daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowaGlobal Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools Rate Thread
Old May 14th, 2011, 04:47 PM   #141
scyzor663
Registered User
 
Join Date: May 2010
Posts: 1,599
Likes (Received): 724

http://www.nowymig.cba.pl/ tyle mogę Ci pomóc
scyzor663 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 9th, 2011, 09:46 PM   #142
Kajot
Registered User
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 172
Likes (Received): 17

Nowy MIG podaje iż:

Quote:
Firma Evobus Polska zwyciężyła w przetargu ogłoszonym przez bielskie MZK. Do stolicy Podbeskidzia przyjedzie 14 nowych autobusów, w tym 4 pojazdy przegubowe i 10 o długości całkowitej 12 metrów. Obok Mercedesa w przetargu wystartował również Solaris, który jednak w łącznej punktacji uzyskał tylko 92,82 pkt. Oferta Evobus Polska uzyskała łączną notę 94,42.link: http://www.nowymig.cba.pl/?p=1651
Kajot no está en línea   Reply With Quote
Old June 29th, 2011, 10:17 AM   #143
aliveinchains
Registered User
 
aliveinchains's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bielitz-Biala
Posts: 2,105
Likes (Received): 512

Nie tylko BB ale cale nasze Podbeskidzie, po ktorym kursuje PKS BB zyska na kolejnej inwestycji bielskiego pks'u 35 nowiusień
kich autobusow z firmy Autosan..dobrze, że wspieramy polskie marki

http://bielskobiala.gazeta.pl/bielsk...autobusow.html
__________________
Ænima

Galicja - Śląsk Cieszyński; Podbeskidzie - wakacje cały rok!
aliveinchains no está en línea   Reply With Quote
Old August 11th, 2011, 06:06 PM   #144
slash0r
Registered User
 
slash0r's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: BB/Krk
Posts: 878
Likes (Received): 329


Nowe autobusy są naprawdę na europejskim poziomie, ciekawe ile czasu minie zanim Autosany zaczną się w charakterystyczny dla siebie sposób "trzepać"
Umowa między Powiatem a PKSem została podpisana w taki sposób, że nowe autobusy mogą jeździć tylko po powiecie bielskim. Jest to jak najbardziej logiczne, ale trochę szkoda, że do Czernichowa, czy Międzybrodzia (oba są już w powiecie żywieckim) jeżdżą dalej stare "konserwy". Mam nadzieję, że z biegiem czasu PKS będzie dążył do zastąpienia tych ostatnich przestarzałych sztuk nowymi, ale zakupionymi z własnej kieszeni. Naprawdę, oglądanie starych Jelczy obok nowiutkich Sancity M12LE aż wypala oczy

Ktoś ma jakieś informacje dotyczące modernizacji dworca autobusowego?
slash0r no está en línea   Reply With Quote
Old August 11th, 2011, 11:04 PM   #145
Jaźwiec
Registered User
 
Jaźwiec's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: SBI
Posts: 318
Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by slash0r View Post

Mam nadzieję, że z biegiem czasu PKS będzie dążył do zastąpienia tych ostatnich przestarzałych sztuk nowymi, ale zakupionymi z własnej kieszeni.
Chyba żeby się Żywiec dorzucił ...
__________________
Jak się nie obrócić, d... zawsze z tyłu.
Jaźwiec no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2011, 01:47 AM   #146
misieg
Registered User
 
misieg's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Czechowice-Dziedzice
Posts: 132
Likes (Received): 4

Wczoraj około 17,30 w Czechowicach będąc na stacji Lukoil zauważylem przejeżdzające Merce przegubowe. Było ich z 3. Czy to są te nowe z przetargu czy były gdzieś na naprawie "stare"?
misieg no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2011, 05:27 PM   #147
pawel_Bielsko
Registered User
 
Join Date: May 2006
Location: Kraków
Posts: 64
Likes (Received): 3

Wiata autobusowa na słońce pojawi się w centrum Bielska-Białej.

Miasto chce wymienić wiaty przystankowe. Na razie będzie testować jedną nowej generacji.
Czy takie wiaty pojawią się w Bielsku-Białej? Czas pokaże
Jeśli jeździsz autobusami miejskimi, czekasz na przystankach na kolejny kurs i codziennie patrzysz z politowaniem na obecne wiaty przystankowe, to trzymaj kciuki, żeby powiodły się testy nowoczesnej wiaty, zaprojektowanej przez bielski Miejski Zarząd Dróg. Jeśli będą pomyślne, jest szansa, że nad Białą takich wiat pojawi się więcej.

- Niebawem zaczniemy testować wiatę nowej generacji, która jest wyposażona w solar wykorzystujący energię słoneczną - mówi Krzysztof Rogala, główny inżynier w bielskim MZD. Dodaje, że dzięki energii słonecznej oświetlane będą rozkłady jazdy i elementy reklamowe zamontowane w wiacie.

Nowa wiata od obecnych różni się m.in. wyglądem i elementami, z których została wykonana, a przede wszystkim zamontowanym z boku nad zadaszeniem solarem (takie rozwiązania są już stosowane m.in. w Toruniu i Bydgoszczy). Jej zaletą ma być to, że konstrukcja może być zmieniana w zależności od potrzeb, czyli można do niej np. dobudować kiosk. Przetarg na wykonanie prototypu wiaty wygrał bielski Belos.

Koszt wykonania takiej konstrukcji to około 40 tys. zł. Wiata pojawi się niebawem przy ul. Dmowskiego, w centrum miasta, gdzie jest monitoring i wandalom trudniej ją będzie zniszczyć.

- Jeśli spełni oczekiwania, to jest szansa, że takich wiat pojawi się w centrum miasta więcej. Chcemy bowiem ujednolicić i poprawić estetykę przystanków w mieście - podkreśla Rogala.

Przez konflikt cierpieli podróżni.Przez lata toczyła się wojna między gminą a Fundacją Rozwoju Miasta.Poprzednia ekipa samorządowa oddała przystanki we władanie fundacji. Umowa z fundacją wygasła w 2009 r., ale nie chciała ona oddać przystanków gminie, więc sprawa trafiła do sądu. Z powodu konfliktu, który miasto wygrało, cierpieli podróżni. Fundacja wydzierżawiła kioski firmie, która tak podnosiła kioskarzom czynsze, że wielu zrezygnowało z ich prowadzenia, a ludzie zmuszeni zostali do kupowania biletów u kierowców MZK.

Żródło: Dziennik Zachodni, http://bielskobiala.naszemiasto.pl/a...d7da02b0,1,3,5
pawel_Bielsko no está en línea   Reply With Quote
Old December 6th, 2011, 01:58 PM   #148
pawel_Bielsko
Registered User
 
Join Date: May 2006
Location: Kraków
Posts: 64
Likes (Received): 3

MZK w Bielsku-Białej kupił 14 nowych mercedesów

Przegubowy Mercedes Citaro stojący na zajezdni bielskiego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego ma 18 metrów długości i wyglądem przypomina wieloryba.
Jest jednym z 14 supernowoczesnych autobusów, które kupił bielski MZK. Jest szansa, że niektóre z nich już dzisiaj wyjadą na bielskie ulice, a nam wczoraj udało się zobaczyć te cuda techniki.

- Jeździłem jednym z nich. Bardzo dobrze się je prowadzi - stwierdził Władysław Pyś, zastępca dyrektora ds. technicznych bielskiego MZK. Dodał, że zostały kupione w ramach projektu dofinansowanego przez Unię Europejską.

Już na pierwszy rzut oka widać, że autobusy są naszpikowane techniką. Każdy jest wyposażony w kilka kamer, które są rozmieszczone w środku, z przo-du i tyłu pojazdu. Kierowca ma podgląd na to, co dzieje się podczas jazdy. Dodatkowo jest to nagrywane, więc może być pomocne w przypadku np. skarg pasażerów.

Nad drzwiami można zauważyć specjalne czujniki. Liczą ile osób wsiadło, a ile wysiadło, co pozwoli przewoźnikowi mieć wgląd na to, jakie linie są oblegane przez pasażerów. Ale to nie nie koniec cudów. Przy pomocy kilku prostych ruchów można wyciągnąć podesty zamontowane przy stopniach, po których bez problemu do środka dostanie się osoba na wózku inwalidzkim.

Dech zapiera to, co jest pod maską - silnik, który dzięki różnym rozwiązaniom technicznym spełnia normy czystości spalin EURO-5+EEV, które gwarantują minimalną emisję tlenków węgla czy azotu.

Przed kilkoma miesiącami do bielskiego MZK trafiło sześć autobusów kupionych w ramach projektu dofinansowanego przez UE, a teraz dotarła kolejna partia- 10 Mercedesów Conecto LF 12-metrowych oraz cztery 18-metrowe Mercedesy Citaro.

Przegubowce mogą pomieścić prawie 170 osób, krótkie - blisko 100. Wszystkie kosztowały około 19 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniosło niecałe 15 mln zł, a resztę dołożyła gmina. Przegubowce będą kursowały na najbardziej obleganych liniach, m.in. nr 1 i 10.


- Dla nas to bardzo ważny zakup, bo będziemy mogli znacznie odświeżyć tabor. Wycofamy stare, prawie 20-letnie pojazdy - mówi Władysław Pyś.

Źródło: Dziennik Zachodni, http://bielskobiala.naszemiasto.pl/a...d7da02b0,1,3,5
pawel_Bielsko no está en línea   Reply With Quote
Old December 6th, 2011, 02:22 PM   #149
Tonic
Registered User
 
Join Date: Jul 2005
Location: Bielsko-Biała
Posts: 63
Likes (Received): 29

Quote:
Originally Posted by pawel_Bielsko View Post
Jest jednym z 14 supernowoczesnych autobusów, które kupił bielski MZK. Jest szansa, że niektóre z nich już dzisiaj wyjadą na bielskie ulice, a nam wczoraj udało się zobaczyć te cuda techniki.
Poziom polskiego dziennikarstwa może doprowadzić do rozpaczy. Rozumiem, że na hybrydy to nas średnio stać, ale nazywanie autobusu bez klimatyzacji przedziału pasażerskiego, biletomatu czy informacji pasażerskiej na normalnym europejskim poziomie "supernowoczesnym cudem techniki" to lekka przesada jakby.

No i szkoda, że to autobusy to taka "łyżka miodu w beczce dziegciu". Kursy 4 już zostały pocięte, tak że główna linia obsługująca dwudziestotysięczne osiedle o godz. 16 ma dwa kursy. Dramat, a mówi się o kolejnych redukcjach i nawet likwidacji niektórych linii.
Tonic no está en línea   Reply With Quote
Old December 6th, 2011, 02:46 PM   #150
bad455
54Y MY N4M3
 
bad455's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Bielsko-Biała
Posts: 2,558
Likes (Received): 8198

Eh, wszystko fajnie, gdyby nie te Conecto...
__________________
zicherka
bad455 no está en línea   Reply With Quote
Old December 6th, 2011, 02:54 PM   #151
tubeer
Anonymous
 
tubeer's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: BB
Posts: 342
Likes (Received): 6

nic dodać.
__________________
zawieszony między Śląskiem a Małopolską...
tubeer no está en línea   Reply With Quote
Old December 6th, 2011, 06:52 PM   #152
misieg
Registered User
 
misieg's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Czechowice-Dziedzice
Posts: 132
Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by Tonic View Post
Poziom polskiego dziennikarstwa może doprowadzić do rozpaczy. Rozumiem, że na hybrydy to nas średnio stać, ale nazywanie autobusu bez klimatyzacji przedziału pasażerskiego, biletomatu czy informacji pasażerskiej na normalnym europejskim poziomie "supernowoczesnym cudem techniki" to lekka przesada jakby.
No właśnie! Supernowoczesne Może w porównaniu z wszechobecnymi Ikarusami to XXI wiek ale chyba nie o to chodzi. Ciekaw jestem jakim cudem takie rozwiązanie dofinansowała UE. Może wyszli z założenia że przez oszczędności i tak tej klimy nie włączaliby wtedy kiedy trzeba to po co będą dodatkowo dopłacać za ekstrawagancje:/

Orientuje się ktoś jaki jest koszt zamontowania klimatyzacji w takich przegubowcach?
misieg no está en línea   Reply With Quote
Old December 6th, 2011, 08:36 PM   #153
tombou
Tombou
 
Join Date: Feb 2006
Location: Bielsko-Biała
Posts: 3,937
Likes (Received): 0

Bielsko ma nowe autobusy, które same liczą pasażerów
mac 06.12.2011 aktualizacja: 2011-12-06 16:54 A A A Drukuj

Fot. Tomasz Fritz / Agencja Gazeta
Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej wzbogacił się o 14 nowoczesnych autobusów.

Wśród nowych wozów, które trafiły na bielskie ulice, są cztery 18-metrowe, niskopodłogowe Mercedesy Citaro oraz dziesięć 12-metrowych Mercedesów Conecto LF. Wszystkie spełniają rygorystyczne normy ekologiczne - gwarantują minimalną emisję m.in. tlenków węgla i azotu oraz są dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii pojazdy będą również ekonomiczne i bezpieczne - komory ich silników są wyposażone w automatyczne systemy gaśnicze.

Autobusy posiadają również kamery, których zadaniem jest nie tylko poprawa bezpieczeństwa pasażerów, ale także ułatwienie pracy kierowcom podczas wykonywania trudnych manewrów.
Ciekawostką jest, że nowe wozy są wyposażone w system umożliwiający automatyczne liczenie pasażerów. - Pozwoli to na przygotowanie statystyk związanych z obciążeniem poszczególnych linii - wyjaśnia Izabela Krzempek-Szczotka z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Autobusy dostarczono do MZK w ramach realizowanego od 2010 r. unijnego projektu, przewidującego dostawę nowoczesnych wozów poprawiających jakość transportu publicznego w Bielsku-Białej. Pierwsze dotarły do miasta w grudniu 2010 r. W sumie bielszczanie będą korzystali z 20 nowych maszyn. Ich zakup kosztował ponad 21 mln zł a dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 14,9 mln zł.


Więcej... http://bielskobiala.gazeta.pl/bielsk...#ixzz1fmSOUZbW
tombou no está en línea   Reply With Quote
Old December 6th, 2011, 08:41 PM   #154
misieg
Registered User
 
misieg's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Czechowice-Dziedzice
Posts: 132
Likes (Received): 4

a ten klecha co tam robił? pieniążki unijne pozbierać przyszedł??
misieg no está en línea   Reply With Quote
Old December 6th, 2011, 09:00 PM   #155
Andrzej_Kubica
Registered User
 
Join Date: Oct 2011
Location: Okolice Bielska-Białej, Polska.
Posts: 265
Likes (Received): 93

Szaman odprawił gusła, wziął co łaska, także wszyscy mieszkańcy BB mogą spać spokojnie, nic im nie grozi w nowych autobusach...
KU**A, XXI wiek!!!
Andrzej_Kubica no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2011, 01:15 AM   #156
pawel_Bielsko
Registered User
 
Join Date: May 2006
Location: Kraków
Posts: 64
Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by misieg View Post
a ten klecha co tam robił? pieniążki unijne pozbierać przyszedł??
Nie unijne. Twoje osobiste.
Naprawdę wizyta księdza jest najważniejsza w tej sprawie dla ciebie?
pawel_Bielsko no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2011, 05:22 PM   #157
misieg
Registered User
 
misieg's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Czechowice-Dziedzice
Posts: 132
Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by pawel_Bielsko View Post
Nie unijne. Twoje osobiste.
Naprawdę wizyta księdza jest najważniejsza w tej sprawie dla ciebie?
No pewnie, że nie! Dobrze, że kupili te przegubowce! Choćby im siedzień brakowało to i tak będzie się wygodniej podróżować niż starymi gruchotami.
Tylko że dla mnie zapraszanie księży na różne takie uroczystości to idiotyzm. Dlaczego nie zaproszono przedstawicieli innych wyznań? Przecież tymi autobusami nie będą jeździć tylko katolicy. W naszym rejonie jest dużo ewangelików, a ich pastora (czy jak sie to u nich nazywa) nie było.
I jeszcze gdyby nic za to nie brał do portfela to bym zrozumiał i zamknął dziób. Ale on wziął za to kupe kasy :/
misieg no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2011, 09:13 PM   #158
nemesis666
Registered User
 
Join Date: May 2009
Location: BestKrk
Posts: 147
Likes (Received): 233

Quote:
Originally Posted by misieg View Post
No pewnie, że nie! Dobrze, że kupili te przegubowce! Choćby im siedzień brakowało to i tak będzie się wygodniej podróżować niż starymi gruchotami.
Tylko że dla mnie zapraszanie księży na różne takie uroczystości to idiotyzm. Dlaczego nie zaproszono przedstawicieli innych wyznań? Przecież tymi autobusami nie będą jeździć tylko katolicy. W naszym rejonie jest dużo ewangelików, a ich pastora (czy jak sie to u nich nazywa) nie było.
I jeszcze gdyby nic za to nie brał do portfela to bym zrozumiał i zamknął dziób. Ale on wziął za to kupe kasy :/
Możesz podać szczegóły?
nemesis666 no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2011, 09:15 PM   #159
Acho120
Registered User
 
Acho120's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Bielsko-Biała
Posts: 38
Likes (Received): 0

Misieq, bardzo proszę, licz się ze słowami, to nie jest forum traktujące o dialogu międzywyznaniowym, ani też o duchownych. Prostactwo schowaj do kieszeni.
Acho120 no está en línea   Reply With Quote
Old December 8th, 2011, 01:15 AM   #160
Lutobor76
Registered User
 
Join Date: Mar 2009
Location: Bielsko-Biała/ Reggio nell'Emilia
Posts: 111
Likes (Received): 16

Quote:
Originally Posted by misieg View Post
Ciekaw jestem jakim cudem takie rozwiązanie dofinansowała UE.
Przypuszczalnie zgodnie z tablicą że to "Zakup autobusów przyjaznych środowisku" najważniejszym było to aby silnik spełniał odpowiednie normy a nie czy w środku jest "automat z kawą" i inne udziwnienia
Lutobor76 no está en línea   Reply With Quote


Reply

Tags
bielsko, bielsko-biała

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Related topics on SkyscraperCity


All times are GMT +2. The time now is 06:45 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2018, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

tech management by Sysprosium