daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > Urbanism, Architecture and Infrastructure > Projects and Construction Updates

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old December 17th, 2008, 06:11 PM   #1021
Daren
Registered User

Daren's Avatar

Likes (Received): 15

akurat som chcel tiez dat ten clanok s tou krizovatkou no je to fakt celkom sranda ja som tam bol pred tyzdnom ako domacim to neni problem si myslim ale fakt ak dakto ide tade co neni z BB tak musi mat v tom pekny gulas....este by ma zaujimalo kedy chcu dorobit ten 300metrovy usek...ale o tom sa uz nezmienia...viackrat som to tam bol pozerat v ceste tam stoji niekolko domov a kedze sa este nezburali ocakavam ze si na dokoncenie zase pockame par rokov.......

co sa akvaparku tyka tak to sa dalo cakat...
Daren no está en línea  

Sponsored Links

Old December 17th, 2008, 06:13 PM   #1022
SunshineBB
Hello

Likes (Received): 120

Quote:
mhhh netvrdim ze to nieje odvazny projekt ale neviem si predsatvit kde sa to tam ma vtrepat..
v pohode to tam zapadne, aj ja som sa cudoval, kedze to mam rovno pod oknami, ale pravdou je , ze to nieje nejaka velka masa, splni to svoj ciel, negativum je zmensenie zelenej plochy, na druhej strane, tu plochu vyuzivaju len psickari na vencenie, a potom snad uz len chrobaky a ina haved co tam byva
SunshineBB no está en línea  
Old December 17th, 2008, 06:20 PM   #1023
mimino4
Europa shocking búda

mimino4's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by SunshineBB View Post
v pohode to tam zapadne, aj ja som sa cudoval, kedze to mam rovno pod oknami, ale pravdou je , ze to nieje nejaka velka masa, splni to svoj ciel, negativum je zmensenie zelenej plochy, na druhej strane, tu plochu vyuzivaju len psickari na vencenie, a potom snad uz len chrobaky a ina haved co tam byva
Ja byvam tiez pri gastanovej len z opacnej strany Tajovky teda na Mlynskej, skolu vidim z okna domu, to ma byt niekde v tom priestranstve uz tych existujucich garazi?
Old December 17th, 2008, 08:40 PM   #1024
SunshineBB
Hello

Quote:
Ja byvam tiez pri gastanovej len z opacnej strany Tajovky teda na Mlynskej, skolu vidim z okna domu, to ma byt niekde v tom priestranstve uz tych existujucich garazi?
no ked ides po gastanovej smerom od cintorina, od hora, tak oproti panelaku, tam kde je rodinny dom, tak vedla neho, za obchodom M-Market ... na kraji toho dvora, kde su tie relativne nove oplotene preliezky a hojdacky(myslim ten dvor Podlavicka cesta - Povstalecka - Javorova) ...
Old December 17th, 2008, 09:38 PM   #1025
wizard112
Registered User

Likes (Received): 31

Tak Aqualand sa opäť odkladá, nič mimoriadne. Nie je to prvý ani poslednýkrát.
wizard112 no está en línea  
Old December 18th, 2008, 02:09 AM   #1026
BB-sten18
Registered User

BB-sten18's Avatar

Likes (Received): 2

Malinky OT: celkom pekna zbierka rozych photos of BB
BB-sten18 no está en línea  
Old December 22nd, 2008, 11:54 AM   #1027
SunshineBB
Hello

nikto nic? uz par dni? co u nas zdochol pes? .. a ta trojka stale nieje
Old December 22nd, 2008, 12:38 PM   #1028
wizard112
Registered User

III. čoskoro bude.

Nič nové neštartuje, preto ticho. Ale nabudúci rok sa v mestskom rozpočte počíta s výstavbou mosta do Iliašu (osobne tomu nedávam veľké šance) a s rekonštrukciou mosta v Podlaviciach. Uvidíme, čo z toho sa zrealizuje.
Old December 22nd, 2008, 08:23 PM   #1029
Koro
Inteleguán

Koro's Avatar

Likes (Received): 186

okrem tych mostov sa planuje dost zaujumavych veci, napr. kruhac na krizovatke polna-sladkovicova a nasledne prepojenie s gorkeho

viac na http://www.poslanec.sk/dokumenty/ind...zemi_mesta_BB/
Koro no está en línea  
Old December 23rd, 2008, 01:50 AM   #1030
Daren
Registered User

Daren's Avatar

Likes (Received): 15

wow nice no ten kruhac nechapem naco tam chcu dat podla mna tam neni ziaden problem s dopravou a zase len bude chaos ked tam bude dvojprudovy...ale mna skor zaujalo premostenie pri zeleznicnej stanici radvan ktore by sluzilo ako zjazd z dialnice...ten napad sa mi paci...dufam ze sa to uskutocni....a inak ak si tu novy tak vitaj
Daren no está en línea  
Old December 23rd, 2008, 09:15 AM   #1031
mirkobb
Registered User

mirkobb's Avatar

Likes (Received): 80

Quote:
Originally Posted by SunshineBB View Post
nikto nic? uz par dni? co u nas zdochol pes? .. a ta trojka stale nieje
Sorry, omlúvam sa, trojka bude "pod stromček".., a to je kedy..?
mirkobb no está en línea  
Old December 23rd, 2008, 10:14 AM   #1032
wizard112
Registered User

Quote:
Originally Posted by Daren View Post
wow nice no ten kruhac nechapem naco tam chcu dat podla mna tam neni ziaden problem s dopravou a zase len bude chaos ked tam bude dvojprudovy...ale mna skor zaujalo premostenie pri zeleznicnej stanici radvan ktore by sluzilo ako zjazd z dialnice...ten napad sa mi paci...dufam ze sa to uskutocni....a inak ak si tu novy tak vitaj

Ani ja nie som fanúšikom krúhačov kde-kade, potom to dopadne ako pri ESC. Lenže my v BB máme takých skvelých dopravných návrhárov a architektov, ktorý zastávajú názor, že kruhový objazd je univerzálne riešenie pre každú križovatku, kdekoľvek... Osobne by som kruháče rozhodne nedával ako typ križovatky pri styku štvorprúdovky s akoukoľvek inou cestou, tam je najideálnejšie (samozrejme nie paušálne) CSS. A maximálnu hrôzu mám s mega kruháku plánovaného pri Dome kultúry.
Old December 23rd, 2008, 10:15 AM   #1033
wizard112
Registered User

Quote:
Originally Posted by mirkobb View Post
Sorry, omlúvam sa, trojka bude "pod stromček".., a to je kedy..?
Tešíme sa.
Old December 23rd, 2008, 12:16 PM   #1034
attilio
:)

attilio's Avatar

Likes (Received): 8

inac nic v zlom ale taka otazka, ze to nemoze zalozit novy thread hociaky bystrican ze tak cakate? a ked vam nahodou dakto z ineho mesta zalozi tak je ohen na streche ja sa len pytam
attilio no está en línea  
Old December 23rd, 2008, 04:44 PM   #1035
Koro
Inteleguán

Koro's Avatar

Likes (Received): 186

Quote:
Originally Posted by Daren View Post
v sucasnosti tam problem nie je ale ked tam pribudne stvrta cesta od Gorkeho tak to bude o inom... a jj som novy dik

wizard: kruhace nie su vseliek ale mne sa ten pri ESC celkom paci, co je na nom zle?
Koro no está en línea  
Old December 23rd, 2008, 05:36 PM   #1036
wizard112
Registered User

Quote:
Originally Posted by Koro View Post
wizard: kruhace nie su vseliek ale mne sa ten pri ESC celkom paci, co je na nom zle?
Čo sa týka malého kruháča, tam by bol žiadúci podchod pre chodcov, aby to tam bolo aspoň ako tak... Obávam sa však, že pri súčasnom náraste IAD už nestačí len budovať kruhové objazdy, ale je potrebné buď rozširovať súčasné komunikácie z dvoj na štvorpruhové, poprípade urýchlene začať budovať alternatívne trasy (vnútorný mestský okruh, vonkajší atď.).

Pri veľkom kruháči akosi projektanti pozabudli, že ho neumiestňujú do vákua, ale doslova pár metrov od svetelnej križovatky pod estakádami, takže v rannej a popoludňajšej špičke je pravidelne zapchatý vozidlami čakajúcimi na odbočenie doľava. Tam by ešte bola možnosť upraviť signálny plán, aby sa tento nežiadúci efekt zmiernil. Ďalšia vec, čo sa mi na ňom nepáči, je vodorovné dopravné značenie, kedy jedno sprosté riešenie nahradilo ďalšie "ešte inteligentnejšie". Ak by ale aj došlo k náprave v týchto záležitostiach, stále by sme len plátali hlúpe základné riešenie. Ideálna by tam bola svetelná signalizácia (ako predtým), samozrejme "zosynchronizovaná" s tou pod estakádou.
Old December 23rd, 2008, 07:33 PM   #1037
Zelenac
Registered User

Likes (Received): 0

ako sa zda hotel pri pamatniku bude - co ma tesi je to ze na neho bude vypisana medzinarodna architektonicka sutaz takze dufajme ze to bude nieco kvalitne
PS - vsetkym vesele vianoce a uz sa neviem dockat trojky
Zelenac no está en línea  
Old December 23rd, 2008, 10:32 PM   #1038
SunshineBB
Hello

Šťastné a Veselé

Tak ... Všetkým Vám, prispievateľom našej Banskobystrickej sekcie fóra prajem krásne prežitie vianočných sviatkov, veľa zdravia , šťastia a dalších obligátnych záležitostí ... taktiež Vám prajem Šťastný nový rok .... nech vam to tu fičí tak ako doteraz, rovnako nech sa vám darí aj v osobnom živote ... trikrát Hurá ... (na zdravie)
Old December 24th, 2008, 04:07 AM   #1039
mirkobb
Registered User

mirkobb's Avatar

Quote:
Originally Posted by attilio View Post
inac nic v zlom ale taka otazka, ze to nemoze zalozit novy thread hociaky bystrican ze tak cakate? a ked vam nahodou dakto z ineho mesta zalozi tak je ohen na streche ja sa len pytam
Môže hocikto, a kľudne aj z iného mesta, však si nám už jeden založil..
mirkobb no está en línea  
Old December 24th, 2008, 04:21 AM   #1040
mirkobb
Registered User

mirkobb's Avatar

Tak sa nám "narodilo" nové vlákno [Banská Bystrica] Projects and Construction Updates III

Prosíme ďaľšie príspevky už adresovať tam, nech je toto posledný príspevok s odkazom na nové vlákno, tento thread bude uzamknutý.
mirkobb no está en línea  

Closed Thread

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules