daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum

Albanian Forum Forumi nė Shqip » Tirana | Prishtina

View Poll Results: Ju pelqen ndarja e re e forumit?
Po 16 84.21%
Jo 3 15.79%
Voters: 19. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old December 11th, 2011, 03:30 PM   #1021
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 7,182
Likes (Received): 1471

Quote:
Originally Posted by Arbenit View Post
Tash po e shoh, te projektet e Prishtines, temat qe ne titull e kane fjalen Lagjja, jane zevendesu me fjalen Lagjia.

Do te duhej me i kthy ne tituj fjalen lagjja, sepse lagjia eshte e pasakte.
Edhe une kshu e di qe shkruhet me j , po pastaj me korrigjuan (nuk e mbaj mend kush) e me thane qe shkruhet me i prandaj e ndryshova..megjithate shpejt e vure re ndryshimin , se ka nja 3 muaj kjo pune..gjithsesi ta diskutojme si shkruhet tamam e te bejme ndryshimet e duhura..per mua ke te drejte, shkruhet me j , lagjja
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 04:53 PM   #1022
Arbenit
Registered User
 
Arbenit's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,720
Likes (Received): 372

Fjalori i gjuhes se sotme shqipe (e i cili edhe vet ka nevoje per ndryshime):

LAGJE f.1. Pjesa e njė qyteti ose e njė fshati qė merret edhe si ndarje administrative brenda qytetit a fshatit; njerėzit qė banojnė nė kėtė pjesė. Lagje e madhe (e vogėl).
Lagjja kryesore. Lagjja e sipėrme (e poshtme). Lagjet e jashtme. Lagjja numėr nėntė. Lagje e qytetit (e fshatit). Banorėt e lagjes. Kėshilli i lagjes. Doli tėrė lagjja.
2. Grup njerėzish; grumbull i madh, sasi e madhe, tufė. Njė lagje njerėz.
Dy lagje krushq. Njė lagje me zogj.
3. bised. Anė, palė, kamp. Lagjja e shkencėtarėve. Ishte me lagjen tonė. U ndanė nė lagje tė ndryshme. U takuan tė dy lagjet.http://www.fjalori.shkenca.org/

Disa perdorime te tjera:

https://www.facebook.com/pages/Lagjj...04915066210538

http://siteresources.worldbank.org/E...Inspection.pdf

http://www.urbonu.com/en/Albania/Gji...r/lagjja+e+re/

http://www.zeri.info/artikulli/1/1/6...me-bisht-quot/
__________________
Don't feed the trolls

Brilliant minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people
Arbenit no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 05:12 PM   #1023
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 7,182
Likes (Received): 1471


rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 05:14 PM   #1024
RolexAL
BANNED
 
Join Date: Feb 2010
Location: Toka Shqiptare
Posts: 10,850
Likes (Received): 904

Unė pėr "lagjia" e dija.
RolexAL no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 05:30 PM   #1025
Arbenit
Registered User
 
Arbenit's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,720
Likes (Received): 372

Rasa emerore, njejes, trajta e shquar eshte LAGJJA, NXENESJA, LULJA...
__________________
Don't feed the trolls

Brilliant minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people
Arbenit no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 05:31 PM   #1026
RolexAL
BANNED
 
Join Date: Feb 2010
Location: Toka Shqiptare
Posts: 10,850
Likes (Received): 904


Nuk jam gjuhėtar..Mė mjafton shqipja qė di tė flas dhe shkruaj.
RolexAL no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 05:36 PM   #1027
Arbenit
Registered User
 
Arbenit's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,720
Likes (Received): 372

As une nuk jam gjuhetar. Por ka pase ketu shume "permiresime" te titujve te temave, e deshta me kontribu edhe une, mirepo me permiresim te "permiresimeve".
__________________
Don't feed the trolls

Brilliant minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people
Arbenit no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 05:43 PM   #1028
doctorx
Registered User
 
doctorx's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Tirana
Posts: 4,148
Likes (Received): 1823

nje blok-shume blloqe
nje borzilok-shume borzi...
doctorx está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 05:52 PM   #1029
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 7,182
Likes (Received): 1471

Quote:
Originally Posted by doctorx View Post
nje blok-shume blloqe
nje borzilok-shume borzi...
nje borzilok-shume borzilokė
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 06:29 PM   #1030
Arbenit
Registered User
 
Arbenit's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,720
Likes (Received): 372

Goxha ekspeditiv, Rene1234. I - J.
__________________
Don't feed the trolls

Brilliant minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people
Arbenit no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 06:50 PM   #1031
doctorx
Registered User
 
doctorx's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Tirana
Posts: 4,148
Likes (Received): 1823

Quote:
Originally Posted by Arbenit View Post
Goxha ekspeditiv, Rene1234. I - J.
Ekspedica??
doctorx está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 06:59 PM   #1032
Arbenit
Registered User
 
Arbenit's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,720
Likes (Received): 372

Quote:
Originally Posted by doctorx View Post
Ekspedica??
S'po i marr vesh dy sende:

Pse po m'citon dhe ēka ka me keshė?
__________________
Don't feed the trolls

Brilliant minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people
Arbenit no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 07:03 PM   #1033
doctorx
Registered User
 
doctorx's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Tirana
Posts: 4,148
Likes (Received): 1823

Quote:
Originally Posted by Arbenit View Post
S'po i marr vesh dy sende:

Pse po m'citon dhe ēka ka me keshė?
Nuk e kuptova ate fjalen, ca dmth po te pyesja?
doctorx está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 07:07 PM   #1034
Arbenit
Registered User
 
Arbenit's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,720
Likes (Received): 372

Quote:
Originally Posted by doctorx View Post
Nuk e kuptova ate fjalen, ca dmth po te pyesja?
Menyre e ēuditshme me bo pytje.
__________________
Don't feed the trolls

Brilliant minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people
Arbenit no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 07:11 PM   #1035
doctorx
Registered User
 
doctorx's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Tirana
Posts: 4,148
Likes (Received): 1823

Quote:
Originally Posted by Arbenit View Post
Menyre e ēuditshme me bo pytje.
Nuk e kisha me te keq, po eshte nje personazh qe mua me pelqen shume, eshte nga fshati, dhe kur skupton nje gje ai, vendos fjalen e pare dhe pastaj kte pjese "care" ose shqip "cfare re?". Po mesa duket nuk e paske pare, njs seriozisht nuk e di ca dmth ajo fjala, ka mundesi te ma shpjegosh?
doctorx está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 07:16 PM   #1036
Arbenit
Registered User
 
Arbenit's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,720
Likes (Received): 372

Ekspeditiv eshte nje person qe i rrin punes gati.
__________________
Don't feed the trolls

Brilliant minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people
Arbenit no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 07:24 PM   #1037
doctorx
Registered User
 
doctorx's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Tirana
Posts: 4,148
Likes (Received): 1823

Aha ok. Faleminderit shume.
doctorx está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 07:25 PM   #1038
doctorx
Registered User
 
doctorx's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Tirana
Posts: 4,148
Likes (Received): 1823

Si mund te shtoj nje foto te profili im?
doctorx está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 07:30 PM   #1039
BvizioN
veriori
 
BvizioN's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Manchester,UK/Mirdite,ALB
Posts: 2,067

Tek user CP (ne kendin e majte te dritares, siper) shko tek Settings & Options dhe edit avatar

Ka kufizime ne permasat e fotos qe mund te perdoresh ama.
BvizioN no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 07:48 PM   #1040
doctorx
Registered User
 
doctorx's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Tirana
Posts: 4,148
Likes (Received): 1823

E kuptova, shume faleminderit.
doctorx está en línea ahora   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 11:40 PM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2018, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

tech management by Sysprosium