daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine
Old December 17th, 2011, 05:21 AM   #61
StevenNL
Registered User
 
StevenNL's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: International
Posts: 2,670
Likes (Received): 393

Quote:
Originally Posted by BvizioN View Post
Edhe me bukur do ishe sikur druret anash bulevardit te ishin veshur me drita LED. Do i jepte pamje spektakulare bulevardit. Ato as nuk kushtojne shume dhe as nuk konsumojne shume energji. Gjithsesi mire edhe keshtu.
+1. Ne zonat e tjera jo vetem ne qender.
StevenNL no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2011, 05:06 PM   #62
Mr_Albalover
Registered User
 
Mr_Albalover's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: London
Posts: 7,079
Likes (Received): 2629

Qendra e Tiranes - Nentor 11'

image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr

enida3
__________________


"Ne, shqiptarėt e anės kombėtare, nuk kemi tjetėr mendim pėrveē ta heqim Shqipėrinė nga balta. Kėrkojmė tė jetojė kombi ynė me gjuhė tė tij, me mendime e me nder tė tij.
Sa shqiptarė janė tė ndershėm, do tė mbajnė tė gjithė mė anėn kombėtare. Ata qė janė zuzarė, shpirtrobėr e bij kurvash, le tė mbajnė mė anėt e tjera."
-Faik Konica
Mr_Albalover no está en línea   Reply With Quote
Old December 23rd, 2011, 09:22 PM   #63
Mr_Albalover
Registered User
 
Mr_Albalover's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: London
Posts: 7,079
Likes (Received): 2629

__________________


"Ne, shqiptarėt e anės kombėtare, nuk kemi tjetėr mendim pėrveē ta heqim Shqipėrinė nga balta. Kėrkojmė tė jetojė kombi ynė me gjuhė tė tij, me mendime e me nder tė tij.
Sa shqiptarė janė tė ndershėm, do tė mbajnė tė gjithė mė anėn kombėtare. Ata qė janė zuzarė, shpirtrobėr e bij kurvash, le tė mbajnė mė anėt e tjera."
-Faik Konica
Mr_Albalover no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2011, 12:23 PM   #64
Mr_Albalover
Registered User
 
Mr_Albalover's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: London
Posts: 7,079
Likes (Received): 2629

Piramida e ndricuar ( ndoshta per here te fundit?) fale kontributit te nje grup studentesh

__________________


"Ne, shqiptarėt e anės kombėtare, nuk kemi tjetėr mendim pėrveē ta heqim Shqipėrinė nga balta. Kėrkojmė tė jetojė kombi ynė me gjuhė tė tij, me mendime e me nder tė tij.
Sa shqiptarė janė tė ndershėm, do tė mbajnė tė gjithė mė anėn kombėtare. Ata qė janė zuzarė, shpirtrobėr e bij kurvash, le tė mbajnė mė anėt e tjera."
-Faik Konica
Mr_Albalover no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2011, 12:46 PM   #65
mali.it
Registered User
 
mali.it's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Italia
Posts: 2,582
Likes (Received): 842

bravo ketyre studenteve!!
mali.it no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2011, 03:42 PM   #66
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 6,792
Likes (Received): 1160

Se gjen gje piramiden jo, Saliu e ka zakon qe flet kot..ato s'po shembin dot stadiumin e jo me piramiden
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2011, 03:57 PM   #67
L1nk1g
γνῶθι σεαυτόν.
 
L1nk1g's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Gent (B)
Posts: 4,874
Likes (Received): 1930

Jane hequr ato dritat..
__________________
"Vetėm njė popull qė nuk e meriton lirinė mund t'i ngrejė shtatore pushtuesit tė vet." I.Kadare
L1nk1g no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2011, 10:45 PM   #68
mali.it
Registered User
 
mali.it's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Italia
Posts: 2,582
Likes (Received): 842

Ka zgjat "doren" sala nga zyra.... dhe i ka heq
mali.it no está en línea   Reply With Quote
Old January 1st, 2012, 05:00 AM   #69
wly456
BANNED
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 9
Likes (Received): 0

Gjithashtu ne Tr me pelqen shume ndriēimi i ketij trotuari
wly456 no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2012, 12:27 AM   #70
Mr_Albalover
Registered User
 
Mr_Albalover's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: London
Posts: 7,079
Likes (Received): 2629

"Ekozen" edhe ne Lezhe
Per here te pare ne Shqiperi Bashkia e Lezhes po aplikon sitemin e ri te ndriēimit te kompanise amerikane "Ekozen", teknologjia me e avancuar dhe me superiore sot ne bote. Presdenti i kesaj kompanie per Ballkanin Gjon Gjoka, shprehet se instalimi i kesaj teknologjie te shekullit, do te kursej 79.03 % te energjise qe konsumohej me pare dhe me xero perqind ndotje mjedisore. Ne kete menyre llampat llampat 250 vat do te zevendesohen me llampa 60 vat, ku keto te fundi kane 300% me te larte cilesine e ndriēimit, qe afrohet me ate te drites se diellit. Brenda viti, me kursimet e perfituara nga kjo teknologji, u shpreh kryebashkiaku Viktor Tushaj, Bashkia e Lezhes do te nxjerre shpenzimet financiare te projektit. Projekti ka filluar te zbatohet ne qender te qytetit te Lezhes, per t'u shtrire me pas ne rruget dhe lagjet e tij. Per te treguar avantazhet e ketij projekti ne Lezhe u organizua dhe nje seminar kombetar.

__________________


"Ne, shqiptarėt e anės kombėtare, nuk kemi tjetėr mendim pėrveē ta heqim Shqipėrinė nga balta. Kėrkojmė tė jetojė kombi ynė me gjuhė tė tij, me mendime e me nder tė tij.
Sa shqiptarė janė tė ndershėm, do tė mbajnė tė gjithė mė anėn kombėtare. Ata qė janė zuzarė, shpirtrobėr e bij kurvash, le tė mbajnė mė anėt e tjera."
-Faik Konica
Mr_Albalover no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2012, 12:24 PM   #71
k0ntir
kontir
 
k0ntir's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 1,470
Likes (Received): 33

Pyete pak ate qe e ka shkruajtur se ku e ka gjetur fjalen XERO? Dhe fjala e fundit rreth ndricimit eshte LED.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
k0ntir no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2012, 02:58 PM   #72
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 6,792
Likes (Received): 1160

Me pelqen puna e Bashkise se Lezhes

p.s. Po e ve dhe te projektet e Lezhes videon
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old April 18th, 2012, 10:54 PM   #73
Tartanzan
BANNED
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 6,776
Likes (Received): 425

Quote:
Originally Posted by Mr_Albalover View Post
"Ekozen" edhe ne Lezhe
Bravo. Duket projekt interesant!
Tartanzan no está en línea   Reply With Quote
Old June 2nd, 2012, 02:28 AM   #74
StevenNL
Registered User
 
StevenNL's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: International
Posts: 2,670
Likes (Received): 393

--

Last edited by StevenNL; June 2nd, 2012 at 03:27 AM.
StevenNL no está en línea   Reply With Quote
Old June 2nd, 2012, 02:34 AM   #75
StevenNL
Registered User
 
StevenNL's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: International
Posts: 2,670
Likes (Received): 393

Do ishte mire sikur ate qe po ben Lezha ta bej dhe Tirana se ne shume zona duket erresire.
StevenNL no está en línea   Reply With Quote
Old June 28th, 2012, 08:04 PM   #76
Mr_Albalover
Registered User
 
Mr_Albalover's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: London
Posts: 7,079
Likes (Received): 2629

Projekti i Bashkise se Tiranes ne lidhje me Ndricimin Urban


Bashkia Tirane
__________________


"Ne, shqiptarėt e anės kombėtare, nuk kemi tjetėr mendim pėrveē ta heqim Shqipėrinė nga balta. Kėrkojmė tė jetojė kombi ynė me gjuhė tė tij, me mendime e me nder tė tij.
Sa shqiptarė janė tė ndershėm, do tė mbajnė tė gjithė mė anėn kombėtare. Ata qė janė zuzarė, shpirtrobėr e bij kurvash, le tė mbajnė mė anėt e tjera."
-Faik Konica
Mr_Albalover no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2012, 02:36 PM   #77
Mr_Albalover
Registered User
 
Mr_Albalover's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: London
Posts: 7,079
Likes (Received): 2629

Facade projection - Tirana University
The event was held following speech by prime minister Sali Berisha in celebration of visa-free traveling for Albanians to Europe (while Albania was at the same time denied entry in the EU). 2monochannels worked with director Memi Koupa and were responsible for production and treatment of received video footage as well as mapping it on the facade of the building.
__________________


"Ne, shqiptarėt e anės kombėtare, nuk kemi tjetėr mendim pėrveē ta heqim Shqipėrinė nga balta. Kėrkojmė tė jetojė kombi ynė me gjuhė tė tij, me mendime e me nder tė tij.
Sa shqiptarė janė tė ndershėm, do tė mbajnė tė gjithė mė anėn kombėtare. Ata qė janė zuzarė, shpirtrobėr e bij kurvash, le tė mbajnė mė anėt e tjera."
-Faik Konica
Mr_Albalover no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2013, 01:57 PM   #78
Mr_Albalover
Registered User
 
Mr_Albalover's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: London
Posts: 7,079
Likes (Received): 2629

Pune shume e mire eshte bere ne pergjithesi me ndertesen e Presidences dhe ne vecanti me ndricimin e saj


Mare nga: FB Lulzim Basha - Faqja Zyrtare
__________________


"Ne, shqiptarėt e anės kombėtare, nuk kemi tjetėr mendim pėrveē ta heqim Shqipėrinė nga balta. Kėrkojmė tė jetojė kombi ynė me gjuhė tė tij, me mendime e me nder tė tij.
Sa shqiptarė janė tė ndershėm, do tė mbajnė tė gjithė mė anėn kombėtare. Ata qė janė zuzarė, shpirtrobėr e bij kurvash, le tė mbajnė mė anėt e tjera."
-Faik Konica
Mr_Albalover no está en línea   Reply With Quote
Old April 18th, 2013, 02:36 PM   #79
Mr_Albalover
Registered User
 
Mr_Albalover's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: London
Posts: 7,079
Likes (Received): 2629

Tepelene - Prezantohet projekti per ndricimin e kalase

__________________


"Ne, shqiptarėt e anės kombėtare, nuk kemi tjetėr mendim pėrveē ta heqim Shqipėrinė nga balta. Kėrkojmė tė jetojė kombi ynė me gjuhė tė tij, me mendime e me nder tė tij.
Sa shqiptarė janė tė ndershėm, do tė mbajnė tė gjithė mė anėn kombėtare. Ata qė janė zuzarė, shpirtrobėr e bij kurvash, le tė mbajnė mė anėt e tjera."
-Faik Konica
Mr_Albalover no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2013, 08:15 PM   #80
Mr_Albalover
Registered User
 
Mr_Albalover's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: London
Posts: 7,079
Likes (Received): 2629

Zona Muzeale Naten - Berat


pamje nga: medexperience
__________________


"Ne, shqiptarėt e anės kombėtare, nuk kemi tjetėr mendim pėrveē ta heqim Shqipėrinė nga balta. Kėrkojmė tė jetojė kombi ynė me gjuhė tė tij, me mendime e me nder tė tij.
Sa shqiptarė janė tė ndershėm, do tė mbajnė tė gjithė mė anėn kombėtare. Ata qė janė zuzarė, shpirtrobėr e bij kurvash, le tė mbajnė mė anėt e tjera."
-Faik Konica
Mr_Albalover no está en línea   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 09:38 PM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.8 Beta 1
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu