daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcjeGlobal Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools
Old April 23rd, 2012, 06:04 PM   #781
b0dek
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 599
Likes (Received): 114

Quote:
Do budowy obwodnicy Łomży będą gotowi za 3-4 lata. Zbudują jeśli będą pieniądze!

Widzimy potrzebę wydzielenia budowy obwodnicy Łomży jako oddzielnego podzadania – mówił Sławomir Topczewski z-ca dyrektora ds. przygotowania inwestycji białostockiego oddziału GDDKiA przedstawiając podczas dzisiejszego posiedzenia sejmiku informację o planach budowy i remontów dróg krajowych w regionie. - Wydaje nam się, że 2015-2016 roku bylibyśmy gotowi z rozpoczęciem realizacji obwodnicy Łomży – mówił dodając, że to zależy od tego na jakiej pozycji i z jakimi środkami obwodnica znajdzie się w planie na lata 2014-2020.

Przypomnijmy w marcu Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku wszczął, na wniosek białostockiej GDDKiA, postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie drogi ekspresowej S 61 na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn. Zakres zadania obejmuje także obwodnicę Łomży, która miałaby przebiegać po zachodniej stronie miasta. Dopiero po uzyskaniu tej decyzji GDDKiA będzie mogła zlecać opracowanie dokumentacji projektowej drogi, występować o „pozwolenie na budowę” i wykupować grunty pod jej przebieg i wreszcie zacząć samą budowę. Kiedy to nastąpi? Na razie nie wiadomo. Dyrektor Topczewski dziś radnym sejmiku tłumaczył, że na przygotowanie tej inwestycji potrzebują jeszcze 3-4 lat i pieniędzy. Według wcześniejszych wyliczeń GDDKiA odcinek S-61 pomiędzy Ostrowią Mazowiecką a Szczuczynem, z obwodnicą Łomży, może kosztować jakieś 5,5 mld.
- Dlatego chcemy wydzielać te podzadania (obwodnicę Łomży – dop.red.) aby łatwiej można było je wprowadzać do realizacji. Jeżeli będę miał do zrobienia 100 kilometrów „eski” i 20 km obwodnicy Łomży to łatwiej będzie mi to zrobić – tłumaczył radnym Sławomir Topczewski, dodając, że poddział na podzadania został zrobiony świadomie.

Obwodnicy Łomży zgodnie z planami drogowców ma przebiegać w wariancie tzw. dalekim zachodnim. Zaczyna się węzłem „Łomża Południe” powiązując drogę S-61 z nowym przebiegiem drogi krajowej nr 63 (klasa techniczna GP - która omija miasto Łomża po południowej stronie), a dalej mija miasto po stronie zachodniej z dwoma węzłami na przecięciu z droga krajowa 61, oraz na przecięciu z drogą wojewódzką Łomża - Nowogród. Następnie przekraczałaby rzekę Narew wraz z przyległymi terenami zalewowymi, a na drugim brzegu planowany jest węzeł „Białystok” (w którym droga S-61 łączy się z nowym przebiegiem drogi krajowej nr 64, która omijając Łomżę stanowi jej północna obwodnice), a w okolicach Kisielnicy węzeł na przecięciu z drogą krajową 63.

>>LINK<<


Mogliby polaczyc z obwodnica Stawisk, a tak to wyjezdzajac z obwodnicy Lomzy bedziemy jechac okolo 8km odcinkiem zwyklej dk a pozniej dalej obwodnica Stawisk. Achhh ten minimalizm...
b0dek no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 23rd, 2012, 08:57 PM   #782
mako22
Senior Member
 
mako22's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Location: Ełk / Warsaw
Posts: 1,453
Likes (Received): 168

Jadąc wczoraj w nocy zauwazyłem ze w trakcie weekendu drogowcy zainstalowali 2 bramownice oddalone od siebie o kilka kilometrow na odcinku Stawiski - Szczuczyn. Przypominają one te na jakich instaluje sie elementy systemu ViaToll.
Czy ktos moze orientuje sie do czego one maja sluzyc? Nie podejrzewam zeby powiesili na nich drogowskazy bo droga na tym odcinku jest prosta jak strzala ale kto wie ...
__________________

[Ełk] Stolica Mazur
[Ełk] Inwestycje

How to improve perfection?
How to defeat unbeatable?

Last edited by mako22; April 23rd, 2012 at 09:11 PM.
mako22 no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2012, 02:23 AM   #783
Kuras77
Wolę S niż A
 
Kuras77's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Warszawa (Muranów)
Posts: 2,139
Likes (Received): 28


Takie pytania padają tez w innych watkach i najczęstszą odpowiedzią jest odcinkowy pomiar prędkości. Droga "prosta jak strzała" tylko uwiarygadnia tą teorię.
__________________
>>> Moje wycieczki rowerowe <<<
Kuras77 no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2012, 04:32 PM   #784
olek_1
Registered User
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 217
Likes (Received): 10

Wydaje mi się, że może to mieć coś wspólnego z kontrolą ViaTolla szczególnie, że pomiędzy tymi bramkami na parkingu często stoi patrol ITD. Widziałem pare razy takie nowe pojazdy ITD na tej trasie:

Te urządzenie zdaje się służyć właśnie kontroli ViaTolla

W ostatnim roku sporo się pozmieniało w ITD, nie jestem na bieżąco, więc to bardziej tylko domysły, ale na potwierdzenie domysłów jeszcze fragment artukułu:
kontrola stacjonarna, czyli sprawdzenie działania odbiornika viaBox poprzez komunikację mikrofalową podczas przejazdu przez bramkę kontrolną. Bramka identyfikuje numer viaBoxu i wysokość uiszczonej opłaty oraz rejestruje samochód, którym się poruszamy. Informacja o próbie oszustwa systemu e-myta wysyłana jest do centrum kontroli oraz do jednostek mobilnych.
źródło: http://prawo-na-drodze.wieszjak.pl/c...m-viaToll.html
olek_1 no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2012, 05:48 PM   #785
Spark^
Registered User
 
Join Date: Nov 2011
Location: Sokółka/Białystok
Posts: 415
Likes (Received): 163

Wykorzystują to też podjeżdżając przed ciężarówkę i w czasie jazdy zczytują dane z ViaToll`a, czy pauzy nie są poskracane, albo czas pracy powydłużany, bo zegar z tarczką da się zakombinować, ale czytnika już nie oszukasz...
Spark^ no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2012, 11:48 AM   #786
neglected
Registered User
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 153
Likes (Received): 238

W kwestii obwodnicy Suwałk:
Quote:
Prezydent Czesław Renkiewicz przypomniał, że Generalna Dyrekcja wykluczyła z przetargu konsorcjum, które złożyło najlepszą ofertę. Poinformował, że posiedzenie Krajowej Izby Odwoławczej odbyło się 24 kwietnia. - Zapadł wyrok dla GDDKiA białostockiej korzystny – podał. Zaakceptowano decyzję wykluczającą oferenta z przetargu.

Drugiego przetargu nie będzie. Po uprawomocnieniu się wyroku KIO wybrany zostanie wykonawca, który otrzymał największą liczbę punktów spośród pozostałych firm biorących udział w przetargu. Prawdopodobnie będzie to spółka Transprojekt Gdański. Czesław Renkiewicz podał, że firma projektowała także obwodnicę Augustowa.
Źródło: http://www.suwalki.info

Ciekawe, czy wykluczone konsorcjum odwoła się do sądu.
neglected no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2012, 12:42 PM   #787
Van_Loosen
Happy Scrappy Hero Pup
 
Van_Loosen's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: W-wa Ulrychów
Posts: 1,056

Jak ma pod ręką 5 % wartości zamówienia na wpis sądowy i pełne przekonanie, że wygra sprawę (co znaczy, że wpis nie przepadnie) to pewnie się odwoła
__________________
"Przecinania wstęgi nie było. - To zwyczaj z minionej epoki. Drogi buduje się dla kierowców, a nie oficjeli" - oznajmił Marcin Hadaj, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. gazeta.pl z 19.01.2011
Van_Loosen no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2012, 09:34 PM   #788
kastycki
Heavy Road User
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 36
Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by Spark^ View Post
Wykorzystują to też podjeżdżając przed ciężarówkę i w czasie jazdy zczytują dane z ViaToll`a, czy pauzy nie są poskracane, albo czas pracy powydłużany, bo zegar z tarczką da się zakombinować, ale czytnika już nie oszukasz...
viaTOLL nijak się ma do pauz czy innych danych, które są zapisane na karcie kierowcy, nie w viaBOKSIE. ITD ma podgląd tylko na transakcje w systemie viaTOLL.

Oczywiście mówię o podglądzie wykonywanym za pomocą tych urządzeń zamontowanych w busach, widocznych na zdjęciach powyżej
__________________
Truckmapa - mapa nośności dróg i niektórych ograniczeń dla poj. ciężarowych

Last edited by kastycki; April 26th, 2012 at 09:36 PM. Reason: Uściślenie
kastycki no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2012, 04:04 PM   #789
b0dek
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 599
Likes (Received): 114

Quote:
Obwodnica Stawisk za mniej niż 100 mln zł

Siedemnaście firm ubiegało się o kontrakt na budowę obwodnicy Stawisk. Dziś białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał najkorzystniejszą ofertę. Najtaniej obwodnicę - za 98 mln 444 tys zł – zaoferowało się wykonać konsorcjum Hydrogeo Polska we współpracy z chorwacką firmą. Drogowcy na budowę obwodnicy planowali wydać o niemal 50 mln zł więcej, a najdroższa złożona oferta sięgała 245 mln zł.

Obwodnica Stawisk w ciągu drogi ekspresowej S-61 ma mieć 6,5 km długości. Ma być wybudowana jako jednojezdniowa, ale wszelkie obiekty inżynierskie np. przepusty czy wiadukty mają być zbudowane pod drogę dwujezdniową. Od razu jako dwujezdniowy będzie węzeł „Stawiski” czyli bezkolizyjne skrzyżowanie ekspresowej S-61 z drogą wojewódzką Nr 647. Ta część obwodnicy - o długości ok. 2,1 km - będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku wraz z pasami włączenia i wyłączenia. Na obwodnicy Stawisk zaplanowano m.in. budowę wiaduktów pełniących funkcje ekologiczne oraz budowę mostu przez rzekę Dzierzbię.

Teraz uczestniczące w przetargu firmy mogą składać odwołania od wyboru dokonanego przez GDDKiA. Firma, która ostatecznie przetarg wygra na wybudowanie obwodnicy będzie miała 15 miesięcy.

Obwodnica Stawisk ma być zbudowana z wykorzystaniem dotacji unijnej z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Unijne wsparcie miałoby wynieść 33 mln zł.
LINK

A oto jedna z bramownic za Stawiskami. Screen z filmu, dlatego taka kiepska jakosc :-=EDIT=-

Info z 2 zrodla :
Quote:

Podlaskie: 17 oferentów w przetargu na budowę obwodnicy Stawisk


17 podmiotów złożyło swoje oferty w przetargu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku, na budowę obwodnicy Stawisk na planowanej drodze ekspresowej nr 61. Obwodnica ma mieć ok. 6,5 km długości, drogowcy mają na ten cel unijne dofinansowanie.

W środę nastąpiło otwarcie ofert, złożyło je 17 konsorcjów i firm. Jak poinformował PAP rzecznik prasowy oddziału w Białymstoku GDDKiA Rafał Malinowski, najniższą cenę zaproponowało konsorcjum Hydrogeo-Polska SA z chorwackim partnerem - blisko 98,5 mln zł. Rozpiętość kwot była jednak duża, bo najdroższa oferta - to 245 mln zł.

Cena była kluczowym kryterium i jeśli nie będzie przeciwwskazań formalnych ani skutecznych odwołań, to z konsorcjum Hydrogeo-Polska SA podpisana zostanie umowa. Wykonawca będzie miał na realizację inwestycji 15 miesięcy od dnia rozpoczęcia robót.

Obwodnica ma być realizowana przy wsparciu dotacją z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej. Na cel cel przeznaczonych ma być 32,5 mln zł.

Obwodnica Stawisk ma być elementem planowanej drogi ekspresowej S61, prowadzącej od granicy polsko-litewskiej w Budzisku do centralnej części kraju (przez Łomżę i Ostrów Mazowiecką) i będącej częścią Via Baltica. Obwodnica ma pozwolić odciążyć miejscowość od ruchu tranzytowego.

W większości trasy obwodnica będzie drogą jednojezdniową, z wyjątkiem dojazdu do bezkolizyjnego skrzyżowania dwupoziomowego, czyli węzła Stawiski. Powstanie cała potrzebna infrastruktura, m.in. zatoki autobusowe, skrzyżowania, drogi dojazdowe, chodniki dla pieszych, wiadukty, przejścia dla zwierząt, most na rzece Dzierzbia, oświetlenie.

W przyszłym tygodniu ma nastąpić otwarcie ofert w przetargu GDDKiA na budowę drugiej planowanej obwodnicy na drodze S 61. To 8-kilometrowa obwodnica Szczuczyna. Inwestycja również ma być wsparta środkami z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej - to kwota 33,6 mln zł. (PAP)
LINK

-=EDIT2=-

Quote:
17 ofert na budowę obwodnicy na S61

Białostocki oddział GDDKiA otrzymał siedemnaście ofert w przetargu na budowę obwodnicy miejscowości Stawiski w ciągu planowanej drogi ekspresowej S61. Ich wartość wynosi od 98 do 246 mln zł brutto.


Zadanie obejmuje budowę trasy o długości ok. 6,5 km. Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum Hydrogeo-Polska (98,44 mln zł brutto), a najdroższą konsorcjum Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego (246,89 mln zł brutto). Kosztorys zamawiającego opiewa na 144,97 mln zł brutto.

Poniżej pełna lista złożonych ofert (cena brutto):

1. Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów z Białystoku, Trakcja-Tiltra - 244,93 mln zł

2. Konsorcjum: Erbud, Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty-Łódź - 163,01 mln zł

3. Eurovia Polska - 140,69 mln zł

4. Konsorcjum: Pol-Dróg Gdańsk, Pol-Dróg Piła, Most z Sopotu, PRD-M Ostrada z Ostrołęki - 169,62 mln zł

5. Konsorcjum: Hydrogeo-Polska, Konstruktor Inženjering d.d. Split - 98,44 mln zł

6. Mota-Engil Central Europe - 169,32 mln zł

7. Mirbud - 168,88 mln zł

8. Bilfinger Berger Budownictwo - 158,85 mln zł

9. Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Bitum z Zambrowa, Planeta z Warszawy - 246,89 mln zł

10. Budimex - 122,77 mln zł

11. Porr Polska - 177,08 mln zł

12. Strabag - 169,68 mln zł

13. FCC Construcción - 134,69 mln zł

14. Konsorcjum: Bunte Polska, Johann Bunte Bauunternehmung - 170,97 mln zł

15. Polimex-Mostostal - 155,7 mln zł

16. Mostostal Warszawa - 170,46 mln zł

17. Konsorcjum: Sando Budownictwo Polska, Construcciones Sanchez Dominguez-Sando - 159,7 mln zł

Na zrealizowanie zadania zwycięzca przetargu będzie miał 15 miesięcy. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty ma być brane kryterium najniższej ceny.
LINK

Nasuwa sie tylko jedno pytanie, czy oferta zlozona przez wygrana firme nie jest za niska ? Chyba jednak W. Pawlak mial racje mowiac o odrzuceniu najnizszej i najwyzszej sumy...

Last edited by b0dek; May 2nd, 2012 at 04:29 PM.
b0dek no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2012, 04:55 PM   #790
Krab
Registered User
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 665
Likes (Received): 42

Quote:
Originally Posted by b0dek View Post
Nasuwa sie tylko jedno pytanie, czy oferta zlozona przez wygrana firme nie jest za niska ? Chyba jednak W. Pawlak mial racje mowiac o odrzuceniu najnizszej i najwyzszej sumy...
Też bym odrzucał najniższą, ale w przypadku rozbierzności ponad 20% wartości zadania między dwiema najniższymi ofertami.
Tu chyba coś takiego zachodzi. Podejrzanie duża róznica.

Odrzucenie z zasady najniższej oferty może doprowadzić do sytuacji, że odrzucimy ofertę niższą o złotówkę. A to już świństwo.
Krab no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2012, 05:03 PM   #791
bewu1
Registered User
 
Join Date: Feb 2005
Location: PL - Warszawa (Wilanów)
Posts: 4,746
Likes (Received): 1920

Proszę nie dyskutujmy o tzw. luźnych pomysłach niektórych polityków. Bo dlaczego np. nie odrzucić oferty spółki, której spółka zależna złożyła wniosek o upadłość i zeszła z budowy A-1 ? oferty prawie najdroższej zresztą
bewu1 no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2012, 05:13 PM   #792
b0dek
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 599
Likes (Received): 114

Quote:
Originally Posted by Krab View Post
Też bym odrzucał najniższą, ale w przypadku rozbierzności ponad 20% wartości zadania między dwiema najniższymi ofertami.
Tu chyba coś takiego zachodzi. Podejrzanie duża róznica.
Dokladnie o to mi chodzilo.
Przegladajac inf. o firmie Hydrogeo-Polska mozna znalezc ich osiagniecia, oto kilka z nich :

1. "BUDOWA OBWODNICY M. WĄGROWIEC w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 wrazz remontem istniejących odcinków m. Wągrowiec"
Wartość kontraktu brutto 36.908.892,69 zł

2. "ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 580 RELACJI WARSZAWA-LESZNO-KAMPINOS-ŻELAZOWA WOLA-SOCHACZEW na odcinku od km 27+375 do km 32+200 oraz jej przebudowa na odcinku od km 32+395 do km ok. 37+225"
Wartość kontraktu brutto 29.581.340,00 zł

3. "ROZBUDOWA DROGI KRAJOWEJ NR 16 ETAP IV na odcinku Biskupiec - Borki Wielkie od km 180+353,17 do km 188+513,69"
Wartość kontraktu brutto 147.719.897,53 zł

4. "BUDOWA AUTOSTRADY A1 NA ODCINKU PYRZOWICE (Z WĘZŁEM) - PIEKARY ŚLĄSKIE (Z WĘZŁEM) w km 4~7+570 do km 487+830"
Wartość kontraktu brutto 6.080.710,45zł

5. "OBWODNICA MUSZYNY - uporządkowanie ruchu w centrum Muszyny - Budowa drogi odbarczającej w kierunku granicy Państwa jako drogi gminnej klasy Z"
Wartość kontraktu brutto 18.856.726,34 zł

6. "BUDOWA ZACHODNIEJ OBWODNICY MIASTA POZNANIA w ciągu S11 na odc. Złotkowo-Autostrada A2 (Głuchowo) - etap IIa dł. 7,74 km"
Wartość kontraktu brutto 831.600,00 zł


Natomiast o osiagnieciach firmy Konstruktor Inženjering d.d. Split mozna poczytac troche tutaj : >>LINK<< Niektore z nich robia naprawde duze wrazenie.
~bewu1 ustosunkuje sie do Twojej prosby, chyba nie nakazu chociaz nie jestes moderatorem tym bardziej administratorem.
b0dek no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2012, 06:59 PM   #793
Krab
Registered User
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 665
Likes (Received): 42

Quote:
Originally Posted by bewu1 View Post
Proszę nie dyskutujmy o tzw. luźnych pomysłach niektórych polityków.
Oj tam oj tam.
Moim zdaniem przegieli i GDDKiA wezwie ich do "potwierdzenia ceny" czyli zapytanie czy ujęto wszystkie koszty itp.
Zauważcie,że najwięcej ofert jest w przedziale 155-170 mln.
Czyli powyżej inwestorskiego.

Quote:
Originally Posted by bewu1 View Post
Bo dlaczego np. nie odrzucić oferty spółki, której spółka zależna złożyła wniosek o upadłość i zeszła z budowy A-1 ? oferty prawie najdroższej zresztą
A co się z nimi użerać jak i tak przegrali.
Krab no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2012, 07:46 PM   #794
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców
 
michael_siberia's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Wungiel
Posts: 30,121
Likes (Received): 25153

Pamiętaj, że jeszcze 3 oferty są poniżej kosztorysu. Jak dla mnie Budimex też nie wygląda zbyt poważnie, ale dwie kolejne oferty - już wyglądają całkiem serio.
__________________
"Basen w każdym powiecie" było zbyt mało efektowne. Teraz jest "Aquapark w każdym powiecie".
"Teraz fakt, że ktoś obalał komunizm jest tak samo ważny, jak uczestnictwo w Bitwie pod Grunwaldem." - komentarz na portalu NaTemat.pl
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2012, 07:58 PM   #795
bewu1
Registered User
 
Join Date: Feb 2005
Location: PL - Warszawa (Wilanów)
Posts: 4,746
Likes (Received): 1920

Zaraz będą otwarte oferty w przetargu dot. Szczuczyna, i się dowiemy, jak rynek wycenia te roboty. Poza tym - wydaje się, iż koniunktura w budowctwie drogowym w sezonach 20123-2014 nie będzie najgorętsza (łagodnie mówiąc - wystarczy popatrzeć na mapę, ile jest przetargów w toku) i się okaże, że niektóre ceny faktycznie spadną.
bewu1 no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2012, 08:12 PM   #796
los77
Obywatel Świata
 
los77's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: CunczindorfPasconis Likes (Received): -4
Posts: 6,707

Quote:
Originally Posted by b0dek View Post
Przegladajac inf. o firmie Hydrogeo-Polska mozna znalezc ich osiagniecia, oto kilka z nich :

3. "ROZBUDOWA DROGI KRAJOWEJ NR 16 ETAP IV na odcinku Biskupiec - Borki Wielkie od km 180+353,17 do km 188+513,69"
Wartość kontraktu brutto 147.719.897,53 zł
Że jeszcze są na tyle bezczelni że się tym kontraktem szczycą
W ciągu 6 miesięcy doprowadzili do przerobu 3,5 % !!!!!!

Gdyby nie ALPINE które jest także w konsorcjum dawno odebrano by im budowę tego odcinka. ALPINE sciągneła w ostatnich 2 miesiącach sporo pracowników i próbuje nadrobić katastrofalne zaległości Hydrogeo- Polska

Byłoby dobrze dla tego odcinka aby ktoś inny jednak go wykonał. Swoją drogą odcinek DK16 o którym wspomniałem , też miał budować ktoś inny bo Hydrogeo dało taką cenę że ich wywalili za nierealną wycenę. Niestety później w sądach przywrócono ich ofertę i wybrano na wykonawcę tego odcinka.
Dodam jeszcze że w roku 2011 ogłoszono upadłość Hydrogeo którą na mocy postanowienia sądu z 25 listopada 2011 r umorzono. Ciekawa Firma , jak dostanie kontrakt to pewnie dziennikarze bedą zadowoleni.
__________________
Warmia i Mazury
moja enklawa


PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?
los77 no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2012, 10:07 PM   #797
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców
 
michael_siberia's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Wungiel
Posts: 30,121
Likes (Received): 25153

To muszą być naprawdę straszne opóźnienia, że Alpine robi za ratownika od zmniejszania opóźnień
__________________
"Basen w każdym powiecie" było zbyt mało efektowne. Teraz jest "Aquapark w każdym powiecie".
"Teraz fakt, że ktoś obalał komunizm jest tak samo ważny, jak uczestnictwo w Bitwie pod Grunwaldem." - komentarz na portalu NaTemat.pl
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2012, 10:18 PM   #798
Jakub Warszauer
Registered User
 
Join Date: Jul 2008
Location: Milanówek
Posts: 4,236
Likes (Received): 539

Słabo to wygląda.
Jakub Warszauer no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2012, 10:27 PM   #799
bewu1
Registered User
 
Join Date: Feb 2005
Location: PL - Warszawa (Wilanów)
Posts: 4,746
Likes (Received): 1920

Cała nadzieja w Konstruktor Inženjering d.d. Split
bewu1 no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2012, 10:59 PM   #800
IgorSel
Registered User
 
IgorSel's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Location: Łódź
Posts: 6,454
Likes (Received): 1543

oby Gdaka była w stanie skutecznie odrzucić ich oferte bo wygląda to na totalną kpine, wtedy kontrakt zgarnia budimex i możemy otwierać szampana

Quote:
Originally Posted by los77 View Post
Że jeszcze są na tyle bezczelni że się tym kontraktem szczycą
W ciągu 6 miesięcy doprowadzili do przerobu 3,5 % !!!!!!
to całkiem nieźle! Dragados na S8 odc Łask-Róża-Dobroń po 7 miesiącach ma 1%

Last edited by IgorSel; May 3rd, 2012 at 12:20 AM.
IgorSel no está en línea   Reply With Quote


Reply

Tags
łomża, białystok, ełk, mazowieckie, obwodnica, ostrów mazowiecka, podlaskie, s61, suwałki

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Related topics on SkyscraperCity


All times are GMT +2. The time now is 05:22 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu