daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Małopolska i Lubelszczyzna

Małopolska i Lubelszczyzna Lubelskie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie

Reply

Thread Tools
Old July 1st, 2011, 05:33 PM   #14941
grzegorz_fecko
Radny Miasta Nowego Sącza

grzegorz_fecko's Avatar

Likes (Received): 27

Moim zdaniem, nasze miasto nie musi mieć 100 czy więcej tysięcy mieszkańców, aby było miastem regionalnym (nie mówiąc już o tym, że tak jak kiedyś wspominałem chętnych do przyłączenia jako do miasta niema i prędko nie będzie. Podstawą jest otulina demograficzna bliższa i dalsza Nowego Sącza. Nowy Sącz właśnie bardziej spełnia warunki drugiego po Krakowie ośrodka administracyjnego. Dodajmy sobie ilość mieszkańców i samo wyjdzie, nie wspomnę o rozwoju gospodarczym Sądecczyzny, która wbrew wszystkiemu radzi sobie nieźle. Ponadto jest jeszcze dodatkowy argument średniego dojazdu do miasta wojewódzkiego (tu Kraków), Nowy Sącz jak i powiat nowosądecki + gorlicki, podróż stąd wynosi ponad 2 godziny. W tym świetle sensowniejszym jest, aby to Nowy Sącz był taką"metropolią". Tarnowianie w godzinę są w Krakowie, Tarnów może już teraz pełnić rolę sypialni Krakowa. Stało się jednak inaczej, szkoda, że nikt nie czytał na forum SSC naszych wywodów w lutym...

Sponsored Links

Old July 1st, 2011, 05:36 PM   #14942
Mikołaj NS
Registered User

Mikołaj NS's Avatar

Likes (Received): 2

Tego nie wiem, chodzi o sklep na słoneczku? A jeśli mówimy już o tamtym obszarze to pamiętacie może budynek obok placu zabaw na os. Millenium? Kiedyś mieścił się tam klub osiedlowy, później biblioteka.

Przez ostatnie kilka lat w budynku mieścił się klub bokserski, ale budynek z zewnątrz wyglądał paskudnie, okna były zabite sklejką itp.

Mam wrażenie że zmienił właściciela, ok. 3 tygodnie temu przyjechała tam ekipa i przeprowadzono generalny remont z zewnątrz i wewnątrz, może to tam przeniesie się sklep ze Słoneczka (które również prosi się o remont)

Co prawda to malutka inwestycja ale jak korzystnie wpłynęła na wizerunek osiedla Millenium, które moim zdaniem jest jednym z ładniejszych i przyjemniejszych osiedli w mieście
Mikołaj NS no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2011, 05:53 PM   #14943
aragonis
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by toni... View Post
nie zgadzam się z retoryką że jesteśmy sami sobie winni albo żyjemy w państwie poważnym i nie traktuje się 0.5 mln ludzi jak coś niepotrzebnego albo sam nie wiem. Gdyby w USA sugerowano się "oświeconym" pomysłom "mędrców" pokroju Boniego to nigdy nie mieli by w Kalifornii Krzemowej Doliny...

Jak to jest że w tym Sączu jest ruch na drogach większy niż w Olsztynie? Ktoś tu głupa pali.
http://sadeczanin.info/aktualnosci/art/20129
po pierwsze jeśli uważasz Polskę za poważny kraj no cóż bez komentarza...
Tak Ci co głosowali na taką a nie inną władzę są sobie winni to fakt.

Dolina Krzemowa no tak piękna sprawa, szkoda, że teraz stan Kalifornia ma największą stopę bezrobocia w USA oraz zadłużenie sięgające miliardy dolców więc i tam władza się nie popisała.

Co do Boniego jak już wymieniłeś szkoda, że nie ma siły przebicia w rządzie.
aragonis no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2011, 06:28 PM   #14944
Maki54
BANNED

Likes (Received): 0

A może jakieś foto z parku linowego na Piłsudzkiego . Bo jak przeglądałem to znalazłem o tym parku
Maki54 no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2011, 06:40 PM   #14945
Mikołaj NS
Registered User

Mikołaj NS's Avatar

@Maki pogoda jest taka więc nikomu nie chce się iść, po drugie jest tam tylko pusty plac i nic więcej, jak coś się tam zacznie dziać no na pewno foto się pojawi
Mikołaj NS no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2011, 06:46 PM   #14946
quaku2
Quaku

quaku2's Avatar

Likes (Received): 44

Quote:
Originally Posted by aragonis View Post
Dolina Krzemowa no tak piękna sprawa, szkoda, że teraz stan Kalifornia ma największą stopę bezrobocia w USA oraz zadłużenie sięgające miliardy dolców więc i tam władza się nie popisała.
tak, tyle że Kalifornia generuje w USA takie PKB co Włochy czy Hiszpania
quaku2 no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2011, 08:29 PM   #14947
Maki54
BANNED

Ok rozumie
Old July 1st, 2011, 09:43 PM   #14948
Sączers
BANNED

na stronie mpk.sacz.pl można wyczytać taki komunikat "Zarząd spółki informuje pasażerów, że od dnia 1 lipca 2001 roku na podstawie zawartej umowy, kontrole biletów w autobusach MPK przeprowadzać będzie również zewnętrzna firma "EWELA" czyżby w saczy pojawiły sie kanary tajniacy ?
Sączers no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2011, 10:53 PM   #14949
Qozak
Registered User

Qozak's Avatar

Likes (Received): 5

Na pewno wreszcie będzie normalnie...

Te firmy się nie cackają, wystarczy spojrzeć na Sopocką "Renomę"
Qozak no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2011, 11:05 PM   #14950
Sączers
BANNED

firmy może sie nie cackają ale jak w krakowskim mpk dostałem mandat bo coś mi sie ubzdurało że bilet mam do 4 czerwca a miałem do 3 czerwca to poszedłem do siedziby mpk na św. Wawrzyńca i mi bez problemu go anulowali
Sączers no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2011, 08:48 AM   #14951
domenicos81
Registered User

No to miałeś fart ;-)
A ogólnie kontrolerzy w umundurowaniu (jak w NS) to jakaś abstrakcja. W KRK czasami zdarza mi się spotkać tajniaków o posturze niezłych ochroniarzy. Kiedyś jakiś spory kark jechał bez biletu, na prośbę tajniaków o okazanie biletu odpowiedział tylko "spie..." i ruszył do drzwi. Ale że tajniaki byli równie słusznej postury, to już na zewnątrz gościa dosłownie obezwładnili, bo rzucał się okropnie i chciał uciekać ;-)
Ja uważam, że kontrolerzy powinni być zawsze bez umundurowania. Na pewno są wtedy w stanie działać skuteczniej. A o to chodzi.
domenicos81 no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2011, 12:42 PM   #14952
Maki54
BANNED

A wiecie , że jest taki jeden bar fast foodowy którego nie ma w Polsce
Old July 2nd, 2011, 01:40 PM   #14953
Piter_29
Registered User

Piter_29's Avatar

Likes (Received): 61

co Ty nie powiesz?
Piter_29 no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2011, 02:05 PM   #14954
Grande Punti
Registered User

Quote:
Originally Posted by marns View Post
A czego oczekujesz od GDDKiA, że będzie trzymać w zamrażarce pieniądze na obwodnice, która nie ma nawet pozwolenia na budowę i nie wiadomo kiedy będzie miała?
Budżet GDDKiA jest taki jaki jest - nie ma możliwości rozpoczęcia budowy obwodnicy to pieniądze przeznacza się na inne cele - a wina stoi tutaj tylko po stronie miasta, które od dwóch kadencji nie potrafi uzyskać pozwolenia na budowę jednej obwodnicy!
Tak samo bardzo zdziwiłbym się gdyby minister Bieńkowska poszła na rękę spóźnialskim samorządowcom z Sądecczyzny, którzy przez 5 lat spali i nagle po fakcie obudzili się! Były trzy terminy konsultacji - nikt przez 5 lat nie protestował wtedy w sprawie subregionu wiejskiego a teraz jak dokument został zakończony wielkie larum. Sam na miejscu Minister Bieńkowskiej nie pozwoliłbym na ingerencje w KZPK po terminie, bo to ruszyłoby lawinę setek innych niezadowolonych z całego kraju.
Jak ktoś przez 5 lat zajmuje się tylko kwietnikami i pomnikami a rozwój miasta ma w gdzieś to trudno...
Jak ktoś wybiera takie władze z 60 % poparciem to trudno - widocznie na własne życzenie będziemy wioską z pomnikami, kwietnikami i z odpustowym kiczem!
Oczywiście możemy nadal narzekać jak to wszyscy sprzymierzyli się przeciwko nam, żeby nas marginalizować, niszczyć itp. Prawda jest gdzie indziej - marginalizujemy się sami na własne życzenie - wybierając takich przedstawicieli jakich mamy.
Możemy nadal w mieście dyskutować o budowaniu kolejnego pomnika, o burzeniu starego pomnika a inne SAMORZĄDY (nie rząd z Warszawy) w tym samym czasie budują drogi, obwodnice, strefy gospodarcze itp.
A gadanie o przyłączeniu do Słowacji jest dziecinne głupie - nic nam to nie da, jak sami nie zadbamy o siebie to i rząd w Bratysławie za nas nie wybuduje obwodnicy!
@Marns - najpierw powodem tego, że nie robi się nawet najdrobniejszych rzeczy dla usprawnienia komunikacji do NS był brak wniosków na orliki i place zabaw, a teraz mówisz, że GDDKiA nie ma obowiązku myśleć o drogach krajowych? Chyba coś nie tak z tą linią obrony.

Zacznijmy wszystko od początku - usystematyzujmy to.
Po pierwsze nie zamierzam bronić prezydenta, ani jego świty, bo sam zauważam tragiczny brak pomysłu na NS i nie wiem, po co dalej dyskutować o tym samorządzie.

Ale nie można obsesyjnie wszelkich błędów, pomijań upatrywać jedynie w samorządzie - to jest kompletnie nieobiektywna negatywnie emocjonalnie uwarunkowana ocena, bardzo infantylna.

Chyba nie chcecie powiedzieć, że samorząd miasta Nowego Sącza jest odpowiedzialny za budowę dróg ekspresowych, autostrad, obwodnic poza miastem, dróg kolejowych, łączników autostradowych? (Hej Panowie to nie państwo federacyjne, bo wciąż najważniejsze kompetencje są w rękach rządu i instytucji państwowych). Przecież to jest śmieszne - chcecie powiedzieć, że nasz radny Grzesiu Fecko jest winny brakowi łącznika A4-dk75? Że się nie zainteresował i nie interweniował? No chyba nie, a często zarzucacie "samorządowi", że nie interweniuje, no bo niby jak? Jedynie odwołania do GDDKiA czy rządu lub naszych posłów. To dowodzi, że ostatnie słowo tak czy srak, czy się to Tobie Marns podoba czy nie, należy do rządu i możesz się nie zgadzać i mówić, że mamy samorządy, ale tego faktu to nie zmieni.

Niektórzy już wszystko co złe przypisują Nowakowi, ale prześledźmy parę rzeczy:

Budowa obwodnicy północnej - przypomnijmy sobie, który kawałek został zakwestionowany? No który? CHEŁMIECKI. A pamiętacie, kto odpowiedzialny był za nadzór nad tym odcinkiem? Nie? GDDKiA. Wraz z UG Chełmiec i ewentualnie starostwem powiatowym. I jednym z głównych winowajców jest gdaka - po czym umywa ręce i ogranicza się jedynie do oświadczenia, że nie będą tego budować?! A co się dzieje w tym samym czasie? Uchwalili może wreszcie przebieg dk 52 w okolicach Wadowic i Andrychowa? NIE, i to od przynajmniej roku. A ktoś mówi, że się wycofuje? NIE. Diametralnie różne podchodzenie do sprawy. To pokazuje jaki jest stosunek szanownej RP do Sądecczyzny. Winy Nowaka mógłbym jedynie upatrywać w tym, że skoro był jednym z udziałowców tego przedsięwzięcia to powinien się interesować całym odcinkiem, niemniej co on mógł zrobić w gminie Chełmiec? hmm?

Dalej jedziemy, jak Nowak ma tą głupią gdakę zmusić do budowy właściwie skonstruowanego łącznika z A4? Ma się przykuć do biura gdaki w Krk? Czy znowu pisać do błazna Grabarczyka, któremu problem sprawia ułożenie nawet rozkładu, nie mówiąc o wysyłaniu ludzi na nieistniejące perony?
Jedyna szansa jest właśnie w takiej akcji, gdzie spotykają się wszyscy samorządowcy (Sejmiku, Powiatów, Gmin, Miast) i tworzą jakiś nacisk, jednak nie zapominajmy, że wciąż ostatnie słowo zależy od najwyższego szczebla władzy.

Dalej KPZK 2030 - Czy tylko Nowak zawalił? Bo jak dla mnie to wszyscy włodarze, a w szczególności włodarze gmin Chełmiec, Nawojowa, Podegrodzie i Kamionka powinni sobie przybić piątkę. Skoro nie chce się tracić miejsc pracy to należało występować pod nazwą aglomeracji, bo czy chcą czy nie - to sama Nawojowa, czy sam Chełmiec będą i tak tylko mega wiochami i nic poza tym. Nie pomagając Sączowi tak naprawdę strzelają sobie w kolano, choć z drugiej strony co by się nie działo, pensje i tak zawsze będą na pierwszego.

Powracając jednak do meritum, nie tylko Nowak winny takiemu stanowi rzeczy, ale także ogólnie powiem "Polska", jak i samorządowcy wokoło Sącza i generalnie wieczne polskie kłótnie, zarówno lokalne, jak parlamentarne.

@ Grzesiu
Niestety stówę trzeba mieć, bo to że my wiemy, iż inaczej to wygląda w rzeczywistości niż na papierze, nie zmienia nic. Zmienić to tylko mogą Ci, którzy nie widzą nic innego poza martwymi na papierze danymi i właśnie dla nich "dedykowana" jest ta stówa.

A co do tego gościa z Krakowa, to niech on sobie przypomni inwestycje w Krk zanim Krak stał się miastem wojewódzkim Młp? Hmmm może ten super dworzec PKS z blaszanymi budami?
Jak się porwało tyle kasy byłym miastom wojewódzkim, to chyba musi być to widoczne, tylko niech uważa na siebie, bo jeszcze trochę się nadyma dumą i pęknie. A wtedy nici z pięknego życia w Krakowie.
Grande Punti no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2011, 02:39 PM   #14955
toni...
...

toni...'s Avatar

Likes (Received): 178

Ja coś czuję że to KPZK2030 zrobi nam większe "kuku" niż strata województwa. Obym się mylił. Pogłębi to centralizację itp już dzisiaj większym "wydarzeniem" jest zalanie skrzyżowania w Stolicy czy też budowa 10009 muzeum w Krakowie niż problem mostu granicznego na Słowację w Piwnicznej.
pajacyk
wyrażam zgodę na publikowanie moich zdjęć z podaniem źródła- skyscrapercity nowy sącz
toni... no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2011, 03:01 PM   #14956
Grande Punti
Registered User

Wg danych, które przedstawiła mi osoba blisko związana z urzędem miejskim, to pieniędzy już jest mniej w tym roku, które trafią do Sącza, niż w ubiegłym i "skończą się" wedle prognozy pod koniec października, a nie tak jak zwykle w grudniu. Przez "skończenie się" rozumieć należy brak jakichkolwiek inwestycji na jesień, nawet rycerzyka.
Old July 2nd, 2011, 03:24 PM   #14957
Grande Punti
Registered User

Przetarg na modernizację siedzib klubów sportowych Start i Dunajec na Kościuszki.
Remont 2012.

http://www.sadeczanin.info/aktualnos...arka/art/20662
Old July 2nd, 2011, 04:20 PM   #14958
grzegorz_fecko
Radny Miasta Nowego Sącza

grzegorz_fecko's Avatar

Likes (Received): 27

Quote:
Ja coś czuję że to KPZK2030 zrobi nam większe "kuku" niż strata województwa. Obym się mylił. Pogłębi to centralizację itp już dzisiaj większym "wydarzeniem" jest zalanie skrzyżowania w Stolicy czy też budowa 10009 muzeum w Krakowie niż problem mostu granicznego na Słowację w Piwnicznej.
Podzielam Toni Twój pogląd, sam jestem pełen obaw. Na dobry początek dyspozytorzy z pogotowia będą mieli centralę w Tarnowie. Taka struktura będzie przez lata wysysała miejsca pracy z terenu pompując Tarnów.
Old July 2nd, 2011, 04:28 PM   #14959
Piter_29
Registered User

Piter_29's Avatar

Likes (Received): 61

Bogdański

Okolica która bardzo mocno zmieniła przez ostatnie 15 lat, mam nadzieję że powstaną w ciągu najbliższych 15 lat takie budynki jak JUKA, czy Dako i okolica dalej będzie się zmieniać.

Droga rowerowa

Galeria Merkury - aż oczy bolą.

Teren PRDiM idealne miejsca pod dalsze budownictwo biurowe.

Ulica Starowiejska.

Nie wiem czy pamiętacie ale w 2009 roku interweniowałem w sprawie zarośli, chaszczy i zaniedbanych drzew przy Starowiejskiej od placu zabaw do klubu Helena moja fotointerwencja przyniosła pozytywny skutek teren ten wygląda dzisiaj tak:

Piter_29 no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2011, 07:39 PM   #14960
VATAR
SANDECJA

VATAR's Avatar

Quote:
Jak bylem na wykladzie i debacie z Maciejem Wierzynskim (mozecie go znac z programu Horyzont w TVN24), to przedstawil on mechanizmy i opowiedzial o niestety spelniajacej sie niebezpiecznej przeszlosci kiedy to opinie publiczna nie interesuja kompletnie sprawy miedzynarodowe (a most graniczny taka sprawa jest). Duzo bardziej interesujace jest poczynanie kolejnej "gwiazdki", ktora tanczy na lodzie czy spiewajacego Ibisza. Niestety media dostosowywuja sie do gustow konsumentow (bo w koncu sie tak najlepiej zarobi), sprawiajac ze dziennikarstwo miedzynarodowe powoli zaczyna upadac, a swiadomosc zwyklego obywatela jezeli chodzi o te sprawy jest zadna. I wlasnie tu nasz most pasuje idealnie, lepszym materialem jest "jak oni spiewaja" czy "wieloryb plynacy w gore wisly" niz fakt ze Polska sie skompromitowala w przypadku stosunkow ze Slowacja wlasnie poprzez ten most.

Reply

Tags
małopolskie, nowy sącz

Thread Tools

Posting Rules