daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Economy and development > Cestovna infrastruktura

Cestovna infrastruktura Motorways, expressways, and other state routes

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 13 votes, 5.00 average.
Old November 26th, 2012, 04:54 PM   #1121
Rodoc
Hans

Rodoc's Avatar

Likes (Received): 1956

Quote:
Originally Posted by hoby87 View Post
I još samo jedan komentar - JP Autoceste FBiH puno puno bolje prati izgradnju svojih dionica AC mreže nego naši.. svakih mjesec dana detaljni foto update stanja - pa to je sjajno. mi muku mučimo da išta saznamo o radovima u tijeku. sve pohvale!

A da manje vrime trose na slikanju a da vise rade...

Zezam se, i meni je drago da oni redovno stavljaju slike i da se vidi napredak!
voljela je pjesmu i zemlju pradjedova
Rodoc no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old November 26th, 2012, 05:37 PM   #1122
byM4k5
Maks

Likes (Received): 139

Quote:
Mislim da će spojiti i prvu dionicu na cestu Ljubuški - Čapljina, a ne Metković - Ljubuški - izgradit će neki spoj.
Izlaz Bijača će voditi na put Metković - Ljubuški, za koji je takođe planirana rekonstrukcija.

Quote:
Originally Posted by auto_walker View Post
Ovu prvu dionicu koja ja apsolutno najlakša (ravno, bez objekata, tvrdi kamen, nešto najlakše u niskogradnji) su trebali dovršiti do Uskrsa ove (2012.) godine.
Nije baš da nema objekata. Istina, nema tunela i vijadukata, ali tu su odmaralište, petlja i centar za kontrolu saobraćaja.
Evropa: Gardaland

Ja najviše volim modernu arhitekturu. A vi? - Pozed by M4k5
byM4k5 está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 26th, 2012, 05:44 PM   #1123
x-type
con los terroristas

x-type's Avatar

Likes (Received): 1350

Quote:
I još samo jedan komentar - JP Autoceste FBiH puno puno bolje prati izgradnju svojih dionica AC mreže nego naši.. svakih mjesec dana detaljni foto update stanja - pa to je sjajno. mi muku mučimo da išta saznamo o radovima u tijeku. sve pohvale!
sjeti se nas prije 10-15 godina kad su se otvarale autoceste... ništa nije moglo proći nezamijećeno.
Old November 27th, 2012, 08:43 AM   #1124
passat1717
Sawasdee!

passat1717's Avatar

Likes (Received): 5473

teško njima pratiti jednu dionicu koja se radi zadnje desetljeće

passat1717 no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2012, 09:18 AM   #1125
Alien x
Moderator

Alien x's Avatar

Likes (Received): 1377

Quote:
Originally Posted by Rodoc View Post
A da manje vrime trose na slikanju a da vise rade...

Zezam se, i meni je drago da oni redovno stavljaju slike i da se vidi napredak!
Tesko je raditi kada kada izvodac glavnog projekta (igh) 3 puta probija rok. Ono sto je ostalo na ovoj dionici je 1.2 km do granicnog prelaza gdje se radi trasa. A 4 km dionici treba da se urade zavrsni radovi.
Alien x no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2012, 09:24 AM   #1126
Alien x
Moderator

Alien x's Avatar

Quote:
Originally Posted by Rodoc View Post
nesto iz Hercegovine...
Jos malo iz Hercegovine: rok 20 mijeseci
Quote:
Originally Posted by Alien x View Post
jp Autoceste (www.jpautoceste.ba)Zvirovici-Kravice
evo par boljih:

from www.jpautoceste.ba

from www.jpautoceste.ba

from www.jpautoceste.ba
galerijom

by JP Autoceste

by JP Autoceste

by JP Autoceste

by JP Autoceste
Old November 27th, 2012, 09:26 AM   #1127
Alien x
Moderator

Alien x's Avatar

Quote:
Gradi, gradi, počeli su prije dva-tri mjeseca http://www.jpautoceste.ba/web/zk.php

Rok je negdje oko 2,5 godine. Ako to bude gotovo za 5 godina biti će super. Ovu prvu dionicu koja ja apsolutno najlakša (ravno, bez objekata, tvrdi kamen, nešto najlakše u niskogradnji) su trebali dovršiti do Uskrsa ove (2012.) godine. Možda budu gotovi dogodine do srpnja (znači više nego duplo vremena)

A na dionici Kravice- Zvirovići imaju: dva velika mosta (400 i 650 metara), viadukt 250 metara, tunel 300 metara.

Znači negdje oko 2017., 2018. godine.

Last edited by Alien x; November 27th, 2012 at 10:22 PM.
Old November 27th, 2012, 11:53 AM   #1128
leopol
Registered User

leopol's Avatar

Likes (Received): 1917

Quote:
Gradi, gradi, počeli su prije dva-tri mjeseca http://www.jpautoceste.ba/web/zk.php

Rok je negdje oko 2,5 godine. Ako to bude gotovo za 5 godina biti će super. Ovu prvu dionicu koja ja apsolutno najlakša (ravno, bez objekata, tvrdi kamen, nešto najlakše u niskogradnji) su trebali dovršiti do Uskrsa ove (2012.) godine. Možda budu gotovi dogodine do srpnja (znači više nego duplo vremena)

A na dionici Kravice- Zvirovići imaju: dva velika mosta (400 i 650 metara), viadukt 250 metara, tunel 300 metara.

Znači negdje oko 2017., 2018. godine.
Malo si posvadjan sa datumima Rok je otprilike duplo kraci nego ti tvrdis

Ugovor je potpisan 10.05.2012. a rok za izgradnju je 20 mjeseci, sto vjerovatno znaci najkasnije u kasno proljece 2014 bit ce gotovo

Quote:
Potpisan ugovor o izgradnji na poddionici Zvirovići – Kravice, na Koridoru Vc

Petak, 11 Maj 2012 00:00

U Mostaru je jučer, 10. maja, potpisan Ugovor o izgradnji autoceste na Koridoru Vc, poddionica ZVIROVIĆI – KRAVICE.
Ovim ugovorom, vrijednim 61.620.361,22 eura, počinje izgradnja novih pet kilometara autoceste na južnom dijelu Koridora Vc.

Ugovor su potpisali Ensad Karić, direktor JP Autoceste FBiH d.o.o. Mostar, i Michal Štefl, u ime konzorcija kojeg čine tvrtke OHL ŽS a.s. i Niskogradnja d.o.o. Laktaši. Supotpisnici ovog ugovora bili su federalni
ministar prometa i komunikacija Enver Bijedić i menadžer za marketing i spoljnu trgovinu u kompaniji OHL ŽS a.s. Zdenek Zedniček.

Potpisivanju Ugovora također su prisustvovali premijer Vlade Federacije BiH Nermin Nikšić, ambasador Češke Republike u BiH Nj.E. Tomaš Szunyog, te predstavnici Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD).

Na osnovu međunarodno provedenog natječaja, EBRD je 26. marta 2012.
dao saglasnost na evaluacioni izvještaj tenderske komisije JP Autoceste FBiH d.o.o. Mostar za projekat izgradnje autoceste na poddionici Zvirovići-Kravice. Prema tom izvještaju predloženo je da ugovor bude dodijeljen Konzorciju kojeg čine tvrtke OHL ŽS a.s. i Niskogradnja d.o.o. Laktaši.

Nakon dobijanja saglasnosti od EBRD-a, JP Autoceste FBiH primile su
bankarsku garanciju u iznosu od 6.162.036,13 eura čime su se stekli uvjeti za potpisivanje navedenog ugovora.

Ugovoreni rok za završetak radova je 20 mjeseci.
Inace, radove na objektima ce raditi Hering umjesto Niskogradnje, jer ovi to nisu u stanju.
Old November 27th, 2012, 12:42 PM   #1129
auto_walker
Registered User

Likes (Received): 50

Quote:
Originally Posted by leopol View Post
Malo si posvadjan sa datumima Rok je otprilike duplo kraci nego ti tvrdis

Ugovor je potpisan 10.05.2012. a rok za izgradnju je 20 mjeseci, sto vjerovatno znaci najkasnije u kasno proljece 2014 bit ce gotovo

Inace, radove na objektima ce raditi Hering umjesto Niskogradnje, jer ovi to nisu u stanju.
Ma znam ja što oni potpisuju i na koji rok ali to nema veze s stvarnošću.

Bijača - Kravice, ugovor potpisan 7.9.2011. Rok izvođenja 10 mjeseci, znači do 7.7.2012.
http://www.ljubuski.net/6782-potpisi...bijaca-kravica

Trenutno stanje je da sada govore da će završiti do lipnja iduće godine
http://ljportal.com/ljubuski-7/7-gos...-u-hercegovini

Znači, u najboljem slučaju umjesto 10 mjeseci biti će gotovo za 22 mjeseca

A za dionicu Kravice - Zvirovići potpisan ugovor 10.05.2012. a radovi počeli prije par mjeseci, krajem rujna.
Hering umjesto Niskogradnje to samo može dodatno odgoditi radove iako je u startu dogovorena ova "hokejaška izmjena".
Da ne govorimo o objektima koje trebaju izgraditi
Dakle, po mojemu mišljenju, sve prije ljeta 2017. je u sferi SF-a.

Ali neću više o autocesti kroz Hercegovinu, to je tema druge dretve. Ovdje sam htio samo pokazati kako to izgleda kad se dvije autoceste "sljubljuju"
auto_walker no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2012, 01:27 PM   #1130
leopol
Registered User

leopol's Avatar

Likes (Received): 1917

Dionica Bijaca - Kravice je gotova, montiraju se ograde i ostala oprema, uradjeno je sve osim SMA asfalta, ali kako je potpuno neupotrebljiva bez izgradnje 1200 metara dugog dijela izmedju naplatnih kucica i granice sa HR (podrucje GP Bijaca, kojeg gradi UIO BiH), onda nece biti ni otvorena. Tako da je prvobitini rok probijen za nekih 3 mjeseca, ne vise. Ovo su vise od mjesec dana stare fotografije http://www.jpautoceste.ba/web/kb102012.php

SMA sloj asfalta ce se po sadasnjim planovima raditi neposredno pred otvaranje, da se ne bi ostetio tokom izgradnje GP.

Inace, UIOBiH ce navodno slijedece sedmice raspisati tender za izgradnju GP Bijaca, sa rokom izgradnje od 6 mjeseci. Meni je neshvatljivo da ovo nije uradjeno kroz anex ugovora sa izvodjacem radova na Bijaca - Kravice...
Old November 27th, 2012, 01:43 PM   #1131
zalik
Registered User

Likes (Received): 1466

Quote:
Ma znam ja što oni potpisuju i na koji rok ali to nema veze s stvarnošću.

Bijača - Kravice, ugovor potpisan 7.9.2011. Rok izvođenja 10 mjeseci, znači do 7.7.2012.
http://www.ljubuski.net/6782-potpisi...bijaca-kravica

Trenutno stanje je da sada govore da će završiti do lipnja iduće godine
http://ljportal.com/ljubuski-7/7-gos...-u-hercegovini

Znači, u najboljem slučaju umjesto 10 mjeseci biti će gotovo za 22 mjeseca

A za dionicu Kravice - Zvirovići potpisan ugovor 10.05.2012. a radovi počeli prije par mjeseci, krajem rujna.
Hering umjesto Niskogradnje to samo može dodatno odgoditi radove iako je u startu dogovorena ova "hokejaška izmjena".
Da ne govorimo o objektima koje trebaju izgraditi
Dakle, po mojemu mišljenju, sve prije ljeta 2017. je u sferi SF-a.

Ali neću više o autocesti kroz Hercegovinu, to je tema druge dretve. Ovdje sam htio samo pokazati kako to izgleda kad se dvije autoceste "sljubljuju"
Ovdje si malo pomiješao stvari, dionica Bijača Kravice je skoro gotova, treba još mjesec, dva, a rok za njen završetak jeste probijen par mjeseci, djelom i zbog snijega u veljači, ali nije duplo kašnjenje.
A do 01.07. bi trebao bit dovršen i dio do samog graničnog prijelaza sa Hrvatskom, koji nije bio dio ugovora za dionicu Kravice Bijača, već se počeo tek nedavno raditi.

Što se tiče dionice Kravice Zvirovići, mislim da si i ovdje previše pesimističan, kašnjenja će sigurno biti, obzirom da je kasnio i početak ozbiljnih radova, ali mislim da će do kraja 2014. godine biti završena ova dionica, ne znam šta bi radili 5 godina, osim da totalno obustave se radovi.
No živi bili pa vidjeli kako će to ići.

A isto tako i dionica čvor Ploče-čvor Metković se radi punom parom, tako da mislim da će biti do 01.07.2012. godine gotova.
zalik no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2012, 02:41 PM   #1132
hoby87
Registered User

Likes (Received): 176

Znači, Split - Međugorje za 2-3 godine sat vremena autocestom... lijepo!
hoby87 no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2012, 03:09 PM   #1133
auto_walker
Registered User

Quote:
Znači, Split - Međugorje za 2-3 godine sat vremena autocestom... lijepo!
Da, ako isključimo granicu i jednu i drugu. Možda se netko sjeti napraviti ENC za česte prelaske tako da ne trebaju stati nego proći brzinom od cca 120-130 km/h

Da, čvor Split - čvor Međugorje cca 113 km
Old November 27th, 2012, 03:28 PM   #1134
hoby87
Registered User

Quote:
Da, ako isključimo granicu i jednu i drugu. Možda se netko sjeti napraviti ENC za česte prelaske tako da ne trebaju stati nego proći brzinom od cca 120-130 km/h

Da, čvor Split - čvor Međugorje cca 113 km
Ja bih to zvao posebne trake za EU državljane na kojima će biti blaža i brža kontrola ulaska

Doduše, poznajući naš HR i BiH mentalitet, neće tu biti željeznih zavjesa na granici... posebno s BiH strane, bit će, prođi jarane, šta se čeka
Old November 27th, 2012, 03:30 PM   #1135
auto_walker
Registered User

Quote:
Originally Posted by zalik View Post
Ovdje si malo pomiješao stvari, dionica Bijača Kravice je skoro gotova, treba još mjesec, dva, a rok za njen završetak jeste probijen par mjeseci, djelom i zbog snijega u veljači, ali nije duplo kašnjenje.
A do 01.07. bi trebao bit dovršen i dio do samog graničnog prijelaza sa Hrvatskom, koji nije bio dio ugovora za dionicu Kravice Bijača, već se počeo tek nedavno raditi.

Što se tiče dionice Kravice Zvirovići, mislim da si i ovdje previše pesimističan, kašnjenja će sigurno biti, obzirom da je kasnio i početak ozbiljnih radova, ali mislim da će do kraja 2014. godine biti završena ova dionica, ne znam šta bi radili 5 godina, osim da totalno obustave se radovi.
No živi bili pa vidjeli kako će to ići.

A isto tako i dionica čvor Ploče-čvor Metković se radi punom parom, tako da mislim da će biti do 01.07.2012. godine gotova.
Ma ljudi moji, znam da je to tako, da je "skoro" gotova dionica. Ali to "skoro" znači da neće biti otvorena prije idućeg ljeta. Jer porezna uprava kasni s graničnim prijelazom. To je u njihovoj nadležnosti. I dobro je netko rekao, više od pola godine će taj djelić autoceste biti na raspolaganju za snimanje raznoranih filmića ili za testiranje hercegovačkih bijesnih "automobilčića" - nažalost ni Mercedes u Hercegovini nije što je nekad bio:

Ante:"Stipe, koliko ima vrsta auta na svijetu?"
Stipe: "Puno"
Ante:"Nema puno"
Stipe:"Pa koliko?"
Ante:"Dvije"
Stipe:"Kako dvije? Koje su to?"
Ante:"Mercedes i oni drugi!"

Dao Bog da sam ja pesimističan, ali mislim da ovdje vrijedi ona da je pesimist bolje informirani optimist.
Ugalvnom, častim sve na ovoj dretvi najboljim hercegovačkim vinom kad bude otvorena cijela dionica (RH - Zvirovići)

Quote:

E to je nešto što mi je puno bitnije, ali od tamo nema nikakvih izvještaja, slika i tako to. Samo je Iponi malo okrznuo taj dio. Hoće li biti išta od toga, vidićemo.

Zar nije bila varijanta da 1. faza bude samo granični prijelaz i onda se spaja na D62 pa do čvora Ploče (?) ili čvora Vrgorac ?
Nešto u ovom stilu http://preglednik.arkod.hr/ARKOD-Web...S_490,LPIS_900

Last edited by auto_walker; November 27th, 2012 at 03:55 PM.
Old November 27th, 2012, 03:36 PM   #1136
auto_walker
Registered User

Čvor Vrgorac - Granica RH-BiH

Ako sam dobro zbrojio, ta udaljenost bi trebala biti 19,5 km ?

Last edited by auto_walker; November 27th, 2012 at 03:48 PM.
Old November 27th, 2012, 03:58 PM   #1137
hoby87
Registered User

Quote:
Ako sam dobro zbrojio, ta udaljenost bi trebala biti 19,5 km ?
Tu negdje.. nešto preko 10km od Vrgorca do Malog Prologa (čvora Ploče), pa onda još nekih 6-7km do GP.

19,5km vozeći 130 km/h je 9 minuta vožnje.
Old November 27th, 2012, 04:01 PM   #1138
zalik
Registered User

Likes (Received): 1466

Quote:
Ma ljudi moji, znam da je to tako, da je "skoro" gotova dionica. Ali to "skoro" znači da neće biti otvorena prije idućeg ljeta. Jer porezna uprava kasni s graničnim prijelazom. To je u njihovoj nadležnosti. I dobro je netko rekao, više od pola godine će taj djelić autoceste biti na raspolaganju za snimanje raznoranih filmića ili za testiranje hercegovačkih bijesnih "automobilčića" - nažalost ni Mercedes u Hercegovini nije što je nekad bio:

Ante:"Stipe, koliko ima vrsta auta na svijetu?"
Stipe: "Puno"
Ante:"Nema puno"
Stipe:"Pa koliko?"
Ante:"Dvije"
Stipe:"Kako dvije? Koje su to?"
Ante:"Mercedes i oni drugi!"

Dao Bog da sam ja pesimističan, ali mislim da ovdje vrijedi ona da je pesimist bolje informirani optimist.
Ugalvnom, častim sve na ovoj dretvi najboljim hercegovačkim vinom kad bude otvorena cijela dionica (RH - Zvirovići)

E to je nešto što mi je puno bitnije, ali od tamo nema nikakvih izvještaja, slika i tako to. Samo je Iponi malo okrznuo taj dio. Hoće li biti išta od toga, vidićemo.

Zar nije bila varijanta da 1. faza bude samo granični prijelaz i onda se spaja na D62 pa do čvora Ploče (?) ili čvora Vrgorac ?
Nešto u ovom stilu http://preglednik.arkod.hr/ARKOD-Web...S_490,LPIS_900

Ja sam prolazio prije dva tjedna tuda, cestom Metković Vrgorac, nisam slikao nažalost, ali bila je nedjelja i sve je vrvjelo od strojeva, tako da sam ostao u ugodnom šoku, to radi strana tvrtka, nešto sa Svietelsky.

Ma generalno bitno da se radi na svim dionicama, bit će gotovo prije ili kasnije, da se i mi konačno riješimo ovih vratolomnih lokalnih cesta.
zalik no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2012, 04:16 PM   #1139
auto_walker
Registered User

Quote:
Ja sam prolazio prije dva tjedna tuda, cestom Metković Vrgorac, nisam slikao nažalost, ali bila je nedjelja i sve je vrvjelo od strojeva, tako da sam ostao u ugodnom šoku, to radi strana tvrtka, nešto sa Svietelsky.

Ma generalno bitno da se radi na svim dionicama, bit će gotovo prije ili kasnije, da se i mi konačno riješimo ovih vratolomnih lokalnih cesta.
Apsolutno si u pravu.

Evo sam našao nešto što se tiče tih radova, iz kolovoza ove godine: http://www.casopis-gradjevinar.hr/as...Gradiliste.pdf

"Radovi od čvora Ploče do graničnog
prijelaza s Bosnom i Hercegovinom u
punom profilu autoceste započeli su
početkom srpnja 2012., a rok za dovršetak
radova je druga polovica 2013. godine.
Inženjer Leko je dodao kako zasad
radove dijelom usporavaju problemi s
imovinsko-pravnim odnosima, ali i najavljena
arheološka istraživanja koja još
nisu započela pa se uglavnom obavljaju
zemljani radovi"