daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Zagreb

Zagreb Zagreb Metropolitan Region

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 17 votes, 5.00 average.
Old December 18th, 2012, 10:02 PM   #3521
Sarcastic Saracen
;)

Sarcastic Saracen's Avatar

Likes (Received): 6568

Quote:
Originally Posted by Optimus pr1me View Post
SS prijatelju ja govorim za ideju da se glavni i autobusni zajedno spoje na mjestu glavnog tj autobusni kraj glavnog...a za ovo kaj si ti rekel sam skuzil i prije...
Pa to se neće dogoditi to i sam znaš. Željeznici je potreba modernizacija i nova kolodvorska zgrada, isto kao i autobusnome, a to se mora graditi na novome mjestu skupa sa prometnim riješenjem. Paralela ti može biti novi aerodromski terminal, novi se ne gradi na starome niti kao priljepak starome već kao sasvim nova cjelina sa vlasittim prometnim riješenjem. Stari kolodvor se dakako neće rušiti već će mu se naći neka namjena, kao npr. muzej ili će biti kolodvor za prigradski promet.
Sarcastic Saracen no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old December 18th, 2012, 10:18 PM   #3522
Optimus pr1me
Registered User

Optimus pr1me's Avatar

Likes (Received): 85

Quote:
Originally Posted by Sarcastic Saracen View Post
Pa to se neće dogoditi to i sam znaš. Željeznici je potreba modernizacija i nova kolodvorska zgrada, isto kao i autobusnome, a to se mora graditi na novome mjestu skupa sa prometnim riješenjem. Paralela ti može biti novi aerodromski terminal, novi se ne gradi na starome niti kao priljepak starome već kao sasvim nova cjelina sa vlasittim prometnim riješenjem. Stari kolodvor se dakako neće rušiti već će mu se naći neka namjena, kao npr. muzej ili će biti kolodvor za prigradski promet.
ovo sa prigradskim prometom nije losa ideja...neznam gdi je tu onda mjesto za prugu pod zemljom..?
Optimus pr1me no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2012, 10:27 PM   #3523
Janjko
Registered User

Likes (Received): 2

Ne bih ja prigradski tu, najbolje sve na isti kolodvor. Što ako želiš iz Zaprešića u Rijeku. Prvo dođeš na stari Glavni kolodvor, pa hodaj sa koferima do novog kolodvora.

U tu zgradu najbolje neko kazalište, knjižnica, galerija...
Janjko no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2012, 10:29 PM   #3524
Sarcastic Saracen
;)

Kad se novi kolodvor realizira, pokretna traka će biti skroz uobičajen dio opreme, a dva kolodvora će sigurno biti međusobno i povezani.
Old December 18th, 2012, 10:47 PM   #3525
stric
Što me gledaš?!

stric's Avatar

300 M eura!!!
Ki će to platiti?
stric no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2012, 10:49 PM   #3526
Sarcastic Saracen
;)

A valjda će ko i aerodrom nekome dati u koncesiju.
Old December 18th, 2012, 10:52 PM   #3527
stric
Što me gledaš?!

stric's Avatar

Neka daju Trigranitu, pa će se kao u Ljubljani graditi za 100 godina.
Najbitnije da su renderi mrak!
stric no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2012, 10:58 PM   #3528
Sarcastic Saracen
;)

Quote:
Originally Posted by stric View Post
Neka daju Trigranitu, pa će se kao u Ljubljani graditi za 100 godina.
Najbitnije da su renderi mrak!
Mislim da smo mi zadnji koji im se mogu rugati, situacija s našim aerodromom nije ništa bolja, čak je i lošija. A kaj se tiće usporedbe našeg i njihovog kolodvora, oni bar nešto rade, mi rendere nećemo dobiti još 20 godina, a nakon njih ćemo još toliko čekati na gradnju.
Old December 19th, 2012, 05:25 PM   #3529
Bluebell Blues
Registered User

Bluebell Blues's Avatar

Likes (Received): 0

Glede-svezi tog prostora, dajte prosim lepo poslušajte moju žalosnu priču. Stanujem blizu mosta Mladosti, radim na Kvatriću...

EVO KAJ JA GLEDAM SVAKO IBOGO JUTRO IZ TRAMVAJA - prvo se povlačimo onom odurnom Držićevom, s krasnim pogledom na Prvomajsku školu koja zgleda ko replika meksičkog zatvora. Onda pukne pogled na križanje Vukovarska-Držićeva (o njegovoj odurnosti dovoljno je ovdje rečeno), pa uz niz onih pohabanih stračara, preko Autobusnog kolodvora dolazim do Branimirca . Onda poooooolako Šubićevom - među top tri ulice s najderutnijim fasadama u Zagrebu - do krune mog putovanja, bloka Badel.

Ljudi, ja se svako jutro ubediram, da sam ne znam kako dobre volje te ruševine me ubiju u pojam. Časna riječ, dođe mi da tužim nekog za duševne boli i mentalno zlostavljanje ružnoćom.

Last edited by Bluebell Blues; December 19th, 2012 at 05:58 PM.
Bluebell Blues no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2012, 06:57 PM   #3530
Emperor Diocletian
Car Rusije i Europe

Emperor Diocletian's Avatar

Likes (Received): 6089

Vrijeme ti je da promijeniš trasu. Predlažem da ideš preko HBZ do Glavnog, a onda kroz Branimirovu, Draškovićevu i Vlašku.
Emperor Diocletian no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2012, 08:30 PM   #3531
Optimus pr1me
Registered User

Optimus pr1me's Avatar

Likes (Received): 85

Quote:
Originally Posted by Bluebell Blues View Post
Glede-svezi tog prostora, dajte prosim lepo poslušajte moju žalosnu priču. Stanujem blizu mosta Mladosti, radim na Kvatriću...

EVO KAJ JA GLEDAM SVAKO IBOGO JUTRO IZ TRAMVAJA - prvo se povlačimo onom odurnom Držićevom, s krasnim pogledom na Prvomajsku školu koja zgleda ko replika meksičkog zatvora. Onda pukne pogled na križanje Vukovarska-Držićeva (o njegovoj odurnosti dovoljno je ovdje rečeno), pa uz niz onih pohabanih stračara, preko Autobusnog kolodvora dolazim do Branimirca . Onda poooooolako Šubićevom - među top tri ulice s najderutnijim fasadama u Zagrebu - do krune mog putovanja, bloka Badel.

Ljudi, ja se svako jutro ubediram, da sam ne znam kako dobre volje te ruševine me ubiju u pojam. Časna riječ, dođe mi da tužim nekog za duševne boli i mentalno zlostavljanje ružnoćom.
!!!!!
Optimus pr1me no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2012, 09:41 PM   #3532
Powers 1791
Deda vas geda!

Powers 1791's Avatar

Likes (Received): 3371

Quote:
Originally Posted by Bluebell Blues View Post

Blubelsice, ja se bum sad sigurno rasplakal nad tobom.

To ti veli osamdesetogodisnji stari prdonja!

Gmaz liked this post
Powers 1791 no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2012, 11:49 PM   #3533
7kuna
jede čvarke na čačkalicu

7kuna's Avatar

Likes (Received): 308

Autobusni kolodvor i željeznički kolodvor bi se i trebao integrirati u jednu cjelinu, ima mjesta na mjestu gredelja i još uz to se može iskoristiti i paromlin za neku od zgrada koja bi se kroz interpolaciju mogla fino iskoristiti. Sjećam se da je bilo riješenje okretišta na savskoj kao hub za željeznicu/tramvaj/bus ovdje na forumu. Tako nešto u većoj skali bi bilo pun pogodak za gradsku infrastrukturu
Old December 19th, 2012, 11:51 PM   #3534
7kuna
jede čvarke na čačkalicu

7kuna's Avatar

Mene sama vožnja kroz Zvonimirovu baci u depru sad preko jeseni/zime. Sve ispod kvatrića je tuga neviđena
Old December 20th, 2012, 02:27 AM   #3535
Gutenberg
Kronični grafičar

Gutenberg's Avatar

Likes (Received): 3

Zagreb je propustio napraviti riješenje sa čeonim kolodvorima na krajevima današnje Vukovarske, čime bi odavno riješili taj dio prometnih problema i imali dva velika kolodvora da se, recimo to tako, kurchimo. Prevladala je teza urbanista o ostanku kolodvora na današnjem mjestu i u svim kasnijim planovima je uvijek tu gdje je i sada +- 500 m. A zašto ZG ne iskoristi taj svoj pružni potencijal i konačno željeznicu uvede kao javni prijevoz (kao pariški RER možda) i usuglasi sve vidove prijevoza, napravi hubove, park&ride sistem... Znam da će bogohulno zvučati, ali imam osjećaj da je ovaj dio pruge koji ide kroz grad i bližu okolicu pod ZETom da bi stvari čak i bile pomaknute sa mjesta. Ovako se prokleti HŽ ponaša kao da ga uopće nije briga za naprometniji putnički pravac u Lijepoj našoj. Ma što pričam, sigurno ih nije briga.
Old December 20th, 2012, 02:33 AM   #3536
7kuna
jede čvarke na čačkalicu

7kuna's Avatar

Zagreb ima nešto kao pariški RER, samo što ima 1 liniju a njh 4 ako ćemo tako samo što nije u domeni grada nego hž-a
Old December 20th, 2012, 02:55 AM   #3537
Gutenberg
Kronični grafičar

Gutenberg's Avatar

Quote:
Originally Posted by 7kuna View Post
Zagreb ima nešto kao pariški RER, samo što ima 1 liniju a njh 4 ako ćemo tako samo što nije u domeni grada nego hž-a
Ima ih 5, s time da se sve granaju (linija C na 8 različitih podlinija). Linije A i B su u gradu Parizu (unutar Periferiqua vanjskog oboda grada) pod upravom RATP-a (ekvivalent ZETa). Čak mijenjanju i vozače na ulazu u grad koliko su bolesni oko jurisdikcije (jednom je RATP štrajkao, a SCNF nije, pa su vozili sa aerodroma CDG samo do ulaza u grad jer je to pod jurisdikcijom SCNFa, a kasnije se snalazi rođp kako znaš). RATP je i pokrenuo inicijativu 1970ih da se stare pruge iskoriste za ovakav prijevoz između željeznice i metroa. Pariz ima zajedno sa Ille de France (pokrajina čiji je centar Pariz) organizirano o objedinjeno gospodarenje svim oblicima javnoga prijevoza (STIF) koji odlučuje gdje će se što graditi (recimo ne gradi RATP liniju metroa u ništa, nego u suradnji sa predgrađem napravi liniju tako da se onda nastavi na tramvajsku ili autobusnu ili RER ili prigradski vlak). Dakle, ljudi razmišljaju zajednički i ne troše resurse uzalud (čak i više gradoca zajedno nabavlja tramvaje ili autobuse jer je jeftinije...). Dakle, pobogu, opet kažem, zašto ne kopiramo što je dobro i ne primjenimo kod nas?
Old December 20th, 2012, 03:27 AM   #3538
7kuna
jede čvarke na čačkalicu

7kuna's Avatar

mislio sam da ima 4 linije. Znam da se granaju na razne podlinije, međuostalim i neke metro linije se granaju ( broj 13 stanicu iza Place de Clichy-a prema st. denisu, zaboravio sam točno naziv) Te su me podlinije baš na toj C- RER liniji, odnosno žutoj liniji malo zbunile jer sam išao u Versaj. Sam javni prijevoz u Parizu je odličan i vrlo jednostavan, iznenadio sam se koliki grad a tako organizirano. To me još više isfrustriralo kada sam vidio da Zagreb nije ni blizu takvoj organizaciji. U Parizu, barem centralnom, unutar periperiqua si svagdje unutar pola sata sa presjedanjima. Zagreb s najboljom voljom od sesveta do recimo španskog ne možeš doći ispod 50 min. Jel si ti još uvijek u Parizu, sjećam se da si rekao, doduše davno da si tamo živio?
Old December 20th, 2012, 03:48 AM   #3539
7kuna
jede čvarke na čačkalicu

7kuna's Avatar

Kad smo već kod usporedbe sa infrastrukturom iz Pariza kako ne mogu spavati malo švrljam po city kompilacijama i naletih na nešto predobro. Prvi neboder koji će prikazivati vremensku prognozu...

Quote:
Originally Posted by Jex7844 View Post

Since yesterday, the Tower FIRST (Paris' tallest office tower), has a new lighting scheme announcing the following day's weather forecasts via a color code. Yellow/Orange (sunny); Blue (a 'drop' effect meaning rainy); Grey (a 'mist' effect meaning overcast); White (a 'flake' effect meaning snowy).

On national events, there will also be different lighting schemes (May 1st, May 8th, Bastille Day, November 11th). For the great sports performances or any other event connected to our country, the tower FIRST will show a Blue White Red lighting.

Finally, for all the festive events, 'Nuits Blanches', the holiday period, Olympic Games opening ceremony, World Cup opening ceremony...the Tower FIRST will twinckle in color to reply to the Eiffel Tower.

Left (sunny) / Right (rainy)

Bastille Day

Six different scenarii

Note that 2 neon signs are to be installed in the next few weeks, that of EULER HERMES will be located on top of the tower, & that of ERSNT & YOUNG will sit in the middle.

http://www.defense-92.fr/lesnewsdeladefense.html

Led Used : Icolor Flex LMX (last generation led)
Lifetime : 50 000 hours = 5 years and 7 months if lit 24h/24
Light spot number : 2 221
Bar number : 288
Total linear installed: 750 m
Dimension of 1 feather : 7 x 2,50 m
Feather number : 96 lit feathers
Electric consumption : 8.75kw (or 3 x 16 amper) equivalent to 3 irons (53 x 0.75 x 220)
Lighting power : 6 600w, 3w/LED
Power adapter : 53 PDS 60ca X 0.75a/220V = 8.75Kw
Led bars : 96 Univers DMX : 18 Controlers : grand ma lighting
Horizontal power cord: 3 600m of LED electric power
Control parameters : 6 663
Control of each power cord : 1 000m
Vertical fibre optics: 250 m
Programs number : 3 000
Old December 20th, 2012, 09:58 PM   #3540
Gutenberg
Kronični grafičar

Gutenberg's Avatar

Quote:
Originally Posted by 7kuna View Post
mislio sam da ima 4 linije. Znam da se granaju na razne podlinije, međuostalim i neke metro linije se granaju ( broj 13 stanicu iza Place de Clichy-a prema st. denisu, zaboravio sam točno naziv) Te su me podlinije baš na toj C- RER liniji, odnosno žutoj liniji malo zbunile jer sam išao u Versaj. Sam javni prijevoz u Parizu je odličan i vrlo jednostavan, iznenadio sam se koliki grad a tako organizirano. To me još više isfrustriralo kada sam vidio da Zagreb nije ni blizu takvoj organizaciji. U Parizu, barem centralnom, unutar periperiqua si svagdje unutar pola sata sa presjedanjima. Zagreb s najboljom voljom od sesveta do recimo španskog ne možeš doći ispod 50 min. Jel si ti još uvijek u Parizu, sjećam se da si rekao, doduše davno da si tamo živio?
Đizus, ti se toga sjećaš.. Jest, bivša živjela tamo, pa se recimo ja krpao za smještaj kada sam mogao kroz tih par godina i skupio ponešto Pariškog staža.. Recimo da sam na kraju više bio zaljubljen u grad nego u djevojku
Pariz ima fantastično uređen javni prijevoz u kojem se vjerojatno i u svjetskim razmjerima ulaže najviše novca po glavi stanovnika.
Uzmimo samo dva projekta, ponovno uvođenje tramvaja na obodu grada (T2 i posebno T3) i projekt Grand Paris. Uvođenje samo linije T3 koštalo je u tri faze 964 milijuna € a Grand Paris će ukupno koštati 33 MILIJARDE € (nova linija automatiziranog kružnog metroa oko predgrađa). OK. to su ogromne cifre, ali ono što je zanimljivo je način gradnje: oni ne rade samo prugu, nego obnavljaju kvartove, zgrade, rade nove dijelove grada... Tamo gdje prođe tramvaj dolazi kvaliteniji život jer su pametnom politikom "5 minuta" (svaki građanin Pariza ima pravo unutar 5 minuta od svojeg mjesta stanovanja imati neki vid javnoga prijevoza) došli malo po malo do dobro organiziranog prijevoza i kvalitenijeg života u kvartovima koji su prije bili na razini Bronxa. Zato sam ljut na ZET: jer ako kupiš 200 autobusa, zašto ne zahtijevaš custom made? Zašto isti bus vozi na Mirogoj i u Špansko (ravničarska i brdska linija ima iste motore i raspored sjedišta u autobusima). Opet, jebemu, zašto netko ne sjedne na avion i ode u bilo koji veliki grad i vidi kako se može. Ionako se kupuje, ionako se radi; zašto se ne radi onda kako treba? Izluđuje me to, moram priznati....

Reply

Tags
zagreb

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules