daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowa oraz rowerowa

Reply

Thread Tools
Old November 3rd, 2008, 07:49 PM   #3201
bystrzak2000
Registered User

bystrzak2000's Avatar

Likes (Received): 185

Trzymam pana Garcarza za słowo
bystrzak2000 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old November 4th, 2008, 04:43 PM   #3202
cccc55
Registered User

Likes (Received): 0

Niedawno wymieniano rozjazdy na skrzyżowaniu Ruska/Kazimierza Wlk. Szkoda. że zamiast tego zadania nie cofnięto krawężnika (bo domyślam się, że tylko tyle w/s skrajni należy zrobić) na Świdnickiej. Miałem okazję zapytać pół roku temu podczas debaty na PWr pana Turzańskiego czemu na Widoku nie spotykamy Skód jadących na Krzyki, otrzymałem odpowiedź: "Proszę zapytać ZDiUMu, to według nich jest to tor awaryjny".

A najchętniej widziałbym kompleksowy przetarg:
dostosowanie skrajni na Świdnickiej + przebudowa feralnego przejścia dla pieszych w tym samym miejscu + zielone (trawiaste torowisko) na Widoku, tam gdzie tory idą na podsypce.
cccc55 no está en línea   Reply With Quote
Old November 6th, 2008, 04:40 PM   #3203
seban
Registered User

Marszałek tworzy aglomerację wrocławską

Jeden bilet na wrocławskie tramwaje i autobusy oraz pociągi podmiejskie do Trzebnicy czy Świdnicy. A w przyszłości także m.in. wspólny system segregacji odpadów. Takie cele stawiają sobie samorządowcy, którzy chcą powołać związek gmin aglomeracji wrocławskiej.

W Urzędzie Marszałkowskim trwają rozmowy na ten temat - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Związek miałby powstać wiosną. W jego skład mogą wejść Wrocław wraz z sąsiednimi gminami i powiatami.

Jest już propozycja nazwy tej nowej organizacji: Aglomeracyjny Związek Komunikacyjny "Metropolia Wrocławska". Jego celem ma być stworzenie spójnego systemu kolei podmiejskiej wokół Wrocławia. Czyli skoordynowanie istniejących i planowanych połączeń z takimi miastami, jak Świdnica, Oława, Brzeg Dolny, czy Trzebnica.

Ułatwieniem dla pasażerów miałby być jednolity bilet aglomeracyjny, który obowiązywałby zarówno w lokalnych pociągach, jak i we wrocławskich tramwajach i autobusach. Gminy tworzące związek dbałyby też o dworce i przystanki na swoim terenie.

Inspiracją jest powołany dwa lata temu Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej (tworzą go m.in. Gdańsk, Gdynia i Sopot), który postawił sobie za cel jak najszybsze wprowadzenie wspólnego biletu na tamtejszą kolej i komunikację miejską.

W przyszłości związek gmin aglomeracji wrocławskiej mógłby zająć się także innymi tematami. Choćby utworzeniem wspólnego systemu segregacji odpadów.

Warto pamiętać, że od paru lat kolejne rządy pracują nad projektem ustawy, która ma umożliwić największym polskim miastom i otaczającym je gminom formalne powoływanie aglomeracji. Jednak niedawno konwent marszałków województw opowiedział się przeciwko temu projektowi. Tymczasem wśród samorządowców popularny jest pogląd, że aglomeracje już de facto istnieją. A jedną z nich jest Wrocław z okolicami.

W tej sytuacji tworzony pod patronatem marszałka związek gmin to taka skromniejsza wersja aglomeracji. Zamiast nowego szczebla samorządu możemy mieć po prostu porozumienie miast i miasteczek w sprawie realizacji wspólnego projektu.

Kluczowa dla sukcesu tego przedsięwzięcia będzie reakcja władz Wrocławia, którego prezydent Rafał Dutkiewicz jest skonfliktowany z rządzącą województwem koalicją PO-PSL. A to przecież jej nominat - marszałek Marek Łapiński - montuje związek gmin aglomeracji wrocławskiej.

http://prw.pl/articles/view/8730/mar...cje-wroclawska
seban no está en línea   Reply With Quote
Old November 6th, 2008, 09:26 PM   #3204
MHL
Michał

MHL's Avatar

Likes (Received): 459

http://www.slaskwroclaw.pl/
Quote:
Zwycięski projekt tramwaju
WKS Śląsk Wrocław SA /03.11.08 17:53

Spośród nadesłanych projektów wizualizacji tramwaju promującego piłkarski Śląsk Wrocław wybrano propozycję Pawła Koziołka. Według jego projektu zostanie pomalowany tramwaj, który będzie poruszać się po ulicach Wrocławia.
Dziękujemy wszystkim fanom, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie propozycji graficznej.
Kolejny etap prac to malowanie tramwaju, a dokona tego Filip Skont. Patrząc na jego dokonania (http://www.skont.pl/graffiti.htm) można być pewnym, że malunek zostanie wykonany profesjonalnie.
Inauguracyjny kurs zaplanowano na 20 listopada.

Old November 7th, 2008, 03:00 PM   #3205
jacekq
Registered User

Likes (Received): 224

Miejmy nadzieję, że w realu będzie lepiej.
Old November 7th, 2008, 04:11 PM   #3206
under-writer
Registered User

Likes (Received): 9

Obawiam, że raczej tylko gorzej.
under-writer no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2008, 11:37 PM   #3207
korver
Registered User

korver's Avatar

Likes (Received): 216

Coś trzeba zrobić z ustawieniem świateł na skrzyżowaniach Borowska/Gliniana i Borowska/Dyrekcyjna. Jadąc autobusem Borowską od strony Aquaparku stoi się ok 15-20 minut w korku, chociaż w kolejce czeka przeważnie nie więcej niż 10 samochodów. Ale zielone światło dla Borowskiej na skrzyżowaniu Borowska/Gliniana i w dodatku nie jest skoordynowana ze światłami na Borowskiej/Dyrekcyjnej. Przez co ten krótki odcinek Borowskiej między Glinianą i Dyrekcyjną jest zapchany samochodami jadącymi z Glinianej. Trzeba coś z tym zrobić, a najlepiej wybudować taki pas dla autbusów:

Old November 10th, 2008, 02:26 AM   #3208
pikuś
Registered User

Likes (Received): 2

oczywiście bus pas mógł być, przynajmniej na dojeździe do skrzyżowania, to jakaś mądrala sobie wymyśliła ze trzeba jezdnie zwężyć
pikuś no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2008, 05:42 PM   #3209
MHL
Michał

MHL's Avatar

Widziałem, że po około 5 minutach tramwaj pojechał.. nie wiem niestety jak ;D

Last edited by MHL; November 11th, 2008 at 05:47 PM.
MHL está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 11th, 2008, 05:56 PM   #3210
JaBaal
Registered User

JaBaal's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by MHL View Post
Pewnie z 5-10 chłopa wysiadło z tramwaju i przestawiło tyłek tego blachosmroda.
JaBaal está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 12th, 2008, 01:33 AM   #3211
geogregor
Registered User

geogregor's Avatar

Likes (Received): 2070

Quote:
Za to powinny byc gigantyczne mandaty.
geogregor no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2008, 04:01 AM   #3212
Lazi
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
przemieszczałem sie tym tramwajem, w chwili gdy doszedłem na stacje "arkady" to w tej samej chwili tramwaj przyjechał wiec faktycznie szybko sobie poradzili.
Lazi no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2008, 09:04 AM   #3213
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

Likes (Received): 1049

Quote:
Originally Posted by geogregor View Post
Za to powinny byc gigantyczne mandaty.
Jeśli się dobrze przyjrzałem, to ten samochód ma rejestrację ze Zgierza (EZG) albo Zduńskiej Woli (EZD)?
Hyper no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2008, 10:36 PM   #3214
pikuś
Registered User

ajaj bym zapomniał Chyba moje marzenia się ziściły, na przystanku Kazimierza Wielkiego/Świdnicka jest coś "rozkopane" i chyba przesuwają przejście dla pieszych tak żeby tramy mogły w skręcać w Widok, nie wiem czy to na pewno o to chodzi, ale mam maga nadzieje, że właśnie tak będzie, cieszę się jak dziecko
pikuś no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2008, 11:54 AM   #3215
bystrzak2000
Registered User

bystrzak2000's Avatar

Likes (Received): 185

Skody i tak nie mogą tam jechać ze względu na nieodpowiednią skrajnię ma przystanku. To przejście dla pieszych nie stanowi żadnego problemu (tramwaje już nie raz tam kursowały).
bystrzak2000 no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2008, 10:54 PM   #3216
koloko.sdk
Motorniczy

koloko.sdk's Avatar

Likes (Received): 19

Quote:
Originally Posted by pikuś View Post
ajaj bym zapomniał Chyba moje marzenia się ziściły, na przystanku Kazimierza Wielkiego/Świdnicka jest coś "rozkopane" i chyba przesuwają przejście dla pieszych tak żeby tramy mogły w skręcać w Widok, nie wiem czy to na pewno o to chodzi, ale mam maga nadzieje, że właśnie tak będzie, cieszę się jak dziecko

Obawiam się, że tylko wodociągowcy coś robią, tam jest studzienka z której już nie raz wydostawały się kłęby pary.
Old November 17th, 2008, 10:30 AM   #3217
Berserker
Wroclaw

Berserker's Avatar

Likes (Received): 14

Quote:
Originally Posted by Hyper View Post
Jeśli się dobrze przyjrzałem, to ten samochód ma rejestrację ze Zgierza (EZG) albo Zduńskiej Woli (EZD)?
Niech ma nawet rejestrację z Madrytu, bo ten fakt i tak nie zwalnia od myślenia.
Old November 17th, 2008, 03:24 PM   #3218
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

Likes (Received): 1049

Ano prawda. W całej Polsce mogą i trafiają się takie osoby, ale są pewne powiaty, które się tym wybitnie wyróżniają, stąd to spostrzeżenie.
Hyper no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2008, 06:18 PM   #3219
MHL
Michał

MHL's Avatar

Jedności Narodowej - jakieś 700 m do placu Bema - od tego momentu tramwaj STOI za autami !!

JA CHCĘ WYDZIELONYCH PASÓW DLA TRAMWAJÓW !!!

Wiecie ile jedzie tramwaj nr 6 z Kromera do Ronda na Pows. Śl.? Na rozkładzie 26 minut - bez korków jedzie zazwyczaj ok. 30 min, ale pomijam już te 4 min. Dziś jechałem od 15:51 do 16:51 - 60 min. !!! Do pl. Bema ok. 30 min. - wszystko stoi na Jedności Narodowej! Niech namalują tam pas oddzielny dla tramwajów, bo rano ok. godz. 8 wszystkie tramwaje 6, 8, 11 i 23 stoją tam, po czym spóźniają się jakieś 30 min. na zajezdnie na drugim końcu miasta.. i o godz. 9 nie ma ich na mieście !! Tak jest rano i po 15... wszystko się tragicznie spóźnia.. W imieniu 150 ludzi jadących przez godzinę 6 apeluję aby wydzielić tam pas.. i nie obchodzi mnie 20 ludzi w samochodach grzejących sobie tyłek na torowisku !!!!!!!!!

Last edited by MHL; November 20th, 2008 at 07:06 PM.
MHL está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 20th, 2008, 06:21 PM   #3220
Mindcrasher
Healesville Sanctuary

Mindcrasher's Avatar

To i tak nieźle, ja ostatnio godzinę jechałem nim z Kromera do Arkad, na rondo byłoby pewnie jeszcze dłużej
Mindcrasher no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
komunikacja, komunikacja miejska, komunikacja zbiorowa, transport, wrocław

Thread Tools

Posting Rules