daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Reply

Thread Tools
Old November 19th, 2009, 11:37 AM   #1101
Teokryt
I co ja mogę?

Teokryt's Avatar

Likes (Received): 1412

Jeśli dobrze widziałem to zauważyłem na polach w Wolicy jakieś ekipy od wykopków - archeolodzy bo na mała skale a dość sporo osób.
Poza tym wszędzie niemal pojawiły sie różowe znaczniki, z kropką w środku lub strzałka wskazująca na kropkę, i te znaczniki śa od Paszkowa do węzła Janki. jest to zastanawiające bo oznaczone sa wybrane słupy, drzewa nawet gałęzie i kawałki płotu. nie składają sie one w jakąś logiczna całość.

Co oznacza ten różowy kolor?

Chodnik w Polsce przybiera szerokość MINIMALNĄ (1,5m)
Pas ruchu w Polsce przybiera szerokość MAKSYMALNĄ (3,5m).
Teokryt no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old November 19th, 2009, 01:54 PM   #1102
Murcielago_pl
BANNED

Likes (Received): 0

A wiadomo juz chociaż, kiedy wbicie pierwszej, właściwej, uopaty?
Murcielago_pl no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2009, 02:16 PM   #1103
pietreck
Registered User

Likes (Received): 12

Quote:
Originally Posted by Murcielago_pl View Post
A wiadomo juz chociaż, kiedy wbicie pierwszej, właściwej, uopaty?
Zapewne wkrótce po przekazaniu terenu wykonawcy. A to się stanie po kontroli UZP, a ta będzie po podpisaniu umowy, co nastąpi po odaleniu zażaleń przez KIO, po odrzuceniu protestów przez GDDKiA - w ustawowym terminie od ich wpłynięcia po rostrzygnięciu przetargu na budowę tego odcinka, oczywiście po upływie odpowiedniego terminu od jego ogłoszenia i odpowiedziach na pytania wykonawców... mam dalej mówić?

Last edited by pietreck; November 20th, 2009 at 11:41 AM.
pietreck no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2009, 02:39 PM   #1104
[BÉTON!BRUT!]
Liberté Égalité Beyoncé

[BÉTON!BRUT!]'s Avatar

Likes (Received): 11117

Quote:
Originally Posted by cudak View Post
Z tego co Yasioo7 wspominał rozpoczęcie budowy tej drogi jest coraz bliższe 2006 r ? pewnie zaczną się pojawiac z każdym miesiącem nowe niusy .
Sory za złośliwość, ale te 5 osób mnie dobiło.

[Polska] 100 lat planowania, czyli "Wszystko możesz. Nic nie musisz."
[BÉTON!BRUT!] no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2009, 02:50 PM   #1105
Jakub Warszauer
Registered User

Jakub Warszauer's Avatar

Likes (Received): 163

Nie Ciebie jednego.
Old November 19th, 2009, 03:06 PM   #1106
MichalJ
Registered User

Hehe, juz 4 lata temu watek kipial od dyskusji o "nowej 721". Daleko sie nie posunelismy...
MichalJ no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2009, 11:59 PM   #1107
rawes
Registered User

Likes (Received): 7

Quote:
Originally Posted by Witt View Post
3) Czym kieruje się GDDKIA robiąc obwodnicę Krośniewic, na której ruch pewnie jest z 5 razy mniejszy niż na odcinkach około Warszwskich drogach, robiąc kilka BEZKOLIZYJNYCH węzłów małego miasteczka, a nie robi bezkolizyjnych - nawet zespolonych węzłów - na południe od Warszawy?
Jadąc teraz obwodnicą Sochaczewa, można się zastanawiać po co taka droga skoro ruch na niej nie jest duży. Ja jednak pamiętam korki przed Sochaczewem, które miały 4km.
rawes no está en línea   Reply With Quote
Old November 30th, 2009, 01:07 AM   #1108
templebar
Registered User

templebar's Avatar

Przyglądam się od dłuższego czasu Waszej dyskusji i zastanawiam się:
Czy stowarzyszenie 721 i wszyscy protestujący przeciwko bezkolizyjnej krzyżówce 721/DK 7 za chwilę nie staną się wrogami publicznymi samych mieszkańców Magdalenki ? Bowiem największym beneficjentem tego węzła byliby właśnie mieszkańcy Magdalenki. Gdzie tu sens? Czy czasami nie chodzi o zbicie kapitału politycznego przez paru lokalnych działaczy kosztem nieświadomej większości?
templebar no está en línea   Reply With Quote
Old November 30th, 2009, 10:47 AM   #1109
pitbu1111
Registered User

Im pewnie chodzi o ograniczenie ruchu i hałasu

Im pewnie chodzi o ograniczenie ruchu i hałasu ale ta trasa i tak będzie przenosić duży ruch jeśli nie tir-ów to samochodów osobowych.
Ludziom łatwiej w tym kierunku będzie jechać na południową Warszawę nie mówiąc już o Piasecznie czy Konstancinie.
Ze względu na niższą przepustowość mieszkańcy Magdalenki (przez protestujących) będą mieli więcej spalin od samochodów zatrzymujących się i ruszających na światłach.
To po prostu bezmyślność/głupota stowarzyszenia przyjazna 721 tak samo jak i pseudo ekologów - terrorystów, przez których do powietrza idzie więcej spalin. To jest oczywiste, że na danym odcinku samochód mniej zanieczyści powietrze jadąc niż stojąc w korku. No i Magdalenka będzie miała mniejsze czy większe korki. Ja mieszkam w Warszawie i wiem, że dopiero węzły bezkolizynje pobudowane zamiast skrzyżowań "cudownie" sprawiają, że w danym miejscu drogi nagle nie ma samochodów tylko pojawia się jeden raz na jakiś czas.
No pewnie potem będą domagać się budowy węzła bezkolizyjnego.
pitbu1111 no está en línea   Reply With Quote
Old November 30th, 2009, 02:46 PM   #1110
Alekloco
Bad sector

Likes (Received): 51

Quote:
Originally Posted by templebar View Post
Przyglądam się od dłuższego czasu Waszej dyskusji i zastanawiam się:
Czy stowarzyszenie 721 i wszyscy protestujący przeciwko bezkolizyjnej krzyżówce 721/DK 7 za chwilę nie staną się wrogami publicznymi samych mieszkańców Magdalenki ? Bowiem największym beneficjentem tego węzła byliby właśnie mieszkańcy Magdalenki. Gdzie tu sens? Czy czasami nie chodzi o zbicie kapitału politycznego przez paru lokalnych działaczy kosztem nieświadomej większości?
Obecna 721 przebiega przez środek Magdalenki i nie dziwi mnie poklask dla inicjatyw wyrzucenia tej drogi poza miejscowość. Ruch na niej jest bardzo duży, co również jest zrozumiałe patrząc na potencjalne alternatywy dla tej drogi (brak) i suburbanizację Warszawy w kierunku południowym. Natomiast śledząc tą dyskusję trochę zastanawiam się czy aby psy, wieszane przez roberta-c na grupie mieszkańców (skutecznie) blokujących rozbudowę tej drogi (co odbiło się na TSW) były w pełni zasadne. Nie jestem przekonany czy rzeczywiście rozbudowa obecnej drogi 721 z zachowaniem jej przebiegu przez środek miejscowości to jest to, co powinno mieć miejsce. Robert-c posługuje się argumentem że niedasię inaczej jej powiązać z drogą Pruszków - S8, czyli czymś, co zastąpi obecną 720 na tym odcinku. Nie wiem czy robert-c ma jakiekolwiek mocniejsze podstawy by twierdzić że faktycznie niedasię, póki co po przeczytaniu 40 z 56 stron tego wątku takich podstaw nie znalazłem. Jeśli wystarczy zatem twierdzenie danego faktu, to ja twierdzę że ponieważ przygotowanie jakichkolwiek zmian na tej drodze jest w TOTALNYM LESIE, to taki przebieg, który ominąłby Magdalenkę jest możliwy do poprowadzenia północnym skrajem Magdalenki i lasu oraz południowym Wolicy a następnie powiązanie z nową 720 poprzez węzeł w rachitycznym lasku pomiędzy Centrum Nadarzyn i Wolicą. Sądzę że odbyłoby się to z pożytkiem dla większości.

Pewnie zaraz ja zostanę wrogiem publicznym nr 1, ale sorry, primo robienie tak kretyńskiego podziału TSW przez Gdakę na część miejską i pozamiejską słusznie się jej odbiło czkawką, secundo, nie rozumiem czemu mamy fundować sobie pomysły tworzone najtańszym kosztem byle szybciej zamiast coś zrobić porządnie z pożytkiem dla większości.
Alekloco no está en línea   Reply With Quote
Old November 30th, 2009, 03:18 PM   #1111
rybenbaum
Razcep Razdrto

rybenbaum's Avatar

Likes (Received): 178

uee, znowu to samo - nie powtarzaj kolejny raz tej samej dyskusji
Old November 30th, 2009, 04:22 PM   #1112
Teokryt
I co ja mogę?

Teokryt's Avatar

Likes (Received): 1412

Quote:
przebieg, który ominąłby Magdalenkę jest możliwy do poprowadzenia północnym skrajem Magdalenki i lasu oraz południowym Wolicy a następnie powiązanie z nową 720 poprzez węzeł w rachitycznym lasku pomiędzy Centrum Nadarzyn i Wolicą.
Sam jesteś rachityczny, chcecie podrzucić DW721 wszystkim, jak nie Raszynowi to teraz Nadarzynowi - my z Paszkowianka problemów mieć nie będziemy, jej przebieg na terenie Gminy Nadarzyn jest znany i taki ma pozostać.

Prawda jest taka że Magdalenka i Lesznowola to katastrofa urbanistyczna. Byle jak i byle gdzie można sie tylko samochodem wydostać. Ruh bedzicie mieli tam duży zawsze nie ze względu na jakieś tranzyty ciężarówek bo one i tak pomkną sobie A2 i POW ale wasz lokalny ruch którego nie będziecie mieli pomysłu rozładować. Obecnie jest tak że wszyscy na zachód od katowickiej unikają jazdy do Piaseczna jak nie muszą bo po drodze jest magdalenka.
W Magdalence to powinien być węzeł WB typu Karo i koniec pieśni. ruch i tak będzie i tak, czy południowa czy północno to i tak będzie.

Przez wasze protestowanie zginęło na DK8 (na tym odcinku) już kilkanaście osób - za mało ofiar?
Lasy przy drogach sa zawsze rachityczne. Ten w Magdalence różnić i kwalifikuje sie jak nie do wycinki pod drogę to do wycinki ze względu na zniszczenie. nie uważasz ze jak będzie zwykłe skrzyżowanie to będzie stała duża dawka spalin jak nie stojących samochodów to ruszających? jak sobie jada to szybko i masz ciągłe ale stale zanieczyszczenie które szybko ulega rozproszeniu. Każda inwestycja w Magdalence poprawi warunki życia.
Tak wiec radze przestać przekładać i kombinować z węzłem, bo wszyscy stracili więcej niz wartość działek potrzebnych pod budowę w Magdalence.

Tak swoja droga to nie irytuje was to że stoicie codziennie w dwóch korkach? Jeden korek w Magdalence a drugi w Raszynie?

Chodnik w Polsce przybiera szerokość MINIMALNĄ (1,5m)
Pas ruchu w Polsce przybiera szerokość MAKSYMALNĄ (3,5m).
Teokryt no está en línea   Reply With Quote
Old November 30th, 2009, 04:23 PM   #1113
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Likes (Received): 1467

Quote:
Originally Posted by Alekloco View Post
Jeśli wystarczy zatem twierdzenie danego faktu, to ja twierdzę że ponieważ przygotowanie jakichkolwiek zmian na tej drodze jest w TOTALNYM LESIE, to taki przebieg, który ominąłby Magdalenkę jest możliwy do poprowadzenia północnym skrajem Magdalenki i lasu oraz południowym Wolicy a następnie powiązanie z nową 720 poprzez węzeł w rachitycznym lasku pomiędzy Centrum Nadarzyn i Wolicą. Sądzę że odbyłoby się to z pożytkiem dla większości.
Krótko - narysuj to na jakiejś mapce i załącz rysunek.
Będę zobowiazany.
Najlepiej skorzystaj z narzędzi Google maps, by móc zobaczyć, czy aby nie wprowadzisz takiej drogi w o wiele gęściej zabudowane okolice, niż w Magdalence.
Old December 1st, 2009, 08:26 PM   #1114
Alekloco
Bad sector

Quote:
Originally Posted by Robert_C View Post
Krótko - narysuj to na jakiejś mapce i załącz rysunek.
Będę zobowiazany.
Najlepiej skorzystaj z narzędzi Google maps, by móc zobaczyć, czy aby nie wprowadzisz takiej drogi w o wiele gęściej zabudowane okolice, niż w Magdalence.
Tak bym to widział (na podstawie Geoportalu):

http://yfrog.com/3156371358jx

Na czerwono DK 7 i 8
Na żółto 721
Na zielono łącznice węzłów z 7 i 8

W albumie są dwa obrazki - dwie części.

Pozdrawiam,
A.
Old December 1st, 2009, 08:41 PM   #1115
Alekloco
Bad sector

Quote:
Originally Posted by Teokryt View Post
Sam jesteś rachityczny, chcecie podrzucić DW721 wszystkim, jak nie Raszynowi to teraz Nadarzynowi - my z Paszkowianka problemów mieć nie będziemy, jej przebieg na terenie Gminy Nadarzyn jest znany i taki ma pozostać.
Zacznijmy od tego, że może nie ad personam.

Ponadto, jestem mieszkańcem Wilanowa a nie Magdalenki czy Lesznowoli. Może gdzieś kiedyś wyczytałeś że mieszkam w Lesznowoli - owszem, mieszkałem w tej gminie 5 lat temu, konkretnie w Nowej Iwicznie, w rejonie gdzie 721 ma być dość daleko w jakimkolwiek wariancie. W Magdalence nie znam absolutnie nikogo.

721 nikomu nie chcę podrzucać, moje zdanie jest takie, że nie powinna ona iść środkiem Magdalenki.

Quote:
Prawda jest taka że Magdalenka i Lesznowola to katastrofa urbanistyczna. Byle jak i byle gdzie można sie tylko samochodem wydostać. Ruh bedzicie mieli tam duży zawsze nie ze względu na jakieś tranzyty ciężarówek bo one i tak pomkną sobie A2 i POW ale wasz lokalny ruch którego nie będziecie mieli pomysłu rozładować. Obecnie jest tak że wszyscy na zachód od katowickiej unikają jazdy do Piaseczna jak nie muszą bo po drodze jest magdalenka.
Prawda jest taka, że Józefosław to katastrofa urbanistyczna. Następne w kolejce są Nowa Iwiczna i Piaseczno. Natomiast wskaż powody dla których Magdalenka ma być takową, bo ja ich jednak nie dostrzegam zbyt wiele. Miasto las takie jak Zalesie Górne tylko bez kolei na środku, zamiast tego trasa nr 7.

Quote:
W Magdalence to powinien być węzeł WB typu Karo i koniec pieśni. ruch i tak będzie i tak, czy południowa czy północno to i tak będzie.
A ja uważam inaczej i koniec pieśni. Tak chcesz dalej dyskutować? Uważam że rozbudowa 721 oznaczać będzie degradację Magdalenki większą aniżeli południowego Raszyna oraz że dobije to las, który może służyć z pożytkiem dla mieszkańców Magdalenki, Raszyna, Łazów i Nadarzyna a w chwili obecnej w znacznej części jest śmietniskiem i miejscem pracy tirówek.

Quote:
Przez wasze protestowanie zginęło na DK8 (na tym odcinku) już kilkanaście osób - za mało ofiar?
Jakie nasze? I skończ z argumentami demagogicznymi. Badziewna 721 też jest niebezpieczna a poszerzona przez środek miejscowości będzie jeszcze bardziej niebezpieczna. Śmierć na drodze nigdy nie jest z winy drogi.

Quote:
Lasy przy drogach sa zawsze rachityczne. Ten w Magdalence różnić i kwalifikuje sie jak nie do wycinki pod drogę to do wycinki ze względu na zniszczenie. nie uważasz ze jak będzie zwykłe skrzyżowanie to będzie stała duża dawka spalin jak nie stojących samochodów to ruszających? jak sobie jada to szybko i masz ciągłe ale stale zanieczyszczenie które szybko ulega rozproszeniu. Każda inwestycja w Magdalence poprawi warunki życia.
Nie zgadzam się. Ten las dobija właśnie 721. Magdalence w obecnych warunkach wiele już nie zaszkodzi, i tak ile razy jadę widzę korek na 721. Natomiast zrobienie przez środek tej miejscowości drogi 2x2 praktycznie w całości ekranowanej pozbawi tak naprawdę centralnej ulicy na której toczy się większość nomen omen rachitycznego życia tej miejscowości.

Quote:
Tak swoja droga to nie irytuje was to że stoicie codziennie w dwóch korkach? Jeden korek w Magdalence a drugi w Raszynie?
Nigdzie nie stoję, bo na codzień jeżdżę Al. Wilanowską. Właśnie jest w przebudowie, ale roweru to nie dotyczy :-).

A.
Old December 1st, 2009, 10:46 PM   #1116
dionek
Registered User

dionek's Avatar

Quote:
Originally Posted by rawes View Post
Jadąc teraz obwodnicą Sochaczewa, można się zastanawiać po co taka droga skoro ruch na niej nie jest duży. Ja jednak pamiętam korki przed Sochaczewem, które miały 4km.
Zapewniam Cię że pomimo wypasionej obwodnicy ruch jest ogromny w szczególności między rondami "żyrardowskim" i "poznańskim". Korki giganty (ale nie takie jak kiedyś) tworzą się co piątek kierunek Poznań.
dionek no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2009, 12:37 AM   #1117
Witt
Registered User

Witt's Avatar

Quote:
pozbawi tak naprawdę centralnej ulicy na której toczy się większość nomen omen rachitycznego życia tej miejscowości.
A.
Ale przywaliłeś nie mogłem nie podjąć polemiki.
Aleclo muszę zgodzić się z Teokrytem. Większośc Twoich teorii jest conajmniej wydumana, jak chociażby ta "Śmierć na drodze nigdy nie jest z winy drogi". Z reguły to wina właśnie "drogi", jego zarządcy, oznakowania, rujny w nawierzchni, czy chociażby tak prozaicznej sprawy jak separacja ruchu (piesi, rowerzyści, ruch rolniczy), o którą powinien zadbać zarządca drogi.
Najbardziej dziwią mnie Twoje klapki na oczach:
1) Pewni ostatni raz po lesie w magdalence chodziłeś, mając 5 lat, ale... po północnej stronie nie znajdziesz już grzybka. Bo ja byłem tam w zeszłym roku i w tym i grzybów nie znalazłem jedynie kilka muchomorów, zdeptanych, obsranych etc. Bo to jest nowoczesna droga z MOPami - tradycyjnymi. Co innego za DK w kierunku Nadarzyna.
2) Na połowie lasu (północno wschodnia Magdalenka) są prywatne działki, conajmniej gęsto zabudowane, bo to nie domki 150 metrów, ale w ofertach 212, 250, 290 metrów w zabudowie jakiej? bliźniaczej by wycisnąć jeszcze więcej betonu z 1000 m działki. (gdzie tu dbałość o przyrodę z wielkiej litery "P")
3) To taka abstrakcja budowlana. Bliźniak może zabetonować 1000m działkę większym stopniu niż dom jednorodzinny.
4) Ogrodzone płotem 2,2 m, do których prowadzą nie leśne dukty, tylko drogi z kostki.
5) Całość inwestycji to 1/3 długości tego "rezerwatu który chcesz chronić, rezerwatu już przetrzebionego pod budownictwo w 80% na tych działkach. 6)6) Co dalej pomiędzy DK7 i tymi nowymi osiedlami? Ano jakimś dziwnym trafem co roku pada coraz więcej drzew z powodu tornada jakie nawiedza ten las. na obszarze 10x10 od 3-5 drzew powalił ten siermiężny, wiatr ludzkich rąk! Nie to pewnie czapy lodu na tych mikroskopinych konarach wyłamują pień tak, że całe drzewo pada. Warto czasami pojechać zobaczyć o czym koledzy piszą, podyskutować realnie, popatrzeć co zwykle polacy robią i co nas może spotkać jak nie przebudują drogi od DK do DK(lub S) porządnie.

Budowa drogi i węzła bezkolizyjnego jeszcze nikogo "nie dobiła", to drugi wydumany przykład, rozpoczęcie i skończenie drogi oraz węzła bezkolizyjnego w tym rejonie doprowadziłoby z pewnością (jak na wielu takich drogach i inwestycjach) do obniżenia statystyk śmiertelności do ? zera?, choć jeden wypadek śmiertelny na "S" w okolicy zdarzył wydarzył. Koło Grójca gość z przyzwyczajenia wjechał na trasę rowerem i zginął, ale to też kwestia oznakowania drogi!!!, czyli zabiła go droga!

Kolejna proza to rower! Mnie osobiście takie abstrakcyjne opowieści drażnią, szczególnie tu. Jeśli to jest gazeta, onet ok. Niech sobie tusza pisze. Tu drogi kolego piszemy z poczuciem, że po drugiej stronie siedzą conajamniej kumaci! Conajmniej znający swoje okolice i to od kilkunastu lat. A czy wiesz, że w zdłuż nowopowstającej S7 (wawa-grojec) nie przewiduje się jednolitego ciagu ścieżek rowerowych? Pewnie nie, ale od razu twierdzisz że rower jest szybszy i tą "dźwignię" z wilanowskiej przekładasz na pola. W okolicach przez siebie opisywanych (najbardziej prorozwojowa gmina wg mnie) większość ścieżek kończy się gdzie? W lesie! Bardzo mi zależy, by powiat piaseczyński ogłosił to co zrobiła Warszawa i tej chwili chyba Pruszków, ale radni i posłowie mają mnie w dupie i to wszystkich szczebli.

Ostatnia sprawa jeśli 5 osób doprowadziło do zablokowania przebudowy drogi do parametrów "S", to proponuję zebrać się nie w pięciu tylko w "50" i na wszystkich konsultacjach społecznych, przy pomocy osób z zacięciem prawniczym protestować przeciw jakiekolwiek przebudowie innej niż założonej w pierwotnym wariancie, czyli węzłów bezkolizyjnych.

Zwróć uwagę na profile jezdni i porównaj je do obecnych 721, na Twoich nawet ostropochylona jezdnia jeśli miałaby być GP to ze znakiem 50km/h.
Old December 2nd, 2009, 12:10 PM   #1118
freewolny
Registered User

W standii dla odcinka pozamiejskiego TSW w rubryce etap w realizacji jest napisane "opracowywanie materiałów do DŚU".
freewolny no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2009, 02:09 PM   #1119
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Likes (Received): 1467

Quote:
721 nikomu nie chcę podrzucać, moje zdanie jest takie, że nie powinna ona iść środkiem Magdalenki. {...}
Uważam że rozbudowa 721 oznaczać będzie degradację Magdalenki większą aniżeli południowego Raszyna oraz że dobije to las, który może służyć z pożytkiem dla mieszkańców Magdalenki, Raszyna, Łazów i Nadarzyna a w chwili obecnej w znacznej części jest śmietniskiem i miejscem pracy tirówek.
(...)
Badziewna 721 też jest niebezpieczna a poszerzona przez środek miejscowości będzie jeszcze bardziej niebezpieczna.
(...)
Ten las dobija właśnie 721. Magdalence w obecnych warunkach wiele już nie zaszkodzi, i tak ile razy jadę widzę korek na 721. Natomiast zrobienie przez środek tej miejscowości drogi 2x2 praktycznie w całości ekranowanej pozbawi tak naprawdę centralnej ulicy na której toczy się większość nomen omen rachitycznego życia tej miejscowości.
Wielokrotnie używasz określenia "środek miejscowości" oraz piszesz o tym, że droga dobije las.

Po pierwsze: obecna 721 nie idzie wcale przez środek Magdalenki, tylko jej skrajem. Widac to wyraźnie m.in. na planie zagospodarowania Gminy Lesznowola:
http://www.lesznowola.pl/upload/lesz...zestrzenne.jpg

Po drugie: w swoim projekcie przebiegu nowej 721 wprowadzasz tą drogę własnie w las - dosyć spory kawał tego lasu praktycznie przestanie istnieć, wciśniety w trójkącie pomiędzy nową 721 a S8

Po trzecie: taki projekt to nie tylko kreska na mapie, ale oddziaływanie na środowisko i ludzi. De facto Twój projekt wprowadza droge w pobliże innych siedzib ludzkich, a jak się pozlicza budynki w promieniu 100 m od drogi w obecnym przebiegu i w Twoim, to wyjdzie, że w przypadku nowego przebiegu jest ich nie mniej albo i nawet wiecej.
Nie wiem jaki zastosowałes promień łuku, na zachód od S8, ale może on być poniżej normy. W dodatku na tym łuku trzeba zrobic jakiś zjazd na istniejacą 721.
Przesuwasz wezeł z S8, a to jest raczej nie dopuszczalne. Jak rozumiem w miejscu obecnie planowanego węzła pozostałby tylko przejazd bez powiazania prowadzący ruch w śladzie istniejacej drogi

Po czwarte: Diabeł też tkwi w analizie obsługi komunikacyjej obszaru. Istniejąca droga i tak musi pozostac, gdyż ta nowa nie obsłuzy komunikacyjnie samej Magdalenki. A jeśli obecna droga musi pozostać, to też a jakiś sposób musi włączac się w DK7. W jaki? - przez skrzyżowanie w jednym poziomie? Po zachodniej stronie DK7 też są zabudowania, w tym jakiś instytut. Tam też trzeba zapewnić dojazd i zjazd z DK7. Możesz w miejscu przejscia obecnej 721 przez DK7 zrobić przejazd bez powiazania i obsługę ruchu z/na DK7 poprzez jednie zbiorcze, ale wtedy poszerzasz de facto obszar zajety przez DK7 i co za tym idzie, zwiekszasz konieczną wycinkę lasu.
Czyli analizując Twoj plan przebiegu mamy, de facto dwie drogi - jedna istniejaca, a druga na północnej granicy lasu i wcinająca się miejscami w ten las.
Old December 2nd, 2009, 03:50 PM   #1120
bosmek
Registered User

Quote:
Originally Posted by freewolny View Post
W standii dla odcinka pozamiejskiego TSW w rubryce etap w realizacji jest napisane "opracowywanie materiałów do DŚU".
jeśli to prawda to dobre rozwiązanie,bo zrid na TSW według starej DUŚ (nie przypadkiem nie ma przez 20 miesięcy dycyzji w II instancji)może zakończyć się kolejną kompomitacją. Możliwość jej wykorzystania to pobożne życzenia byłego już dyra WD. A poza wszystkim może zrobią w końcu porządne połączenie z nową 721(gdziekolwiek ona by nie była) a nie jakieś ersatze.Czasu i tak juz nie nadrobimy.
bosmek no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s7, ekspresówka-s8, s-8, warsaw, warszawa

Thread Tools

Posting Rules