daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old December 23rd, 2012, 12:53 AM   #10581
kichosz
Registered User

kichosz's Avatar

Likes (Received): 320

Quote:
Originally Posted by lovelypl View Post
Tak dzisiaj wyglądał korek OD A4 w Tarnowie:
http://www.agora.tarnow.pl/download.php?id=1002
Z takim korkiem w Tarnowie to nie wiem czy trasy Kraków - Rzeszów nie zrobi się szybciej starą "czwórką"...
kichosz no está en línea  

Sponsored Links

Old December 23rd, 2012, 04:06 AM   #10582
cc1
Registered User

Likes (Received): 673

Gdzieś te setki samochodów jadące na wschód nową A4 musiały się podziać. Zapewne w sobotę był szczyt przyjazdów świątecznych, więc zrobił się trochę Szarów-bis. Choć przypuszczam, że i tak stało się krócej, niż stałoby się w Szarowie bez A4. Cieszy kolejny oddany odcinek 2x2. Muszę przyznać, że nie wierzyłem, że jeszcze w tym roku cokolwiek się wydarzy.

Krótka refleksja po obejrzeniu filmików (nie chciałbym tu wywołać dyskusji nie na temat, ale rzuciło mi się w oczy). Kierowcom w Polsce trzeba nieustannie tłuc do głowy o zachowaniu się na autostradzie. W ciągu minuty kilka przypadków jazdy na zderzaku, zajechanie drogi po wyprzedzaniu oraz wiecznie żywe mistrzostwo lewego pasa. Dobrze, że radaru w oczach nie mam... Może by państwowa Gdaka dogadała się z państwową telewizją czy radiem i puściła parę spotów w prime time, jak bezpiecznie jeździć po autostradzie?
cc1 no está en línea  
Old December 23rd, 2012, 07:03 AM   #10583
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Likes (Received): 6162

[A1] Stryków - Tuszyn, [A4] Tarnów - Dębica, [S8] Łask - Róża

Last edited by Agusia; December 24th, 2012 at 06:52 AM. Reason: Modyfikacja schematu + znaki (małe) D-9 i D-10.
Agusia no está en línea  
Old December 23rd, 2012, 07:33 AM   #10584
mrkaziu
Registered User

mrkaziu's Avatar

Likes (Received): 117

Aż miło się patrzy na ten schemat
mrkaziu está en línea ahora  
Old December 23rd, 2012, 08:21 AM   #10585
Edi_
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by kichosz View Post
Z takim korkiem w Tarnowie to nie wiem czy trasy Kraków - Rzeszów nie zrobi się szybciej starą "czwórką"...
NAwet w normalny dzień podejrzewam że szybciej- zjazd w Brzesku z autostardy -starą czworką do Tarnowa 30 minut( spokojnie) i 10 minut starą obwodnicą Tarnowa i jesteśmy w Ładnej za Tarnowem
Edi_ no está en línea  
Old December 23rd, 2012, 09:00 AM   #10586
esce
.

esce's Avatar

Likes (Received): 2141

Quote:
Originally Posted by easio23 View Post
Na deser małe porównanie - w moim przypadku psujące idealistyczny hurrapotymizm towarzyszący otwarciu A4, a mianowicie:
- przejazd z KRK (Wielicka) przez Niepołomnice, Nowe Brzesko i dalej DK79 do Zamościa - 305 km, 3h 48 minut, średnie spalanie = 5.3 (Pb95) Skoda Fabia 1.2 TSi
- przejazd z KRK (Wielicka) - A4 - DK73 - DK79 - Zamość - 325 km, 4h 45 minut, średnie spalanie = 7.1 (Pb95)
Skąd się wzięła różnica w czasie przejazdu? Przecież jadąc na północ nie stoi się w korkach w Tarnowie, a jadąc A4 jednak uzyskuje się o wiele większe prędkości niż na DK79. Intuicja podpowiada, że mimo większego o 20 km dystansu jazda po A4 powinna zająć mniej czasu, a nie o godzinę więcej...
esce no está en línea  
Old December 23rd, 2012, 09:36 AM   #10587
testuje
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
- przejazd z KRK (Wielicka) przez Niepołomnice, Nowe Brzesko i dalej DK79 do Zamościa - 305 km, 3h 48 minut, średnie spalanie = 5.3 (Pb95) Skoda Fabia 1.2 TSi
To juz dawno powinienes stracic prawko za lamanie przepisow, bo przejazd w takim czasie zgodnie z przepisami jest niemozliwy!
testuje no está en línea  
Old December 23rd, 2012, 09:38 AM   #10588
MichalJ
Registered User

Quote:
Originally Posted by Edi_ View Post
NAwet w normalny dzień podejrzewam że szybciej- zjazd w Brzesku z autostardy -starą czworką do Tarnowa 30 minut( spokojnie) i 10 minut starą obwodnicą Tarnowa i jesteśmy w Ładnej za Tarnowem
Nie wystarczy zjechać na węźle Tarnów Zach. i przez Wierzchosławice objechać do starej obwodnicy?
MichalJ no está en línea  
Old December 23rd, 2012, 09:43 AM   #10589
easio23
Registered User

Likes (Received): 56

Quote:
Originally Posted by esce View Post
Skąd się wzięła różnica w czasie przejazdu? Przecież jadąc na północ nie stoi się w korkach w Tarnowie, a jadąc A4 jednak uzyskuje się o wiele większe prędkości niż na DK79. Intuicja podpowiada, że mimo większego o 20 km dystansu jazda po A4 powinna zająć mniej czasu, a nie o godzinę więcej...
@esce - i ja też wyjeżdżając z Krakowa żywiłem taką nadzieję ale niestety rzeczywistość okazała się inna. DK79 jeżdżę na tej trasie (KRK-Zamość-KRK) od kilku ładnych lat i często robiłem pomiary średnich prędkości, spalania etc. Ale w piątek może miałem pecha - masa kierowców przyklejona do lewego pasa i jazda 90 - 110 km/h po autostradzie to nie jazda po autostradzie. A4 Nie była zakorkowana, od wjazdu na DK73 do końca trasy jechałem TYLKO zgodnie z ograniczeniami prędkości żeby mieć rzeczywisty czas przejazdu. DK79 jeździ mi się zawsze super. Czasem do Łoniowa jest ciaśniej ale już dalej wprost sielanka.

Quote:
Originally Posted by agusia View Post
Quote:
Originally Posted by easio23
Niestety, nawierzchnia na odcinku KRK - Szarów jest o niebo lepsza od Szarów - Tarnów. Szczególnie źle się jedzie po "obwodnicy" Tarnowa.
Nie pomyśl, że się czepiam, ale czy Ty jeździsz tym samym odcinkiem autostrady co ja?
O niebo lepsza to jest właśnie nawierzchnia na odcinku Szarów - Tarnów (z wyjątkiem obwodnicy Tarnowa).
Przetestowałam przy większych prędkościach zwłaszcza północną nitkę od Bochni do Szarowa i jest super.

Kraków - Szarów oraz Tarnów Zach. - Tarnów Płn. to Dragados, a to z kolei dużo wyjaśnia.
@agusia - nie czepiasz się i szanuję Twoje zdanie i doświadczenie. Ja może z przyzwyczajenia mniejszą wagę przykładałem do jakości jazdy po odcinku KRK - Szarów niż do pozostałych i moje odczucia były "zakrzywione". Ponadto ja jechałem tylko nitką na wschód i nie dane mi było jeszcze wracać.
Nie ma co narzekać - póki A4 jest darmowa na tym odcinku to jest wspaniała :-)
Old December 23rd, 2012, 10:05 AM   #10590
wawrzula
Registered User

wawrzula's Avatar

Quote:
Jadąc spokojnie zgodnie z przepisami DK79 jestem godzinę prędzej w domu i 25pln w kieszeni :-)
Quote:
Originally Posted by testuje View Post
To juz dawno powinienes stracic prawko za lamanie przepisow, bo przejazd w takim czasie zgodnie z przepisami jest niemozliwy!
Odbieranie prawka zostaw Policji, ale faktycznie pisanie o przejeździe w takim czasie zgodnie z przepisami to opowiadanie bajek i dezinformowanie
wawrzula está en línea ahora  
Old December 23rd, 2012, 10:58 AM   #10591
easio23
Registered User

Likes (Received): 56

Quote:
Originally Posted by wawrzula View Post
Odbieranie prawka zostaw Policji, ale faktycznie pisanie o przejeździe w takim czasie zgodnie z przepisami to opowiadanie bajek i dezinformowanie
Panowie... czy wszystko trzeba zawsze udowadniać, zbierać materiał dowodowy, uzasadniać, rozkładać na czynniki pierwsze? Można, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto podda w wątpliwość. Czas przejazdu innymi trasami miał tylko wskazać, że:
- na odcinku KRK -- Zamość A4 --> DK73 ---> DK79 w stosunku do KRK --> Niepołomnice ---> DK75 ---> DK79 jest mniej efektywna w aspekcie odległości, czasu przejazdu, spalania. Można brać pod uwagę fakt, że ruch po części nowego odcinka A4 odbywał się z ograniczeniami prędkości ale na DK tych ograniczeń jest więcej i są ciągle.
Czy się nie da w 3:38 przejechać od znaku do znaku tego odcinka? Na co najmniej 40 takich przejazdów ja wiem, że się da choć i bywały przejazdy trwające 5 - 6 h. Przepisy ruchu drogowego regulują jedno ale warunki drogowe tak na prawdę regulują czas przejazdu a jechać ten odcinek między 15 a 20 a między 2 a 6 rano to jest KOLOSALNA różnica!! Do ograniczeń proszę dodać 10 km/h + kolejne 10 km/h nocą i proszę sobie przeliczyć "na oko" czas przejazdu.
Nie będę się z nikim spierał bo dyskusja jest jałowa i w tym wątku zbyteczna. Myślę, że jak inni kierowcy również przetestują podobne trasy i podzielą się swoimi wrażeniami i statystykami z przejazdu będzie można polemizować. Na razie trzeba się cieszyć z tego co mamy i cierpliwie (lub nie) czekać na pozostałe odcinki A4 w kierunku wschodnim.
Z wyrazami szacunku dla WSZYSTKICH forumowiczów SSC,
ja :-)

Wesołych Świąt
Old December 23rd, 2012, 10:59 AM   #10592
MadejsoN
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by wawrzula View Post
To jedno, a drugie, ciekaw jestem jaki czas osiągnął by jadąc "po staremu" jakby A4 nie było? Oraz do czego wtedy by porównywał czasy?
Szukanie dziury w całym. Ważne że jest, ruch rozchodzi się teraz na dwa strumienie. Jakkolwiek by się nie korkowały obie drogi i tak jest lepiej niż gorzej. Nie chcesz jechać A4? Kogo to obchodzi! Narzekają co niektórzy jakby im na złość A4 zrobili...
Wracając w piątek z wrocka jechałem 4h łącznie ze staniem w korkach. Nie uważam, że było by mi lepiej jadąc DK4.
Pozdrawiam
MadejsoN no está en línea  
Old December 23rd, 2012, 11:10 AM   #10593
testuje
Registered User

Likes (Received): 4

Kilka rady do roku pokonuje trase Krakow - Tomaszow Lub. i taki czas jak juz napisalem, jest niemozliwy do osiagniecia jadac zgodnie z przepisami.

Koniec OT

Jestem ciekaw kiedy oddadza calosc Krakow - Tarnow, jak myslicie?
testuje no está en línea  
Old December 23rd, 2012, 11:31 AM   #10594
WICIOwiec
WICIOwiec

WICIOwiec's Avatar

Likes (Received): 159

Agusia, czemu MA42 i WA48 są dwukolorowe? Coś jeszcze tam robią?
Old December 23rd, 2012, 02:12 PM   #10595
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Jadąc spokojnie zgodnie z przepisami DK79 jestem godzinę prędzej w domu i 25pln w kieszeni :-)
Quote:
Do ograniczeń proszę dodać 10 km/h + kolejne 10 km/h nocą i proszę sobie przeliczyć "na oko" czas przejazdu.
pmaciej7 no está en línea  
Old December 23rd, 2012, 03:26 PM   #10596
meyde9
Registered User

meyde9's Avatar

Wiem, że OT, ale napiszę coś od siebie. Jeździłem kilka razy trasę Kraków - Biłgoraj po DK79 (ok. 250km). Jadąc zgodnie z ograniczeniami +10, nie da rady pokonać tej trasy poniżej 4h,ma to 250 km, więc co dopiero ponad 300. Cała ta trasa to droga jednojezdniowa po jednym pasie ruchu (oprocz 10km Wisłostrady w Tarnobrzegu), do tego przejazd przez Tarnobrzeg i Stalową Wolę.
Ja zdecydowanie wybieram A4.
meyde9 no está en línea  
Old December 23rd, 2012, 03:49 PM   #10597
Tomekmm
Registered User

Tomekmm's Avatar

Likes (Received): 465

Mam nadzieję zrobić Kraków-Jarosław do 3 godzin. Ciekawe czy mi się uda. Będę jechał we wtorek wieczorem. Bez autostrady zawsze wychodziło ponad 3 godziny a czasem dużo więcej niż "ponad".
Tomekmm no está en línea  
Old December 23rd, 2012, 03:55 PM   #10598
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Likes (Received): 6162

Quote:
Originally Posted by WICIOwiec View Post
Agusia, czemu MA42 i WA48 są dwukolorowe? Coś jeszcze tam robią?
Są takie bo zupełnie zapomniałam, żeby zamalować. Dzięki za zwrócenie uwagi. Poprawię.
[A1] Stryków - Tuszyn, [A4] Tarnów - Dębica, [S8] Łask - Róża
Agusia no está en línea  
Old December 23rd, 2012, 05:51 PM   #10599
michael_siberia
Bóg-Parking-Ojczyzna

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 4411

Quote:
Originally Posted by cc1 View Post
Może by państwowa Gdaka dogadała się z państwową telewizją czy radiem i puściła parę spotów w prime time, jak bezpiecznie jeździć po autostradzie?
A może powinno się sięgnąć po sprawdzone w USA wzorce i edukację zacząć już od wieku dziecięcego?
michael_siberia está en línea ahora  
Old December 23rd, 2012, 11:14 PM   #10600
mozdzoff
Registered User

mozdzoff's Avatar

Likes (Received): 10

A na Mogilskiej w Krk powiadają, że krakowski oddział Gdaki ma przejąć od Rzeszowa budowę kolejnego odcinka A4 od węzła Krzyż.

Closed Thread

Tags
a-4, autostrada-a4, bochnia, małopolskie, tarnów

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules