daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine
Old June 19th, 2011, 06:03 PM   #381
BigKari
BANNED
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 243
Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Taulant View Post
Tanks, mortars, 122mm artillery and many others

anti-tank weapon like RPG's and the German Armbrust (Crosswbow)
http://en.wikipedia.org/wiki/Armbrust
Thanks for those photos ive been looking for them for a while...and PEJONI boll se na cave karin duke u ber si ekspert ushtrije..ti je nje internet geek dhe asgje tjeter..now be quite.
BigKari no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2011, 07:22 PM   #382
Pejoni
Registered User
 
Pejoni's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Göteborg
Posts: 2,821
Likes (Received): 590

Quote:
Originally Posted by Taulant View Post
I said I found those photos...now shut up, you loser. I didn't said any word about crossing the border with those tanks!
You seem to stupid to read and your aggressive writing-style is maybe because your unhappy with your life....you're such a poor guy.
No I qouted your post, you specified they were used, then you added Albanian army used them aswell, meaning you are a complete douche.

Quote:
Originally Posted by Taulant View Post
I'll help you: Please check your PM
Btw, you have been reported to Admin, enjoy your stay.
Pejoni no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2011, 10:09 PM   #383
Taulant
Registered User
 
Taulant's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 978
Likes (Received): 485

Desperate loser
I don't know...this forum mean the world to you, if I were you, I would start having a life. I don't care about the admin, got better things to do: doing some girls, going out with friends, studying and many others. And you? You're just a ******* loser, who insults people that repost photos or write harmless posts...that shows us what a ******* meanless life you have.

I feel very sorry for you, that's the reason I wanted to help you with my message

Ti je pidh, edhe nese menon qe munesh me provoku edhe me i shajt njerz ktu, tani duhesh me dit qe ki me i pagu shtrejt kto sene. ;-)
Taulant no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2011, 10:58 PM   #384
Pejoni
Registered User
 
Pejoni's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Göteborg
Posts: 2,821
Likes (Received): 590

Hey dickface, the dog that barks doesnt bite, didnt anyone teach you that? I'll do this, I'll do that, you're fcuking pathetic.
Pejoni no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2011, 03:05 AM   #385
Pejoni
Registered User
 
Pejoni's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Göteborg
Posts: 2,821
Likes (Received): 590

Gradohen gjashtėmbėdhjetė kadetė tė FSK-sė

Prishtinė, 24 qershor 2011

Nė Komandėn e Doktrinės dhe Stėrvitjes tė FSK-sė, nė Ferizaj, me njė ceremoni solemne, sot diplomoi dhe u gradua gjenerata e tretė e kadetėve tė Qendrės sė Studimeve Universitare (QSU) nė kuadėr tė Forcės sė Sigurisė tė Kosovės (FSK).
http://www.mksf-ks.org/?page=1,24,340
Pejoni no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2011, 05:28 AM   #386
shpirtkosova
BANNED
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,373
Likes (Received): 6

BigKari, Taulent and Pejoni stop acting like children, grow up and stop destroying threads. The biggest p*ssies are the people who threaten eachother on the internet. We all know you all have small *****'.
shpirtkosova no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2011, 08:58 AM   #387
RolexAL
BANNED
 
Join Date: Feb 2010
Location: Toka Shqiptare
Posts: 10,850
Likes (Received): 900

RolexAL no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2011, 03:19 PM   #388
Kulla
BANNED
 
Kulla's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 6,754
Likes (Received): 844

Kulla no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2011, 06:23 PM   #389
Pejoni
Registered User
 
Pejoni's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Göteborg
Posts: 2,821
Likes (Received): 590

Pjesėtarė tė FSK-sė nė njė ushtrim ndėrkombėtar

Quote:
Publikuar: 01.07.2011 - 15:54

Prishtinė, 1 korrik - Me ftesė tė Ministrisė sė Mbrojtjes sė Maqedonisė, njė njėsit i Forcės sė Sigurisė sė Kosovės, i pėrbėrė nga njė oficer, njė nėnoficer dhe 10 kadetė, tė premten udhėtoi pėr nė Maqedoni, ku do tė marrė pjesė nė ushtrimin fushor ndėrkombėtar “Kampi Veror 2011″, i cili mbahet prej datės 2 deri mė 12 korrik.

Ministri i Forcės sė Sigurisė sė Kosovės, Agim Ēeku, pjesėmarrjen e FSK-sė nė kėtė ushtrim e ka vlerėsuar njė tė arritur tė madhe pėr vendin, pasi qė kjo ėshtė hera e parė qė FSK-ja merr pjesė nė njė ushtrim me karakter ndėrkombėtar.

“Eshtė arritje e madhe pėr disa arsye. Nė rend tė parė, sepse kjo ėshtė njė shprehje apo njė fryt i bashkėpunimit tė ngushtė qė e kemi me Ministrinė e Mbrojtjes sė Maqedonisė. Tanimė ėshtė krijuar njė perceptim dhe njė bindje edhe nė Maqedoni po edhe nė rajon nė pėrgjithėsi, por edhe mė gjerė se Kosova i ka ndėrtuar kapacitetet e nevojshme i ka arritur standardet e kėrkuara pėr tė qenė pjesė edhe e ushtrimeve tė pėrbashkėta ndėrkombėtare. Por edhe pėr tė qenė pjesė edhe e tė gjitha iniciativave dhe strukturave, projekteve rajonaleve tė mbrojtjes dhe sigurisė”, ka thėnė Ēeku.

Sipas ministrit Ēekut me kėtė edhe njė herė po dėshmohet se Kosova ėshtė e gatshme dhe e ka vullnetin e mirė politik, pėr tė kontribuar nė ruajtjen dhe ndėrtimin e paqes nė rajon dhe mė gjerė. Nė kėtė ushtrim fushor pjesėmarrėse do tė jenė edhe shumė shtete tė tjera si Shqipėria, Bullgaria, Bosnja dhe Hercegovina, Kroacia, Estonia, Greqia, Moldavia, Mali i Zi, Serbia, Sllovenia, Turqia dhe SHBA-tė.

Ushtrimi fushor ndėrkombėtar “Kampi veror 2011″, i cili mbahet nė poligonin ushtarak nė Krivolak, pėrbėhet nga pjesa akademike, pjesa pėr arritjen e aftėsive relevante, dhe pjesa pėr implementimin e njohurive dhe aftėsive, ku pėrfshihet zhvillimi i ushtrimeve tė pėrbashkėta.
http://www.koha.net/?page=1,13,60817

Pejoni no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2011, 08:38 PM   #390
Pejoni
Registered User
 
Pejoni's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Göteborg
Posts: 2,821
Likes (Received): 590


Quote:
At the invitation of the Ministry of Defence of the Republic of Macedonia, today, on July 1, 2011, a unit of the KSF, consisting of 10 cadet, 1 and 1 non-commissioned officers, traveled to participate in International Field Exercise "Summer Camp 2011 "to be held at the military polygon, Krivollak in Macedonia.
Pejoni no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2011, 08:53 PM   #391
Ultimo
Albanian Republic Kosova
 
Ultimo's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Prishtina
Posts: 549
Likes (Received): 74

Na asnje pune se kryjme si duhet..ku i kan kta djemt jeleket me pajisje shtese..ku i mbajn karikatoret, n'gjepa a..shum amatera me lodra t'shtrejta po doken phiiii
Ultimo no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2011, 09:22 PM   #392
Pejoni
Registered User
 
Pejoni's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Göteborg
Posts: 2,821
Likes (Received): 590

Nuk jan tu shku per lufte as ne A-stan, cka po ju vyjn jelekat dhe me siguri as qe kan me gjuajt. Nuk te lejon nje shtet me hy i armatosur pa nje marrveshje, por te jepet ne baze ushtarake, qofse ju nevojitet.

Sa per jeleka, nuk eshte qe nuk posedojn, qetsohu.


Pejoni no está en línea   Reply With Quote
Old July 9th, 2011, 07:39 PM   #393
RolexAL
BANNED
 
Join Date: Feb 2010
Location: Toka Shqiptare
Posts: 10,850
Likes (Received): 900

RolexAL no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2011, 02:12 PM   #394
Ermir
In the brig
 
Join Date: May 2008
Location: Placentia/Pärma/アルバニア
Posts: 5,716
Likes (Received): 2433

FSK troops donate blood

Ermir está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 13th, 2011, 04:38 PM   #395
Kulla
BANNED
 
Kulla's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 6,754
Likes (Received): 844

Some of the regular Albanian Armed Forces.


Kulla no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2011, 04:56 PM   #396
Tartanzan
BANNED
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 6,776
Likes (Received): 425

Quote:
Originally Posted by Kulla View Post
Some of the regular Albanian Armed Forces.


Stervitje te mira po bejne ne kete video. Duhet te jene Komandot, apo jo?

Dhe a ka mundesi te hapim teme perkatese per Forcat e Armatosura Shqiptare?
Tartanzan no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2011, 03:15 AM   #397
Pejoni
Registered User
 
Pejoni's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Göteborg
Posts: 2,821
Likes (Received): 590

^ A mos po sheh moderator, lirisht hape...

Ministri Ēeku pėrcolli stėrvitjen e kadetėve tė FSK-sė nė Krivollak tė Maqedonisė

Quote:
Prishtinė, 13 korrik 2011 - Ministri Agim Ēeku dhe zėvendėskomandanti i FSK-sė gjeneralmajor Rrahman Rama vizituan tė martėn “Kampingun veror 2011” , ushtrim ky qe u mbajt nė poligonin ushtarak nė Krivolak tė Maqedonisė, nė tė cilin pėr 12 ditė u trajnuan kadetėt e rinj tė pesė ushtrive: Turqisė, Bullgarisė, Kosovės, Maqedonisė si edhe kadetė tė Malit tė Zi.
http://www.mksf-ks.org/?page=1,24,350
Pejoni no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2011, 04:49 AM   #398
LegitimateAnswer
:P
 
LegitimateAnswer's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 359
Likes (Received): 2

They look professional which is a good thing..i was hoping that they would be allowed to take their HK with themselves but seems like they were handled AKs..still looks good..Thanks Pejoni
LegitimateAnswer no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2011, 07:16 AM   #399
StevenNL
Registered User
 
StevenNL's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: International
Posts: 2,671
Likes (Received): 408

Kosova e forte, Shqiperia e forte. Nice pics!!
StevenNL no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2011, 10:32 AM   #400
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Nje koment interesant nga nje perfaqesues brazilian ne nje takim me ambasaden amerikane ne Brasilia. Nga Wikileaks:

Quote:
¶3. (C) Mazzella also reported Serbian fear-mongering about
the U.S. and Czech governments "arming" Albanian "criminals"
in the guise of the newly-created KOSOVO Security Force

(KSF). Embassy polmiloff pointed out that the KSF would be
smaller and less well armed than the Rio Police Department,
would be under NATO supervision and would be heavily
outgunned by Serb forces on KOSOVO's borders. Mazzella asked
if the EU would be playing a larger role in KOSOVO rule of
law and expressed concern that EULEX was insufficient, citing
Serbian claims that independent KOSOVO would become a haven
for crime.
Polmiloff noted that without an improved economy, crime would
be difficult to control and the greatest barrier to economic
improvement was the lack of standing with the UN and IFIs
that discouraged foreign assistance and investment.
Mutat 24/7 punojne kunder neve, dhe nuk mbetet asnje rrene, sajim, trillim, a shpifje qe nuk e perdorin per te arritur qellimet e tyre.


http://cablesearch.org/cable/view.ph...A188&hl=kosovo
Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Reply

Tags
albania, kosova

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 04:54 PM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.8 Beta 1
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu