daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Zagranica

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 9th, 2011, 01:38 PM   #61
michal@waw
Underneath the Stars

michal@waw's Avatar

Likes (Received): 54

Quote:
Originally Posted by maciejss1987 View Post
Trochę kiepskie lotnisko, ponieważ jest bardzo duże i troszkę starawe ( terminal 1 i 2 - te widziałem w drodze do metra).
T1 T2 i T3 rzeczywiście są średnie....ale za to najnowszy T4 uważam za najpiękniejszy terminal w Europie

co do samego Madrytu to tak jak pisaliście, gdyby to miasto miało morze, byłoby idealne, no ale jak widać ideały nie istnieją

Sponsored Links

Old June 9th, 2011, 08:23 PM   #62
michal@waw
Underneath the Stars

michal@waw's Avatar

jeszcze a propos tego zadbania Madrytu, oczywiście typowe turystyczne miejscówki i może jeszcze Salamanca są odpicowane, ale wystarczy zagłębić się w dzielnice takie jak Chueca czy Malasańa (należące do centrum mista) i już nie jest tak różowo....większość kamienic jest pobazgrana graffiti w takim stopniu, że niektórzy nasi forumowi esteci narzekający na graffiti w wawie dostaliby zawału serca ale jednocześnie muszę stwierdzić, że to są moje ulubione dzielnice Madrytu, w których czuć fajny, artystyczny, bezprtensjonalny i dekadencki klimat
Old June 9th, 2011, 08:29 PM   #63
koxak
psychodelic

Likes (Received): 4

Mi jakoś ani Cheuca ani Malasańa nie wydawały się aż tak zaniedbane jak to przedstawiasz, ale może dlatego tak to pamiętam bo z reguły bywałem tam po zmroku. A klimat do imprez panuje tam wyborny.
koxak no está en línea   Reply With Quote
Old June 9th, 2011, 08:36 PM   #64
michal@waw
Underneath the Stars

michal@waw's Avatar

skoro byłeś po zmroku nic dziwnego, że nie widziałeś graffiti na kamienicach mieszkam w chuece i bardzo często bywam w Malasani, którą uwielbiam, więc wiem co mówię poza tym nie mówie że tam są slumsy, tylko taki "artystyczny syfek", który mi osobiście bardzo odpowiada a imprezuje się tam wybornie, tylko trzeba uważać na kałuże moczu wracając do domu
Old June 9th, 2011, 09:17 PM   #65
jose_manuel
Registered User

Likes (Received): 2

Chueca to bardzo fajna dzielnica przyjazna dla wszystkich.

jose_manuel no está en línea   Reply With Quote
Old June 9th, 2011, 09:26 PM   #66
michal@waw
Underneath the Stars

michal@waw's Avatar

nikt nie mówi, że nie jest Chueca jest świetna, chyba najbardziej żywa obecnie dzielnica gejowska w Europie
Old June 9th, 2011, 09:41 PM   #67
jose_manuel
Registered User

Świetna, zgadza się.. Masz Michał może jakieś zdjęcia z Madrytu? A Koxakowi już się pokończyły? Albo ktoś ma może i za zezwoleniem autora wątku wstawi. ;-)
Coś nowego, nietypowego, ciekawego bym chętnie zobaczył, inni chyba też..
Old June 9th, 2011, 10:18 PM   #68
michal@waw
Underneath the Stars

michal@waw's Avatar

na kompie mam ale jakieś standarowe Gran Via i te sprawy, jeśli chcecie mogę któregoś dnia porobić zdjęcia tych bardziej melanżowych części Madrytu, z Chueci i Malasanii, o ile autor wątku wyraża zgodę?
Old June 10th, 2011, 04:21 PM   #69
koxak
psychodelic

Likes (Received): 4

już mi tyle tu zdjęć powciskaliście, że protestować nie będę

Quote:
Originally Posted by jose_manuel View Post
A Koxakowi już się pokończyły?
Fakt, jak mogłem zapomnieć. Mam jeszcze coś z końca listopada, bodaj jeden z najzimniejszych dni podczas mojego pobytu + jakieś kilka fotek różnych miejsc robione w ostatnich godzinach pobytu, tak trochę bardziej w pośpiechu.
toteż, niebawem wrzucę resztę
koxak no está en línea   Reply With Quote
Old June 10th, 2011, 06:04 PM   #70
jose_manuel
Registered User

No to fajnie. ;-)
Old July 4th, 2011, 12:11 AM   #71
jose_manuel
Registered User

Old July 4th, 2011, 01:16 PM   #72
tomeeek07
Registered User

tomeeek07's Avatar

Likes (Received): 73

Jak bym miał wybrać jedno miasto, do którego bym mógł się wybrać w Hiszpanii, to gdzie lepiej? Madryt czy Barcelona?
tomeeek07 está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 4th, 2011, 01:20 PM   #73
phantom_x
WAW-Rembridge Garden

phantom_x's Avatar

Likes (Received): 108

Quote:
Originally Posted by tomeeek07 View Post
Jak bym miał wybrać jedno miasto, do którego bym mógł się wybrać w Hiszpanii, to gdzie lepiej? Madryt czy Barcelona?
Sevilla - kwintesencja tego kraju
* Całkowita ilość nowoczesnej powierzchni biurowej w Warszawie zbliża się do poziomu 5 mln metrów kwadratowych tj. więcej niż we wszystkich pozostałych dużych polskich miastach (powyżej 150 tys. mieszk.) razem wziętych.
* Aglomeracje i konurbacje (nie chodzi o województwa), warszawska+łódzka, śląsko-dąbrowska+krakowska, trójmiejska, wrocławska oraz poznańska wytwarzają łącznie około połowy (!) polskiego PKB >> Pilne dokończenie całych tras A1, S5 i S7 to absolutna konieczność.
phantom_x no está en línea   Reply With Quote
Old July 4th, 2011, 05:45 PM   #74
Patryk
Registered User

Patryk's Avatar

Likes (Received): 29

Quote:
Madryt, jeszcze jak miasto leżało by nad morzem to już byłoby zupełnie miodzio
Patryk no está en línea   Reply With Quote
Old July 4th, 2011, 11:54 PM   #75
pa*pi
Registered User

Likes (Received): 1

W kwietniu bylem na stazu w sevilli i faktycznie - cudne miasto, ale przy okazji zwiedzielm tez Madryt, Walencje i barcelone, postaram sie w weekend umiescic fotki z tych miast. Madryt jest zjawiskowy, kosmopolityczny, elegancki, monumentalny, duzo zieleni, no i nigdy nie zasypia, ale mnie najbardziej spodobala sie Walencja, takie polaczenie madrytu i sevilli, no i lezy nad morzem, natomiast barcelona mnie rozczarowala i nie rozumiem zachwytow nad tym miastem
pa*pi no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2011, 04:47 PM   #76
Flc 82
on tour

Flc 82's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by pa*pi View Post
W kwietniu bylem na stazu w sevilli i faktycznie - cudne miasto, ale przy okazji zwiedzielm tez Madryt, Walencje i barcelone, postaram sie w weekend umiescic fotki z tych miast. Madryt jest zjawiskowy, kosmopolityczny, elegancki, monumentalny, duzo zieleni, no i nigdy nie zasypia, ale mnie najbardziej spodobala sie Walencja, takie polaczenie madrytu i sevilli, no i lezy nad morzem, natomiast barcelona mnie rozczarowala i nie rozumiem zachwytow nad tym miastem
Ile ludzi tyle opinii. Mnie np. to wlasnie Madryt rozczarowal i zawiodl, w przeciwienstwie do Barcelony ktora mi sie bardzo spodobala. W moich oczach nawet takie Alicante wywarlo wieksze wrazenie niz Madryt.
Flc 82 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
hiszpania, madryt, spain in the world

Thread Tools

Posting Rules