daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończoneGlobal Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools Rating: Thread Rating: 17 votes, 5.00 average.
Old December 2nd, 2010, 10:35 PM   #961
Piotr J.
Registered User
 
Join Date: May 2007
Location: Gdansk
Posts: 149
Likes (Received): 196

A jednak już jutro o 7 rano!

Grzechotki ruszają jednak już jutro, nieoficjalnie jak widać. Donosi o tym telegazeta TVP, a ja sprawdziłem na http://www.warmaz.strazgraniczna.pl/ i znalazłem to:
"informujemy, że 03.12.2010r. o godzinie 7.00 w drogowym przejściu granicznym Grzechotki – Mamonowo II służby graniczne Rzeczypospolitej Polskiej i Federacji Rosyjskiej rozpoczną odprawę paszportową i celną w całodobowym, międzynarodowym przejściu granicznym. Jednocześnie przypominamy, że przejście to przeznaczone jest dla ruchu samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów bez odpraw weterynaryjnych i fitosanitarnych.
Dodatkowo informujemy, że odprawy weterynaryjne i fitosanitarne będą realizowane w drogowym przejściu granicznym w Bezledach".
Piotr J. no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 3rd, 2010, 12:50 AM   #962
bebe.2006
Ekspert
 
bebe.2006's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Piotrków Tryb.
Posts: 2,961
Likes (Received): 466

Rusomaldo w nowym watku o budowie autostrady z Warszawy do Moskwy do 2018 napisal, ze jutro otwierajom. Czy ustawila sie juz kolejka? Macie fotki? Co dostanie pierwszy TIR?

Jeszcze 7 h 10 min

Dobranoc_____________________________________________________

PS Od ponad godziny otwarte ?!

Last edited by bebe.2006; December 3rd, 2010 at 09:09 AM.
bebe.2006 está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 3rd, 2010, 10:32 AM   #963
wojtor
Quasimodo
 
wojtor's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: 1st floor
Posts: 4,491
Likes (Received): 681

Quote:
Dziś (3 grudnia br.) od rana pierwsi pasażerowie będą mogli przekraczać granicę z Rosją przez nowo otwarte przejście graniczne Grzechotki – Mamonowo II. Na przejściu będzie się odbywał ruch aut osobowych i ciężarowych oraz autobusów.Przejście w Grzechotkach (województwo warmińsko-mazurskie) jest największym i najnowocześniejszym przejściem drogowym na granicy z Rosją.


Pierwsze samochody będą mogły przekroczyć przejście graniczne w Grzechotkach 3 grudnia 2010 roku, od godz. 7.00.

Inwestycja została sfinansowana ze środków z budżetu państwa oraz ze środków pochodzących z Funduszu Phare. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 127,7 mln zł, w tym z Funduszu Phare 13 mln 422 tys. euro, czyli ok. 53 mln 687 tys. zł.

Polskie przejście graniczne w Grzechotkach zajmuje 30,3 hektarów powierzchni. Składa się łącznie z 23 pasów odpraw, w tym na wjeździe m.in. po: 2 pasy ruchu dla samochodów ciężarowych, 2 pasy dla autobusów, 5 pasów dla samochodów osobowych oraz na wyjeździe m.in. po: 2 pasy ruchu dla samochodów ciężarowych, 2 pasy dla autobusów, 6 pasów dla samochodów osobowych.

Szacuje się, że w ciągu doby na tym przejściu granicznym będzie można odprawić około 5 tysięcy samochodów osobowych oraz kilkaset autobusów i samochodów ciężarowych.

Przejście graniczne w Grzechotkach będzie też przystosowane do przewozu odpadów (np. pozostałości z produkcji, produktów przeterminowanych).

Służby graniczne przewidują, że drogowe przejście graniczne w Grzechotkach powinno odciążyć ruch komunikacyjny na pozostałych polskich przejściach granicznych z Federacją Rosyjską.

Dotychczas granicę polsko-rosyjską można przekraczać m.in. w Bezledach (przejście drogowe), w Gołdapi (przejście drogowe), w Gronowie (przejście drogowe), w Braniewie (przejście kolejowe), w Skandawie (przejście kolejowe) oraz w Elblągu i we Fromborku (przejścia morskie).

Oficjalne otwarcie przejścia drogowego na granicy z Obwodem Kaliningradzkim odbędzie się 7 grudnia br. W spotkaniu weźmie udział Piotr Stachańczyk, podsekretarz stanu w MSWiA.

Dziennikarzy zainteresowanych udziałem w oficjalnym otwarciu przejścia granicznego Grzechotki-Mamonowo II prosimy o kontakt z rzecznikiem prasowym wojewody warmińsko-mazurskiego Edytą Wrotek.
źródło: http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/2/...e_z_Rosja.html
wojtor no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2010, 03:02 PM   #964
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być
 
bartosz_berlinka's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Gdańsk
Posts: 3,104
Likes (Received): 407

Zlikwidowanie poniemieckich parkingów jakoś mnie nie uwierało. Zawsze można wysikać się na MOPie Nowa Holandia (przed Elblągiem-Wschód) i przecież za 20 minut jest się już na granicy. No, ale inaczej inaczej może to wyglądać jak komuś przyjdzie jechać w dłuższej relacji. Żeby tylko te wizy znieśli. Mam nadzieję, że najpóźniej stanie się to do 2018 roku. Wtedy w Królewcu odbędą się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, jak wiemy od wczoraj.
__________________
www.berlinka.pcp.pl - AUTOSTRADA Berlin-Szczecin-Gdańsk-Królewiec
"Florian Czarnyszewicz: żołnierz, robotnik, pisarz i polski patriota" - byekuf.republika.pl/czarnyszewicz/czarnyszewicz.html
bartosz_berlinka no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2010, 05:29 PM   #965
jaca5a
Registered User
 
jaca5a's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 4,160
Likes (Received): 850

Niby to przejście ma być najnowocześniejsze a brak odpraw fitosanitarnych i weterynaryjnych. Jednym słowem lipa. Pewnie nie chciano by Bezledy straciły na ważności.
jaca5a no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2010, 05:40 PM   #966
bebe.2006
Ekspert
 
bebe.2006's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Piotrków Tryb.
Posts: 2,961
Likes (Received): 466

To tak jak z Claudia Schiffer: fajnie wyglada, do pracy chodzi, w domu sprzata. ALE: nie umie gotowac bigosu !!!
bebe.2006 está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 3rd, 2010, 06:48 PM   #967
TataMuminka
Registered User
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 309
Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by bartosz_berlinka View Post
No, ale inaczej inaczej może to wyglądać jak komuś przyjdzie jechać w dłuższej relacji. Żeby tylko te wizy znieśli. Mam nadzieję, że najpóźniej stanie się to do 2018 roku. Wtedy w Królewcu odbędą się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, jak wiemy od wczoraj.
No właśnie, ciekawe czy będziemy coś z tego mieli? Zniesienie wiz? A może Rosjanie rzucą nam kasę na remont S22 do granicy z Niemcami?
TataMuminka no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2010, 06:51 PM   #968
IgorSel
Registered User
 
IgorSel's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Location: Łódź
Posts: 6,462
Likes (Received): 1565

Quote:
Originally Posted by bebe.2006 View Post
To tak jak z Claudia Schiffer: fajnie wyglada, do pracy chodzi, w domu sprzata. ALE: nie umie gotowac bigosu !!!
piękne podsumowanie polskiej mentalności
IgorSel no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2010, 07:12 PM   #969
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być
 
bartosz_berlinka's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Gdańsk
Posts: 3,104
Likes (Received): 407

Quote:
Originally Posted by TataMuminka View Post
No właśnie, ciekawe czy będziemy coś z tego mieli? [...]A może Rosjanie rzucą nam kasę na remont S22 do granicy z Niemcami?
Ja liczę, że kontrast z polskim odcinkiem będzie ich tak uwierał, że wraz z perspektywą WC 2018 spowoduje to kolejną przebudowę rosyjskiej berlinki (odbudowa wiaduktów WD). Może nawet od razu jako 2x2. W wypadku zniesienia wiz przecież ruch wzrósłby tam wyraźnie.
__________________
www.berlinka.pcp.pl - AUTOSTRADA Berlin-Szczecin-Gdańsk-Królewiec
"Florian Czarnyszewicz: żołnierz, robotnik, pisarz i polski patriota" - byekuf.republika.pl/czarnyszewicz/czarnyszewicz.html
bartosz_berlinka no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2010, 07:48 PM   #970
los77
Obywatel Świata
 
los77's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: CunczindorfPasconis Likes (Received): -4
Posts: 6,777

Quote:
Grzechotki — dyrektor pierwszy przekroczył przejście

2010-12-03 14:17:06 (ost. akt: 2010-12-03 17:02:01)

Winicjusz Sokół, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Przejść Granicznych z siedzibą w Grzechotkach, a także jego zastępca i kierowca jako pierwsi przekroczyli przejście graniczne Grzechotki — Mamonowo II.


Pierwsi podróżni na przejściu w Grzechotkach

Autor: Archiwum IC w Olsztynie
Oficjalne otwarcie przejścia odbędzie się 7 grudnia. Jednak już od 3 grudnia w Grzechotkach są odprawiane samochody. Ruch tego dnia był jednak niewielki.
— O godz. 7 rozpoczęliśmy odprawę, pierwszy samochód z trzema podróżnymi przekroczył granicę o 7.30 — mówi ppor. Justyna Szubstarska, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie. — Auto pojechało do Rosji, po czym wróciło do Polski.
Podróżni, którzy przekroczyli granicę to Winicjusz Sokół, Andrzej Piróg — jego zastępca i kierowca samochodu.
— Jako pierwsi sprawdziliśmy, jak funkcjonuje przejście, przeszliśmy odprawę w Polsce, następnie w Rosji i wróciliśmy z powrotem — mówi Sokół. — Mogę potwierdzić, że bez problemu można przekroczyć przejście w Grzechotkach i wjechać do Rosji.
Winicjusz Sokół mówi również, że dojazd do przejścia jest dogodny, droga (po obydwu stronach) jest odśnieżona i nie ma sensu już stać np. w kolejkach w Bezledach.
— Dziwię się, że tak mało kierowców zdecydowało się, żeby przyjechać dzisiaj do Grzechotek — mówi dyrektor zarządu przejść.
Nikłe zainteresowanie może wynikać z faktu, że o otwarciu 3 grudnia przejścia w Grzechotkach poinformowano dopiero... 2 grudnia.

Trzydzieści hektarów:
Polskie przejście graniczne w Grzechotkach zajmuje 30,3 hektarów powierzchni. Składa się łącznie z 23 pasów odpraw, w tym na wjeździe: dwa pasy ruchu dla samochodów ciężarowych, dwa pasy dla autobusów, pięć pasów dla samochodów osobowych, jeden pas ruchu dla VIP-ów, jeden pas „zielony” (nic do oclenia) i wyjeździe: dwa pasy ruchu dla samochodów ciężarowych, dwa pasy dla autobusów, sześć pasów dla samochodów osobowych, dwa pasy dla VIP-ów. W ciągu doby na tym przejściu służby graniczne będą mogły odprawić nawet 5 tysięcy samochodów osobowych, 300 autobusów i 800 ciężarowych. Budowa przejścia kosztowała 127,7 mln zł, z tego blisko 54 mln zł pochodziły z kasy unijnej.
źródło :
Gazeta Braniewiak
__________________
Warmia i Mazury
moja enklawa


PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?
los77 no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2010, 11:44 PM   #971
[BÉTON!BRUT!]
Liberté Égalité Beyoncé
 
[BÉTON!BRUT!]'s Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: Prestiżowy Mokotów Gwiazd
Posts: 18,732
Likes (Received): 120747

Quote:
Originally Posted by bartosz_berlinka View Post
Ja liczę, że kontrast z polskim odcinkiem będzie ich tak uwierał, że wraz z perspektywą WC 2018 spowoduje to kolejną przebudowę rosyjskiej berlinki (odbudowa wiaduktów WD). Może nawet od razu jako 2x2. W wypadku zniesienia wiz przecież ruch wzrósłby tam wyraźnie.
Naprawdę? Ktoś do Rosji z Jewropy Zapadnej pojedzie własnym autem?
[BÉTON!BRUT!] no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2010, 12:37 AM   #972
pR0SiAczekELBLAG
Registered User
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 284
Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by jaca5a View Post
Niby to przejście ma być najnowocześniejsze a brak odpraw fitosanitarnych i weterynaryjnych. Jednym słowem lipa. Pewnie nie chciano by Bezledy straciły na ważności.
Nie zdziwię się jak w Bezledach do 2018r. zbudują najnowocześniejsze na świecie przejście graniczne... Mali wiejscy ludzie pełni kompleksów plus ogromne pieniądze dają zawsze katastrofalny efekt wszystkim wokół.
pR0SiAczekELBLAG no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2010, 03:12 PM   #973
jaca5a
Registered User
 
jaca5a's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 4,160
Likes (Received): 850

To miałem, na myśli
jaca5a no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2010, 05:25 PM   #974
jaca5a
Registered User
 
jaca5a's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 4,160
Likes (Received): 850

Czy w Grzechotkach jest już taki ruch ? Czy to lobbing na rzecz Bezled ?
http://info.elblag.pl/5,20183,Jadac-...a-granicy.html
jaca5a no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2010, 05:35 PM   #975
Michu33
... ... ...
 
Michu33's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Karczew (PL)
Posts: 1,107
Likes (Received): 67

Zauważ, że cyfry są po kolei: 1,2,3,4 ... więc to pewnie jeszcze nie działa, tylko próba
__________________
Czas na airsoft
Michu33 no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2010, 05:49 PM   #976
Jakubek1993
Registered User
 
Join Date: Aug 2008
Location: Wałbrzych
Posts: 967
Likes (Received): 535

Pomysł nawet w trafiony tylko przy 120 km/h(od 1 stycznia) nie za bardzo czytelne.
__________________
Autostrady,Drogi ekspresowe,2x2 kolizyjne GP przyszłością Polski :)
Jakubek1993 no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2010, 06:19 PM   #977
wojtor
Quasimodo
 
wojtor's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: 1st floor
Posts: 4,491
Likes (Received): 681

Quote:
Originally Posted by Jakubek1993 View Post
Pomysł nawet w trafiony tylko przy 120 km/h(od 1 stycznia) nie za bardzo czytelne.
I teraz i w przyszłym roku obowiązuje tam 100km/h
wojtor no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2010, 06:40 PM   #978
Michu33
... ... ...
 
Michu33's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Karczew (PL)
Posts: 1,107
Likes (Received): 67

Na S22 tak, ale nie na S7 (obwodnica Elbląga) na której stoi ta tablica.
__________________
Czas na airsoft
Michu33 no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2010, 09:13 PM   #979
los77
Obywatel Świata
 
los77's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: CunczindorfPasconis Likes (Received): -4
Posts: 6,777

Jadąc przez węzeł Maciejewo zauważyłem że część nalepek zakrywających oznaczenie graniczne Grzechotek została zdjęta. Nie wiem tylko czy jest to reakcja GDDKiA , czy też po prostu ludzie wiedząc że przejście jest już otwarte odklejają naklejki z tablic. Na wczoraj około 40 % naklejek zdjęto. Pozostałe cierpliwie czekają
__________________
Warmia i Mazury
moja enklawa


PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?
los77 no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2010, 09:50 PM   #980
Luki_SL
Moderator
 
Luki_SL's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Upper Silesia
Posts: 53,768
Likes (Received): 17451

A nie dolepiają przy okazji nalepek - "E28" ??
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote


Reply

Tags
elbląg, pomorze, warmińsko-mazurskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Related topics on SkyscraperCity


All times are GMT +2. The time now is 01:40 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2018, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

tech management by Sysprosium