daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Infrastruktura > Rrugėt

Rrugėt Roads and Highways.

Reply
 
Thread Tools
Old November 29th, 2011, 02:31 PM   #2921
Lum Lumi
BANNED
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 2,947
Likes (Received): 1531

Quote:
Dy tė vdekur dhe 11 tė lėnduar nė dy aksidentePublikuar: 29.11.2011 - 12:59

Prishtinė, 29 nėntor - Rreth orės 6 e 30 tė mėngjesit tė sotėm, pesė automjete janė pėrfshirė nė njė aksident afėr urės sė Leshanit, nė autostradėn Vėrmicė-Suharekė. Nė kėtė aksident ka vdekur njė person, kurse nėntė tė tjerė janė lėnduar.

Sipas policisė, shkak i kėtij aksidenti ka qenė shpejtėsia e papėrshtatshme dhe rruga e ngrirė.

Ndėrkaq, aksidenti tjetėr ėshtė regjistruar nė Duhėl, ku janė pėrfshirė dy automjete, me ē`rast ka humbur jetėn njė person dhe dy tė tjerė janė lėnduar, raporton RTK.

Sipas policisė, shkak i kėtij aksidenti ka qenė shpejtėsia e papėrshtatshme.

Policia e Kosovės pėr rajonin e Prizrenit ka bėrė tė ditur se njė viktimė ėshtė nga komuna e Dragashit dhe tjetra nga komuna e Suharekės
http://www.koha.net/?page=1,4,78792
Lum Lumi no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2011, 02:43 PM   #2922
Bohem
memento mori
 
Bohem's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,103
Likes (Received): 128
Kete here i kan respektu drejtat autoriale!

link:http://www.koha.net/index.php?page=1,31,78594
__________________
Silence is golden. Duct tape is silver...
Bohem no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2011, 04:34 PM   #2923
Festin
Changeable constant
 
Festin's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Antarctica, North Pole
Posts: 2,977
Likes (Received): 1435

Quote:
Originally Posted by shpirtkosova View Post
Budallė ka rritė Kosova

Pse ata bejn incizimin e vet ne at video?
Bile bile tashti Policia vetem ka nevoj me kerko video ne youtube per ti gjetur keta kriminella....

Last edited by Festin; November 29th, 2011 at 10:09 PM.
Festin está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 29th, 2011, 06:34 PM   #2924
shpirtkosova
BANNED
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,373
Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by Festin View Post
Pse ata bejn inxhizimin e vet ne at video?
Bile bile tashti Policia vetem ka nevoj me kerko video ne youtube per ti gjetur keta kriminella....
Saktėtėsishtė ka qenė njė artikull pėr kėt qėshtje dhe kėt video nė webfaqėn Koha.net. Artikulli flet se siq policia e Kosovės ėshtė nė kėrkim tė kėtyreve qė kan bėrė kėt incizim.
shpirtkosova no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2011, 07:00 PM   #2925
YLLI
Registered User
 
Join Date: Nov 2011
Location: Braunschweig and Peja
Posts: 15
Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Bohem View PostKete here i kan respektu drejtat autoriale!

link:http://www.koha.net/index.php?page=1,31,78594
Flm per Pamje
YLLI no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2011, 07:43 PM   #2926
Pristina
Registered User
 
Pristina's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 490
Likes (Received): 285

Quote:
Originally Posted by L1nk1g View Post
ka dhe 300...
audi s8 shpejtesia maksimale 250/kmh ? pe kapka edhe 300 a ?
Pristina no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2011, 07:51 PM   #2927
Lum Lumi
BANNED
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 2,947
Likes (Received): 1531

Photos from the air.

Copyright: Bechtel&ENKA


[IMG]http://i39.************/35akvb6.jpg[/IMG]

[IMG]http://i44.************/33xd1t3.jpg[/IMG]

[IMG]http://i40.************/242fq6e.jpg[/IMG]

[IMG]http://i40.************/15ehhtd.jpg[/IMG]

[IMG]http://i44.************/s2xnqp.jpg[/IMG]

[IMG]http://i40.************/dnovw8.jpg[/IMG]

[IMG]http://i43.************/2qbyetk.jpg[/IMG]

[IMG]http://i44.************/25i9q4w.jpg[/IMG]

[IMG]http://i44.************/344t9ix.jpg[/IMG]

[IMG]http://i44.************/6ivihg.jpg[/IMG]

[IMG]http://i41.************/1zdsrp3.jpg[/IMG]
__________________

Henrich37 liked this post
Lum Lumi no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2011, 08:20 PM   #2928
Lum Lumi
BANNED
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 2,947
Likes (Received): 1531[IMG]http://i39.************/155kiv5.jpg[/IMG]

[IMG]http://i39.************/16i5r28.jpg[/IMG]

[IMG]http://i39.************/2j14pjp.jpg[/IMG]

[IMG]http://i44.************/2d9e0lz.jpg[/IMG]

[IMG]http://i44.************/a0zd5w.jpg[/IMG]

[IMG]http://i43.************/15hhr8y.jpg[/IMG]

[IMG]http://i39.************/fmuhox.jpg[/IMG]

[IMG]http://i44.************/2v0y7tj.jpg[/IMG]

[IMG]http://i41.************/5jzne0.jpg[/IMG]

[IMG]http://i39.************/2mxl82h.jpg[/IMG]
__________________

Henrich37 liked this post
Lum Lumi no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2011, 08:37 PM   #2929
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 7,154
Likes (Received): 1445

Pamje fantastike
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2011, 08:40 PM   #2930
Arbenit
Registered User
 
Arbenit's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,720
Likes (Received): 372

Quote:
Originally Posted by Lum Lumi View Post
Photos from the air.

Copyright: Bechtel&ENKA
Deshta edhe une me ja nise e me i postu, po ma mori mendja qe ti ke me e bo ma shpejte dhe e lash. Dhe pata te drejte.

FLM njeri.
__________________
Don't feed the trolls

Brilliant minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people
Arbenit no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2011, 09:51 PM   #2931
albanni
Registered User
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 728
Likes (Received): 255

Quote:
Originally Posted by Pristina View Post
audi s8 shpejtesia maksimale 250/kmh ? pe kapka edhe 300 a ?
250 km/h e ka te "kufizuar " kompjuterikisht, po me "ēkufiqzu", gje qe kushton boll(se vet nuk din) munet me shku deri 300 km/h lehte.
albanni no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2011, 10:04 PM   #2932
Lum Lumi
BANNED
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 2,947
Likes (Received): 1531

Quote:
Originally Posted by Arbenit View Post
Deshta edhe une me ja nise e me i postu, po ma mori mendja qe ti ke me e bo ma shpejte dhe e lash. Dhe pata te drejte.

FLM njeri.
No problem, thanks.

A few more

[IMG]http://i44.************/zjufdk.jpg[/IMG]

[IMG]http://i44.************/nx0xhk.jpg[/IMG]

[IMG]http://i40.************/sc5ev7.jpg[/IMG]

[IMG]http://i42.************/2mgwjlj.jpg[/IMG]

[IMG]http://i40.************/28wdvs0.jpg[/IMG]

[IMG]http://i41.************/dc4hky.jpg[/IMG]

[IMG]http://i41.************/hripht.jpg[/IMG]
__________________

Henrich37 liked this post
Lum Lumi no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2011, 10:15 PM   #2933
Foolish Farmer
Athleta Christi
 
Foolish Farmer's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Pejė [AL]
Posts: 950
Likes (Received): 4

Jane kenaqur serbet me fotografite e autostradave tona.
Foolish Farmer no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2011, 10:17 PM   #2934
Lum Lumi
BANNED
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 2,947
Likes (Received): 1531

Let them, it's the only way they can make their pathetic little selves feel better; virtually, in a forum.
Lum Lumi no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2011, 10:25 PM   #2935
Foolish Farmer
Athleta Christi
 
Foolish Farmer's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Pejė [AL]
Posts: 950
Likes (Received): 4

Idiotike. Por nuk me cuditin ata cetnika fanatik, por moderatoret te "marture" tztz
Foolish Farmer no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2011, 10:26 PM   #2936
Arbenit
Registered User
 
Arbenit's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,720
Likes (Received): 372

Nuk jane kenaqe - jo. Jane kah kallen!
__________________
Don't feed the trolls

Brilliant minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people
Arbenit no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2011, 10:43 PM   #2937
Lum Lumi
BANNED
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 2,947
Likes (Received): 1531

I'm really enjoying it - with every photo of R7 we post, they get madder and madder. Loving it.
Lum Lumi no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2011, 10:46 PM   #2938
Foolish Farmer
Athleta Christi
 
Foolish Farmer's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Pejė [AL]
Posts: 950
Likes (Received): 4

Destroying (Cetnik-)Dreams. I'm loving it
Foolish Farmer no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2011, 10:47 PM   #2939
ast
Registered User
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 201
Likes (Received): 4

avavav qfar pamje!
ast no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2011, 10:57 PM   #2940
7t
.......
 
7t's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: California
Posts: 6,287

Pamjet ajrore jane mahnitese
7t no está en línea   Reply With Quote
Reply

Tags
albania, albanian, kosova, kosova perjete shqiptare, motorway, prishtine, roads

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 02:00 AM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu