daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine
Old April 25th, 2009, 01:10 PM   #21
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,817
Likes (Received): 5886

Fotot janė bėrė nga daja im kur ishte pėr Pashkė nė Pėrmet:Maja e Nemėrēkės (Papingu)


Rruga kryesore e qytetit
Pranė Markatės


Kisha e fshatit Leusė (monument kulture i mbrojtur nga shteti, ndėrtuar nė 1614)
Pranė Rajonit tė Policisė


Restorant Antigonea
Guri i Atos nė tė dalė tė Pėrmetit


Teqeja


Bar Restorant Familjari


Shkolla 9-vjeēare "Nonda Bulka"


Varri i gjyshes dhe gjyshit tim nga mamaja (RIP)


Pallati i Sportit (basketbollit)


Spitali


Gjimnazi "Sami Frashėri"


Guri i Qytetit (monument kulture)


Xhamia


Kisha Protestante (ndodhet ngjitur me xhaminė)


Ish MAPO-ja


Super Market


Hotel Pėrmeti nė sheshin qendror i zbukuruar pėr Pashkėt Orthodhokse


Kinemaja


Shkolla 9-vjeēare "Meleq Gosnishti"


Kisha e Shėn e Premtes


Kisha e Shėn Kollit

Shėtitorja


Festimi i Pashkėve OrthodhokseIsh Pallati i Kulturės, tani i zhndėrruar nė Kishė (Kisha e Shėn Mėrisė)


Rruga kryesore e Pėrmetit


Bar Lulishtja

Kazani


Stadiumi i futbollit "Durim Qypi"


Ekipi i futbollit


Varrezat e DėshmorėveKupolaBucelat (nė hyrje tė qytetit)


Pranė sheshit kryesor


Mali i Dhėmbelit


Pamje nga kodra mbi qytetin

PS. Fotot janė bėrė me aparat 9.1 megapixel dhe kanė format shumė tė madh. Kush do t'i shikojė nė formatin origjinal, tė klikojė kėtu :
http://www.panoramio.com/user/3120562
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2009, 10:06 PM   #22
Shqiptario
BANNED
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tiranė
Posts: 5,549
Likes (Received): 11

Shume foto te bukura!!
Shqiptario no está en línea   Reply With Quote
Old June 10th, 2009, 01:27 AM   #23
Kapiten_Boletivari
Registered User
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 118
Likes (Received): 1

Tė pėrkryera fotot, jam dhe ēerek pėrmetar pėr vehte. Mesa po shoh unė , Pėrmeti si qytet qenka pak mė i pastėr se Korēa .
Kapiten_Boletivari no está en línea   Reply With Quote
Old June 10th, 2009, 09:24 AM   #24
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,817
Likes (Received): 5886

Quote:
Originally Posted by Kapiten_Boletivari View Post
Tė pėrkryera fotot, jam dhe ēerek pėrmetar pėr vehte. Mesa po shoh unė , Pėrmeti si qytet qenka pak mė i pastėr se Korēa .
Kurse unė jam gjysėm pėrmetar (nga mamaja).

Pėr sa i pėrket pastėrtisė, Pėrmeti tradicionalisht ka qenė nga qytetet mė tė pastra dhe gjelbėruara tė Shqipėrisė. Kot s'i ka mbetur emri "qyteti i trėndafilave".
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old June 10th, 2009, 09:52 PM   #25
Huti
bitte spiel mir etwas
 
Huti's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 4,639
Likes (Received): 19976

nice city
__________________
"Do not take life too seriously. You will never get out of it alive." Elbert Hubbard
Huti no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2009, 04:27 PM   #26
libofsharaku
Registered User
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 459
Likes (Received): 0

i'm liking permeti, small and charming, not bad at all
libofsharaku no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2009, 03:38 PM   #27
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,817
Likes (Received): 5886

http://www.panoramio.com/photo/26048251

Partizani i Panjohur, Gusht 2009

http://www.panoramio.com/photo/26048199

Guri i Qytetit nė distancė

http://www.panoramio.com/photo/26048106

Pranė Hotel Alvero

http://www.panoramio.com/photo/26048057

Tek shatėrvani, Gusht 2009

http://www.panoramio.com/photo/26046555

Lumi Vjosė pranė fshatit Bual, 4 km larg Pėrmetit

http://www.panoramio.com/photo/26045484

Redi HOTEL

http://www.panoramio.com/photo/26045265

PĖRMETI dhe Mali i Dhėmbelit parė nga fshati Bodar (2 km larg qytetit)

http://www.panoramio.com/photo/26045163

Lugina e Vjosės, Gusht 2009

http://www.panoramio.com/photo/26045141

Pėrmeti (nga Bodari)

http://www.panoramio.com/photo/26020764

Bar-Kafe (Materiale ndėrtimi) XHANI

http://www.panoramio.com/photo/26020375

PĖRMETI nga fshati Lipė

http://www.panoramio.com/photo/26020218

Lugina e Vjosės, Gusht 2009 (nga Lipa e Vjetėr)
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2009, 03:46 PM   #28
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,817
Likes (Received): 5886

http://www.panoramio.com/photo/26018707

Dhėmbeli

http://www.panoramio.com/photo/26018342

Pėrmeti nė distancė

http://www.panoramio.com/photo/26018453

Pėrmeti, Gusht 2009

http://www.panoramio.com/photo/26018536

Lugina e Vjosės, Gusht 2009

http://www.panoramio.com/photo/26018263

Kryqi i Lipės

http://www.panoramio.com/photo/25994859

Pėrmeti nga kodra

http://www.panoramio.com/photo/25994731

Pėrmeti, Gusht 2009

http://www.panoramio.com/photo/25994474

Lindja e diellit (nga ballkoni)
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2009, 03:51 PM   #29
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,817
Likes (Received): 5886

http://www.panoramio.com/photo/25993642

Pėrmeti, Qendra & Teqeja

http://www.panoramio.com/photo/25993729

Pėrmeti, Shkolla & Kupola

http://www.panoramio.com/photo/25993805

Pėrmeti, Mejdeni

http://www.panoramio.com/photo/25993548

Pėrmeti, Lagjja Bajame

http://www.panoramio.com/photo/25993422

Pėrmeti, lagjja e re

http://www.panoramio.com/photo/25993312

Pėrmeti, Spitali & Mejdeni

http://www.panoramio.com/photo/25993192

PĖRMETI, Gusht 2009

http://www.panoramio.com/photo/25993061

Pėrmeti & Mali i Dhėmbelit
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2009, 04:13 PM   #30
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,817
Likes (Received): 5886

http://www.panoramio.com/photo/26019196

SHĖNDELENA (rrėzė Dhėmbelit)

http://www.panoramio.com/photo/26017649

Kisha e Lipės

http://www.panoramio.com/photo/26015510

Restorant "Nemėrēka" (3 km larg qytetit rrugės pėr nė Leskovik)

http://www.panoramio.com/photo/26017042

Antenat e Eagle Mobile

http://www.panoramio.com/photo/26017509

LIPA E VJETĖR

http://www.panoramio.com/photo/26020661

Rrapi (i ka rrėnė rrufeja)

http://www.panoramio.com/photo/26045338

Kisha e Bodarit

http://www.panoramio.com/photo/26045811

Shėn Mėria e Kosinės

http://www.panoramio.com/photo/26045836

Kisha e Shėn Mėrisė, Kosinė

http://www.panoramio.com/photo/26046494

Pasarela e Bualit

http://www.panoramio.com/photo/26046613

Shėndėlliu, Kisha e Bualit

http://www.panoramio.com/photo/26046731

Shėndėlliu, Bual, Gusht 2009

http://www.panoramio.com/photo/26046775

Lugina e Vjosės, Bual, Gusht 2009

http://www.panoramio.com/photo/26047225

SHĖN MITRI, Kisha e Bualit

http://www.panoramio.com/photo/26047289

SHĖN MITRI

http://www.panoramio.com/photo/26046842

S'na u shqitėn kėta bunkerėt
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2009, 07:04 PM   #31
Huti
bitte spiel mir etwas
 
Huti's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 4,639
Likes (Received): 19976

very nice pics
__________________
"Do not take life too seriously. You will never get out of it alive." Elbert Hubbard
Huti no está en línea   Reply With Quote
Old April 7th, 2010, 06:01 PM   #32
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,817
Likes (Received): 5886

Fotot e bėra nga daja para ca ditėsh kur ishte pėr Pashkėt:


Pallati i Sportit (Basketboll), Prill 2010


Nė fshatin Petran, 7km larg PėrmetitLumi Vjosė pranė fshatit Petran


Shurkaleci (lagje e vjetėr)

Ēarshovė, Prill 2010 (pranė kufirit me Greqinė)


Kisha e Shėn Kollit & Seati i dajės


Shėn Kolli nė fshatin Ēarshovė, pranė doganės sė 3 Urave, PėrmetRruga Ēarshovė - 3 Urat


Lapidari, Ēarshovė, Prill 2010


Ēarshova, Prill 2010


Kryqi (pranė fshatit Ēarshovė), Prill 2010


Fshati ZhepėFshati Draēovė


Fshati Pėllumbar


Kaludhi


Fshati Gjinkar
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old April 7th, 2010, 06:13 PM   #33
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,817
Likes (Received): 5886

Fshati Leusė, 2km larg Pėrmetit (vendlindja e skulptorit tė madh Odhise Paskali, i cili ka bėrė dhe statujėn e Skėnderbeut nė Tiranė; po ashtu shkrimtarit Nonda Bulka, si dhe humoristit Vasillaq Vangjeli):Kisha e Shėn MėrisėKėmbana


Varret pranė kishės
Burimi


Last edited by Edi_H; April 7th, 2010 at 07:00 PM.
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old April 7th, 2010, 06:46 PM   #34
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,817
Likes (Received): 5886

Pėrmeti, Prill 2010

Shėn Thanasi (rrėnoja)
Tė kudondodhuritUra e Teqesė


Burim uji nė Vjosė


Rruga pėr nė Korēė


Lapidari (Brigada VI)


KalēetoDhėmbeli me borė
Lagjia MejdenVila Juli


Kopshti i fėmijėve
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2010, 05:59 AM   #35
alb_trc
Registered User
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,446
Likes (Received): 0

Kisha Shen Maria Benje

alb_trc no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2010, 06:06 AM   #36
alb_trc
Registered User
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,446
Likes (Received): 0

alb_trc no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2010, 06:07 AM   #37
alb_trc
Registered User
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,446
Likes (Received): 0

alb_trc no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2010, 06:08 AM   #38
alb_trc
Registered User
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,446
Likes (Received): 0

alb_trc no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2010, 06:08 AM   #39
alb_trc
Registered User
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,446
Likes (Received): 0

alb_trc no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2010, 06:09 AM   #40
alb_trc
Registered User
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,446
Likes (Received): 0

alb_trc no está en línea   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 07:59 PM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu