daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > North-East | Североизточен регион

North-East | Североизточен регион Varna, Dobrich, Shumen, Targovishte, Silistra, Razgrad | Варна, Добрич, Шумен, Търговище, Силистра, Разград

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old December 12th, 2012, 11:18 AM   #3141
tanashubav
Registered User

Likes (Received): 1960

Quote:
Originally Posted by LuXoR40 View Post
По принцип може да се продължи ул.Струга до Владислав и едновременно с това от другата страна на канала да се направи нова улица от бул. Левски до Владислав ( това в рамките на бюджет 2013). Тези две успоредно разположени улици ще играят ролята на локалните платна на бул.Левски. При такова планиране съвсем спокойо между двете улици остава ширина за 5 пътни ленти, които ще бъдат изградени над самия канал и ще представляват бул.Левски в същинската му част. Евентуалното му изграждане при такива обстоятелства може би ще очакваме през 2014г. и 2015г. Дано се случат така нещата!

Иначе прави ми впечатление, че междублоковото пространство на ул. "Драва Чех" и "Драва Соболч" все пак ще бъде оправено, след като проекта около изграждането на Генерал Колев някакси го прескочи.
Но не прочетох никъде нещо за бул.Трети Март ?! След толкова обещания и визити от правителството наистина ли ще имат наглостта да не направят нищо??
Булевард Левски след ХЕИ трябва да е във формат 2х3 за основното трасе плюс локали. Сегашната улица между Освободител и Сливница ми се струва доста широка за локално, но все пак на нея трябва да излизат рампите от основното трасе на булеварда плюс обслужването на околните улици, така че може и да е нормално.
Директното трасе на булеварда по ОУП минава под Освободител и под Сливница, като то явно ще е от северозападната страна на канала.

LuXoR40, да не са запоанчали да правят ремонт на тея улици? Специално Драва Чех откъм Колев дали я ремонтират? Защото там състоянието и е отвратително и то точно след ремонта на карето.
tanashubav no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old December 12th, 2012, 11:38 AM   #3142
LuXoR40
Registered User

LuXoR40's Avatar

Likes (Received): 154

Написал съм 5 ленти, а имах предвид 6 (грешка с клавиатурата)
Иначе за Драва Чех .. не съм видял да я ремонтират, а живея точно до нея. Явно ремонтът е заложен за след НГ, доколкото разбрах от статията. Иначе там сега е наистина кошмар от кал, пясък .. абе всичко друго, но не и асфалт.
LuXoR40 no está en línea   Reply With Quote
Old December 21st, 2012, 11:27 AM   #3143
ti6o
Registered User

ti6o's Avatar

Likes (Received): 4

.......а някой каза ли на шофьорите на снегорини че там където има маркиран стълб трябва да вдигнат греблото?!?

Май не.

Част от "легналите полицаи" са изринати.

И някой каза: УУУУУУУУраааааааа!
ti6o no está en línea   Reply With Quote
Old December 21st, 2012, 11:50 AM   #3144
tanashubav
Registered User

До ВИНС-а е изчезнала едната гума. Според мен трябва снегопочистващите фирми да възстановят щетите.
Old December 21st, 2012, 11:52 AM   #3145
tchak
Registered User

Likes (Received): 123

Дано по-вече от легналите полицаи да са премахнати! Пътя за автомобили, тротоарите за пешеходци и по-вече камери и солени глоби. Иначе един проблем го решаваме, а създаваме други.

I3ida liked this post
tchak no está en línea   Reply With Quote
Old December 21st, 2012, 12:27 PM   #3146
tanashubav
Registered User

Е то няма как пешеходци и автомобили да не се сблъскат. Не може да се прескача. Примерно аз съм много доволен от легналия полицай на ВИНС-а. Не е остър и се минава комфортно а ако си пешеходец почти винаги минаваш веднага без да чакаш, защото колите намалят с много подходяща скорост.
Виж този на Паметника на 8-ми Приморски е супер малоумен, при условие, че има повдигната пешеходна пътека на 15 метра от него.
И между другото големите булеварди са доста добре изчистени. Кварталните улици са мама-мия, но се надявам, че днес ще се влезе и там.
Old December 21st, 2012, 12:55 PM   #3147
Capt.Vimes
Registered User

Capt.Vimes's Avatar

Likes (Received): 1671

Quote:
Originally Posted by tanashubav View Post
Е то няма как пешеходци и автомобили да не се сблъскат. Не може да се прескача. Примерно аз съм много доволен от легналия полицай на ВИНС-а. Не е остър и се минава комфортно а ако си пешеходец почти винаги минаваш веднага без да чакаш, защото колите намалят с много подходяща скорост.
Виж този на Паметника на 8-ми Приморски е супер малоумен, при условие, че има повдигната пешеходна пътека на 15 метра от него.
И между другото големите булеварди са доста добре изчистени. Кварталните улици са мама-мия, но се надявам, че днес ще се влезе и там.
Като бонус лежащия полицай помагаше по-лесно да се включиш в движението от Любен Каравелов.
Old January 6th, 2013, 06:39 PM   #3148
tanashubav
Registered User

Гледам, че са съборилил една къща на ъгъла на бул. Владислав и ул. Дунавски лебед. Дали не е във връзка със строежа на локалното на бул. Левски между Сливница и Владислав, за което се каза, че ще се прави тази година?
Old January 7th, 2013, 09:07 AM   #3149
LuXoR40
Registered User

LuXoR40's Avatar

Може.. дано! Между другото започна ремонта на ул. Драва Чех най-накрая. Ще я преасфалтират изцяло. А през последните дни се правят кръки в район Приморски, нещо което не се е случвало от повече от година мисля, тъй като имаше проблем с фирмата, която да го обслужва. Нещо подобно като с озеленяването.
Old January 7th, 2013, 09:30 AM   #3150
tanashubav
Registered User

Е най-накрая! Преди седмица ми се наложи да мина от там още докато имаше сняг. Направо се зачудих дали няма да си остана в някоя локва! А дали ще се подменя и тротоара?
Old January 7th, 2013, 03:25 PM   #3151
LuXoR40
Registered User

LuXoR40's Avatar

Останах с впечатление, че да. Мисля, че и озеленяване ще има.
Old January 7th, 2013, 03:34 PM   #3152
tanashubav
Registered User

Абе аз пък днеска взех, че минах от там. Те са я запушили де, ама така като гледам май просто се запълва изрязания асфалт. Не ми се видя да правят тротоар. То и при тоя студ явно става дума за временен ремонт. Отделно от това по дупките в квартала има запълване с асфалт, но супер некадърно изглеждащо. Не се изрязва ами само се хвърля с лопатата. Предполагам пак е нещо временно заради студа.
Old January 7th, 2013, 03:43 PM   #3153
paF4uko
Blow the Horn!

paF4uko's Avatar

Likes (Received): 195

Някой има ли идея дали линия 28 до Осеново все още съществува и кой превозвач я държи?
Old January 7th, 2013, 04:20 PM   #3154
tanashubav
Registered User

Сега като каза се сетих, че преди две-три седмици от Транстриумф бяха казали, че се отказват от селските линии в община Акосаково. Обаче като се замисля в тая община едва ли има линии от Аксаково до другите села. Явно са говорили за линиите от Варна до селата там. Сега в сайта на Транстриумф няма никаква информация 26, 27 и 28-ми номера. Явно сега са на друга фирма.

Много интересно това аксаково - уж община пък за да стигнат с обществен транспорт от центъра до някое село минават през Варна...
Old January 7th, 2013, 04:26 PM   #3155
BATE JORKO
Registered User

Likes (Received): 630

Линия N. 28 - Транстриумф

Маршрут:
КЗ – 8ми декември - Полиграфия – Център – Музея - пл. “ Съединение “ – Чаталджа – Паметника – Явор – Резервоара – Моста – Светкавица - Разклон Виница - Големия завой -Телевизионна кула – Поделението - Добрева чешма - Стопански двор - Разкл. Кичево - с. Кичево - Разкл. Орешак - с. Орешак - Разкл. Осеново – Камъните – Пясъците – Дерето – Орехите – Горска - Горна махала - с. Осеново-център

Делнични дни - първи и последен автобус:
от КЗ 5:30/19:55
от с. Осеново 6:15/20:55

Празнични дни - първи и последен автобус:
от КЗ 7:08/19:55
от с. Осеново 8:10/21:00

Попитай и в Транстриумф: http://www.transtriumf.com/home.php
BATE JORKO no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2013, 05:54 PM   #3156
tchak
Registered User

Likes (Received): 123

Малко преди Нова Година съдът върна "Коско" и "Делтакар" да обслужват линиите които преди няколко години им взеха и дадоха на Транстриумф. От по-долните сайтове разбирам, че линия 28 е на Коско. Има и актуални разписания на градския транспорт. Има 2 линии от Аксаково до тамошните села.

http://gtvarna.free.bg/index.htm

http://forum.gtsofia.info/index.php?board=56.0
tchak no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2013, 06:51 PM   #3157
Maх
Печеняга

Maх's Avatar

Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by tchak View Post
Малко преди Нова Година съдът върна "Коско" и "Делтакар" да обслужват линиите които преди няколко години им взеха и дадоха на Транстриумф. От по-долните сайтове разбирам, че линия 28 е на Коско. Има и актуални разписания на градския транспорт. Има 2 линии от Аксаково до тамошните села.

http://gtvarna.free.bg/index.htm

http://forum.gtsofia.info/index.php?board=56.0
Много тъпо... можех с карта за 209 да се возя на 3 линии...
Maх no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2013, 10:40 AM   #3158
tanashubav
Registered User

Quote:
200 000 лв. даде Община Варна за запълване на най-опасните дупки

Около 200 000 лева даде Община Варна за запълване на най-опасните дупки в града. Това съобщи за „ДНЕС+“ Стоян Димитров, директор на дирекция „Инженерна инфраструктура и благоустрояване“.

Във връзка с отворилите са кратери по пътната мрежа в следствие на метеорологичните условия районните кметства в града са изготвили списъци на приоритетните за асфалтиране участъци. Обработвани са главно трасета и булеварди, по които преминават автобуси на масовия градски транспорт, както и подходи към детски градини, училища и болнични заведения. Дупките са запълвани със студена смес, която е малко по-скъпа от топлата, уточни Димитров. Той добави, че заради времето днес дейността ще бъде прекратена, но ще продължи при нормализиране на метеорологичната обстановка.

80 000 лева са дадени за асфалтиране в район „Приморски“, по около 35 000 лева за районите „Одесос“ и „Младост“ и 25 000 лева за „Аспарухово“.

Обработени са участъци от „Драва Чех“, „Брегалница“, пътя за Виница и покрай езиковите гимназии.

„Има и други невралгични места от пътната инфраструктура, но към момента заделените средства не позволяват те да бъдат отстранени“, завърши Димитров.
http://www.moreto.net/novini.php?n=197556
Old January 8th, 2013, 10:26 PM   #3159
Kiriak78
Registered User

Kiriak78's Avatar

Likes (Received): 2635

Преди два дни минаха по моята улица "Братя Миладинови", пълна излагация е това пълнене на дупки, гледах ги хвърлят няколко лопати отгоре на дупката и с крака тъпчат отгоре и с едно валяче минават накрая. От долу въобще не сложиха от смолата, нищо. Да не говорим че беше и мокро.
Kiriak78 no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2013, 09:22 PM   #3160
ti6o
Registered User

ti6o's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by Kiriak78 View Post

Преди два дни минаха по моята улица "Братя Миладинови", пълна излагация е това пълнене на дупки, гледах ги хвърлят няколко лопати отгоре на дупката и с крака тъпчат отгоре и с едно валяче минават накрая. От долу въобще не сложиха от смолата, нищо. Да не говорим че беше и мокро.
Това е така наречената студена смес. Слага се за да изкара сезона, въпреки че съм чел, че издържа 2 години, но не вярвам.
ti6o no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
solaris

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules