daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Economy and development > Cestovna infrastruktura

Cestovna infrastruktura Motorways, expressways, and other state routes

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 16 votes, 4.88 average.
Old February 26th, 2012, 01:00 PM   #1381
x-type
con los terroristas

x-type's Avatar

Likes (Received): 1147

može li netko napraviti skicu tog raskršća? ne otvara ovaj arkod link, a na mapsima je mutno.

Sponsored Links

Old February 26th, 2012, 05:34 PM   #1382
grofBombelles
BANNED

Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by Puležan View Post
Radi se u stvari o "tangencijalnom križanju" gdje se 2 paralelne ceste dodiruju, a ne o klasičnom gdje se dvije ceste križaju pod kutem od 90. Iako mi i dalje nije jasna dopunska tabla koja pokazuje glavni smjer. Valjda je glavni smjer cesta s desne strane, a onda su ove dvije lijevo sporedne
Kad su već išli raditi podvožnjak, mogli su to križanje malo bolje srediti. I koji je ono objekt na potoku/rijeci malo sjeverozapadnije? Izgleda kao neka brana.
grofBombelles no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2012, 05:57 PM   #1383
roader
Registered User

roader's Avatar

Likes (Received): 484

Quote:
Originally Posted by Puležan View Post
Ceste po Istri su vijugave zbog toga šta je većina njih nastala tako šta su proširene i asfaltirane stare bijele ceste, još prije 60-ak godina. A te stare ceste su pratile parcele (međe) i trasirane su tako da prate teren, zbog minimalnih zahvata (nasipi, usjeci i sl.). Rijetke ceste su trasirane ravno, a to su uglavnom državne ceste: magistrale D21, D44, D66 i spojne ceste D3xx.

Ovo križanje na slici je tu: http://preglednik.arkod.hr/ARKOD-Web....75&map_sc=892

Radi se u stvari o "tangencijalnom križanju" gdje se 2 paralelne ceste dodiruju, a ne o klasičnom gdje se dvije ceste križaju pod kutem od 90. Iako mi i dalje nije jasna dopunska tabla koja pokazuje glavni smjer. Valjda je glavni smjer cesta s desne strane, a onda su ove dvije lijevo sporedne
Točno tako.Vozilići-Tunel Učka je D500 i glavna je,a ova s koje je slikano i ona lijeva je sporedna a dopunska ploča je totalno kriva.Pa ti vozi po noći prvi puta
roader no está en línea   Reply With Quote
Old February 27th, 2012, 08:24 AM   #1384
Puležan
Registered User

Puležan's Avatar

Likes (Received): 389

Evo slika s arkoda s pojašnjenjima:

Samo "križanje" nije toliko komplicirano koliko sam prometni znak. Pogledajte ceste i usporedite s dopunskom tablom na znaku koja je totalno fulana

Puležan no está en línea   Reply With Quote
Old February 27th, 2012, 05:54 PM   #1385
x-type
con los terroristas

x-type's Avatar

nevjerojatan debilizam. meni je fascinantnija još jedna stvar: možda kojih 200 metara sjevernije ta ista lokalna cesta prolazi podvožnjakom ispod D500. znači mogli su napraviti raskršće visokog ranga u 2 nivoa praktički bez dodatnih troškova. a oni naprave ovakvu dranguliju. pa tog projektanta treba naći i dati mu doživotnu suspenziju u bilo kakvim graditeljskim i projektantskim radovima do kraja života!
Old February 27th, 2012, 07:40 PM   #1386
zvonko
Registered User

Likes (Received): 945

Spoji me nježno.... 5 puta

zvonko no está en línea   Reply With Quote
Old February 27th, 2012, 07:51 PM   #1387
roader
Registered User

roader's Avatar

Inače prije podvožnjaka je spojna/priključna cesta za smjer Vozilići,a ako prođeš kroz podvožnjak dolaziš na to LUDO raskrižje na kojem su mogli napraviti spojnu/priključnu cestu za smjer Učke,a zabraniti u smjeru Vozilića.Tako bi imali sigurna oba smjera.

Ja mislim da su "ONI"mislili postaviti strelicu"obavezan smjer desno" umjesto one KRIVE dopunske ispod stopa
Old February 27th, 2012, 08:32 PM   #1388
roader
Registered User

roader's Avatar

Quote:
Originally Posted by roader View Post
D500 Tunel Učka-Vozilići,križanje za Šušnjevicu i Letaj

Komentirajte molim

Ljudi ima tu još jedna pojedinost tj.problem.
Nakon STOP-a na horizontalnoj signalizaciji (bijeli stop na na asfaltu ako netko nezna što je horizontalna signalizacija)NEMA VIŠE CESTE.Ako želite ići za Šušnjevicu VI VOZITE PO KRIVOJ tj.SUPROTNOJ voznoj traci nekoliko metara pa tek onda skrenete,NARAVNO ako Vas netko ne razbije dok ste u suprotnoj traci.
Old February 27th, 2012, 11:58 PM   #1389
grofBombelles
BANNED

Likes (Received): 17

Projektant si je to u glavi lijepo zamislio, ali to je i problem-ta stvar funkcionira dobro sam o u njegovoj glavi. A na terenu je ovo točka koja samo čeka da se dogodi neka nesreća.
grofBombelles no está en línea   Reply With Quote
Old February 28th, 2012, 09:38 AM   #1390
Sarcastic Saracen
;)

Sarcastic Saracen's Avatar

Likes (Received): 4799

Quote:
Originally Posted by roader View Post
Ako želite ići za Šušnjevicu VI VOZITE PO KRIVOJ tj.SUPROTNOJ voznoj traci nekoliko metara pa tek onda skrenete,NARAVNO ako Vas netko ne razbije dok ste u suprotnoj traci.
Pa zato i imaš znak STOP i horizontalni i vertikalni, da propustiš promet iz suprotnog smjera i onaj koji ima prednost. Ako to poštuješ, neće te nitko razbit. Meni je ovo križanje skroz logično i dobro označeno, da traka ne završava nakon znaka STOP, samo bi zbunjivala vozače, ovako vozač zna da se mora zaustaviti i da je veoma opasno izignorirati znak STOP, što nažalost mnogi često čine.
Sarcastic Saracen no está en línea   Reply With Quote
Old February 28th, 2012, 09:47 AM   #1391
Sarcastic Saracen
;)

Quote:
Originally Posted by x-type View Post
nevjerojatan debilizam.
Quote:
Originally Posted by grofBombelles View Post
ta stvar funkcionira dobro sam o u njegovoj glavi.
Koji stručnjaci. Jeste li možda vozili tom cestom pa došli do ovakvih ocjena ili samo prosipate bisere?
Old February 28th, 2012, 02:03 PM   #1392
MarioLa
Registered User

MarioLa's Avatar

Likes (Received): 8

Quote:
Originally Posted by Sarcastic Saracen

Koji strucnjaci. Jeste li možda vozili tom cestom pa došli do ovakvih ocjena ili samo prosipate bisere?
E pa upravo zato sto se nismo vozili ovom cestom raspravljamo o tome. Pocinjem od sebe. Da se u sred noci ili po kisnom vremenu zateknem na ovoj cesti s koje je slikano (ne onoj desnoj) ne znam sam kako bi se snasao gjde mi je pravac. Ceste se ne prave samo za lokalno stanovnistvo. Uostalom postoji nesto sto se zove sigurnost na prometnicama. Ovu cijelu lijevu stranu je trebalo pomaknuti 20ak metara u lijevo prema brdu i napraviti spoj na desnu cestu pod kutom od 90 stupnjeva sa stop znacima na prvom prilazu i na ukljucivanju na desnu cestu. Imam bas nekoliko primjeraka ovakvih slucajeva u blizini gdje zivim samo kucam ovo na mobitelu i ne mogu uzeti google earth screen shot.
Ma cisti debilizam.
I jos jedno pitanje. Da li se sa ove lijeve ceste uopce moze tj. Smije skretati desno na tu desnu cestu. A taj znak pored stop znaka veze s vezom nema.
MarioLa no está en línea   Reply With Quote
Old February 28th, 2012, 02:10 PM   #1393
MarioLa
Registered User

MarioLa's Avatar

Likes (Received): 8

Haha i jos nesto. Koliko vec pratim ovaj forum, ja mislim da je ovo jedina slika na koju sam se vratio 30ak i vise puta da vidim da li sam nesto propustio. I jos ne mogu da se nacudim toj cijeloj situaciji.
MarioLa no está en línea   Reply With Quote
Old February 28th, 2012, 03:27 PM   #1394
Sarcastic Saracen
;)

Quote:
Originally Posted by MarioLa View Post
E pa upravo zato sto se nismo vozili ovom cestom raspravljamo o tome.
Ma cisti debilizam.
Jedno je raspravljati i sumnjati u riješenje, a drugo donositi jednoglasne zaključke da je to čisti debilizam. Meni je situacija totalno jasna i logična, jesam li ja onda lud ili krivo vidim.
Old February 28th, 2012, 07:19 PM   #1395
roader
Registered User

roader's Avatar

Quote:
Originally Posted by Sarcastic Saracen View Post
Pa zato i imaš znak STOP i horizontalni i vertikalni, da propustiš promet iz suprotnog smjera i onaj koji ima prednost. Ako to poštuješ, neće te nitko razbit. Meni je ovo križanje skroz logično i dobro označeno, da traka ne završava nakon znaka STOP, samo bi zbunjivala vozače, ovako vozač zna da se mora zaustaviti i da je veoma opasno izignorirati znak STOP, što nažalost mnogi često čine.

Staneš na "stop"-kreneš kad vidiš da nema nikoga u suprotnoj traci-nalaziš se na toj suprotnoj traci na pola puta od "stop"-a i skretanja za Šušnjevicu lijevo-dolazi ti vozilo s D500 iz smjera Vozilića većom brzinom-bummmmm

Problem je od "Stop"-a do samog skretanja za Šušnjevicu jer tu je nešto manje od 50-ak metara koje terba prijeći na siguran način.Da je bar taj "stop"odmah preko puta križanja za Šušnjevicu sve bi bilo OK.

Inače ja sam vozio u nedjelju po toj cesti kada sam i fotkao to križanje.
Old February 28th, 2012, 07:22 PM   #1396
roader
Registered User

roader's Avatar

Quote:
Originally Posted by MarioLa View Post
E pa upravo zato sto se nismo vozili ovom cestom raspravljamo o tome. Pocinjem od sebe. Da se u sred noci ili po kisnom vremenu zateknem na ovoj cesti s koje je slikano (ne onoj desnoj) ne znam sam kako bi se snasao gjde mi je pravac. Ceste se ne prave samo za lokalno stanovnistvo. Uostalom postoji nesto sto se zove sigurnost na prometnicama. Ovu cijelu lijevu stranu je trebalo pomaknuti 20ak metara u lijevo prema brdu i napraviti spoj na desnu cestu pod kutom od 90 stupnjeva sa stop znacima na prvom prilazu i na ukljucivanju na desnu cestu. Imam bas nekoliko primjeraka ovakvih slucajeva u blizini gdje zivim samo kucam ovo na mobitelu i ne mogu uzeti google earth screen shot.
Ma cisti debilizam.
I jos jedno pitanje. Da li se sa ove lijeve ceste uopce moze tj. Smije skretati desno na tu desnu cestu. A taj znak pored stop znaka veze s vezom nema.
Da može.
Old February 28th, 2012, 07:42 PM   #1397
Kinetic
Registered User

Kinetic's Avatar

Likes (Received): 6

Kak se može skretati desno? Pa koliko vidim time bi se morao voziti par metara kroz krivi smjer i još onda prijeći preko 2 pune crte

Ovo križanje nema veze s logikom i zdravom pameću, pogotovo uz ovu dodatnu ploču ispod stopa.
Kinetic no está en línea   Reply With Quote
Old February 28th, 2012, 07:59 PM   #1398
roader
Registered User

roader's Avatar

Da može nije zabranjeno.
Old February 28th, 2012, 08:31 PM   #1399
x-type
con los terroristas

x-type's Avatar

Quote:
Originally Posted by Sarcastic Saracen View Post
Koji stručnjaci. Jeste li možda vozili tom cestom pa došli do ovakvih ocjena ili samo prosipate bisere?
čekaj, a tebi nije debilno da 200 metara dalje ima nadvožnjak bez svrhe, a on projektira raskršće u nivou? kako to objašnjavaš?
Old February 29th, 2012, 03:58 PM   #1400
Miki86
Moderator

Miki86's Avatar

Likes (Received): 1883

Malo veći rotor i malo veće kašnjenje radova

Iako je posao trebao biti gotov do 29. veljače (ove godine), zbog vremenskih neprilika se odužio i biti će okončan do kraja ožujka, kazao nam je predstavnik izvođača radova.

VRPOLJE - Rekonstrukcija raskrižja državne ceste D7 i županijske ceste Ž4202 u obliku kružnog toka u Vrpolju, kako se službeno zovu radovi na raskrižju u centru Vrpolja, za krajnji cilj ima - izgraditi veliki rotor, kao dugoočekivano prometno rješenje svih problema, ne samo u ovom dijelu Vrpolja nego, primarno, na križanju dviju važnih prometnica - državne i županijske.

Vrijednost radova, na dan ugovaranja 18. srpnja, 2011., iznosila je 2.996.534,13 kuna. Usporedbe radi, sva četiri, lani izgrađena rotora u Slavonskom Brodu koštala su 1.399.998,07 kuna.

Investitori su Hrvatske ceste i, s 15 posto, Općina Vrpolje (iako su ceste državna odnosno županijska!?), a izvođač radova je Osijek-koteks d.d. iz Osijeka.

Iako je posao trebao biti gotov do 29. veljače (ove godine), zbog vremenskih neprilika se odužio i biti će okončan do kraja ožujka, kazao nam je predstavnik izvođača radova.

http://www.sbplus.hr/opcine/vrpolje/...a/default.aspx
Miki86 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules