search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Akcje i petycje

Akcje i petycje Akcje forumowiczów w sprawie budowy dróg

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old June 3rd, 2012, 09:43 PM   #361
krzy_ko
Registered User

Likes (Received): 27

@RobertC, @dionek, @kilimand123
Napisałem tę uwagę po pojawieniu się 2 postów a) o mozliwych podwalinach tworzenia stowarzyszenia i b) możliwości pozyskania funduszy unijnych na ten cel. Bez chęci urażenia autorów tych postów, wyjaśniam, że sprawy w realizacji stają się zawsze bardziej skomplikowane.
Aczkolwiek sam zauważam, że jest tu na forum wiele cennego entuzjazmu oraz osoby zaangażowane i kompetentne, które w działalność takiego stowarzyszenia mogłyby wiele wnieść. Czasami nawet entuzjazm może na początku zastępować kompetencje
Może niezbyt wyraźnie sugerowałem, że aktualnie, zamiast tworzyć nowe stowarzyszenie, lepiej skoncentrować się na wspieraniu SISKOM. O czym również Ty piszesz.
Bez wątpienia jesteś znacznie lepiej zorientowany, jaka pomoc byłaby Wam przydatna. Może ten wątek, jako nie stricte techniczny, jest dobrym miejscem, aby rozpocząć dyskusję, co jeszcze strona społeczna ma do zrobienia (wiem - niekończąca się lista) w temacie dróg i szeroko pojętej komunikacji (oczywiście w znaczeniu infrastrukturalnym).
Pozdrawiam
krzy_ko no está en línea  

Sponsored Links
Old June 3rd, 2012, 10:15 PM   #362
SebKo
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by pamelus View Post
89.74.153.71 to nie orange tylko *.dynamic.chello.pl. Innymi słowy Twój IP jest na czarnej liście spamerów. Zapewne ty (lub ktoś inny, mający wcześniej przydzielone to IP) masz na kompie wirusa/spambota. Spróbuj zrestartować połączenie tak, aby zmienił się adres IP i e-mail dojdzie.
Dzięki za naprowadzenie. Na stronie http://www.spamhaus.org w FAQ znalazłem info, żeby przestawić ustawienia SMTP w konfiguracji skrzynki pocztowej. Przestawiłem na port 587 i zaznaczyłem wymaganie bezpiecznego połączenia (SSL) i zadziałało!

Do dzisiaj wszystko działało, skrzynka.pl musiała dzisiaj pozmieniać konfigurację.
SebKo no está en línea  
Old June 3rd, 2012, 10:47 PM   #363
Zbych_CBR
Registered User

Przy oglądaniu znakomitego zresztą filmu by zielaczek, w tym miejscu
http://www.youtube.com/watch?feature...UGcdPG8#t=187s
naszła mnie myśl, że chyba raczej nie będzie ograniczeń w ilości browara, który nasi bohaterowie będą mogli wciągnąć...
Oczywiście bez żadnej szydery, takie tylko sympatyczne skojarzenie...
Zbych_CBR no está en línea  
Old June 3rd, 2012, 10:54 PM   #364
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Likes (Received): 7949

Quote:
Originally Posted by krzy_ko View Post
@RobertC, @dionek, @kilimand123
Napisałem tę uwagę po pojawieniu się 2 postów a) o mozliwych podwalinach tworzenia stowarzyszenia i b) możliwości pozyskania funduszy unijnych na ten cel. Bez chęci urażenia autorów tych postów, wyjaśniam, że sprawy w realizacji stają się zawsze bardziej skomplikowane.
Myślę, że nikogo nie uraziłeś. Tu jedynie dyskutujemy, a dyskusja polega właśnie na wymianie zdań.

Quote:
Aczkolwiek sam zauważam, że jest tu na forum wiele cennego entuzjazmu oraz osoby zaangażowane i kompetentne, które w działalność takiego stowarzyszenia mogłyby wiele wnieść. Czasami nawet entuzjazm może na początku zastępować kompetencje
SISKOM powstawał też spontanicznie i też pod wpływem jednego wydarzenia - sesji Rady Warszawy z września 2004, podczas której miano zdecydować o przebiegu autostrady A2 w Warszawie i okolicach.

http://siskom.waw.pl/siskom/prasa-siskom-2.PNG

Czy myślisz, że ktokolwiek z nas (a było nas wtedy 6 osób) myślał, że przetrwamy tyle lat i rozwiniemy się do stanu, którego od dawna już nie ogarniamy? Ja wtedy byłem pewny, że zapału nam starczy na kilka tygodni. Ale teraz po 8 prawie latach przyznam - chwilami czujemy się zmęczeni.

Quote:
Bez wątpienia jesteś znacznie lepiej zorientowany, jaka pomoc byłaby Wam przydatna.
Świeża krew
Nie ma znaczenia wykształcenie, ale zapał do robienia czegoś.

Quote:
Może ten wątek, jako nie stricte techniczny, jest dobrym miejscem, aby rozpocząć dyskusję, co jeszcze strona społeczna ma do zrobienia (wiem - niekończąca się lista) w temacie dróg i szeroko pojętej komunikacji (oczywiście w znaczeniu infrastrukturalnym).
Pozdrawiam
Teraz są już trochę inne czasy i mało już się słyszy protestujących pseudoekologów wmawiających ludziom niestworzone rzeczy. 8 lat temu było nas 6 za do 300 przeciw. Na owej sesji 30 września 2004 grożono nam śmiercią, albo w najlepszym razie wypaleniem oczów kwasem.
Teraz proporcje byłyby odwrotne. 300 za do 6 przeciw.
Dlatego teraz nie ma aż takiej potrzeby do przekonywania ludzi do potrzeby budowania dróg. Teraz trzeba skupiać się na wyłapywaniu błędów w dokumentacjach i projektach drogowych. Z doświaczenia wiem, że puszczenie babola odbija się czkawką w czasie budowy i eksploatacji. Dlatego z początkowych skrajnych entuzjastów drogowych przerodziliśmy się w częściowych malkontentów. Nie tylko chcemy by drogi budować szybko, ale by je budować dobre, bezpieczne i z jak najmniejszą szkodą dla środowiska. Dlatego też zbliża się dzień, w którym być może przyjdzie nam po prostu ostro zaprotestować przeciw pewnej autostradzie i niedopuścić do ruchu zanim nie usuną błędów. Nie chodzi o A2 do Konotopy, tylko o inny odcinek z zupełnie innej strony Warszawy.
Robert_C no está en línea  
Old June 3rd, 2012, 11:48 PM   #365
marekb
pracownik terenowy ;)

Likes (Received): 90

poszło
marekb no está en línea  
Old June 3rd, 2012, 11:58 PM   #366
Foxik
kierownik wodopoju

Foxik's Avatar

Likes (Received): 4930

Kup Pan cegłę poszło
Foxik no está en línea  
Old June 4th, 2012, 12:20 AM   #367
Andrzej_3598
Registered User

Likes (Received): 11

Poszło

Warto wesprzeć inicjatywę. Doceńmy zwiększony wysiłek - czasami taki gest to więcej niż premia.
Andrzej_3598 no está en línea  
Old June 4th, 2012, 01:07 AM   #368
dzangi
Registered User

Dołączam się do fajnej spontanicznej akcji i przesyłam małe co nieco.

Forum przeglądam od paru lat, ale dopiero przy okazji tej akcji postanowiłem się czynnie przyłączyć. Interesuje się budową infrastruktury drogowej w naszym kraju, śledzę forum oraz ze względu na częste podróże w interesach postępy prac na budowanych odcinkach.
dzangi no está en línea  
Old June 4th, 2012, 01:25 AM   #369
ursjan
Registered User

ursjan's Avatar

Likes (Received): 77

Dobrze Panowie. Super, ze robicie taką akcję. JESTEM ZA Mam jedno pytanie:

Co zrobicie z tymi ,,Piwskami,, jeśli robotnicy z odcinka C nie będą w ogóle ich wziąć (będą się wywijać pretekstami, że nie mają gdzie ich włożyć, szefostwo im nie pozwala itd).?

Musicie również przewidywać scenariusze negatywne.

A po drugie, jeśli nagradzać, to nie tylko za to, ze skończą odcinek C przed EURO z wielkim wysiłkiem i potem. Według mnie, pośpiech MUSI iść w parze z jakością (dużo piwska za jeden bubel albo za coś co się później rozsypie).
ursjan no está en línea  
Old June 4th, 2012, 02:14 AM   #370
kubapie
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by ursjan View Post
Dobrze Panowie. Super, ze robicie taką akcję. JESTEM ZA Mam jedno pytanie:

Co zrobicie z tymi ,,Piwskami,, jeśli robotnicy z odcinka C nie będą w ogóle ich wziąć (będą się wywijać pretekstami, że nie mają gdzie ich włożyć, szefostwo im nie pozwala itd).?

Nie przesadzaj
Nawet jak Berta kończyła południową nitkę to na stole wisiała lodóweczka Warki.
kubapie no está en línea  
Old June 4th, 2012, 02:22 AM   #371
krzy_ko
Registered User

Likes (Received): 27

Thumbs up

Quote:
Mam jedno pytanie:

Musicie również przewidywać scenariusze negatywne.
Rozumiem, że chodzi Ci po głowie, żebyśmy w przypadku tego "negatywnego" scenariusza, sami ten browar wyżłopali? Pomysł zacny, ale ryzyko znikome

Natomiast czemu nie zrobić piwa dla forumowiczów?

Quote:
A po drugie, jeśli nagradzać, to nie tylko za to, ze skończą odcinek C przed EURO z wielkim wysiłkiem i potem. Według mnie, pośpiech MUSI iść w parze z jakością (dużo piwska za jeden bubel albo za coś co się później rozsypie)
W tym wątku już wiele razy było to poruszane. Podobno odcinek C jest pod szczególnym nadzorem jakościowym GDDKiA. Musimy ufać, że to jest ok, bo i tak nie jesteśmy kontroli laboratoryjnej skuteczniej społecznie przeprowadzić
krzy_ko no está en línea  
Old June 4th, 2012, 02:33 AM   #372
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Likes (Received): 7949

Quote:

Co zrobicie z tymi ,,Piwskami,, jeśli robotnicy z odcinka C nie będą w ogóle ich wziąć
Jak to co zrobimy?
To byłby najlepszy scenariusz ... dla nas ...
Robert_C no está en línea  
Old June 4th, 2012, 07:43 AM   #373
savik
Registered User

Likes (Received): 134

Poszło
savik no está en línea  
Old June 4th, 2012, 08:43 AM   #374
ekolives
sir

ekolives's Avatar

Likes (Received): 50

Niech i ja się dorzucę. Drobny przelew a uśmiech fachowca bezcenny. Liczę na fotorelację z przekazania.
Old June 4th, 2012, 09:16 AM   #375
montenegro99
Registered User

Likes (Received): 1

I ja cos dorzuciłem. Pozdro dla wszystkich.
montenegro99 no está en línea  
Old June 4th, 2012, 09:47 AM   #376
opti
Registered User

Likes (Received): 7

Ode mnie też poszło :-)
opti no está en línea  
Old June 4th, 2012, 10:06 AM   #377
micro-jr
Marzyciel

Likes (Received): 682

Zlot?

A może jednak w Wakacje zrobić zlot forum SSC na jakiejś łące / plaży w centrum kraju?

Wtedy przynajmniej częściowo można by wspólne piwko wypić...
micro-jr no está en línea  
Old June 4th, 2012, 10:20 AM   #378
marekjoz
Registered User

Quote:
Originally Posted by micro-jr View Post
A może jednak w Wakacje zrobić zlot forum SSC na jakiejś łące / plaży w centrum kraju?

Wtedy przynajmniej częściowo można by wspólne piwko wypić...
Centrum kraju to akurat Piątek k. Łodzi. W kontekście A1 niegłupi pomysł. Stryków chyba jednak fajniejszy.
marekjoz no está en línea  
Old June 4th, 2012, 10:42 AM   #379
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Likes (Received): 30634

Jakby nie patrzeć, to także niejako centrum kraju. A co do zlotu, to zawsze można o czymś takim pomyśleć, niezależnie od doraźnych inicjatyw
Kazusik no está en línea  
Old June 4th, 2012, 11:27 AM   #380
jerry_ku
Registered User

jerry_ku's Avatar

Likes (Received): 743

Jestem bardzo ciekawy ile - jak na razie - udało się zebrać funduszy na szczytny cel?

Closed Thread

Tags
euro 2012

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules