search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończoneGlobal Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools Rating: Thread Rating: 12 votes, 5.00 average.
Old May 28th, 2012, 11:50 PM   #61
szybkaosa
88302935
 
szybkaosa's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: RADOM
Posts: 2,316
Likes (Received): 405

Quote:
Originally Posted by Wolfchen View Post
Fakt, przy takim podejściu potrzeba wyłącznie terenu.
Na Ustroniu walczą o... górkę
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll...0206/120528866
szybkaosa no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 31st, 2012, 10:39 AM   #62
Green1910
Registered User
 
Join Date: Jan 2009
Location: Radom
Posts: 152
Likes (Received): 1

Byłem wczoraj na spacerku koło torów kolejowych na południu i powiem, budowa nabiera tempa mostowcy lada dzień będą zlewać betonem pierwszy filar wiaduktu. Nasyp z jednej strony prawie gotowy a miejsce gdzie będzie odwodnica biegła w wykopie robi coraz większe wrazenie.
A nie wie ktoś może jak tam prace na Prędocinku im idą ??
Green1910 no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2012, 10:56 PM   #63
Wolfchen
Registered User
 
Wolfchen's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Location: Warszawa
Posts: 2,876
Likes (Received): 1602

W okolicach pętli bez większych zmian póki co. W okolicy Wyścigowej wykop zaczynają tworzyć, z tego, co zauważyłem. Oczywiście cały czas przekładka instalacji, pomiary geologiczne, etc.

Quote:
Na obwodnicy południowej mostowcy rozpoczynają już budowę wiaduktów

Budowa obwodnicy południowej Radomia idzie pełną parą. Jeździ tam coraz więcej koparek, spychaczy i wywrotek. Na teren inwestycji wkraczają też mostowcy, którzy będą budowali wiadukty. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, przedstawiamy na naszej stronie kolejną, drugą fotorelację z tejże budowy. Oczywiście regularnie będą następne.

Na odcinku pomiędzy aleją Grzecznarowskiego i ulicą Witkacego, czyli na całej długości pierwszego etapu inwestycji, trwają zaawansowane prace ziemne. Tam, gdzie jeszcze pod koniec kwietnia rosły dzikie chaszcze, obecnie jest już goła ziemia. Dzięki temu doskonale widać, którędy dokładnie będzie przebiegała nowa trasa. W okolicach ulicy Armii Krajowej wywrotek jeździ najwięcej. Tam droga będzie biegła w wykopie (przejdzie pod projektowanym wiaduktem w ciągu ulicy Wyścigowej), więc ziemi do wywiezienia jest najwięcej. Ale sprzętu nie brakuje, więc praca idzie sprawnie.

Podobnie jest na Godowie i na osiedlu Południe. W pierwszej z dzielnic trwa zrywanie wierzchniej warstwy ziemi, tak zwanego humusu, natomiast w drugiej plac jest przygotowywany pod budowę dwupoziomowego węzła drogowego. Powstanie on między torami kolejowymi a ulicą Sycyńską. Spychacze najpierw wyrównały tam teren, a obecnie jest przygotowywany nasyp pod przyszły wiadukt, jakim z obwodnicy będzie można wjechać na projektowaną trasę N-S.

Znacznie mniej widoczna dla przechodniów i przejeżdżających kierowców jest budowa wiaduktu u zbiegu obwodnicy oraz planowanego przedłużenia ulicy Młodzianowskiej. Na nieużytkach, kilkaset metrów za kościołem na Prędocinku swój sprzęt rozstawili już mostowcy z Łodzi. Wkrótce podobne maszyny pojawią się na wcześniej wspomnianej ulicy Wyścigowej. W tym miejscu trzeba będzie zamknąć jezdnię na czas budowy. Już teraz możemy zdradzić, że będzie wiązało się to z koniecznością wprowadzenia objazdów. Jadący z Idalina będą musieli skręcać w ulicę Radomskiego, którą dojadą do Świerkowej (obok placu manewrowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego). Stamtąd będą mogli skręcić w lewo w aleję Grzecznarowskiego - na czas objazdu powstanie tak zwana przewiązka w pasie zieleni. Wszelkie szczegóły, w tym termin wprowadzenia zmian w organizacji ruchu podamy już niebawem na naszej stronie.

Jednocześnie przypominamy, iż plac budowy to nie jest odpowiednie miejsce do spacerów lub zabaw. Całego terenu ogrodzić się nie da - tym bardziej, że na poprzecznych i sąsiednich drogach ciągle odbywa się normalny ruch kołowy. Apelujemy więc o rozsądek i niewchodzenie na obszar objęty inwestycją, zwłaszcza wtedy, gdy jeżdżą tam maszyny. Jako ciekawostkę możemy opisać sytuację, której świadkiem był jeden z naszych pracowników. Przy ulicy Sycyńskiej zauważył grupkę osób, które w świeżo ubitej przez walce drogowe ziemi wykopały kilka dołków i… grały tam w golfa.


Przewiązka na alei Grzecznarowskiego


Widok z OP w kierunku północno-wschodnim, na przyszłe skrzyżowanie z aleją Grzecznarowskiego.


Prace ziemne wzdłuż Armii Krajowej - tu OP będzie wychodziła z wykopu


Prace przygotowawcze do budowy węzła OP z planowaną ulicą Nowomłodzianowską


Prace przygotowawcze do budowy węzła OP z planowaną ulicą Nowomłodzianowską


Prace ziemne przy węźle z planowaną trasą NS


Prace ziemne przy węźle z planowaną trasą NS


Widok z wiaduktu kolejowego nad OP, widok w kierunku południowo-zachodnim (na trasę biegnącą wzdłuż torów)


Widok z wiaduktu kolejowego na budowę łącznicy węzła z ulicą Sycyńską


Źródło: http://www.mzdik.pl/?id=72&art=624&cc=1
Kursywą zaznaczyłem własne opisy zdjęć - W.

Last edited by Wolfchen; June 2nd, 2012 at 10:29 PM. Reason: Dodałem relację ze strony MZDiK
Wolfchen no está en línea   Reply With Quote
Old June 3rd, 2012, 07:16 PM   #64
TETA
N 51° 23' E 21° 09'
 
TETA's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Radom
Posts: 4,093
Likes (Received): 792

Krótki filmik z postępu prac:

TETA no está en línea   Reply With Quote
Old June 11th, 2012, 11:16 PM   #65
Gregory_z_Radomia
Registered User
 
Join Date: May 2008
Location: RADOM
Posts: 634
Likes (Received): 700

Wklejam kilka zdjęć z placu budowy Obwodnicy Południowej. Przepraszam za jakość. Zdjęcia zostały wykonane telefonem. Następna sesja (już wykonana aparatem fotograficznym) za około dwa tygodnie lub w przypadku widocznego postępu prac.Last edited by Gregory_z_Radomia; June 11th, 2012 at 11:49 PM.
Gregory_z_Radomia no está en línea   Reply With Quote
Old June 12th, 2012, 06:26 PM   #66
Wolfchen
Registered User
 
Wolfchen's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Location: Warszawa
Posts: 2,876
Likes (Received): 1602

Witaj Gregory!

Jak widać, praca przy wykopie postępuje - i bardzo dobrze, czas ucieka.

Jak będę miał trochę czasu, zrobię małą wycieczkę po polach na Godowie, gdzie również trwają prace mostowe.
Wolfchen no está en línea   Reply With Quote
Old June 12th, 2012, 06:50 PM   #67
TETA
N 51° 23' E 21° 09'
 
TETA's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Radom
Posts: 4,093
Likes (Received): 792

Tylko taka prośba - jakoś opisujcie te zdjęcia czy pokazujcie na mapce gdzie były zrobione. Teraz to wygląda tak, że kilkunastu kilometrowy pas budowy ma porobione dość sporo zdjęć a większość mieszkańców nie wie na co patrzy. Przy charakterystycznych ulicach jakie były robione, np. 1905 Roku, można było choćby po budynkach dojść gdzie zrobiono zdjęcie. Tu mamy kawałek trawy / krzaki / jakaś chałupę + wykop i tyle. Jak ktoś nie mieszka tuż obok całkowicie nie kojarzy tych miejsc.
TETA no está en línea   Reply With Quote
Old June 13th, 2012, 11:55 PM   #68
Wolfchen
Registered User
 
Wolfchen's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Location: Warszawa
Posts: 2,876
Likes (Received): 1602

No, to byłoby przydatne - ja pod fotorelacją ze strony MZDiK właśnie po to umieściłem lokalizację - na dobrą sprawę wystarczającą, mapki są w pierwszym poście w razie potrzeby.
Wolfchen no está en línea   Reply With Quote
Old June 14th, 2012, 11:13 AM   #69
tombou
Tombou
 
Join Date: Feb 2006
Location: Bielsko-Biała
Posts: 3,937
Likes (Received): 0

Zmiana planów budowy południowej obwodnicy Radomia
Dodano: 14 czerwca 2012, 8:00 Autor: ik

Przyczyną... tory kolejowe.


ilustracja (fot. archiwum)
Obwodnica południowa to największa radomska inwestycja ostatnich lat. Jej budowa ma kosztować 154 miliony złotych. Prace wystartowały ponad miesiąc temu. Miasto już kilka lt temu postanowiło, że rozbierze tory na Potkanowie. Problem w tym, że nie uzgodniono tego z właścicielami bocznicy kolejowej. Prowadzi ona od stacji Radom – Krychnowice do zakładów na Potkanowie. Tory od głównej trasy do ulicy Odlewniczej są własnością PKP – PLK Zakład Linii Kolejowych w Skarżysku Kamiennej, kolejny odcinek należy do prywatnego przedsiębiorcy. Właścicieli o planach rozbiórki nikt nie poinformował. Przedsiębiorca dowiedział się od wykonawcy obwodnicy. PKP PLK pierwsze pismo w tej sprawie dostało od naszej redakcji. Co ważne bocznica jest cały czas wykorzystywana do transportu złomu.
Miasto o bocznicę na Potkanowie zapytało PKP S.A. Problem w tym, że jej właścicielem jest inna spółka kolejowa. Teraz mamy galimatias z nową drogą. Trzeba będzie wprowadzić ograniczenie prędkości, bo torów ruszyć się nie da.

Bocznicę kolejowa na Potkanowie od lat wykorzystują dwie prywatne firmy. Jedna z nich jest nawet współwłaścicielem torów, ma umowy ze spółkami kolejowymi i na ich podstawie transportuje wagonami złom.

ZDECYDOWALI: ROZBIERAMY

Tymczasem w Urzędzie Miejskim, jeszcze w 2008 roku zdecydowano, że bocznica zostanie zlikwidowana, bo w poprzek rozebranych torów miała być poprowadzona obwodnica południowa Radomia.

Taką koncepcję przebiegu trasy przygotowała Miejska Pracownia Urbanistyczna. Na tej podstawie wynajęta pracownia przygotowała projekt budowlany.

- W ewidencji gruntów działka przez, którą przebiega obwodnica widniała, jako własność Skarbu Państwa, w użytkowaniu PKP S.A. – mówi Katarzyna Piechota – Kaim, rzecznik prasowy prezydenta Radomia. – O bocznicę zapytaliśmy więc tę spółkę.

PKP S.A., Wydział Zarządzania Nieruchomościami w Warszawie odpisał, że "bocznica nie znajduje się na stanie środków trwałych tutejszego oddziału”. Co jest zgodne z prawdą, bo po pierwsze w 1996 roku część torów odkupił prywatny przedsiębiorca z Radomia, druga zaś należy do PKP PLK, a więc innej kolejowej spółki.

Ale dalej miasto już nie pytało. Urzędnicy oparli się na piśmie od PKP S.A.. - Praktyka jest taka, że pyta się główną spółkę, nie pisze się do 40 innych – ucina dyskusję Kamil Tkaczyk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

TRZEBA ZMIENIAĆ

Efekt "pytania” radomskich urzędników jest taki, że miasto kilka lat temu zdecydowało o rozbiórce torów, bez rozmowy z właścicielami. Do nich dotarł dopiero przedstawiciel firmy, która obwodnicę buduje. Było to na początku maja tego roku, kiedy prace przy nowej drodze trwały już w najlepsze.

- Dowiedzieliśmy się o tym, że bocznica jest wykorzystywana 10 maja – przyznaje Kamil Tkaczyk.

Odpowiedzi, dlaczego stan faktyczny ustalił przedstawiciel firmy zewnętrznej, a nie udało się to pracownikom radomskich urzędów nie udało nam się uzyskać.

Wiemy natomiast, że plany budowy obwodnicy południowej trzeba teraz zmodyfikować. Miejski zarząd Dróg i Komunikacji musi zamówić tak zwany projekt zamienny. Zapłaci za niego z własnych pieniędzy. Ile? Jeszcze nie wiadomo.

Bocznica na pewno zostanie, bo ruszyć się jej nie da. Wiadukt też nie będzie budowany, bo po pierwsze jest bardzo drogi, a po drugi wymagałoby to zbyt wielu zmian w projekcie.

- Ale przejazdu kolejowego nie będzie, nie ustawimy szlabanów – zastrzega Kamil Tkaczyk. – Ograniczymy prędkość z 50 do 30 kilometrów na godzinę. Staną też tablice informacyjne.

Na tablicach będzie się wyświetlała informacja dla kierowców, że dojeżdżają do bocznicy i, że będzie przejeżdżał przez nią pociąg.

CO Z PIENIĘDZMI?

Radomska obwodnica jest jednym z projektów kluczowych Mazowsza, to oznacza, że mamy dostać unijną dotację na jej budowę. Pytamy dyrektora Tkaczyka, czy w takim razie zgodę na zmianę planów musi wydać instytucja dzieląca europejskie pieniądze?

- Nie – odpowiada Kamil Tkaczyk. – Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Projektów Unijnych musimy o tym poinformować.

Kamil Tkaczyk przekonuje też, że sprawa bocznicy na Potkanowie nie wpłynie na tempo budowy obwodnicy i nie zagrozi terminowi oddania jej do użytku.

Kamil Tkaczyk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu: Na szczęście bocznica przebiega przez miejski odcinek obwodnicy, nie musimy wiec budować przejazdu kolejowego. Projekt zamienny, który zamówimy będzie uwzględniał jej funkcjonowanie. Ale to będzie też tak, że pociągi będą tamtędy przetaczane w wyznaczonych godzinach, poza szczytem komunikacyjnym. Tory pozostaną, nie możemy ich na żadnym etapie prac rozebrać. Dobudujemy do nich drogę, dostosowując ją do nich.
echodnia.pl
tombou no está en línea   Reply With Quote
Old June 14th, 2012, 08:56 PM   #70
Wolfchen
Registered User
 
Wolfchen's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Location: Warszawa
Posts: 2,876
Likes (Received): 1602

Przejazd kolejowy jak najbardziej będzie (bo to jednopoziomowe przecięcie się drogi i torów) - tylko, że klasy D.

Natomiast zastanawia mnie to ograniczenie V do 30 km/h Przecież przez przejazdy kolejowe można spokojnie jeździć 50 km/h. Chyba chcą zapewnić Straży Miejskiej miejsce do łapania na fotoradar.

Cóż, siła w precyzji!
Wolfchen no está en línea   Reply With Quote
Old June 14th, 2012, 09:07 PM   #71
tombou
Tombou
 
Join Date: Feb 2006
Location: Bielsko-Biała
Posts: 3,937
Likes (Received): 0

Praca wre przy budowie obwodnicy południowej
Katarzyna Ludwińska 14.06.2012 , aktualizacja: 14.06.2012 19:27 A A A Drukuj

Fot. Anna Jarecka / Agencja Gazeta

Prędocinek. Na części ulicy Armii Krajowej zerwano nawierzchnię. Obwodnica będzie biegła równolegle do niej

Już widać koryto przyszłych jezdni obwodnicy południowej. Budowlańcy pracują w wykopach na Prędocinku, a na Południu betonują już fundamenty pod zaplanowany tam wiadukt

Fot. Anna Jarecka / Agencja Gazeta

W tym roku ma by gotowy pierwszy odcinek obwodnicy - od Grzecznarowskiego do przystanku końcowego na Prędocinku

Fot. Anna Jarecka / Agencja Gazeta

Pierwszy węzeł powstanie na skrzyżowaniu z ulicą Wyścigową. Obwodnica pobiegnie pod nią

Na trasie I etapu obwodnicy, czyli między aleją Grzecznarowskiego a Witkacego, widać już wyraźnie koryto przyszłych jezdni. Obecnie trwają wykopy na wysokości ulic Armii Krajowej i Wyścigowej aż do okolic pętli autobusowej na Prędocinku.

- Wkrótce ruszą pierwsze prace przy budowie wiaduktu - mówi Dariusz Dębski, rzecznik prasowy MZDiK. - Będzie on podobny do wiaduktu na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Lubelskiej. Obwodnica południowa będzie przechodziła dołem, natomiast ulica Wyścigowa zostanie poprowadzona górą. Na odcinku między Witkacego a linią kolejową również można już z łatwością zobaczyć, którędy będzie biegła obwodnica. Za mostem kolejowym, już po stronie osiedla Południe, powstaje węzeł drogowy u zbiegu z projektowaną trasą N-S i ulicą Sycyńską.

- Robotnicy rozpoczęli betonowanie fundamentów, pracują też przy budowie nasypu, który ma już miejscami wysokość nawet trzech metrów - mówi rzecznik. Na trasie III etapu wciąż także trwają wykopy. Na odcinku od Potkanowskiej do granic miasta trwa wycinka drzew i zdejmowanie humusu, rozpoczęła się też budowa koryta pod przyszłą jezdnię.

Problem z bocznicą kolejową

Problem drogowcom sprawia bocznica kolejowa na Potkanowie. Użytkujący ją przedsiębiorca nie zgodził się na rozbiórkę, a taki wariant przewidywał projekt.

- Projektująca ten etap firma Aspekt z Jaworzna w 2008 r. zapytała o bocznicę PKP SA, ponieważ w ewidencji gruntów działka, przez którą ma przebiegać trasa, widniała jako własność Skarbu Państwa, użytkowana przez PKP S.A. - wyjaśnia Dębski. Dopiero w maju tego roku okazało się, że bocznica jest własnością innej spółki kolejowej, a na dodatek wciąż jest w użytkowaniu. O jej rozbiórce nie ma mowy. - Pozostawienie bocznicy w obecnej postaci będzie wymagało opracowania niewielkiego projektu zamiennego dla tego fragmentu trasy. Potrwa to około dwóch miesięcy, ale nie ma to znaczenia dla terminu oddania całej inwestycji.

Drogowcy uznali, że budowa dwupoziomego skrzyżowania jest zbyt droga i wymagałaby wielu zmian w projekcie. Nie będzie też rozbiórki budowy przejazdu kolejowego.

Budowa pochłonie 154 mln zł

- Zadaniem projektanta będzie tylko dostosowanie poziomu jezdni do wysokości torów. Na odcinku od Stalowej do bocznicy będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km na godz. Bocznica będzie użytkowana poza godzinami szczytu, uzgodniliśmy to w czasie spotkania z przedsiębiorcą - mówi Dębski.

Budowa obwodnicy pochłonie 154 mln zł. Miasto ma już zagwarantowane 72 mln zł unijnej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. 29 mln zł dostaliśmy zaś z subwencji drogowej.

- Mamy już potwierdzenie przyznania subwencji drogowej na budowę obwodnicy południowej - mówi Dębski. - Warunkiem otrzymania subwencji jest wybudowanie w tym roku dwóch obiektów mostowych z zapewnieniem ich przejezdności. Chodzi o węzły drogowe u zbiegu z ul. Wyścigową oraz przy projektowanym przedłużeniu ul. Młodzianowskiej.

Obwodnica będzie zaczynała się w rejonie Centrum Handlowego M1 przy alei Grzecznarowskiego. Stamtąd pobiegnie koło bloków przy Radomskiego, przetnie ulice Wyścigową, Grzebieniową, Witkacego i dalej przez łąki dotrze do skrzyżowania Wiejskiej i Godowskiej. Następnie przejdzie pod torami kolejowymi i wzdłuż osiedla Południe pobiegnie w kierunku ulicy Żelaznej. Przez teren gminy Kowala dotrze w końcu do trasy E77 w miejscowości Kosów. Do Potkanowa trasa będzie miała dwie jezdnie, natomiast dalej jedną.


Na Południu wykonawca buduje wiadukt. Tu obwodnica będzie się krzyżowała z planowaną trasą N-S, która pobiegnie nad nią, a także ulicą Sycyńską

Prace trwają już także na Potkanowie

Prace za ulicą Stalową. Potem obwodnica będzie już jednojezdniowa

W okolicach Radpecu obwodnica będzie równoległa do ulicy Żelaznej


http://radom.gazeta.pl/radom/1,35219...#ixzz1xnA8sEw3
tombou no está en línea   Reply With Quote
Old June 27th, 2012, 11:05 PM   #72
Wolfchen
Registered User
 
Wolfchen's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Location: Warszawa
Posts: 2,876
Likes (Received): 1602

Tymczasem na stronie MZDiK pojawiła się kolejna fotorelacja

Quote:
Tempo prac przy budowie obwodnicy południowej nie maleje

Na południowej obwodnicy Radomia praca wciąż wre! Roboty trwają już praktycznie na całej długości przyszłej trasy. Najbardziej zaawansowanym elementem jest budowa wiaduktu w okolicach ulicy Sycyńskiej, gdzie obwodnica będzie łączyła się z projektowaną trasą N-S. Odwiedziliśmy budowę po raz kolejny, aby pokazać postęp tej ważnej inwestycji.

W rejonie Ustronia i Prędocinka trwają teraz prace ziemne. Trasa będzie tam biegła w wykopie, przechodząc między innymi pod ulicą Wyścigową. Do wybrania i wywiezienia jest zatem dużo ziemi. Wzdłuż ulicy Armii Krajowej powstaje nowa kanalizacja. Ten teren jest ogrodzony, ponieważ są tam głębokie wykopy. Dla pieszych wyznaczono specjalne drogi, którymi mogą omijać miejsce prac. Apelujemy o korzystanie wyłącznie z tych tras i niewchodzenie na budowę.

Obwodnica została zaprojektowana tak, żeby omijała większość budynków. Nie udało się jednak ominąć wszystkich. Trzeba było między innymi wyburzyć dwa domy przy skrzyżowaniu ulic Wiejskiej i Godowskiej, w tym jeden piętrowy. Zniknął on z powierzchni ziemi we wtorek, 26 czerwca. Zanim to jednak nastąpiło, zajrzeliśmy także do jego wnętrza. Dobrze było stamtąd widać teren budowy nowej trasy, zwłaszcza na odcinku biegnącym w stronę torów kolejowych.

A tymczasem przy torach, ale od strony Południa, w bardzo szybkim tempie rośnie nowy wiadukt. Obwodnica będzie przebiegała pod nim, a górą będzie można wjechać na początkowy fragment projektowanej trasy N-S. Gotowe są już ściany przyczółków, nad którymi wkrótce pojawi się konstrukcja płyty głównej. Powstaje także nasyp i zjazdy z niego.

Drogowcy pracują także na Potkanowie. Wzdłuż ulicy Żelaznej jest wybierana ziemia oraz budowana kanalizacja. Na odcinku przebiegającym przez Krychnowice oraz podradomski Kosów trwają na razie zaawansowane roboty ziemne.


Wykop pod OP w okolicach ulicy Wyścigowej


Ulica Armii Krajowej - budowa kanalizacji


Widok z rozebranego domu przy skrzyżowaniu ulic Wiejskiej i Godowskiej w kierunku osiedla Południe (dźwigi pracują przy obiektach mostowych w miejscu węzła z trasą NS)


Wiadukt kolejowy - tutaj OP przejdzie prześwitem, ze zwężeniem pasów do szerokości 3 metrów - jednak nadal jako 2x2


Prace przy południowym przyczółku wiaduktu trasy NS nad OP


Budowa nasypu prowadzącego na przyczółek wiaduktu prowadzącego początek trasy NS nad OP


Widok na cały węzeł (będzie to standardowa trąbka)


Zrywanie humusu wzdłuż ulicy Żelaznej (okolice skrzyżowania z Tokarską)

Źródło: http://www.mzdik.pl/?id=72&art=665&cc=1
Kursywą zaznaczyłem własne opisy zdjęć - W.
Wolfchen no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2012, 01:10 PM   #73
tombou
Tombou
 
Join Date: Feb 2006
Location: Bielsko-Biała
Posts: 3,937
Likes (Received): 0

Radom: Dobre tempo prac przy budowie obwodnicy
data dodania: 2012-07-02 09:12:13
źródło: Rynek Infrastruktury

Na budowie południowej obwodnicy Radomia trwają intensywne prace na całej długości przyszłej trasy. Największe zaawansowanie widać przy budowie wiaduktu w rejonie ulicy Sycyńskiej, gdzie obejście miasta połączy się z projektowaną trasą N-S.

fot. MZDiK Radom

Prace ziemne są prowadzone w okolicy Prędocinka i Ustronia. Obwodnica na przebiegać w tym miejscu w wykopie, który przechodzi między innymi pod ulicą Wyścigową. Wzdłuż ulicy Armii Krajowej powstaje nowa kanalizacja, a teren jest ogrodzony ze względu na obecność głębokich wykopów.

Projekt obwodnicy zakłada, że będzie ona omijać większość budynków. Niemniej jednak konieczne było wyburzenie dwóch domów przy skrzyżowaniu ulicy Wiejskiej i Godowskiej.

Przy torach od strony Południa w szybkim tempie powstaje nowy wiadukt. Obwodnica ma przebiegać pod nim, z kolei górą kierowcy będą mogli wjechać na początkowy fragment projektowanej trasy N-S. Powstały już ściany przyczółków, nad którymi pojawi się niedługo konstrukcja płyty głównej. Budowany jest także nasyp i zjazdy z niego.

Prace trwają także na Potkanowie, gdzie wzdłuż ulicy Żelaznej wybierana jest ziemia oraz budowana kanalizacja. Na odcinku przebiegających przez Krychnowice oraz Kosów pod Radomiem trwają do tej pory zaawansowane roboty ziemne.
tombou no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2012, 05:25 PM   #74
Wolfchen
Registered User
 
Wolfchen's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Location: Warszawa
Posts: 2,876
Likes (Received): 1602

Wizualizacja przebiegu Obwodnicy Południowej Radomia.
Wolfchen no está en línea   Reply With Quote
Old July 4th, 2012, 11:41 AM   #75
tombou
Tombou
 
Join Date: Feb 2006
Location: Bielsko-Biała
Posts: 3,937
Likes (Received): 0

Wirtualna podróż obwodnicą południową [WIZUALIZACJA]
cig 03.07.2012 , aktualizacja: 03.07.2012 14:20 A A A Drukuj

Prace na obwodnicy południowej idą pełną parą. Aby mieszkańcy mogli sobie wyobrazić jak będzie wyglądała trasa Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zlecił opracowanie wizualizacji. Obejrzyj, jak pojedziesz ponad 10-kilometrową trasą od Grzecznarowskiego do siódemki

Na Południu wykonawca buduje wiadukt. Tu obwodnica będzie się krzyżowała z planowaną trasą N-S, która pobiegnie nad nią, a także ulicą Sycyńską

Przypomnijmy, do końca br. mają być gotowe: odcinek obwodnicy od Grzecznarowskiego do Witkacego a także dwa skrzyżowania - na Prędocinku i Godowie. Wykonawca przygotowuje także wiadukt na Południu. Wszystkie obiekty mostowe doskonale widoczne są na wizualizacji.

Na stronie miasta zaznaczono, że "autorzy wizualizacji (z radomskiej firmy GQ Image) starali się pokazać obwodnicę bardzo dokładnie, lecz mimo wszystko nie należy utożsamiać tego filmiku z projektem budowlanym bądź z projektem organizacji ruchu. To w tych dokumentach zostały zawarte szczegółowe wytyczne dla ekip budujących już tę drogę".


Cała trasa ma być gotowa w połowie 2014 roku. Jak nią pojedziemy? Obejrzyjcie film. Za jego udostępnienie dziękujemy MZDiK.
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=MADXvEWpRWU

Więcej... http://radom.gazeta.pl/radom/1,35219...#ixzz1zdpJHx7F
tombou no está en línea   Reply With Quote
Old July 4th, 2012, 09:49 PM   #76
Hrabia
Registered User
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 63
Likes (Received): 8

Na filmie nie zauwazylem kolizyjnego przejazdu przez tory kolejowe (bocznice), ktore to rozwiazanie w swej swiatlosci zostalo uznane za idealnie pasujace do calej inwestycji. Szkoda, bo obok samochodow jadacych lewym pasem na poczatkowym odcinku, tory dodalyby troche realizmu tej wizualizacji.
Hrabia no está en línea   Reply With Quote
Old July 4th, 2012, 10:10 PM   #77
Wolfchen
Registered User
 
Wolfchen's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Location: Warszawa
Posts: 2,876
Likes (Received): 1602

Wizualka powstała na podstawie dokumentacji przetargowej, która nie uwzględniała bocznicy - stąd też jej nie ma.
Wolfchen no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2012, 02:36 PM   #78
tombou
Tombou
 
Join Date: Feb 2006
Location: Bielsko-Biała
Posts: 3,937
Likes (Received): 0

Obwodnica Radomia – harmonogram 2012

2012 - 07 - 05 | 09:54
źródło: MZDiK Radom
mojeauto.pl


Przed wykonawcą południowej obwodnicy Radomia bardzo pracowite miesiące. Do końca tego roku muszą powstać dwa obiekty mostowe, gotowe mają być też jezdnie wchodzące w skład pierwszego etapu trasy. Taki plan robót został zapisany w zaakceptowanym przez MZDiK harmonogramie na rok 2012.
Obwodnica Radomia – harmonogram 2012
W pierwszej kolejności budowane są dwupoziomowe węzły drogowe u zbiegu z ulicą Wyścigową oraz przy projektowanym przedłużeniu ulicy Młodzianowskiej. Węzeł przy Wyścigowej będzie pierwszym, który napotkają kierowcy wjeżdżający na obwodnicę od strony alei Grzecznarowskiego. Około czterystu metrów od tej alei powstanie obiekt podobny do wiaduktu na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Lubelskiej. Obwodnica południowa będzie przechodziła pod wiaduktem, natomiast Wyścigowa zostanie poprowadzona górą. Węzeł został zaprojektowany w taki sposób, by umożliwić bezkolizyjny przebieg wszystkich relacji ruchu, z obwodnicy do ulicy Wyścigowej i odwrotnie.

Węzeł przy przedłużeniu Młodzianowskiej jest fragmentem drugiego etapu obwodnicy i będzie przypominał dwupoziomowe skrzyżowanie ulic 1905 Roku i Młodzianowskiej. Obiekt mostowy wchodzący w skład tego węzła powstanie na obszarze leżącym między ulicami Godowską, Witkacego, Armii Ludowej, Gajową i Wiejską. Obecnie w tym rejonie są tylko nieużytki. Także i w tym przypadku dwie jezdnie obwodnicy będą biegły pod wiaduktem, natomiast na poziomie zero powstanie niewielkie rondo.

Budowa węzła u zbiegu z projektowaną trasą N-S i ulicą Sycyńską, na zachód od linii kolejowej numer 8, również zostanie rozpoczęta w tym roku, wykonawca zobowiązał się skończyć do grudnia wszystkie roboty konstrukcyjne. Obwodnica przetnie linię kolejową na wysokości koryta rzeki Mlecznej. Istniejący w tym miejscu most kolejowy zostanie wykorzystany jako wiadukt, pod którym wykonawca zbuduje jezdnię obwodnicy. Węzeł drogowy wchodzący w skład trzeciego etapu obwodnicy powstanie w pobliżu linii kolejowej, u zbiegu z projektowaną trasą N-S. Będzie to węzeł o kształcie trąbki bez typowej łącznicy pomiędzy obwodnicą od strony wschodniej i trasą N-S. Projekt przewiduje natomiast budowę zjazdu do obwodnicy od ulicy Sycyńskiej. Aż do ulicy Wierzbickiej obwodnica będzie biegła w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej, w wykopie o głębokości około 4-6 metrów.

Tegoroczny harmonogram prac przewiduje również budowę obu jezdni pierwszego etapu obwodnicy (na odcinku od alei Grzecznarowskiego do ulicy Armii Ludowej) włącznie ze skrzyżowaniem z Grzecznarowskiego. Obwodnica będzie wpadała łagodnym łukiem w tę aleję w pobliżu siedziby II komisariatu policji. Projekt przewiduje wjazd na obwodnicę dwoma pasami dla jadących od strony alei Wojska Polskiego, natomiast wjazd na obwodnicę dla jadących z centrum miasta będzie możliwy jednym pasem. Na skrzyżowaniu zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna oraz inne elementy bezpieczeństwa ruchu.

Obie jezdnie pierwszego etapu obwodnicy do końca roku muszą być przejezdne, choć wykonawca nie będzie musiał na razie układać warstwy ścieralnej.
tombou no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2012, 12:39 AM   #79
tombou
Tombou
 
Join Date: Feb 2006
Location: Bielsko-Biała
Posts: 3,937
Likes (Received): 0

Upały nie zwolniły tempa budowy południowej obwodnicy Radomia
Dodano: 8 lipca 2012, 15:00 Autor: /ik/

Na Południu już widać wiadukt.


Na osiedlu Południe, w rejonie ulicy Sycyńskiej gotowe są już podpory przyszłego wiaduktu. Układana jest też płyta, na której będzie fragment drogi. (fot. Dominik Majsterek)

Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu: - Trwają prace na wszystkich odcinkach obwodnicy południowej Radomia. Ich stan zaawansowania jest oczywiście różny. Na osiedlu Południe jest już położna płyta wiaduktu, na odcinku w gminie Kowala trwa wycinka drzew. Na razie nie ma opóźnień, oby takie tempo prac utrzymywane było nadal.
Po domach na trasie nie ma śladu, widać za to, jak będzie ona przebiegała. Na placu budowy uwijają się robotnicy, pracuje ciężki sprzęt. W kurzu i upale powstaje nowa obwodnica Radomia. Tylko na Potkanowie trzeba czekać.

Południową obwodnicę Radomia budują firmy ze świętokrzyskiego i łódzkiego. Liderem konsorcjum jest kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Fart Sp. z o.o. To oni, jako pierwsi pojawili się w Radomiu. Teraz pracują już też przedstawiciele łódzkiego przedsiębiorstwa robót mostowych.

NA POŁUDNIU WIDAĆ WIADUKT

Mocno zaawansowane są prace na osiedlu Południe. Za mostem kolejowym powstaje węzeł drogowy u zbiegu trzeciego etapu obwodnicy z projektowaną trasą N-S i ulicą Sycyńską. Jest już gotowa konstrukcja przyczółków, robotnicy pracują przy montażu płyty wiaduktu, a także przy budowie nasypu.

Na pierwszym odcinku obwodnicy, między aleją Grzecznarowskiego i Witkacego robotnicy przygotowują koryto przyszłej drogi. Teraz prowadzone są wykopy na wysokości ulicy Armii Krajowej i Wyścigowej, aż do pętli autobusowej na Prędocinku.

Niedługo będzie można obserwować prace przy budowie wiaduktu przy ulicy Wyścigowej. Obwodnica będzie przechodziła pod nim, górą będzie poprowadzona ulica Wyścigowa.

PO ROZBIÓRKACH

Na odcinku między ulicą Witkacego a linią kolejową, czyli na trasie drugiego etapu obwodnicy, również można już zobaczyć, którędy będą biegły nowe jezdnie. Robotnicy w tym rejonie pracują przy wykopach.

- Bardzo szybko przebiegły prace przy rozbiórkach budynków kolidujących z przebiegiem obwodnicy, prawie nie ma już po nich śladu – mówi Dariusz Dębski, rzecznik prasowy miejskiego zarządu Dróg i Komunikacji.

Drogowcy pracują też na odcinku od ulicy Potkanowskiej do granic Radomia. Wzdłuż ulicy Żelaznej budowane jest koryto pod przyszła jezdnię obwodnicy.

Najmniej zaawansowane są prace na fragmencie nowej trasy biegnącej przez teren gminy Kowala. Tam prowadzona jest wycinka drzew. Zaczęło się też zdejmowanie i wywożenie pierwszej warstwy ziemi urodzajnej, tak zwanego humusu.

NA POTKANOWIE TRZEBA ZMIENIAĆ

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji musi zmienić plany budowy obwodnicy na Potkanowie. Jak już pisaliśmy pojawił się problem z bocznicą kolejową. Miasto już kilka lat temu postanowiło tory rozebrać. Problem w tym, że nie uzgodniono tego z ich właścicielami. Bocznicy jest wciąż użytkowana, prowadzi ona od stacji Radom – Krychnowice do zakładów na Potkanowie. Tory od głównej trasy do ulicy Odlewniczej są własnością PKP – PLK Zakład Linii Kolejowych w Skarżysku Kamiennej, kolejny odcinek należy do prywatnego przedsiębiorcy.

Budowa obwodnicy trwała w najlepsze, kiedy ujawniliśmy sprawę. Po rozmowach i konsultacjach zapadła decyzja, że tory zostają. Nie będzie przejazdu kolejowego, ale na tym odcinku trasy będzie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę.
W związku z tym potrzebny jest nowy projekt uwzględniający bocznicę biegnącą w poprzek obwodnicy na Potkanowie.

- Zleciliśmy już wykonanie projektu zamiennego dla fragmentu czwartego etapu obwodnicy – informuje Dariusz Dębski. - Dokumentację opracowuje firma Aspekt z Jaworzna. Projekt zamienny powinien być gotowy w najbliższych miesiącach.

Jak będzie obwodnica?

Budowa południowej obwodnicy Radomia to gigantyczne przedsięwzięcie. 13,5 kilometra nowej drogi będzie kosztowało ponad 154 miliony złotych. Prace trwają od ponad miesiąca. Wszystko powinno być gotowe do sierpnia 2014 roku. Obwodnica zacznie się przy Centrum Handlowym M1, zakończy przy trasie numer 7 w Kosowie. Będzie biegła na tyłach osiedli Ustronie, Młodzianów, Południe, przez Potkanów, Krychnowice do gminy Kowala i Kosowa.
echodnia.
tombou no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2012, 11:32 AM   #80
Hrabia
Registered User
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 63
Likes (Received): 8

Quote:
Originally Posted by Wolfchen View Post
Przejazd kolejowy jak najbardziej będzie (bo to jednopoziomowe przecięcie się drogi i torów) - tylko, że klasy D.

Natomiast zastanawia mnie to ograniczenie V do 30 km/h
To są konsekwencje niekompetencji ludzi przygotowujących inwestycję. Rozwiązanie, jak zauważyła spora grupa uczestników tego forum, jest faktycznie świetne w swej prostocie i jak najbardziej pasujące do koncepcji całej trasy. Szerokiej drogi! (30 km/h).
Hrabia no está en línea   Reply With Quote


Reply

Tags
obwodnica, radom

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Related topics on SkyscraperCity


All times are GMT +2. The time now is 05:22 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu