daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Türkiye > Construction Developments > Regional Developments > Aegean and Mediterranean

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 17th, 2011, 09:04 PM   #381
Arda_1923
Registered User

Likes (Received): 48

ANTALYA'DA SEDİR AĞAÇLARI YERİNE MERMER OCAKLARI

Dünyanın en önemli sedir ormanlarına sahip olan Antalya Çığlıkara'daki taş ocakları, yeni bir soru önergesiyle TBMM gündemine taşındı. CHP Antalya Milletvekili Arif Bulut, Bakan Eroğlu'nun yazılı olarak yanıtlamasını istediği önergesinde taş ve mermer ocaklarıyla doğa katliamına sahne olan bölgenin değerini tek tek sıralayarak, "Antalya'nın maden ve taş ocağı kenti haline gelmesine daha ne kadar seyirci kalınacaktır?" sorusunu yöneltti.

devamı: http://www.odatv.com/n.php?n=dunyani...yor-1510111200

çince tabela falan asmışlar...
Arda_1923 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old October 23rd, 2011, 07:22 PM   #382
Arda_1923
Registered User

Quote:
We aim to make Antalya the leader of solar power generation of Turkey and to promote it to the world as 'The Solar City.
Antalya mayor Mustafa Akaydın

devamı: http://edition.cnn.com/2011/10/21/wo...tml?hpt=hp_bn6
Old November 24th, 2011, 10:24 PM   #383
Teshub
Registered User

Likes (Received): 0

Antalya'ya 4 milyar euroluk büyük fırsat

Paris'te Uluslararası Sergiler Bürosu'nun (BIE) Genel Kurulu'nda 2016'da yapılacak Dünya Botanik EXPO'sunu yapmaya hak kazanan Antalya'yı fuar sırasında 5 milyon turistin ziyaret etmesi bekleniyor. “Çiçek ve Çocuk” temalı EXPO'nun kente 4 milyar avro gelir getireceği tahmin ediliyor.

Dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Dünya Botanik EXPO'sunu yapmaya hak kazanan Antalya'da, EXPO heyecanı yaşanıyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın koordinasyonunda “Çiçek ve Çocuk” temasıyla 2016'da yapılacak Botanik EXPO'suna tek aday olan Antalya, Paris'te düzenlenen Uluslararası Sergiler Bürosu'nun (BIE) Genel Kurulu'nda yapılan oylamanın ardından organizasyonu resmen üstlendi. Antalya'da Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nün (BATEM) 90 dönümlük bir alanı EXPO için hazırlanacak.

130 ülkenin katılımının öngörüldüğü EXPO 2016'yı 5 milyon turistin ziyaret etmesi bekleniyor. 2 milyon turistin sadece EXPO amacıyla şehre geleceği düşünülürken, fuarı 3 milyon yerli turistin ziyaret edeceği tahmin ediliyor. Organizasyona katılacak ülkelerin ve kuruluşların bahçelerini oluşturma maliyetlerinin ve yatırım ile giderlerinin ortalama 2 milyon euro seviyesinde olacağı bildirilen fuarda, 20 bin sosyal ve kültürel faaliyetinin yapılması öngörülüyor. Fuarın kente toplamda 4 milyar euro gelir getireceği ve 30 bin kişiye istihdam sağlayacağı tahmin ediliyor.

Dünyanın en kapsamlı ve görkemli organizasyonlarından olan EXPO'nun, gerek Türkiye gerekse Antalya'nın uluslararası alanda tanıtımı açısından büyük bir fırsat olarak görüldüğü, fuar süresince Isparta ve Burdur'daki kış turizminin de hareketleneceği belirtiliyor. Fuar kapsamında tarımsal sergi alanı oluşturulması, dünyanın en büyük tarım müzesinin yapılması planlanıyor.

“EXPO bir inanmışlığın zaferi oldu”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya'da yönetici konumundaki herkesin bir araya gelerek diyalog içerisinde 3 yıldır büyük emek verdiğini söyledi. Antalya'daki herkesin bu iş için yüreğini ortaya koyduğunu anlatan Budak, “EXPO bir inanmışlığın zaferi oldu. Bu organizasyon için Antalya'daki herkes tek yürek oldu. Herkes çok çalıştı ve sonucunu aldı” dedi.

Budak, Avrupa'da Antalya'ya büyük ilgi gösterildiğini ve bu organizasyonu almanın gururunu yaşadıklarını kaydetti. EXPO 2016'nın Türkiye'nin aldığı en büyük organizasyonlardan biri olduğunu dile getiren Budak, “Bu, Türkiye'nin ilk EXPO'su oldu. Türkiye için çok büyük bir referans ve çok büyük bir öneme sahip” dedi.

Antalya'nın birtakım yatırım eksikliklerinin bulunduğunu vurgulayan Budak, “Antalya'nın Anadolu kentlerine demiryolu ile bağlanması gerekiyor. Organizasyonun düzenleneceği 2016 yılındaki turist hedefi 15 milyon. Bu fuarla birlikte 7-8 milyon ekstra turistin geleceğini düşünürsek turist sayısı 20 milyonu aşacaktır. Bu turistleri Kapadokya, Pamukkale, Mardin gibi Anadolu'ya da çekmemiz gerekiyor” görüşünü ifade etti. Turizm sektörüne yaklaşık 50'ye yakın sektörün bağlantılı olduğunu ve bu fuar sayesinde Türkiye'deki bütün sektörlerde bir canlanma meydana geleceğini belirten Budak, “Antalyalı çiftçinin ürettiği ürünlerden, esnafta bir canlanma meydana gelecek. Antalyalı bu projeyi çok istiyordu. Bu projenin Antalya'da düzenlenmesi Antalya'nın tarihsel gücünü de ortaya koydu” dedi.

Budak, Expo 2016'nın Türkiye'ye gelecek yeni ve büyük organizasyonların da yolunu açacağını kaydetti.

EXPO nedir?

“Dünya Sergisi” olarak da adlandırılan EXPO'lar, kültür, tarih ve eğitim alanında ülkelerin daha iyi bir dünya yaratmak üzere bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlayan küresel düzeyde en kapsamlı organizasyon olarak görülüyor. EXPO'ların ana amacının, ticari ürünler yerine, yeni fikirler, kültürel zenginlikler ve dünya geleceği için projeleri sergilemek olduğu belirtiliyor.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/19319899.asp
Teshub no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2011, 10:47 PM   #384
Arda_1923
Registered User

-----

Last edited by Arda_1923; February 19th, 2012 at 09:47 PM.
Old February 19th, 2012, 09:26 PM   #385
DU999
Registered User

Likes (Received): 949

Quote:
Atatürk Caddesi’ne coşkulu açılış

Büyükşehir Belediyesi’nin caddeleri güzelleştirme projeleri kapsamında yenilenen Atatürk Caddesi coşkulu bir törenle açıldı. Başkan Akaydın, "Bölge esnafını ziyaret ettim. Herkes çok mutlu. Bundan kıvanç duydum" dedi.

antalya belediyesi

antalyaburada.com
DU999 no está en línea   Reply With Quote
Old February 19th, 2012, 10:11 PM   #386
DU999
Registered User

Antalya belediyesinin cadde calismalari cok iyi. Antalyali arkadaslar nerede yahu kimse haber paylasmiyor.

Kepez Mehmet Akif Caddesi

haberciniz.biz

Umut Benzer (panoramio)
Old February 20th, 2012, 01:35 AM   #387
Triple C
T***y Master

Triple C's Avatar

Likes (Received): 337

Beni soruyorsan aylardır Ankara'da oturduğumdan dolayı oradaki gelişmeleri rahat takip edemiyorum. Böyle peyzaj projelerini gökdelen projelerine kıyasla daha önemsiz bulduğumdan da olabilir.

Ozkan, Bero ve Maddox'un nereye kaybolduklarını bilmiyorum.

Мы строили строили и наконец достроили, врааа!
Triple C está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 20th, 2012, 02:03 AM   #388
Influence
Let's learn to survive!

Influence's Avatar

Likes (Received): 371

Ben de nedense bu tarz projeleri gökdelenlerden fazla seviyorum. Güzel olmuş.
Old February 21st, 2012, 06:13 PM   #389
DU999
Registered User

Kazım Özalp Caddesi Kentsel Çevre Düzenlemesi

15.000 m²’lik alan üzerinde; yaya yollarının ihtiyaç duyduğu yenilemeler, yaya sirkülasyonu

Old March 4th, 2012, 10:19 PM   #390
boysan
Registered User

Likes (Received): 69

Bu da Lara'da yapılan eğlence merkezi,tatilya benzeri bir şey olacak sanırım.Şu aralar altında olacak olan dükkanları kiralıyorlar içeride bir hareketlilik yok.

DüdenPark Konutları

http://www.dudenparkevleri.com.tr/

Maki Evleri

boysan no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2012, 08:15 PM   #391
Arda_1923
Registered User

demir borular çok güzel olmuş.
Old March 6th, 2012, 11:44 AM   #392
Doukan
the magnificent

Doukan's Avatar

Likes (Received): 54

bravo antalya! fransa'nin nice sehrine benzetiyorum antalya'yi
Doukan no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2012, 02:12 PM   #393
maddox
Silence!! I kill you!!!

maddox's Avatar

Likes (Received): 55

ERASTA RETAIL PARK - u/c

Project: Eroglu Construction

Forum Antalya'nın eski arazisinde devam eden inşaatın projesi buymuş. Fazla büyük bir proje değil. Büyük ihtimal 2013 içerisinde tamamlanır. Bauhaus ve Electro World bu projeyle Antalya'ya giriş yapacaklar...
maddox no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2012, 05:32 PM   #394
UltrAslanErkan
GALATASARAY

UltrAslanErkan's Avatar

Likes (Received): 702

Lara ne durumda Maddox?
Cok Güzel Oteler var orda, ama cevresi nasil? AVM, Dükkanlar, lokantalar, ... varmi?
Orasi da aslinda güzel bir yere cevirile bilinir!
UltrAslanErkan no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2012, 10:49 AM   #395
maddox
Silence!! I kill you!!!

maddox's Avatar

Kent halkının Lara olarak tanımladığı yer bu konuda yeterli sayılır. Özellikle Fener Mahallesi 3 tane AVM ve yukarda fotoğrafı bulunan eğlence merkezi gibi yatırımları toplayan bir mahalle. Aynı zamanda bölgede çok kaliteli restoran ve kafelerin sayısı da hergün çoğalıyor. Otellerin bulunduğu Kundu bölgesi sosyal anlamda çok hareketli bir yer değil şu anda. Şehir merkezine bağlı olsa da mesafe farkı yatırımları etkiliyor ama son gittiğimde çok hızlı bir yapılaşma gördüm. Büyük ihtimalle 5 seneye orası da Lara ile bütünleşir.
Old March 10th, 2012, 01:14 PM   #396
UltrAslanErkan
GALATASARAY

UltrAslanErkan's Avatar

Likes (Received): 702

Lara'ya malesef daha gitmedim. Ama Aylemden gidenler cok met ediyorlar (Otelleri). Ve bana kalirsa bu avantaji(iyi otelerin bir arada olmasi)iyi kulanmak lazim.

Google Earth'den bakiyorum'da:
En dogu'da Mardan Palace var en batida'da bir Kervansaray Oteli.
Bit kac tane nehir denizie cikiyor. Hepsi temiz mi?

Ve daha bati'da hic otel yok. Orasi'da Otelsiz kalsin. Yolar, Bulvarlar, Palmiye diksinler, biraz havaya soksunlar orayi.

UltrAslanErkan no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2012, 12:37 PM   #397
boysan
Registered User

Retail Park'ı yapan Eroğlu,aynı zamanda Seyrantepe'de 281 metrelik kuleyi inşa edecek olan Eroğlu mu ? Öyleyse sitesinde hiç bir bilgi yok bu alışveriş merkezi hakkında.
Old March 12th, 2012, 04:20 PM   #398
maddox
Silence!! I kill you!!!

maddox's Avatar

Quote:
Originally Posted by boysan View Post
Retail Park'ı yapan Eroğlu,aynı zamanda Seyrantepe'de 281 metrelik kuleyi inşa edecek olan Eroğlu mu ? Öyleyse sitesinde hiç bir bilgi yok bu alışveriş merkezi hakkında.
Aslında var ama azıcık derinlerde
Old March 18th, 2012, 09:58 PM   #399
Pyloge
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by maddox View Post
Aslında var ama azıcık derinlerde
Hem de bayaa
http://www.eroglu.com/web/6-10-1-1/e...proje_haritasi
Sır gibi saklıyolar ben anlamadım bu işi. Bir de acaba başladı mı inşaat? Yani gidip çekebilirmiyiz?
Pyloge no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2012, 11:52 PM   #400
boysan
Registered User

Quote:
Originally Posted by Pyloge View Post
Hem de bayaa
http://www.eroglu.com/web/6-10-1-1/e...proje_haritasi
Sır gibi saklıyolar ben anlamadım bu işi. Bir de acaba başladı mı inşaat? Yani gidip çekebilirmiyiz?
Neden gizlediklerini bende anlamadım.

İnşaat başlayalı çok oluyor.Eğer resimlerde ki gibi küçükse,şu aralar kaba inşaatı bitmiş bile olabilir.Devam ediyordu çünkü 2-3 ay önce.

Reply

Thread Tools

Posting Rules