   #84
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Quote:
Originally Posted by yuriy View Post
SFZ nas dost poskodilo, takze repre u nas tak skoro hrat nebude
Možno som mimo alebo som zaspal dobu... Ale ako to myslíš?
Old July 15th, 2008, 10:43 PM   #85
wonderdax
Non post padder

wonderdax's Avatar

Likes (Received): 2

Zmena vlastnika SK Slovan

J&T na tlacovke prezentovalo zamer postavit novy stadion zaciatkom roka o9 maju zacat buracie prace, viza ziadna, len kecy pri mineralke, tak drzme palce

http://futbal.sme.sk/c/3976789/Slova...-na-titul.html
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2008, 11:11 AM   #86
yuriy
ZILINCAN

yuriy's Avatar

Likes (Received): 48

uz by bolo nacase zacat stavat, kedze poslednych 5 krat som tam isiel s tym, ze posledny krat
yuriy no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2008, 07:58 PM   #87
Prievan
Registered User

Prievan's Avatar

Likes (Received): 42

ako nemozem suhlasit ze vsetko co je narodne by malo sidlit v hlavnom meste napr ani NASA nesidli vo Washingtone
Prievan no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2008, 09:30 PM   #88
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Na tomto sa tu zhodla asi väčšina... No je pochopiteľné, že viacero národných inštitúcií, štadiónov a podobne je v hlavnom meste. Toto je zbytočné rozoberať.
Old July 16th, 2008, 11:42 PM   #89
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 369

Quote:
Originally Posted by Prievan View Post
ako nemozem suhlasit ze vsetko co je narodne by malo sidlit v hlavnom meste napr ani NASA nesidli vo Washingtone
tak toto je trochu odveci prirovnanie.USA je uplne iny pripad ako Slovensko.Ale netvrdim.Dajme tomu nech su oficialne narodne stadiony prevazne v BA,a ked sa postupne vbuduje kvalitne stadiony aj mimo,tak nech sa hrava na striedacku,alebo podla atraktivity supera.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2008, 11:00 AM   #90
mikael77
Registered User

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
tak toto je trochu odveci prirovnanie.USA je uplne iny pripad ako Slovensko.Ale netvrdim.Dajme tomu nech su oficialne narodne stadiony prevazne v BA,a ked sa postupne vbuduje kvalitne stadiony aj mimo,tak nech sa hrava na striedacku,alebo podla atraktivity supera.
Mne je to uplne jedno kde bude "oficialny narodny stadion". Ak ten bude postaveny za statne peniaze, potom nech su primerane stadiony postavene aspon v kazdom jednom krajskom meste, tiez za stastne peniaze.

Ja si myslim, ze pre Bratislavu tiez nie je dobre mat vsetky narodne a statne institucie, aj kvoli tomu tam je doprava taka aka je.
mikael77 no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2008, 02:44 PM   #91
brezo
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by mikael77 View Post
Mne je to uplne jedno kde bude "oficialny narodny stadion". Ak ten bude postaveny za statne peniaze, potom nech su primerane stadiony postavene aspon v kazdom jednom krajskom meste, tiez za stastne peniaze.

Ja si myslim, ze pre Bratislavu tiez nie je dobre mat vsetky narodne a statne institucie, aj kvoli tomu tam je doprava taka aka je.
Mne je tiež jedno, kde bude národný štadión. Ale jedine prichádzajú do úvahy Košice a Bratislava. Pretože viac ako 30 tisícový štadión by sa určite v inom meste nevyužil. A samozrejme ide aj o to, že v týchto mestách je letisko, viac hotelov, celkovo infraštruktúra .... . A za štátne budem rád, ak sa postaví aspoň ten jeden v Bratislave. V iných mestách by štát mohol podporovať futbalové akadémie a pod.

To že jedno mesto dostane nejaké to národné centrum, neznamená, že automaticky ostatné mestá musia byť kompenzované. Hlavne, že aspoň to jedno by bolo vybudované, a je jedno kde. Keby sme mali poriadny areál na každý šport, bolo by to super.
brezo no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2008, 05:22 PM   #92
mikael77
Registered User

Quote:
Originally Posted by brezo View Post
To že jedno mesto dostane nejaké to národné centrum, neznamená, že automaticky ostatné mestá musia byť kompenzované. Hlavne, že aspoň to jedno by bolo vybudované, a je jedno kde. Keby sme mali poriadny areál na každý šport, bolo by to super.
samozrejme, ze je to o kompenzacii ... ked niekde postavia nieco aj za moje peniaze, tak samozrejme ocakavam, ze postavia aj v mojej blizkosti nieco ...
napr ak postavia v ba narodny futbalovy stadion pre 30000, nech potom pod tatrami postavia narodny hokejovy stadion pre 10000 ludi...
mikael77 no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2008, 06:21 PM   #93
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 742

Quote:
Originally Posted by Prievan View Post
Nerád ti to hovorím, ale NASA sídli vo Washingtone: http://www.nasa.gov/about/sites/index.html
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2008, 11:17 PM   #94
wonderdax
Non post padder

wonderdax's Avatar

heh, aj Petrzalka ide stavat novy stadion, dufam ze to bude nieco male a utulne. Mam pocit ze Bajan da na frak v dalsich volbach Durkovskemu....
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Old July 18th, 2008, 12:01 AM   #95
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Quote:
Originally Posted by wonderdax View Post
heh, aj Petrzalka ide stavat novy stadion, dufam ze to bude nieco male a utulne. Mam pocit ze Bajan da na frak v dalsich volbach Durkovskemu....
Tym padom Fico moze nastolit politiku jednej spravnej strany,pre vsetkych.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old July 18th, 2008, 12:17 AM   #96
Prievan
Registered User

Prievan's Avatar

Likes (Received): 42

OK ospravedlnujem sa spatny priklad, ale chcel som tym povedat ze nevidim nic spatne na tom ze by malo stat nejake narodne sportove centrum v Ziline
Prievan no está en línea   Reply With Quote
Old July 18th, 2008, 11:40 AM   #97
Kvietok
Moderator

Kvietok's Avatar

Likes (Received): 102

Uz mi cela tato vec s narodnymi stadionmi, divadlami, cintorinmi a neviem cim vsetkym pride totalne stupidna. Osobne to cele vnimam len ako sposob uliat si zo statneho. Za par rokov sa tak mozno dockame narodneho pinpongoveho, potapacskeho alebo paintbaloveho centra. Je4 to smutne, no mne (a predpokladam ze aj (90% obcanom tejto krajiny) su narodne divadlo, cintorin ci stadion velmi vzdialene (vo vsetkych ohladoch).
Old July 18th, 2008, 11:51 AM   #98
wuane
Registered User

wuane's Avatar

To o ulievani do vreciek je jasne uz asi kazdemu.No a o tej vzdialenosti.Este to nie je idealne,ale ak sa spravi zeleznica,dialnica,nejake Rka,a letenky nebudu drahe,na Slovensku nemoze byt nic vzdialene.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old July 21st, 2008, 11:17 AM   #99
metropoly_sk
Slovakia

metropoly_sk's Avatar

Likes (Received): 68

http://www.cassovia.sk/korzar/clanok....7.2008/92629K

Steel Aréne je Stavbou roka 2008

KOŠICE. Steel Aréna - košický štadión Ladislava Trojáka - získala ocenenie Stavba roka 2008. Odborná porota s medzinárodnou účasťou udelila cenu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave za uplatnenie vedy a techniky pri realizácii stavebného diela. V 14. ročníku celoštátnej súťaže sa košický štadión ocitol až v tomto roku, keďže oficiálne bol skolaudovaný len v decembri 2007, dovtedy fungoval len s povolením na dočasné užívanie.

"Takéto ocenenie je pre všetkých, ktorí sa na dostavbe podieľali, zadosťučinením. Zainteresovaným za to patrí vďaka. Mám veľmi dobrý pocit," uviedol generálny manažér Steel Arény Igor Havrila.
Old August 3rd, 2008, 02:17 PM   #100
chuanpablo
Registered User

chuanpablo's Avatar

Stadion Artmedie

Takze podla najnovsich informacii sa stadion artmedie rozobere, a postavi niekde inde[1]. 120tisicova petrzalka tym pride o svoj hlavny stadion, ktory sa vyuzival aj na koncerty.

Z povodneho stadiona sa pouzije len zelezna konstrukcia a betonove bloky, pod sedackami. Stara press a VIP tribuna, v ktorej utrobach sa nachadzali satne, bude kompletne zburana.

Ako nove miesto navrhujem pozemok, ktrory je urceny aj pre novu hokejovu halu na konci Petrzalky. Mohli by vyuzivat spolocne parkovacie priestory a zvysila by sa tak aj atraktivita novoplanpvaneho "SouthCity". Rozloha pozemku je 9.6 hektara a podla hovorkine Bratislavskeho samospravneho kraja stačia na hokejovu arénu dokopy 4 hektare.
chuanpablo no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules