daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovenija > Projekti, gradnje in razvoj / Projects, construction and development > Arhitektura in urbanizem

Arhitektura in urbanizem Architecture and urbanism

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 13 votes, 5.00 average.
Old May 28th, 2012, 03:55 PM   #741
FutureShaman
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Struckar View Post
Kakšna razlaga z argumentom za to trditev mogoče? Sploh veš kako poteka kolesarski in peš promet po temu mostu? Kaj misliš, da je neumno, da ta most ni izključno za avtomobilski promet? Menda nisi tako debilen?
Dej ohladi se. Reagiraš z osebno prizadetostjo kot da si ti avtor prometne ureditve na tem mostu in kritiziram tebe osebno.

Sicer je pa že homo_urbanis navedel argument, na podlagi katerega sem zapisal svoje mnenje.
FutureShaman no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old May 28th, 2012, 04:44 PM   #742
TEHNOS
Registered User

TEHNOS's Avatar

Likes (Received): 167

Quote:
Originally Posted by keber View Post
Zakaj sta pa dve fazi rušitev? Torej sedaj še ne bodo porušili vzhodnega dela?
Za drugo fazo rušitve morajo prej izseliti v pritličju biokemijo in zgoraj biologijo celice, ter seveda njihov elektronski mikroskop
TEHNOS no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2012, 04:51 PM   #743
keber
Moderator

Likes (Received): 496

Kaj je to tako velika reč? Kam jih pa selijo?
keber no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2012, 04:55 PM   #744
TEHNOS
Registered User

TEHNOS's Avatar

Quote:
Kaj je to tako velika reč?
Elektronski mikroskop je ja.

V bistvu je bilo strašno zabavno, ko so razbili steno pripeljali avtodvigalo, ga več dni postavljali noter...

Vse to zato, da mešajo drek in odkrivajo toplo vodo.

Ne vem sicer teže, kakšno tonico, je pa velikosti vsaj malega avta in krhek.

Pajlzlčanom je skratka bilo strašno zabavno opazovati postopek vgraditve EM.

Pajzl seveda po načrtih rušitve ostane, ker je očitno večen.

Za oba inštituta pa rabijo laboratorije, sploh BIKE, celičarji ne toliko, pitaj boga kdaj bo to in kam
Old May 28th, 2012, 05:13 PM   #745
Metron
Registered User

Metron's Avatar

Likes (Received): 256

A ti študiraš na medicini al delaš tam, da si tako na tekočem?
Metron no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2012, 09:03 AM   #746
Struckar
Unregistered user

Struckar's Avatar

Likes (Received): 61

Quote:
In to ima veze z posebnimi zavijalnimi pasovi za desne, ker ...
Sem napisal... ...ker upočasni vozila, ki zavijajo desno. In ne upočasni na 40km/h, ampak na recimo 10km/h. Ker skoz zavijalni pas brez problema pripelješ s 30 ali celo več km/h.

Quote:
Originally Posted by FutureShaman View Post
Dej ohladi se. Reagiraš z osebno prizadetostjo kot da si ti avtor prometne ureditve na tem mostu in kritiziram tebe osebno.

Sicer je pa že homo_urbanis navedel argument, na podlagi katerega sem zapisal svoje mnenje.
Ne odzivam se osebno, samo reagiram na tvoj neargumentiran zapis. Homo Urbanis je prilimal zapis, ki pravi, da zna bit stvar problematična, a sem sam rahlo skeptičen, da je tako hudo, saj je velikost in ''merilo'' območja hudičevo velika. Če se mora kolesarska steza res dvigniti samo 5m, potem lahko tam naredijo rampo, s 5% naklonom (108m kaže Geopedia od roba stavbe Cukrarne do križišča Roška /Poljanska). To se mi pa zdi več, kot dovolj za kolesarsko stezo in res še vedno ne razumem kje za vraga tiči problem.
Struckar no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2012, 10:06 AM   #747
keber
Moderator

Quote:
Originally Posted by Struckar View Post
Sem napisal... ...ker upočasni vozila, ki zavijajo desno. In ne upočasni na 40km/h, ampak na recimo 10km/h. Ker skoz zavijalni pas brez problema pripelješ s 30 ali celo več km/h.
Najbrž sem preveč butast, da mi to ni logično ...

Torej če je glavna smer na križišču namenjena tudi zavijanju v desno, potem si "prisiljen" peljati počasneje pri zavijanju v desno, kot pa če imaš na voljo poseben pas za desne zavijalce (ki je bolj varen že zaradi tega, da preprečuje nalete vozil od zadaj, kar je posledično varneje tudi za bližnje pešce in kolesarje)? Zakaj pa naj bi poseben pas za desne zavijalce omogočal višje hitrosti? Ta je omejena z radijem zavijalne krivine ter posledično robnika ob zavoju, ne pa z namenom pasu.
Old May 29th, 2012, 07:17 PM   #748
Struckar
Unregistered user

Struckar's Avatar

Pardon, narobe sva se razumel, oziroma sem se izražal. V mislih sem imel tisti pas ločen z otokom. Razumeš? Ovinek, ki ga naredijo skozi pločnik, da ni treba stati na semaforju in zapelješ mimo.
Old May 30th, 2012, 04:03 PM   #749
daliborsky
Registered User

Likes (Received): 32

zakaj je umestitev debilna?
- most je speljan "skozi" stavbe
- kolesarji smo za gospoda arhitekta/projektanta očitno tretjerazredni državljani, saj je primarno namenjen motornim vozilom
- vključevanje v promet na poljanski strani je mimo, ker je semaforizirano križišče, namesto dvo- ali celo tripasovnega krožišča

to je moje osebno laično mnenje. se pravi bodočega uporabnika
daliborsky no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2012, 05:38 PM   #750
kreden
Registered User

Likes (Received): 125

Novih krožišč v osrednjih delih Ljubljane ne boš več videl, to je mestna politika, ker niso mestotvorna.

Meni se pa zdi povsem v redu ločiti nemotorizirani promet od motoriziranega Meni kot bodočemu uporabniku je veliko lepše hoditi po poti, kjer zraven ne drvijo mimo avtomobili in avtobusi.

Skozi stavbe je pa predvideno že zelo dolgo in drugače kot tako si ne znam predstavljat, da bi speljali cesto, saj je povsem v liniji z Njegoševo in Roško.
kreden no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2012, 08:51 PM   #751
Struckar
Unregistered user

Struckar's Avatar

Most je speljan med stavbami. Kakšno čudo! =D
Če bodo klančine narejene tako, da se boš lahko zapeljal na spodnji most in potem precej naravnost še nazaj, potem ne vidim, zakaj bi bili tretje razredni državljani. A bi raje vozil po zgornjem delu mostu? Če se ne motim je ta narejen v obliki loka in se iz obeh smeri dviga. Spodnji se samo proti Poljanski.
Po eni strani govoriš o kolesarjih, tretjerazrednih državljanih, po drugi hočeš krožni promet, ki kolesarjem niti pod razno ni prijazen. Sploh ne 2 ali 3 pasovna različica tega.
Old May 31st, 2012, 02:04 AM   #752
GoldHorn
Registered User

edino, kar si pozabil dodati je to, da kdor ima karkoli konstruktivnega povedati proti gnili rešitvi je razredni sovražnik...
GoldHorn no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2012, 09:57 AM   #753
kreden
Registered User

Quote:
Originally Posted by GoldHorn View Post

edino, kar si pozabil dodati je to, da kdor ima karkoli konstruktivnega povedati za gnilo rešitev je razredni sovražnik...
Evo, sem ti popravil
Old May 31st, 2012, 02:15 PM   #754
Struckar
Unregistered user

Struckar's Avatar

No, da slišim konstruktivne predloge.. Pardon, preberem (da ne bo treba kreden-emu popravljati)!
Old May 31st, 2012, 03:17 PM   #755
daliborsky
Registered User

Likes (Received): 32

zakaj krožno križišče? ker je veliko bolj pretočno kot semaforizirano. Promet bo gotovo stal od garažne hiše do križišča s Poljansko. Da ni mestotvorno? Hmnja...najprej speljejo ves promet v mesto, potem pa ga ovirajo s križišči in anti-zelenimi vali...da o bedariji s širitvijo vpadnic niti ne govorim. Krožišča res niso najbolj prijazna kolesarjem, a to se da rešiti s povsem novio postavitvijo kolesarskih stez, ne samo farbanjem dela pločnika. Določeni deli mesta s kolesarskega vidika povsem nepovezani. To ful pogrešam v upravljanju z Ljubljano - kako mesto povezati za pešce in kolesarje, ker so razdalje relativno majhne, a poti neprijazne za vse, ki niso v avtomobilu ali busu. Zapiranje zgodovinskega centra ne smatram za velik dosežek na tem področju, ker so bili cilji tam drugačni.
daliborsky no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2012, 03:45 PM   #756
BeliF
Registered User

Likes (Received): 130

Quote:
Originally Posted by daliborsky View Post
Promet bo gotovo stal od garažne hiše do križišča s Poljansko.
To pa res ni neka novost v Ljubljani
BeliF no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2012, 05:39 PM   #757
kreden
Registered User

@daliborsky: Ne razumem, kako obenem podpiraš pešce in kolesarje in si proti širjenju vpadnic, po drugi strani pa se pritožuješ, da manjka krožišč, ki so kolesarjem izrazito neprijazna in spodbujajo avtomobilski promet. In krožišča se da varno prilagoditi samo tako, da zgradiš drage nadhode oziroma podhode. Vse drugo je več ali manj farbanje kolesarskih pasov.
Old May 31st, 2012, 07:11 PM   #758
TEHNOS
Registered User

TEHNOS's Avatar

Quote:
Originally Posted by Metron View Post

A ti študiraš na medicini al delaš tam, da si tako na tekočem?
Ne eno, ne drugo.
Old May 31st, 2012, 10:01 PM   #759
Metrodusa
Registered User

Metrodusa's Avatar

Likes (Received): 70

Ko sem danes šel na sestanek na Zaloško, sem opazil, da je prometna ureditev že precej spremenjena od nekaj dni nazaj. Sedaj je z Zaloške možno zavijati na Njegoševo, prav tako pa je pri cerkvi možno iti naravnost proti Mostam. Slik žal nimam.
Old May 31st, 2012, 10:50 PM   #760
keber
Moderator

Quote:
Originally Posted by daliborsky View Post
zakaj krožno križišče? ker je veliko bolj pretočno kot semaforizirano.
A ti to resno?
Od kje pa ta ideja?

Ali si pozabil Tomačevo pred semaforizacijo? Ali pa si mogoče ogledaš stanje na Žalskem krožišču, še posebej bo zabavno, ko bodo končali Štajersko vpadnico.

Reply

Tags
projekt ena hiša

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules