daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Zagreb > Završeni projekti

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 16 votes, 4.81 average.
Old January 21st, 2010, 04:25 PM   #121
Oldy-Ex
BANNED

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Sarcastic Saracen View Post
Čujem da je i intimna depilacija popularna kod časnih.
Hahaha ajd u kurac mi ozbiljno a ti tako neozbiljan
Oldy-Ex no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old January 21st, 2010, 04:57 PM   #122
BANNED

Likes (Received): 50

Quote:
Originally Posted by Oldy-Ex View Post
Znači neće imati kuda vratit promet prema vlaškoj-palmotićevoj i to je kraj priče. A solariju je inače baš tamo mjesto da se časne i svećenici idu sunčati, ne vjerujem koje budale. To se dešava kad nema nikakvog jebenog plana u Zagrebu svako radi što hoće i gdje hoće.
Upravo u tome i jest problem,Solariju i inim stvarima je mjesto u donjem gradu,kafići i suvenirnice imaju Tkalču.Tako da bi barem što se mene tiče Kaptol trebao biti čist od komercijale barerm katedralni trg i glavna ulica.
***** no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2010, 09:15 PM   #123
droga
Registered User

Po meni bi se pješačka zona tamo trebala uvesti u dvije faze a prva bi bila ostavljanje jednosmjerne prometnice od Palmotićeve do Dolca(Pod zidom ako se nevaram). Napravio sam i nekakvu jadnu skicu "idejnog rješenja".

Dakle prva faza na slici.

Jednosmjerna ulica od Palmotićeve do Dolca(plavo i crveno) sa ulazom u garažu Ban centra(crveni kvadrat). Sad bi se moglo raspravljati dali bi u tom slučaju bilo bolje da ulica bude jednosmjerna prema gore ili prema dole, ali moglo bi se napraviti rješenje koje bi ovisno o dostavi na dolac bilo usmjereno ovisno o vremenu. Ovaj ulaz u garažu ban centra sam ovako proizvoljno stavio , neznam gdje se planira napraviti ulaz...
ŽUTO - Pješačka zona

Druga faza. (idejno)
Ovaj projekt raditi zajedno sa uređenjem kaptola. Trebalo bi ovu ostavljenu prometnicu zakopati u zemlju (dvosmjerno) napraviti ulaze(u garažu i prolaz prema dolcu za dostavu) na početku Stare Vlaške(krizanje sa Palmotićevom). Napraviti garažu okvirno na mjestu onog "trokuta" di se danas auti parkiraju.

Još nešto što sam na slici označio sa T (taxi stajališta) . Tu bi se trebalo odlučiti dali ostaviti taxi stajalište kod kavane i varteksa ili ga pomaknuti gore prema katedrali. Mislim da bi se moglo to dobro urediti u stilu nekakvog kružnog toka gdje bi taksisti skupljali i ostavljali putnike na samom trgu. Naravno računam na to da će tada biti ukinut taxi monopol pa će taksisti više voziti , a manje gledati TV i igrati šah.

Last edited by droga; January 21st, 2010 at 09:21 PM.
droga no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2010, 09:29 PM   #124
Oldy-Ex
BANNED

Da u svakom slučaju bi od tamo trebalo potjerati aute u garaži će biti par stotina mjesta pa nek gospoda izvole ako hoće skoro pa na trg, auti su potjerani sa trga pa mogu i od tuda a posebno ispred katedrale. To bi se stvarno dalo lijepo napraviti samo kad bi se htjelo, vidim da smo u stvari svi za istu stvar.
Old January 22nd, 2010, 10:41 AM   #125
Troopchina
Registered User

Troopchina's Avatar

Likes (Received): 1398

Quote:
Malo sam razmišljao nema ništa od pješačke zone iz jednostavnog razloga što nemaju kamo poslati promet prema vlaškoj istoku tj. vlaška-palmotićeva jugu iz tog djela. Znači dostava, taxiji i ostala smetala bi mogla doći do bakačeve pod zidom, kaptola, ali kuda bi se vratili nazad? Tako da ništa od toga na žalost. Jedino da ih je potjerati gore sa kaptola na ribnjak tj. medveščak, dolje preko degenove jel? To bi jedino moglo ali onda bi bio turbo promet ispred katedrale. Ne znam kako je to sad regulirano. A ide i obnova kaptola jel?
kakve veze ima ovo? i danas auti imaju problem manevriranja po bogovićevoj i cvijetnom trgu - tako im treba biti i u cesarčevoj i na kaptolu
Troopchina no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2010, 10:42 AM   #126
Troopchina
Registered User

Troopchina's Avatar

@droga

može sve bit pješačka zona a dolac može imat dostavu gore preko kaptola u jutarnjim satima
Old January 22nd, 2010, 10:48 AM   #127
BANNED

http://img191.imageshack.us/img191/9...arpjesacka.jpg

Ne kužim zašto pješačka od nižeg zelenog kruga do ulaza u garažu...
Old January 22nd, 2010, 11:33 AM   #128
Oldy-Ex
BANNED

Quote:
Originally Posted by Troopchina View Post
kakve veze ima ovo? i danas auti imaju problem manevriranja po bogovićevoj i cvijetnom trgu - tako im treba biti i u cesarčevoj i na kaptolu
Oprosti ali ja po Bogovićevoj i Cvjetnom jako rijetko vidim aute, po Bogovićevoj od terasa ne znam kako bi auto uopće prošao? I sumnjam da je na tom dijelu ikada bilo toliko prometa niti su Bogovićeva i Cvjetni po defaultu toliko važne prometne poveznice, po Bakačevoj i Cesarčevoj pun kufer auta prolazi i parkira se, tako da se to uopće ne može usporediti, dali ti to mene učiš o mome gradu ili u čemu je poanta? Ja bi drage volje da se tako napravi, da bude pješačka zona! Samo postoje sumnje u to! Dakle poanta je u tome ako ih pustiš gore po jednotračnoj Staroj Vlaškoj do križanja Stara Vlaška-Bakačeva-Pod zidom kuda ćeš ih vratiti nazad ako im odrežeš Cesarčevu?, preko Kaptola ili trga ili ulice pod zidom na Tkalču?

Last edited by Oldy-Ex; January 22nd, 2010 at 11:55 AM.
Old January 22nd, 2010, 11:43 AM   #129
snupix
Registered User

snupix's Avatar

Likes (Received): 7

Evo ovaj Drozin prijedlog mi se sviđa, tako nešto sam i ja imao na umu!

Što se tiče spominjanih aktivista kojih sad nema, evo majmuni se vješaju po drveću na Cvjetnom trgu, a o ovome niti riječi od njih, što samo pokazuje političku pozadinu.
snupix no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2010, 12:24 PM   #130
BANNED

A nema ni od Bandića previše riječi i dijela,gdje je gradonačelbnik s vizijom?Nekako je ishlapio nakon izbora...
Old January 22nd, 2010, 12:26 PM   #131
droga
Registered User

Quote:
Originally Posted by Troopchina View Post
@droga

može sve bit pješačka zona a dolac može imat dostavu gore preko kaptola u jutarnjim satima
Može imati dostavu preko kaptola ali treba pogledati na koji bi se način onda dolazilo do kaptola , a to već predstavlja problem. Ako se dolazi iz iz bilo kojeg dijela grada mora se proći po ribnjaku i onda na semaforu lijevo(prema kaptolu) koji je slabo propustan. Po mom mišljenju bi bila prevelik broj vozila koji bi išao prema kaptolu tim putem.

Ma problem je što u gradu ne postoji nikakva vizija kako bi trebalo razvijati bilo koji dio grada , a kamoli grad u cjelini. Umjesto da ulažu u ovakve i slične projekte oni grade naselje na kraju grada u kojem nitko ne bi stanovao...
droga no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2010, 12:29 PM   #132
BANNED

Ma zeznuto je,ja imam par ideja ali time bi dobili previše praznog prostora...
Old January 22nd, 2010, 12:52 PM   #133
Troopchina
Registered User

Troopchina's Avatar

Quote:
Oprosti ali ja po Bogovićevoj i Cvjetnom jako rijetko vidim aute, po Bogovićevoj od terasa ne znam kako bi auto uopće prošao? I sumnjam da je na tom dijelu ikada bilo toliko prometa niti su Bogovićeva i Cvjetni po defaultu toliko važne prometne poveznice, po Bakačevoj i Cesarčevoj pun kufer auta prolazi i parkira se, tako da se to uopće ne može usporediti, dali ti to mene učiš o mome gradu ili u čemu je poanta? Ja bi drage volje da se tako napravi, da bude pješačka zona! Samo postoje sumnje u to! Dakle poanta je u tome ako ih pustiš gore po jednotračnoj Staroj Vlaškoj do križanja Stara Vlaška-Bakačeva-Pod zidom kuda ćeš ih vratiti nazad ako im odrežeš Cesarčevu?, preko Kaptola ili trga ili ulice pod zidom na Tkalču?

i trg bana jelačića je nekad bio prometan, sa velikim parkiralištem.

i tada su govorili da je to teško zatvoriti jer je bitno zbog ovog prolaska, onog prolaska.... ove ceste uopće nisu bitne a 90% prometa tamo su bili auti koji su tražili parking. treba samo sa palmotićeve napravit ulazak u garažu a sve ostalo pješačka. na dolac bi se dolazilo preko ribnjaka pa na semaforu lijevo prema kaptolu koji nema razloga biti zakrčen jer bi postao slijepa ulica i praktički samo bi išao promet koji ide prema dolcu
Old January 22nd, 2010, 01:00 PM   #134
Zerg
Infected User

Zerg's Avatar

Zamislite veliki trg bez ove nakaze. Zamislite fontanu, sve popločeno, terasu, restorane nalijevo, niže zelenilo, ljepotu... Auuuuuh!!!

Old January 22nd, 2010, 01:03 PM   #135
Oldy-Ex
BANNED

@Troopchina A dobro iz tvojih usta u Božje uši. Šteta bi bilo uz toliko mjesta u toj podzemnoj pa plus u susjednim garažama to ne napraviti kada se već radi.
Old January 22nd, 2010, 01:04 PM   #136
SpicyMcHaggis
Registered User

SpicyMcHaggis's Avatar

Likes (Received): 1079

Ništa od toga..
SpicyMcHaggis no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2010, 01:09 PM   #137
Oldy-Ex
BANNED

Quote:
Originally Posted by Zerg View Post
Zamislite veliki trg bez ove nakaze. Zamislite fontanu, sve popločeno, terasu, restorane nalijevo, niže zelenilo, ljepotu... Auuuuuh!!!

Ta nakaza ravno ti se službeno zove interpolacija
Old January 22nd, 2010, 01:16 PM   #138
Zerg
Infected User

Zerg's Avatar

Quote:
Ta nakaza ravno ti se službeno zove interpolacija
Mda. Nažalost. Ali po meni ova zgrada uopće ne bi trebala imati nekakvu povijesnu vrijednost jerbo je... NAKAZNA

A sad da se trg riješi na način da se to čudo sruši a ostatak uredi pa imali bi novi cvjetni dapače još popularniji jerbo se one kućice desno mogu totalno iskoristiti za ekskluzivne restorančiće, nezavisne galerije ili slično.

Sa lijeve bi se isticao BAN centar koji mi je odličan projekt. Ali nažalost ja, kao ni vi, nismo u foteljama ekipe koja donosi te odluke
Old January 22nd, 2010, 01:31 PM   #139
Oldy-Ex
BANNED

Da kao što su takve kuće iskorištene u Samoboru recimo, ovu ravno bi trebalo maknuti nema povjesnu vrijednost jer je građena nakon rušenja tog naselja vlaška ves znači najranije je građena krajem '50, ili negdje '60, ali da kako kažeš tko nas uopće nešto pita, ali sve u svemu od svega ovoga bi se dala napraviti vrhunska stvar :top:
Old January 22nd, 2010, 01:44 PM   #140
Troopchina
Registered User

Troopchina's Avatar

Slažem se potpuno, ova zgrada ravno je jedna od meni najružnijih u centru a uklapa se ko šaka u oko

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules