daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > Urbanism, Architecture and Infrastructure > Infrastructure

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 19 votes, 5.00 average.
Old February 27th, 2012, 12:05 AM   #2521
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 334

Ja zatial vidim sancu BTS na zvysenie pax jedine v priamej a uzkej spolupraci s VIE,kde by sa BTS vyprofilovalo ako low cost terminal VIE.Kludne by mohli zdielat spolocny nazov nejaky kombinovany (Vieden na prvom mieste),vytvorit efektivne a rychle prepojenie asi vlakom,a naozaj sa spravat ako jedno letisko s dvoma terminalmi trochu viac vzdialenymi od seba.Myslim ze by to pomohlo obidvom letiskam.VIE tusim ma problemy s kapacitami,BTS by ich odlahcila od low costu,oni by sa mohli zamerat na standardne spolocnosti.

DrX bude hovorit ze je to uz aj tak teraz.Ale teraz to tak nie je,teraz je to tak ako si moze zelat akurat neprajnik Bratislavy a BTS,pretoze ho moze stav BTS tesit,kdezto pri jasnej profilacii ako low cost VIE by BTS kludne malo na pax Budapesti(8,9mio) napriklad alebo Krakowa(3.0) a kludne by mohlo byt po VIE a Prahe tretie najsilnejsie letisko v regione.Co by niektori ludia asi tazko znasali ten pocit.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old February 27th, 2012, 09:40 AM   #2522
ejo
Registered User

ejo's Avatar

Likes (Received): 324

Quote:
Originally Posted by marish View Post
z takej 373ky by si aj oci vyocili.

stale neviem, preco je ten ryanair pre mna ako slovenskeho pasaziera horsi ako nejaky plnohodnotny dopravca. nie pre letisko, pre stat, pre plane watcherov, ale pre mna, co sa chcem primarne prepravit a sekundarne zaplatit co najmenej. ze pocas 1,5h letu nedostanem jeden sendvic a mineralku za 30e?

pocet pasazierov bude nizky, pretoze ceny leteniek budu vyssie. to je jednoducha rovnica, ktora jednoducho plati aj na slovensku.

druha vec je, ze aby ti sem nejaky dopravca v dnesnej dobe dosiel, muselo by mu za to letisko asi platit.

to je rozvoj letiska jak remen.
A prečo by mal byť počet pasažierov nízky? A na slovensku to kde platí? Pozri ak by bodlo na letisku prostredie bez ryanairu a boli by tam normálne spoločnosti (kludne aj nízkonákladové /napr. Wizz,norwegian,easy.../ spoločnosti ktoré sú na tom podobne) tak by sa trh vyvíjal konkurenčne s viedňou a cena by bola o niečo vyššia ale pri zdravej konkurencii by nenarástla až tak. spoločnosti by pridávali lety (konkurenčný boj) a kludne by sa mohlo stať ako to bolo pri skyeurope že BA by linka zarábala a vo viedni nie. ale tam musí aj letisko popracovať na svojích poplatkoch.

wuane to je blbost a letisko by bolo odkázané na viedeň. Ak by sa viedeň rozhodla že letisko bude rásť tak by niečo presunula. Ak by aj chcel niekto prísť s úspechom tak by ho stiahla k sebe.
Ak raz budeš architekt (ak budeš) zamestnaj sa vo firme kde ti šancu robiť niečo podľa seba nedajú alebo ak dostanú fajn zákazku no tebe dajú navrhovať iba nízkohodnotné domy. A ak by mal niekto záujem o tvoju prácu tak by zákazníkovi povedali že na to nemáš.
ejo no está en línea   Reply With Quote
Old February 27th, 2012, 09:49 AM   #2523
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 614

Quote:
Originally Posted by ejo View Post
A prečo by to nemalo isť? Prečo by bol počet pasažierov nízky? Prečo by z BA nikto nelietal? Skyeurope sa dokázal rozvýjať, začínal len na linke BA-KE a dotiahol to dobre ďaleko a bol by tu pokiaľ by tak niekto nedosadil ľudí čo mali za úlohu tú firmu zlikvidovať. Firma dokázala konkurovať aj v poľsku,maďarsku,česku,rakúsku a bola vyhlásená za naj spoločnosť v strednej a výhodnej európe (nie som si istý či to nebolo v celej európe). Tak o čom tu stále rozprávate. Kur.a toto milujem sny niekto niečo najprv skúsil (aj keď má dôkaz že to ide) tak bude kecať a hádzať hlúpe poznámky.
zoberte si ho nech vám pristáva v záhrade. Už to pochopte BA letisko má na viac.nízkonákladovka má byť ako doplnok, ak nemáš na let choď autobusom.
Inak zdá sa mi že tento stav vyhovuje (vyhovoval) vláde aby ho mohla predať.

Namiesto repliky nech do haly osadia plastiku poriadneho údu (slušne napísané) lebo momentálne sa tam taký veľký nachádza.
Ryanair by som prirovnal k čínskym obchodom (s tým že on zarába na letisku čiže daňových poplatníkoch tým, že si vydupe lacnejšie poplatky). Ničí zdravú konkurenciu (vo viedni nejde nik pod cenu sú tam seberovné spoločnosti, tam by ryanair ani nepustili).
clovece, neviem kolko mas rokov, resp ci ti nic nehovoria o realiach v tej doby, ale napisat, ze skyeurope sa rozvijalo moze napisat len absolutny diletant, sky sa rozvijala pokial do nej akcionari pumpovali peniaze, sky nebola nikdy ziskova, len jeden kvartal mala prevadzkovky ale mizerny zisk .. ich cash flow bol zufaly, dlhy obrovitanske, neplatili ani len socialnej poistoni, ani zamestnancom ..

a ty pochop, ze BTS nema ani na tych low cost .. keby mala na viac ako na ryanair, tak tu asi prezije aj CSA so svojimi destinaciami na priamo do velkych miest a neprevalcuje ju ryanair ..
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2012, 01:19 PM   #2524
ejo
Registered User

ejo's Avatar

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
clovece, neviem kolko mas rokov, resp ci ti nic nehovoria o realiach v tej doby, ale napisat, ze skyeurope sa rozvijalo moze napisat len absolutny diletant, sky sa rozvijala pokial do nej akcionari pumpovali peniaze, sky nebola nikdy ziskova, len jeden kvartal mala prevadzkovky ale mizerny zisk .. ich cash flow bol zufaly, dlhy obrovitanske, neplatili ani len socialnej poistoni, ani zamestnancom ..

a ty pochop, ze BTS nema ani na tych low cost .. keby mala na viac ako na ryanair, tak tu asi prezije aj CSA so svojimi destinaciami na priamo do velkych miest a neprevalcuje ju ryanair ..
To je tvoj názor ale ja s ním nesúhlasím. Urob si biznis a dokáž že na druhý rok budeš mať náklady vrátené.
K csa ak budeš ty svoj biznis propagovať len mesiac pred otvorením aj to divnou reklamou z BTS s ČSA a po otvorení liniek na propagáciu zabudneš tak ľudia o tom vedieť nebudú. Za neúspech si môžu sami.
Old March 1st, 2012, 01:41 PM   #2525
aquila

aquila's Avatar

nejde o to mat business na druhy rok ziskovy, ale SKY nemala ziadny realny business plan.

CSA je rigidna statna firma, ktora dopadne tiez ako malev, je to len otazka casu.

ale je vyslovene smiesne sa odvolavat na nejaky prispevok, kde autor sam seba zhadzuje ako si neskutocne protireci. slovaci su extremne cenovo senzitivny, a pokial to nebude platit firma, tak nebudu lietat za drahsie. ludia nie su schopni kupovat ani trosku lepsiu zeleninu a ovocie v obchodoch, alebo nebodaj bio veci a zeru cim lacnejsiu pasteku z polska. takze nejake extra vydavky na cestovanie nehrozi ..
Old March 1st, 2012, 01:57 PM   #2526
ejo
Registered User

ejo's Avatar

Ani zsr aani sad nie su väčšinou ziskové a ani mhd a teraz sa mame na to vysrať? Že niekto je poľske šmejdy je problém danej osoby a tá osoba by neletela ani keby letenka stala 0.1€ tam aj späť lebo raz na to nemá. To znamená vyje.me sa na letisko lebo máme viedeň a to je už iná úroveň však viedeň a nakupujte v pandorfe však rakúsko. Že tu niekto niečo robí pre ľudí a tiež to nedostane od sudičiek do vienka tak je zlé že nemá zisk. Keď nemáš na ic choď osobakom. A ked naň nemáš choď povozom namiesto kona ťahaný somárom. Keď niekto nezarába toľko aby na to mal,nie je to chyba letiska. Keď niekto nemá na žrádlo v reštaurácií tak tam nejde. Po maďarsky neviem.
Csa ma nezaujíma ci skrachuje alebo nie firma sa nevie predať a potenciál je.
Aký príspevok si myslel ten o skyeurope? A firma nerastla? Koľko destinácií mal sky a kolko ryan má ešte teraz? Z lopúch letísk na sk lietal sky a kolkych ryan. na akých strojoch si lietal zo sky a na akých lietaš s ryan. Ake letušky tá a obsluhovali v sky a ake v ryan?

Last edited by ejo; March 1st, 2012 at 02:03 PM.
Old March 1st, 2012, 02:42 PM   #2527
aquila

aquila's Avatar

letecka doprava nie je MHD, ani primetska doprava.. letisko malo byt sprivatizovane a neni najmensi dovod ho podporovat. navyse nie je co podporovat. nehovoriac o tom co som uz pisal, tato podpora skonci ako vzdy este vacsim rozdrbanim, vid pritizacia letiska poorom

ten prispevok co si dal vyssie, ten autor sam nevie co chce, stazuje sa, ze ludia uprednostvnovali ryanair oproti CSA, aj ked lietali 50 az 100 km od skutocneho letiska, ale bolo to lacne.

ryanair lieta na lepsich strojoch ako mal sky ked ti ide len o to

len mi je na smiech, ak si niekto mysli, ze BTS ma potencial na seriozne aerolinky ..
Old March 1st, 2012, 03:01 PM   #2528
ejo
Registered User

ejo's Avatar

Prečo by malo byť privatizované? Nemalo a nemali byť ani košice. Jedine prenajať no nie predať. Letisko sprivatizované nie je. Že tam je por je jedna vec ale nevlastní ho.
Aký príspevok som sem dal?
To mne je potom smiešne že slováci si myslia že táto krajina má potenciál byť vyspelejšiu a bohatou.
Old March 1st, 2012, 03:45 PM   #2529
gmbh
Registered User

gmbh's Avatar

Likes (Received): 3

ejo, praveze je odkazana na vieden lebo pre polovicu Sk je BA letisko od ruky.
gmbh no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2012, 07:55 PM   #2530
ejo
Registered User

ejo's Avatar

Quote:
Originally Posted by gmbh View Post
ejo, praveze je odkazana na vieden lebo pre polovicu Sk je BA letisko od ruky.
Hmmm ked myslis. Ale ideš na to logicky vyučovacou metódou.
Old March 3rd, 2012, 12:00 PM   #2531
michaelis
Bratislover

michaelis's Avatar

Likes (Received): 6

Aquila, tie tvoje pesimistické príspevky ohľadom BTS mi nejak začínajú pripomínať príspevky DrX-a a začína mi to vadiť. Dôvod, prečo som uverejnil post z iného fóra ohľadom BTS je, že som chcel poukázať na to, že aj inde sa rozoberá situácia na BTS a ľuďom to vadí.
Ten user sa v tých príspevkoch vyjadril nejasne, každopádne pointa je tam. Povedal svoj názor a je jasné, čo chce. A ejo to tiež vystihol... Ryanair škodí BTS a už dávno mal zmiznúť odtiaľ. Teraz sa nasral do BUD a už tam vystrkuje rožky a diktuje podmienky... Už ruší lety aj tam a bude si tam robiť čo chce... Tvoje vyjadrenia, že BTS nemá šancu na dobrú pozíciu v strednej Európe, sú mimo. Stav, v akom je naše letisko, nie je vina jeho polohy, ale ľudí, ktorí ho riadia. Lebo každý podnik dopadne zle, ak je riadený nahovno. A vôbec to nezávisí od jeho veľkosti ani polohy. Aj VIE by bola na tom zle, keby tam bolo zlé riadenie, management atď... BTS má neschopných ľudí, ktorí nič nerobia a evidentne ani nič robiť neplánujú. Súčasný stav im vyhovuje a preto sa nič nové nedeje a BTS vykazuje pokles, nanajvýš stagnáciu na úrovni letiska 3. ligy. A práve pre to ľudia ako DrX od radosti vyskakujú, že sa tu nič nedeje. Ide ale o to, že pokiaľ nedôjde ku zmenám, ani sa diať nebude. To ale neznamená, že nemáme šancu. To, že sa nedeje nič 3 roky, nezanmená, že sa nič nebude diať 20 rokov. Nehovorím, že z BTS bude 20 mil. letisko, hovorím to, že súčasný stav ani zďaleka nie je maximum, čo na BTS môže existovať.
Toť vsio, nebudem už toľko vypisovať, lebo sa už začínam opakovať.
Old March 3rd, 2012, 03:06 PM   #2532
JimmySK
Registered User

JimmySK's Avatar

Likes (Received): 4

Ryanair zruší pre kontrolu posádok trinásť letov z Budapešti

http://www.sme.sk/c/6283922/ryanair-...budapesti.html
Old March 3rd, 2012, 08:45 PM   #2533
ejo
Registered User

ejo's Avatar

michaelisďakujem ;-) škoda je tu ľudí presviedčať o niečom. On nie je ako DRX lebo.DRX je provokatér a vidí neschopnosť riadenia BA letiska. No aquila he pesimista a možno má už svoj vek kedy muži viacej šomrú. Tu má zaq pravdu o slovákoch sú pesimisti (nie všetci)a len plaču a nedá sa no nič preto neurobia. Prehrá vždy ten kto to dopredu vzdá. Ba sa nemusí rozvinúť no akte môže z nej byť aj jednotka pred viedňou (čo nejde zo dňa na deň a z roka na rok).
Budapešť robí dobre aspoň,vyženie ryanair a bude mať normál prepravcov nie zdieračov.
Pre mňa za mňa nech na BA letisku pristáva pre niekoho len mucha PUK a čmeliak BZUČO. Za svojim si stojím BA letisko má na viac.
Old March 3rd, 2012, 09:12 PM   #2534
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Pani,nechcem vam kradnut iluzie,ale aquilova argumentacia je ovela silnejsia nez vasa.Jeho pohlad je sice pesimistickejsi (alebo realistickejsi),ale pomenuva konkretne priciny a problemy.Vy ste sice optimistickejsi,ale vas optimizmus je zalozeny na vasej viere a obraze,aky si predstavujete a nie na faktoch. Najsilnejsi vas argument je ze Ryan treba vysackovat z BTS. Tak do toho,chcem vidiet toho ,kto sa v dnesnych realiach leteckeho trhu do toho pusti.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old March 3rd, 2012, 09:18 PM   #2535
ejo
Registered User

ejo's Avatar

wuane a čo by BA letisko stratilo vykopnutím ryanairu prec. Tých 6 a pol letov?nahradil by ho wizz, easy akebo ktorýkoľvek iný prepravca tak?
Old March 3rd, 2012, 09:26 PM   #2536
wuane
Registered User

wuane's Avatar

uz to tu bolo vysvetlene.Vykopnut ich nemozes.Ak budu ochotni akceptovat podmienky letiska tak tam lietat mozu.A nastavit podmienky letiska tak aby nevyhovovali Ryanu znamena,ze o to menej budu vyhovovat aj inym dopravcom.To je cele.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old March 3rd, 2012, 09:39 PM   #2537
ejo
Registered User

ejo's Avatar

Pozri dá sa vykopnúť nepriamo tak ako to robia v Pešti. Hneď idem písať správu známemu ako to je s pristavaním a povolením o lietanie. já by im ho nedal. Neverím tomu že hocikto môže lietať na letisko len tak ako sa im chce bez povolenia.
Old March 4th, 2012, 08:22 AM   #2538
The810
Registered User

Likes (Received): 242

Quote:
Originally Posted by ejo View Post
Pozri dá sa vykopnúť nepriamo tak ako to robia v Pešti. Hneď idem písať správu známemu ako to je s pristavaním a povolením o lietanie. já by im ho nedal. Neverím tomu že hocikto môže lietať na letisko len tak ako sa im chce bez povolenia.
Ano, ktorykolvek certifikovany dopravca v EU moze lietat do vsetkych krajin EU bez dalsich povoleni (samozrejme musi mat nejaku zmluvu s letiskom, ale letisko je povinne ju uzavriet), ved o tom je liberalizacia trhu.

Navyse, aj keby sa povolenia udelovali tak ziadna statna institucia nema najmensie pravo rozhodovat podla toho co sa jej subjektivne paci a co nie, to je v rozpore s pravnym statom.

"Vykopnutim" Ryanairu by sa naozaj nevyriesilo nic, akurat by sme prisli o tie zostavajuce lety. Apropo, len totalny idiot by spravil managerske rozhodnutie o vykopnuti najvacsieho dopravcu v Europe.
The810 no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2012, 10:14 AM   #2539
ejo
Registered User

ejo's Avatar

tak mi už konečne dajte dôkaz kde je to napísané alebo kde sa o tom hovorí. To by potom platilo aj v železničnej doprave a nemusel by si hocikto pýtať povolenie.liberalizácia trhu.
Old March 4th, 2012, 11:39 AM   #2540
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 217

V zeleznicnej doprave mas ale urcite bariery (hlavne technologicke, ine napatove sustavy, bezpecnostne predpisy, potrebujes strojvodcov s praxou, vozidla splnajuce normy vlakoveho zabezpecenia, nerusiace kolajove obdvody ...). . Aj regiojet sa musel do CR dostat "ofajcom" ze si kupil z Talianska schvalene skodovacke lokomotivy, takze ho nemohli blokovat. A ked sa schvali typ 381 na SVK, tak ktorykolvek zahranicny dopravca si od Skody moze tento objednat
Alebo nove push-pullky. Vsetko to je sice "Skoda made", ale aj tak.

Rovnake bariery /podobne/ mas aj v leteckej doprave. Napr. su urcite typy lietadiel, resp. aerolinky ktore nesplnaju osvedcenie EU. Toto vsak ryan ma, kedze lietadla obmiena so zeleznou pravidelnostou (predsa len, maju svoje odlietane). Cize taketo bariery nam nepomozu
kaxno no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules