daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcjeGlobal Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools
Old February 2nd, 2011, 08:22 PM   #1361
EgonKKS
Registered User
 
Join Date: Aug 2006
Location: Rawicz
Posts: 15

Na stronie http://www.s5-rawicz-bojanowo.pl/index.php pojawiły sie nowe zdjęcia
Betonowanie pala na WD-49

Wyciąganie rury obsadowej po zabetonowaniu pala na WD-49

Głębienie barety na WZ-50C

Separacja (odpiaszczanie) zawiesiny bentonitowej. Przygotowanie szczeliny do betonowania na WZ-50C.

Budowa platform pod wiertnicę na WD-57G
__________________
Ole! To My Kibole!
EgonKKS no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
 
Old February 5th, 2011, 07:23 PM   #1362
sunsethorn
Registered User
 
sunsethorn's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Location: POZNAŃ
Posts: 2,051
Likes (Received): 403

A to ci procedury ...


http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,360...t=21&width=120

Jak zarobić na drodze, której nie ma? Drogowiec doradzi
Lech Bojarski 2011-02-05, ostatnia aktualizacja 2011-02-04 19:59:16.0

Podczas gdy GDDKiA w Poznaniu starała się wydać jak najmniej pieniędzy na wykup gruntów pod budowę drogi S5, jeden z jej pracowników jeździł po domach rolników z ludźmi, którzy oferowali pomoc w wywalczeniu jak największego odszkodowania

Pracownik wydziału nieruchomości w poznańskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ma dostęp do różnych informacji dotyczących wywłaszczanej ziemi pod budowę dróg. To cenny współpracownik dla firm, które pomagają właścicielom gruntów walczyć o wyższe odszkodowanie. Zna całą kuchnię wyceny, wie gdzie mogą być podstawy do odwołania się od operatu szacunkowego wykonanego na zlecenie wojewody.

- Ta cała sprawa to skandal - denerwuje się Marcin Wijas, rolnik ze wsi Folwark, który miał kawałek ziemi na trasie budowanej już drogi ekspresowej S5: obwodnicy Bojanowa i Rawicza. Nie opierał się, gdy na jego polu miała ruszyć budowa, zgodził się na wykup ziemi przez GDDKiA. - Powiedziałem, że oddaję to pole, bo przez Rawicz nie da się przecież przejechać - tłumaczy. Od tego czasu minęło jednak pół roku, na jego polu trwa budowa, ale Wijas do dziś nie dostał odszkodowania. Jeden operat, na podstawie którego miał dostać pieniądze, oprotestowała GDDKiA: że za drogi. Drugi mówił już o kwotach ok. 25 proc. niższych, ale wciąż nie ma decyzji, czy ostatecznie Wijas tyle dostanie. A należy mu się ponad 200 tys. zł.

Jesienią rolnik otrzymał jednak ofertę pomocy. Najpierw telefoniczną, potem do jego drzwi zapukali dwaj panowie. - Nie wiem, skąd mieli mój numer telefonu, skąd mieli adres, skąd wiedzieli, ile ziemi ma mi zabrać Dyrekcja - opowiada rolnik. - Powiedzieli, że będą walczyć o większą kwotę niż z operatu. Obiecywali też szybszą wypłatę odszkodowania. Gdybym był zainteresowany, mieli potem przedstawić umowę, na podstawie której 15 proc. różnicy między kwotą z operatu a wywalczonym przez nich ostatecznym odszkodowaniem miało być ich wynagrodzeniem. Zostawili wizytówkę. Ja nie powiedziałem im ani tak, ani nie - mówi Wijas.

Ofertę takiej samej pomocy dostało w tym samym czasie jeszcze co najmniej kilku rolników w okolicy. - Przyjechali do mnie dwaj panowie, zostawili wizytówkę, obiecali, że załatwią podniesienie wyceny ziemi - potwierdza właściciel ziemi w okolicy Bojanowa. To samo mówią ludzie z gminy Rydzyna, która także leży na trasie S5.

Na odszkodowanie czeka pod Rawiczem i Bojanowem jeszcze co najmniej 50 osób.

Pod koniec października na korytarzu Urzędu Wojewódzkiego Wijas, czekając na rozprawę administracyjną w sprawie wykupu swojej ziemi, zauważa człowieka, który "patrzy na niego jakoś tak z byka". To jeden z mężczyzn, którzy oferowali pomoc w sprawie ceny gruntu. Wijas: - Zastanawiam się, czy to on, czy nie on. Ale w końcu sam podszedł i wciągnął mnie do ubikacji. I mówi: ja mam dobrą pracę, myśmy źle dla pana nie chcieli, niech pan o mnie źle nie myśli. Wciąż nie wiedziałem, o co mu chodzi. Dopiero na sali rozpraw - olśnienie! W końcu byłem w domu. Facet był pracownikiem Generalnej Dyrekcji. I wszystko stało się jasne.

Człowiek, o którym opowiada rolnik, to Sławomir Sz., pracownik wydziału nieruchomości w GDDKiA w Poznaniu. Ma dostęp do wielu informacji o działkach wykupywanych pod budowę dróg. Na kolejnych rozprawach rolnika z Folwarku Sz. już się nie pojawił.

Na wizytówce zostawionej u Wijasa widnieje: "Szymon & Paweł Kroll, porady ekonomiczno-prawne". Szymon Kroll powiedział nam, że jeszcze żaden z rolników, którzy korzystają z jego usług, nie otrzymał odszkodowania: - Idzie to jak po grudzie.

Na pytanie o współpracę ze Sławomirem Sz. z GDDKiA, nie chciał odpowiadać wcale. - Nie potwierdzam, nie komentuję - uciął.

Sławomir Sz. też nie chciał odpowiedzieć na żadne pytanie o współpracę z Krollem ani o spotkania z rolnikami ze wsi leżących na trasie drogi S5. - Nie mam w zakresie obowiązków tej inwestycji - powtarzał. Przyznał tylko, że raz był na rozprawie w Urzędzie Wojewódzkim w sprawie S5: - Ale w z zastępstwie innego pracownika - tłumaczył.

Dyrektor poznańskiego oddziału GDDKiA Marek Napierała jest zdziwiony naszymi informacjami. - Muszę to wszystko najpierw sprawdzić, ale przyznaję, że może to budzić poważne wątpliwości. Coś tu jest nie w porządku i dziękuję za ten sygnał - powiedział i obiecał zająć się sprawą.

Nazwisko rolnika na jego prośbę zmieniłem.
sunsethorn no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2011, 10:59 AM   #1363
Bodiniusz
Registered User
 
Join Date: Mar 2008
Location: Wrocław
Posts: 1,345
Likes (Received): 59

no a tak się Poznaniacy śmiali z wrocławskiej ddkia, a tu proszę jaka gospodarność

A poważniej - nóż się otwiera w kieszeni. Niestety cała Polska ma takie fundamenty i dlatego wyglądamy jak wyglądamy. Czy to się kiedyś zmieni?
Bodiniusz no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2011, 04:45 PM   #1364
gddkia_poz
PawełeK
 
gddkia_poz's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 219
Likes (Received): 37

Quote:
Originally Posted by Bodiniusz View Post
no a tak się Poznaniacy śmiali z wrocławskiej ddkia, a tu proszę jaka gospodarność

A poważniej - nóż się otwiera w kieszeni. Niestety cała Polska ma takie fundamenty i dlatego wyglądamy jak wyglądamy. Czy to się kiedyś zmieni?
Ja bym nie przeginał, w każdym środowiski znajdzie się, 1 na 350 ludzi to nie tak najgorzej. Gdyby był 1 z 4 to % zdecydowanie byłyby na niekorzyść.
W formie dowcipu dla wyjaśnienia piszę bo 1 s..... to i tak za dużo.
gddkia_poz no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2011, 05:22 PM   #1365
JohnDeere
Registered User
 
JohnDeere's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Rawicz, Wrocław, Szczecin, Gdynia,
Posts: 1,625
Likes (Received): 135

Czołem po długiej przerwie... Jechałem wczoraj DK36 z Rawicza w kierunku Głogowa... Teren budowy, po jednej i drugiej stronie drogi to jedno wielkie rozlewisko. Miałem wrażenie, iż jadę po grobli, jak w Holandii... No cóż... Z Czech i Holandii ludzie na Hazy ściągali ale tak powąznie, to stwierdzam, iż brak melioracji może być poważną przeszkodą w budowie drogi.
JohnDeere no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2011, 08:31 AM   #1366
bebe.2006
Ekspert
 
bebe.2006's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Piotrków Tryb.
Posts: 2,884
Likes (Received): 181

Jak widac na tym odcinku juz lato:http://www.s5-rawicz-bojanowo.pl/ima...km%2080800.jpg
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2011, 07:36 PM   #1367
kwaczor
Registered User
 
kwaczor's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Poznań / Leszno
Posts: 527
Likes (Received): 1

Garść świeżych fotek (24.02.2011). Generalnie szukałem gdzie można porobić zdjęcia i w miarę łatwo dojechać.

Od północy Zaraz po wjeździe do Kaczkowa zjeżdżamy w prawo. Po chwili powita nas znak, że nie ma przejazdu. Nie zwracamy na niego uwagi. Okazuje się że dojeżdżamy do stacji kolejowej i droga istnieje i pewnie będzie istniała aż nie zostanie wybudowana droga nad węzłem Tablica informuje tylko że "przejazd przez teren budowy". Tuż za torami możemy zjechać sobie w lewo na malutki parking. No i cóż dzieje się w Kaczkowie na początkowym węźle budowanego fragmentu S5?

Proszę bardzo:

Widok w kierunku Poznania:


Coś się dzieje, drapiemy zmarznięta ziemię:


Dalej w kierunku Wrocławia:


"Jakaś baza" kierunek Poznań:


Maszyny kierunek Poznań:


Przyszły przejazd nad torami kolejowymi:


I w promocji: tam gdzie kibelek ma przód, łącznik przejdzie nad torami:
kwaczor no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2011, 07:51 PM   #1368
kwaczor
Registered User
 
kwaczor's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Poznań / Leszno
Posts: 527
Likes (Received): 1

A teraz dalej w kierunku Wrocławia. Miejscowość Bojanowo. Jadąc od północy zjeżdżamy w prawo, pierwszym zjazdem oznakowanym "Gołaszyn". Mijamy Gołaszyn i dojeżdżamy do przejazdu kolejowego. Tu możemy uciec w lewo w kierunku stacji kolejowej i chyba następnym razem tak zrobię. Tym razem pojechałem dalej prosto i co zastałem

Przy drodze gminnej na Trzebosz widok w kierunku Wrocławia. W kierunku Poznania nic się nie dzieje niestety:Daleki plan w kierunku Wrocławia, prawdopodobnie gdzieś przy stacji kolejowej, tam spróbuje się dostać następnym razem:


A teraz dalej na północ, droga w kierunku Góry i nieszczęsna linia kolejowa:
Widok w kierunku Bojanowa:

W kierunku Góry:

I zbliżenie na szynę:

Torowisko wygląda zaskakująco porządnie, przynajmniej na tym odcinku. No i w okolicach linii kolejowej absolutnie nic się nie dzieje.

Kolejne miejsca gdzie łatwo dostać się do robót, to okolice Rawicza i budowa DK36 (brak miejsc do zatrzymania)
W okolicach Korzeńska żadnych prac nie dostrzegłem, ale może się uda następnym razem.
kwaczor no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2011, 11:08 PM   #1369
A.P.E.X
Registered User
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 32
Likes (Received): 0

Fajna fotorelacja Ogólnie przymroziło budowę w tym tygodniu. czyżbyś się przemieszczał srebnym autkiem??
A.P.E.X no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2011, 09:21 AM   #1370
kwaczor
Registered User
 
kwaczor's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Poznań / Leszno
Posts: 527
Likes (Received): 1

A gdzie mnie namierzyłeś i kim byłeś?
kwaczor no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2011, 04:38 PM   #1371
szymonbr
Registered User
 
szymonbr's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Swarzędz/Poznań
Posts: 226
Likes (Received): 0

Kurczę słabo nagłośniony ten protest był bo ledwo w lokalnej wyborczej usłyszeli :/

Quote:
Mieszkańcy niemal nieustannie przechodząc przez pasy domagali się szybszej budowy drogi ekspresowej S5.
Błędny znak kierujący na autostradę pod Kołem
mariusz
Błędny znak kierujący na autostradę pod Kołem
Kilka minut przed godz. 13 zakończył się protest kilkudziesięciu osób, wstrzymujących ruch na drodze krajowej nr 5 w Dębienku koło Stęszewa w województwie wielkopolskim. Był to protest przeciwko odłożeniu w czasie budowy drogi ekspresowej S5 łączącej Poznań ze Stęszewem.

Protestujący blokowali drogę, przechodząc po pasach przez 15 minut, potem przepuszczają auta.

- Akcja przebiegła spokojnie, kierowcy czekający przed pasami byli, co jakiś czas przepuszczani - mówi rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. Wśród protestujących był burmistrz Stęszewa.

- Ta droga jest dla nas niezbędna. Dotychczasowa droga przebiega przez gęsto zabudowane miejscowości, jest straszny hałas i często dochodzi do wypadków. Napisaliśmy petycje do ministra infrastruktury, aby przyśpieszyć inwestycję, ale nie dostaliśmy odpowiedzi i dlatego dziś protestujemy" - tłumaczy burmistrz Stęszewa Włodzimierz Pinczak.

Według Programu Budowy Dróg Krajowych odcinek między Stęszewem a Poznaniem jest na tzw. liście rezerwowej. Inwestycje te mogą zacząć się do 2013 roku. Według pierwotnych planów miała być gotowa na Euro 2012.

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań
Więcej... http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,360...#ixzz1FMXDOBRe
szymonbr no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2011, 04:50 PM   #1372
mlodyy1985
Registered User
 
Join Date: Nov 2008
Location: Legnica/Wrocław
Posts: 7,946
Likes (Received): 3485

Zaraz zaraz, czy ten odcinek posiada prawomocną DŚU? Jeśli nie, bo lokalni mieszkańcy się odwoływali to sami mogą sobie podziękować. Z resztą, zanim powstaną projekty, uzyskane zostaną pozwolenia to miną kolejne lata no i last but not least kasa. Parafrazując hasło z komuny (moglibyśmy produkować więcej konserw gdybyśmy mieli więcej mięsa, ale nie mamy metalu) moglibyśmy budować więcej dróg, gdybyśmy mieli wszystkie pozwolenia, ale nie mamy pieniędzy.
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2011, 08:56 PM   #1373
kwaczor
Registered User
 
kwaczor's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Poznań / Leszno
Posts: 527
Likes (Received): 1

Nie ma tam DŚU. Był rozpoczęty proces jego uzyskiwania, a potem został cofnięty bo wszczęto na dłuższy odcinek, który zawiera w sobie również południową część ZOP.
kwaczor no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2011, 09:05 PM   #1374
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA
 
Patryjota's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Konin - Polska
Posts: 15,622
Likes (Received): 24

Quote:
Originally Posted by szymonbr View Post
Kurczę słabo nagłośniony ten protest był bo ledwo w lokalnej wyborczej usłyszeli :/Więcej... http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,360...#ixzz1FMXDOBRe
Coraz częściej będziemy i jesteśmy świadkami protestów za budową dróg. teraz polityce mają szanse na wykazywanie się, a drogowe inwestycje szanse na realizację.
__________________
Bądź tym, kim chcesz - Dla ludzi i tak będziesz tym, kim oni chcą

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Patryjota no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2011, 10:24 AM   #1375
kflis
Kult Dobrego Asfaltu
 
Join Date: Oct 2008
Location: i znów jest siłą!
Posts: 3,388
Likes (Received): 432

Obwieszczenie Wojewody Wielkopolskiego:

"podejmuję z urzędu zawieszone postępowanie administracyjne
w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację części II inwestycji drogowej polegającej na budowie drogi ekspresowej S5 Poznań – Wrocław odcinek Kaczkowo – Korzeńsko, w części dotyczącej drogi ekspresowej S5 od km 86+124,00 do km 87+342,00 na terenie województwa wielkopolskiego i od km 103+654,00 (granica województwa) do km 108+759,00 na terenie województwa dolnośląskiego oraz drogi krajowej nr 36 od km 68+728,00 do km 69+778,00 (granica województwa)."
kflis no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2011, 02:13 PM   #1376
Jaqb89
Registered User
 
Jaqb89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Wrocław
Posts: 309
Likes (Received): 12

co to oznacza ??
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Jaqb89 no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2011, 02:16 PM   #1377
Maya83
Registered User
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 10,394
Likes (Received): 2482

To oznacza, że za jakiś czas będzie znrid na brakujące odcinki odcinka S5, który jest obecnie w budowie.
Maya83 no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2011, 05:35 PM   #1378
antekkwiat
Registered User
 
Join Date: Jul 2007
Location: Głogów
Posts: 704
Likes (Received): 79

Wiadomo juz czy obwodnica Leszna będzie obchodziła miasto od wschodu czy zachodu, czy bedzie to dopiero jasne po wydaniu DŚU?
antekkwiat no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2011, 07:16 PM   #1379
michael_siberia
Bóg-Parking-Ojczyzna
 
michael_siberia's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Silesia Motor City
Posts: 23,394
Likes (Received): 8312

Dopiero DŚU to nam powie.
__________________
"Basen w każdym powiecie" było zbyt mało efektowne. Teraz jest "Aquapark w każdym powiecie".
"Jeżeli komuś przeszkadza ulica w mieście, to ma do wyboru wieś." - Roman Wieszczek, zastępca dyrektora Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Nie musimy kupować francuskiej technologii atomowej.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2011, 07:49 PM   #1380
Pyrus
Registered User
 
Join Date: May 2009
Posts: 322
Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by antekkwiat View Post
Wiadomo juz czy obwodnica Leszna będzie obchodziła miasto od wschodu czy zachodu, czy bedzie to dopiero jasne po wydaniu DŚU?
Decyzja jest już dawno podjęta. Obwodnica będzie od strony zachodniej Leszna(od strony Strzyżewic).
Pyrus no está en línea   Reply With Quote


Reply

Tags
dolnośląskie, droga ekspresowa, ekspresówka-s5, leszno, poznań, s-5, trzebnica, wielkopolskie, wrocław

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 05:08 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8 Beta 1
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2015 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2015 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu