daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old December 30th, 2008, 09:17 PM   #1361
metjuLFC
Registered User

metjuLFC's Avatar

Likes (Received): 0

Koniar czy jak jedziesz to "bója" czy też nie? Bo patrząc na zdjęcia to można mieć wrażenie że troszkę źle ułozony jest "dywanik". Mam nadzieję że to tylko złudzenie optyczne...
metjuLFC no está en línea  

Sponsored Links

Old December 30th, 2008, 09:24 PM   #1362
Michu33
... ... ...

Michu33's Avatar

Likes (Received): 15

To chyba od brudnej szyby
Michu33 no está en línea  
Old December 30th, 2008, 10:50 PM   #1363
Koniar
Skończyć obw. Warszawy!

Koniar's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by metjuLFC View Post
Koniar czy jak jedziesz to "bója" czy też nie? Bo patrząc na zdjęcia to można mieć wrażenie że troszkę źle ułozony jest "dywanik". Mam nadzieję że to tylko złudzenie optyczne...
Jak pisałem wcześniej - mi nie trzęsło na tym odcinku, jak już to na obwodnicy Wyszkowa. I potem okazało się, że w aucie było coś nie tak z obciążnikami.

Quote:
Originally Posted by Michu33 View Post
To chyba od brudnej szyby
Nie,bo akurat mój tata ma bzika na punkcie czyszczenia auta ;P
Koniar no está en línea  
Old December 31st, 2008, 10:17 AM   #1364
JurAd
Registered User

Odnośnie map internetowych

Wczoraj przypadkiem trafiłem na betę nowej wersji map targeo i tam już mają m.in. obw. Wyszkowa i ostatni odcinek A1
JurAd no está en línea  
Old December 31st, 2008, 10:42 AM   #1365
Koniar
Skończyć obw. Warszawy!

Koniar's Avatar

Chyba coś kręcisz, bo ja popatrzałem po mapach i jakoś nie znalazłem obwodnicy Wyszkowa i pomorskiego odcinka A1. Zarzuć linkiem, jakbyś mógł.

W ogóle ciekawe, że S6 wokół Trójmiasta jest specjalnie oznaczone na mapie, ale obwodnica Ostrowii Maz. i Radzymina nie ;P Ciekawe, czy Wyszków tak samo pokażą ;P
Koniar no está en línea  
Old December 31st, 2008, 11:01 AM   #1366
Hetman
EF PD o/Warszawa

Hetman's Avatar

Quote:
Originally Posted by Koniar View Post
Chyba coś kręcisz, bo ja popatrzałem po mapach i jakoś nie znalazłem obwodnicy Wyszkowa i pomorskiego odcinka A1. Zarzuć linkiem, jakbyś mógł.

W ogóle ciekawe, że S6 wokół Trójmiasta jest specjalnie oznaczone na mapie, ale obwodnica Ostrowii Maz. i Radzymina nie ;P Ciekawe, czy Wyszków tak samo pokażą ;P
Może nie za bardzo pasuje do tego wątku, ale wrzucę ciekawostkę. W Google Maps też nie ma zaznaczonego nowego odcinka A1, ale jak wyznaczasz trasę Warszawa-Hel, to prowadzi Cię śladem A1 (wygląda to komicznie jakby szło w szczerym polu)

Kliknij tu
Hetman no está en línea  
Old December 31st, 2008, 11:52 AM   #1367
JurAd
Registered User

Quote:
Originally Posted by Koniar View Post
Oto on.

W ogóle to nie łapię kiedy odsyła do starej, kiedy do nowej.
Na starej w każdym razie mi się baner pojawił, więc wlazłem...

Last edited by JurAd; December 31st, 2008 at 12:06 PM. Reason: Format correction
JurAd no está en línea  
Old December 31st, 2008, 12:07 PM   #1368
karol8888888
Registered User

chyba Koniar trosku sie pomyliles bo napisales ze na obwodnicy Wyszkowa trzesie a na odcinku Radzymin-Wyszków nie :P raczej powinno byc odwrotnie :P
karol8888888 está en línea ahora  
Old December 31st, 2008, 12:17 PM   #1369
lkmiec
Registered User

Likes (Received): 78

odkad napisalem, ze odcinek Radzymin-Wyszkow jest moim zdaniem nierowny, i posypaly sie podobne glosy, Koniar jest chyba jedynym ciagle twierdzacym cos odwrotnego

moze to kwestia doswiadczenia (w sensie posiadania bazy porownawczej), a moze kwestia tego, ze wiekszosc z nas obserwowala to z siedzenia kierowcy (kiedy znacznie lepiej czuje sie droge), a Koniar (jak rozumiem) z siedzenia pasazera

Pozdrawiam
lkmiec no está en línea  
Old December 31st, 2008, 12:18 PM   #1370
john murrow
Dżast juzer

john murrow's Avatar

Likes (Received): 316

nie wiem czy ktos doswiadczyl tego samego, czy mam juz jakas zacme na oczach, ale jechalem kilka dni temu w nocy obwodnica Wyszkowa i ze zdumieniem przypatrywalem sie zielonym tablicom umieszczonym na bramkach nad jezdniami i w pasie drogowym - otoz byly kompletnie niewidoczne. Nie odbijaly swiatla i sprawialy wrazenie czyms wysmarowanych. Moi wspolpasazerowie twierdzili, ze musza byc jeszcze pokryte jakas folia, ktorej wykonawca nie zerwal - wersja malo prawdopodobna, mysle. To raczej brud - ale czy brud ma az taki wplyw na widocznosc? Jezdze sporo ale nie widzialem jeszcze czegos takiego na nowej drodze - nowe znaki zazwyczaj swietnie odbijaja swiatla samochodu a tu naprawde ciezko bylo odczytac nazwy kierunkowe. Ktos wie, o co chodzi?
john murrow no está en línea  
Old December 31st, 2008, 12:20 PM   #1371
Koniar
Skończyć obw. Warszawy!

Koniar's Avatar

Quote:
Originally Posted by karol8888888 View Post
chyba Koniar trosku sie pomyliles bo napisales ze na obwodnicy Wyszkowa trzesie a na odcinku Radzymin-Wyszków nie :P raczej powinno byc odwrotnie :P
Karol, proszę, czytaj wszystkie posty, bo nie mam ochoty tłumaczyć tej samej rzeczy trzeci raz

JurAd thx za linka. Rzeczywiście są te trasy

lkmiec to nie tak, że twierdzę, że się mylicie. Po prostu w przypadku mojej podróży było inaczej niż u was, bo na odwrót. A co do powodu to odsyłam do tych samych postów co Karola.
Koniar no está en línea  
Old December 31st, 2008, 12:27 PM   #1372
lkmiec
Registered User

Likes (Received): 78

Quote:
Originally Posted by john murrow View Post
nie wiem czy ktos doswiadczyl tego samego, czy mam juz jakas zacme na oczach, ale jechalem kilka dni temu w nocy obwodnica Wyszkowa i ze zdumieniem przypatrywalem sie zielonym tablicom umieszczonym na bramkach nad jezdniami i w pasie drogowym - otoz byly kompletnie niewidoczne.
poszukaj w watku o Amber One, tam jest dokladnie ten sam problem --> znaki staja sie niewidoczne kiedy jest wilgotno i oczywiscie kiedy sa oswietlone przez samochod

nie pamietam dobrze, ale to chyba kwestia jakiesc folii (ale nie tymczasowej, docelowej) ktora sa pokryte

Pozdrawiam
lkmiec no está en línea  
Old December 31st, 2008, 01:06 PM   #1373
mako22
Senior Member

mako22's Avatar

Likes (Received): 81

Zwrocil ktos uwage, ze na duzej tablicy jadac od Warszawy przed obwodnica Wyszkowa jest podana odleglosc na "Budziska" podczas gdy na innych z tego co sie przyjzalem jest juz tak jak byc powinno czyli "Budzisko"

[Ełk] Stolica Mazur
[Ełk] Inwestycje

How to improve perfection?
How to defeat unbeatable?
mako22 no está en línea  
Old December 31st, 2008, 07:31 PM   #1374
Koniar
Skończyć obw. Warszawy!

Koniar's Avatar

Ciekawe jest też to, że za węzłem Mostówka mamy w kilometrażu podane, że do Wyszkowa jest 12 km, kiedy to po przejechaniu tych 12 km jesteśmy koło Kamizy ;P

No, a teraz obiecane foty z obwodnicy Wyszkowa

Zaczynamy Początek obwodnicy od strony Warszawy podobny do początku obwodnicy Ostrowii Maz. od str. Białegostoku.

Węzeł Lucynów.

Tak przy okazji to wydaje mi się, że jest zbyt ostry zakręt na węźle dla osób jadących z Białegostoku, które chcą zjechać na Lucynów. Bo dla tych jadących do stolicy jeszcze ok., ale czy dla kierowców jadących do Lucynowa nie jest za ostry zakręt?

Jedziemy dalej.

Węzeł Skuszew.

Most nad Bugiem.

Jesteśmy za mostem, na najbliższych zdjęciach węzeł Turzyn. Tutaj akurat brakuje tabliczki z węzłem o ile dobrze pamiętam.

I za chwile koniec drogi ekspresowej.

I koniec. Mam tylko jedno pytanie – jeżeli do Kamizy idzie dojechać przez węzeł Turzyn (ponoć), to po jaką cholerę GDDKiA przyszykowała nam za zakrętem niespodziankę w postaci tego skrzyżowania?

W aparacie zdjęcia były idealne, ale kurcze przez zmniejszanie troche sie zwaliły. Ale ważne, że trase widać

3mcie się i wszystkiego najlepszego na Nowy Rok A ta fotorelacja cała to prezent ode mnie dla was na Nowy Rok
Koniar no está en línea  
Old December 31st, 2008, 07:52 PM   #1375
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

No wlaśnie fajna fotorelacja, ale zdjęcia za małe.
Przy okazji Koniar: w atlasie Marco Polo 2008 obwodnica Zambrowa jest w budowie (czego zainteresowanym na 2009 życzę!).
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea  
Old December 31st, 2008, 08:19 PM   #1376
Koniar
Skończyć obw. Warszawy!

Koniar's Avatar

Quote:
Originally Posted by smar View Post
No wlaśnie fajna fotorelacja, ale zdjęcia za małe.
Ja tak jakoś za bardzo zmniejszam po pierwsze z przyzwyczajenia, po drugie z tej racji, że nie mam ochoty dawać olbrzymich zdjeć. Potem forum jest rozszerzone i przeglądanie tematu wygodne nie jest. I zdaje sobie sprawę, że nie jestem jedyny.

Jeśli zdarzy mi się robić jakieś fotorelacje jeszcze (prawdopodobnie z obwodnicy Zambrowa będą fotki z okolicy Zambrowa, DK63 i ul. Żytniej, co do Wiśniewa to nie wiem) to będę dawać większe foty.

Quote:
Originally Posted by smar
Przy okazji Koniar: w atlasie Marco Polo 2008 obwodnica Zambrowa jest w budowie (czego zainteresowanym na 2009 życzę!).
Wiem, widziałem Już na przyszłość zaznaczyli I oby się to spełniło. Ponoć przetarg na trzeci kwartał 2009 ma być. Zainteresowanym co do reszty wiadomości zapraszam do tematu o obwodnicy Zambrowa.
Koniar no está en línea  
Old December 31st, 2008, 08:37 PM   #1377
jaceq
Registered User

jaceq's Avatar

Likes (Received): 574

Quote:
Originally Posted by lkmiec View Post
poszukaj w watku o Amber One, tam jest dokladnie ten sam problem --> znaki staja sie niewidoczne kiedy jest wilgotno i oczywiscie kiedy sa oswietlone przez samochod

nie pamietam dobrze, ale to chyba kwestia jakiesc folii (ale nie tymczasowej, docelowej) ktora sa pokryte

Pozdrawiam
Nowe znaki są wykończone folią refleksyjną przystosowaną do oświetlania lampami ksenonowymi, które wkrótce będą obowiązkowe we wszystkich samochodach w Unii Europejskiej. Jest to część szerokiej unijnej kampanii o wymianie źródeł światła na energooszczędne, np. żarówki żarowe wkrótce nie będą produkowane. Niestety w okresie przejściowym kierowcy w samochodach posiadających tradycyjne reflektory będą napotykać tę niedogodność coraz częściej, gdyż zgodnie z jednym z ostatnich rozporządzeń Ministra Transportu oznakowania pionowe na wszystkich nowobudowanych drogach klasy A i S muszą być wykończone nową folią.
Pomyślności w Nowym Roku
jaceq no está en línea  
Old December 31st, 2008, 09:24 PM   #1378
dominobb
Registered User

Likes (Received): 1060

czy tu pasy awaryjne nie maja 1,5m?
dominobb está en línea ahora  
Old December 31st, 2008, 11:49 PM   #1379
km4
Registered User

km4's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by dominobb View Post
czy tu pasy awaryjne nie maja 1,5m?
tak zdjecie wyszło
Old January 1st, 2009, 04:47 PM   #1380
krzy65siek
Registered User

Likes (Received): 74

Quote:
Nowe znaki są wykończone folią refleksyjną przystosowaną do oświetlania lampami ksenonowymi, które wkrótce będą obowiązkowe we wszystkich samochodach w Unii Europejskiej.
Muszę powiedzieć, że moje ksenony oświetlają te tablice gorzej niż źle.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek no está en línea  

Closed Thread

Tags
ekspresówka-s8, mazowieckie, wyszków

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules