daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko |» Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 12 votes, 5.00 average.
Old January 17th, 2012, 12:48 PM   #221
ejo
Registered User

ejo's Avatar

Likes (Received): 471

Ja asi nemám vkus tak preto sa pytam čo je na tej obci gýčové? Lebo pite mne je gýč niečo iné ťa obec mi príde pekná,.upravená. Kostol- sú tam dve farby oranžová(dominantná) abiela. Niekde majú kostol žltý,(Banská Bystrica) inde modrý (Bratislava) tu je oranžový. Cesty sú opravené,na chodníkoch majú dlažbu (štvorce nie v tváre I) cintorín upravený,káble v zemi,zeleň...ja neviem ale ani v mestách nemajú tak urobené veci ako tam. Dakujem za vysvetlenie.
ejo no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old January 17th, 2012, 12:58 PM   #222
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 907

Quote:
Originally Posted by ejo View Post
Ja asi nemám vkus tak preto sa pytam čo je na tej obci gýčové? Lebo pite mne je gýč niečo iné ťa obec mi príde pekná,.upravená. Kostol- sú tam dve farby oranžová(dominantná) abiela. Niekde majú kostol žltý,(Banská Bystrica) inde modrý (Bratislava) tu je oranžový. Cesty sú opravené,na chodníkoch majú dlažbu (štvorce nie v tváre I) cintorín upravený,káble v zemi,zeleň...ja neviem ale ani v mestách nemajú tak urobené veci ako tam. Dakujem za vysvetlenie.
Toto sa ti nezdá gýčové? Gýčovejší by boli už len trpaslíci.

Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2012, 02:17 PM   #223
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 426

Ejo.Z mojho pohladu je to spravene gycovo,z tvojho nie,to je cele.Obec je upravena,to je plus.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2012, 10:38 PM   #224
poltan
Registered User

Likes (Received): 4

na fotke nie je nahodou sukromny pozemok ? a ked nato dedina ma tak preco by nemohla robit to co chce a ako chce?
poltan no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2012, 10:52 PM   #225
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Originally Posted by poltan View Post
na fotke nie je nahodou sukromny pozemok ? a ked nato dedina ma tak preco by nemohla robit to co chce a ako chce?
Nie je to súkromný pozemok, treba si pozrieť ostatné fotky.

Kto je to obec? Má obec vôľu? Nemá. Nikto nemá v mene obce oprávnenie "robiť si čo chce." Na takúto komplexnú obnovu obce si asi dali vypracovať nejaký projekt, škoda že ten asi riešil skôr technickú stránku. Umeleckú ignoroval.
Old January 26th, 2012, 03:15 PM   #226
Schipol
Registered User

Schipol's Avatar

Likes (Received): 183

Ahojte, nema niekto aktualne foto z obnovy levocskeho chramu sv.Jakuba?
nasiel som clanok kde je prave prebiehajuca rekonstrukcia fasady kostola
http://www.patriot.sk/2012/01/obnova...ravou-svatyne/
Schipol no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2012, 01:04 AM   #227
Michal.B.Kovac
Registered User

Michal.B.Kovac's Avatar

Likes (Received): 66

Rožňava, rekonštrukcia námestia
Old April 20th, 2012, 01:11 AM   #228
Michal.B.Kovac
Registered User

Michal.B.Kovac's Avatar

Likes (Received): 66

Detva
Z dôvodu, že mesto nesplnilo podmienku výzvy, a to mať počet obyvateľov nad 15 000 v čase podania žiadosti, nebolo možné požiadať o príspevok na celý rozsah plánovaných rekonštrukčných prác.

Rekonštrukčné práce boli následne rozdelené na 2 etapy. V 1. etape (ktorá je financovaná z projektu) bude zrekonštruovaná prevažná časť komunikácií, spevnených plôch a chodníkov, dažďová kanalizácia, verejné osvetlenie, osadená časť nových autobusových zastávok, sadovnícke úpravy, osadená drobná architektúra, rekonštrukcie vodovodnej a kanalizačnej prípojky, prekládka NN sietí a slaboprúdových rozvodov. V 2. etape bude zrekonštruovaná zostávajúca časť plochy popri Detvianskom potoku, a to: zostávajúca časť komunikácií a spevnených plôch a s nimi súvisiaca časť dažďovej kanalizácie, verejného osvetlenia, časť drobnej architektúry, sadovníckych úprav a osadenie nových lávok pre peších. Práce boli rozdelené tak, aby v 1. etape bola zrekonštruovaná prevažná časť námestia, vrátane riešenia automobilovej a autobusovej dopravy, a Námestie SNP mohlo byť po jej ukončení plne využívané verejnosťou.

Odovzdanie staveniska sa konalo 15.07.2011 a práce na rekonštrukcii námestia začali 18.07.2011.

Pred:

Po:

Viac tu:
http://dtonline.sk/rekonstrukcia-namestia-snp-v-detve/
Old June 25th, 2012, 12:06 AM   #229
motooo
Registered User

motooo's Avatar

Likes (Received): 499

Rekonštrukcia Námestia Slobody je dokončená

"Kontroverzna" rekonstrukcia namestia v Seredi je ukoncena. Nech si kazdy urobi obraz o kvalite navrhu, ktory bez akejkolvek sutaze urobil pan architekt/mestsky poslanec. A zaroven aj clen komisie, ktora mala hodnotit pripomienky obcanov a ich opravnenost. Zazrakom boli vsetky namietky obcanov zamietnute. Parodia na fontanu, vyrub vyse 70 rocnej aleje lip, uzasny dizajn WC a zlaty klinec, kosak a kladivo v strede namestia.

viac http://www.seredonline.sk/clanky/rek...koncena-video/
motooo no está en línea   Reply With Quote
Old June 26th, 2012, 10:20 PM   #230
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Likes (Received): 84

Skulptúry českého umelca Michala Trpáka už obdivovali návštevníci mnohých miest. V Banskej Bystrici svoju púť niektoré z nich skončili.
Old June 26th, 2012, 11:33 PM   #231
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Tú diskusiu o symboloch som presunul do Mimo tému: http://www.skyscrapercity.com/showth...63791&page=239
Old July 4th, 2012, 11:57 PM   #232
I.B.MOGAJ
Registered User

I.B.MOGAJ's Avatar

Likes (Received): 808

Doplnim Michala...rekonstrukcia namestia v Detve,I. etapa sa konci tento mesiac. Skoda ,ze sa nepodarila zrealizovat aj fontana, ale predpriprava je hotova.

I.B.MOGAJ no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2012, 12:07 AM   #233
R1S0
Registered User

R1S0's Avatar

Likes (Received): 42

vela dlazby,malo zelene...

"Proaktívny prístup považujem za jedinú možnosť ako naštartovať celkový rozvoj nášho mesta." Frantrišek Knapík,proaktívny primátor mesta Košice.

„Pojem absolútna nedotknuteľnosť nemožno absolutizovať." Magistrát mesta Košice,o predpise absolútnej nedotknutelnosti parku v MČ Barca,ktorý pred rokmi sám zaviedol.
R1S0 no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2012, 12:48 AM   #234
jozefst
Registered User

Likes (Received): 71

Nie je zas zlé, môžu sa tam realizovať nejaké podujatia. Niečo ako Hlavné námestie v Bratislave.
jozefst no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2012, 02:37 AM   #235
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 943

O 50 rokov to už bude útulnejšie a viac tieňu zo vzrastlých stromov, ktoré tam nasadili.
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2012, 04:08 AM   #236
ejo
Registered User

ejo's Avatar

Likes (Received): 471

Ja by tam bral aj viac drevených prvkov keďže Detva je známa folklórom.
ejo no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2012, 02:33 PM   #237
R1S0
Registered User

R1S0's Avatar

Likes (Received): 42

Quote:
Originally Posted by KLEPETO View Post
O 50 rokov to už bude útulnejšie a viac tieňu zo vzrastlých stromov, ktoré tam nasadili.
a o 50 rokov to bude rovnako aj poriadne rozbite....

"Proaktívny prístup považujem za jedinú možnosť ako naštartovať celkový rozvoj nášho mesta." Frantrišek Knapík,proaktívny primátor mesta Košice.

„Pojem absolútna nedotknuteľnosť nemožno absolutizovať." Magistrát mesta Košice,o predpise absolútnej nedotknutelnosti parku v MČ Barca,ktorý pred rokmi sám zaviedol.
R1S0 no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2012, 07:20 PM   #238
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 943

Quote:
Originally Posted by R1S0 View Post
a o 50 rokov to bude rovnako aj poriadne rozbite....
No veď to, snáď pri rekonštrukcii o 50 rokov nevyrúbu aj tie stromy, lebo sú choré a ohrozujú obyvateľov mesta a návštevníkov.
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old July 7th, 2012, 12:23 PM   #239
marek.kovik
Registered User

Likes (Received): 0

Celkovo mi tam chýba život... vedel by som si tam predstaviť viac zelene, nakoľko Detva leží v krásnom prostredí, možno nejakú trefnú fontánu...
marek.kovik no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2013, 06:18 PM   #240
I.B.MOGAJ
Registered User

I.B.MOGAJ's Avatar

Likes (Received): 808

Pekny "spomienkovy" parcik vo Viglasi

Qwert, wuane, kaxno, K2S liked this post
I.B.MOGAJ no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread