daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban > Tirana

Tirana Projects and Construction Updates.

Reply
 
Thread Tools
Old December 13th, 2011, 10:23 AM   #321
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,852
Likes (Received): 5978

Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old December 13th, 2011, 07:10 PM   #322
AltinD
The Modecator
 
AltinD's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: TIRANA / Dubai / Vienna
Posts: 31,832
Likes (Received): 6077

Quote:
Originally Posted by shqipo View Post
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1297635

qendra tregtare qe po ndertohet ne qender te shkupit, nga pronaret qe kan edhe TEG
Nuk eshte 100% e tyre, eshte ne partnership me vendas.
__________________
I am the eye in the sky, Looking at you
I can read your mind
I am the maker of rules, Dealing with fools
I can cheat you blind.

AltinD no está en línea   Reply With Quote
Old December 14th, 2011, 09:43 PM   #323
libofsharaku
Registered User
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 459
Likes (Received): 0

duket bosh fare sikur ska kemb robi
libofsharaku no está en línea   Reply With Quote
Old December 14th, 2011, 09:53 PM   #324
Arbenit
Registered User
 
Arbenit's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,720
Likes (Received): 372

Quote:
Originally Posted by Buki View Post
Vec nje permiresim i vogel, kjo qender tregtare nuk eshte ne qender te Shkupit por ne Karposh (komune urbane e Shkupit).


Karposh apo Vlae? Kam mendu se ne Vlae...
__________________
Don't feed the trolls

Brilliant minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people
Arbenit no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2011, 09:46 AM   #325
Ermir
Registered User
 
Ermir's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Placentia/Pärma/アルバニア
Posts: 6,101
Likes (Received): 2813Quote:
Originally Posted by libofsharaku View Post
duket bosh fare sikur ska kemb robi
http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=214
__________________
Survival of the dankest.
Ermir no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2012, 06:22 PM   #326
7t
.......
 
7t's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: California
Posts: 6,370

Studio e arkitektures qe projektoi TEG-un, "LaGuarda Low" ka vendosur ne faqen e saj nje tjeter projekt qe do ndertohet perballe TEG-ut.
Projekti ka emrin "Brunes-Union". Brunes eshte kompani mobiliesh me sa di une.
http://www.laguardalow.com/projects/...europe/brunes/

__________________

Henrich37 liked this post
7t no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2012, 06:53 PM   #327
Tartanzan
BANNED
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 6,776
Likes (Received): 425

Quote:
Originally Posted by 7t View Post
Brunes eshte kompani mobiliesh me sa di une.
Po. Eshte nje nga kompanite me te medha te prodhimit dhe shitjes te mobilieve ne Shqiperi:

Brunes
Tartanzan no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2012, 02:55 PM   #328
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,593
Likes (Received): 2024Vasil Miho
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2012, 09:43 AM   #329
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,593
Likes (Received): 2024

Vasil Miho
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2012, 03:26 PM   #330
AltinD
The Modecator
 
AltinD's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: TIRANA / Dubai / Vienna
Posts: 31,832
Likes (Received): 6077

Carrefour ne AL prezantohej nga dega e tyre ne Greqi. Tani Carrefouri u terhoq plotesisht nga tregu Grek, po nuk kam ndonje informate te brendeshme se c'do behet me C4 ne Tirane se e mora vesh prej tjeter burim.
__________________
I am the eye in the sky, Looking at you
I can read your mind
I am the maker of rules, Dealing with fools
I can cheat you blind.

AltinD no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2012, 09:37 PM   #331
daalbo
Registered User
 
Join Date: Feb 2007
Location: Wash, DC
Posts: 2,981
Likes (Received): 223

Lexova qe ne Greqi do kaloje thjesht ne franchise dhe ma ha mendja qe e njejta gje do ndodhi edhe ne Shqiperi. Carrefour po shet pjesen e saj tek JV qe ka ne Greqi tek partneri tjeter, Marinopolus. Nuk e di nese Marinopolous ka ndermend te terhiqet nga tregjet rajonale sepse si ne Shqiperi eshte futur me pare edhe ne Bullgari.
daalbo no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2012, 12:17 AM   #332
AltinD
The Modecator
 
AltinD's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: TIRANA / Dubai / Vienna
Posts: 31,832
Likes (Received): 6077

Une degjova, nga nje grek ne fakt, sikur po terhiqte dhe emrin nga tregu.
__________________
I am the eye in the sky, Looking at you
I can read your mind
I am the maker of rules, Dealing with fools
I can cheat you blind.

AltinD no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2012, 01:58 PM   #333
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,852
Likes (Received): 5978

Carrefour braktis investimet nė Shqipėri, mbetemi sėrish nė dorė tė grekėve

19.06.2012

Tiranė, NOA.al - Rrjeti i famshėm francez i hipermarketeve Carrefour nuk ka mė punė me Shqipėrinė. Ajo qė nė vendin tonė njihet si Carrefour nė tė vėrtetė ėshtė tashmė Marinopoulos, njė kompani greke qė posedon njė numėr supermarketesh nė Greqi, Qipro si dhe Bullgari dhe njė tė tillė nė Shqipėri, hapur tetorin e kaluar nė periferi tė Tiranės nė mjediset e njė qendre tregtare (Tirana East Gate).

Burime zyrtare tė kompanisė Marinopoulos bėnė sot me dije se tani e tutje gėzon ekskluzivitetin e tė 750 supermarketeve dfhe hipermarketeve qė deri dje ishin Carrefour ose Carrefour-Marinopoulos, nė Greqi, Shqipėri, Qipro, Bullgari dhe vende tė tjera tė Ballkanit, raporton noa.al.

Ndėrkaq vetė francezja Carrefour ka njoftuar se ka marrė vendimin pėr t’u larguar, dy ditė para zhvillimit tė zgjedhjeve tė pėrgjithshme tė kėsaj tė diele nė Greqi. Carrefour tha se ky vendim ėshtė marrė nė kuadrin e strategjisė sė saj, dhe strategjia pėrkon me largimin edhe nga Shqipėria tė Carrefour francez dhe lėnien e saj nė dorė tė grekėve tė Marinopoulos.

Divorci mes dy kompanive asaj franceze dhe asaj greke ka ardhur pas disa momentesh tė vėshtira mes tyre dhe Marinopulos tashmė deklaron se gjithēka nė 750 super dhe hipermarketet ėshtė greke.

Njoftohet se 220 milionė euro ėshtė dėmi qė kapėrdin Carrefour nga kjo ndarje me grekėt.

Ndėrkaq, kreu i Marinopoulos AE, Leonidha Marinopoulo, deklaroi se ishte shumė i kėnaqur nga kjo marrėveshje e cila nėnvizoi se tregon lidhjen e fuqishme tė tregut grek me atė qipriot dhe mė gjerė.

Carrefour ishte kompania mė e fuqishme nė lėmin e super dhe hipermarketeve nė Evropė me ndikim tė fuqishėm nė vendet e zhvilluara tė Bashkimit Evropian. Tani ajo mbetet jashtė vendeve si Greqia, Shqipėria, Qipro, Bullgaria dhe vende tė tjera ballkanike.

http://noa.al/news/artikull.php?id=199642
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2012, 07:13 AM   #334
mendje-madhi
Pse???
 
mendje-madhi's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,020
Likes (Received): 731

V.k i moren edhe supermarketet? Me pak fjale te gjitha ndermarrjet kyqe jane ne dore te grekeve? Kreyprifti gjithashtu grek, edhe nje kreminister grek na mungon dhe..... e gezofshim 100 e pamvarsise.
mendje-madhi no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2012, 09:05 AM   #335
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,593
Likes (Received): 2024


Grek e ke dhe kryeministrin.
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2012, 09:22 AM   #336
k0ntir
kontir
 
k0ntir's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 1,470
Likes (Received): 33

Serb jo grek
__________________
www.shqiperiaetnike.com
k0ntir no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2012, 09:48 AM   #337
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,593
Likes (Received): 2024


Eshte me mire apo me keq?.ohno:
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2012, 10:12 AM   #338
k0ntir
kontir
 
k0ntir's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 1,470
Likes (Received): 33

Nuk e di. Ti je gjykatesi....per mua eshte nga Shqiperia
__________________
www.shqiperiaetnike.com
k0ntir no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2012, 10:13 AM   #339
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,593
Likes (Received): 2024


Edhe Janullatosi nga Skiperia eshte.
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2012, 10:18 AM   #340
k0ntir
kontir
 
k0ntir's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 1,470
Likes (Received): 33

Per ty...
__________________
www.shqiperiaetnike.com
k0ntir no está en línea   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 02:39 PM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2018, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

tech management by Sysprosium