SkyscraperCity Forum banner

[Zabrze] Inwestycje

2M views 6K replies 306 participants last post by  rpl03 
#1 ·
Zabrze - SŁONECZNA DOLINA

Inwestycja w trakcie realizacji. Lokalizacja Al.Korfantego ale aby było wszystko profesjonalnie opisane odsyłam na stronę firmy realizującej zadanie (opis oraz zdjęcia z budowy): www.eurodom2004.pl
Pozdro
 
#1,001 ·
dino2010, na moje to przeczysz sam sobie... Najpierw sam przyznajesz ze dojazd jest dobry a potem że właśnie dlatego lokalizacja nie jest najlepsza. Fakt, zaczynano budowę szpitala to dojazd do najlepszych nie należał ale na dzień dzisiejszy? Gdyby znalazł się inwestor z grubą kasą... Duża korporacja farmaceutyczna chyba tylko byłaby w stanie wybudować tam tak ogromny i nowoczesny szpital. Wkład finansowy ogromny ale czy sam biznes nieopłacalny? W dzisiejszych czasach gdzie miejsc w szpitalach brakuje, na zabiegi się czeka ile się czeka i sama służba zdrowia jest w fatalnym stanie, taki prywatny szpital w GOP liczącym tylu mieszkańców na pewno po kilku latach by zaczął na siebie zarabiać, nie wierze że nie.
 
#1,002 ·
Fakt jest faktem, że Gliwice i Zabrze to chyba jedyny rejon w województwie, gdzie nie ma żadnego szpitala wojewódzkiego. Stąd też ze służbą zdrowia nie jest jakoś różowo. Gdybyśmy dostali taki prezent, jak niemal wszystkie inne większe miasta (Bytom, Tychy, Rybnik, Jastrzębie, Częstochowa itd.) w postaci szpitala marszałkowskiego, byłoby dużo lepiej i to bez potrzeby inwestowania miejskich pieniędzy.
 
#1,003 ·
@baron de m966
Dokładnie. Zburzyć to zburzyć może to i dobra decyzja. Jednak Gliwice i Zabrze dalej pozostają bez porządnego szpitala. Lokalizacja wręcz idealna kiedyś powinien tam szpital powstać. Swoją drogą dlaczego ani Frankiewicz ani Mańka nie interweniują u wojewody? Aby taki dar otrzymać trzeba suszyć głowę pewnie kilka albo kilkanaście lat. Może pora zacząć?
 
#1,005 ·
edgar 2 - Gdzie przeczę sam sobie? Przecież wyraźnie rozgraniczyłem dzisiejsze połączenia od tych które były kiedyś a raczej których nie było.
Lokalizacja jest bardzo dobra ale jak napisałem nie dla takiego szpitala tylko np dla jakiejś inwestycji związanej z kąpieliskiem.

Dlaczego? Ponieważ dojazd do szpitala moim zdaniem musi być jak najdogodniejszy i jak najszybszy z jak największej, możliwej ilości "stron". A myślę, że nawet teraz znalazłoby się wiele lepszych lokalizacji dla tak ogromnego szpitala.
 
#1,006 ·
W tym samym numerze DZ był artykuł o powstaniu kilkunastu aglomeracji na terenie Polski, które mają dostawać kasę z Centrali na rozwój. Oczywiście konurbacja Katowicka była wymieniona. Plan zakłada rozwój do roku 2030. W takim razie urzędnicy z Gliwic i Zabrza powinni już zacząć myśleć o wspólnym zainwestowaniu w Szpital. Zburzyć ten i postawić od nowa, bo tak taniej niż remontować.

Chociaż Zabrze inwestuje w Szpital na Biskupicach. Są plany postawienia kolejnego skrzydła, a kolejne oddziały są remontowane i doposażane.
 
#1,007 ·
@baron de m966
Dokładnie. Zburzyć to zburzyć może to i dobra decyzja. Jednak Gliwice i Zabrze dalej pozostają bez porządnego szpitala. Lokalizacja wręcz idealna kiedyś powinien tam szpital powstać. Swoją drogą dlaczego ani Frankiewicz ani Mańka nie interweniują u wojewody? Aby taki dar otrzymać trzeba suszyć głowę pewnie kilka albo kilkanaście lat. Może pora zacząć?
Idealniejsza byłaby może przy średnicówce.

Od szpitali jest marszałek, a nie wojewoda.
 
#1,009 ·
W tym samym numerze DZ był artykuł o powstaniu kilkunastu aglomeracji na terenie Polski, które mają dostawać kasę z Centrali na rozwój. Oczywiście konurbacja Katowicka była wymieniona. Plan zakłada rozwój do roku 2030. W takim razie urzędnicy z Gliwic i Zabrza powinni już zacząć myśleć o wspólnym zainwestowaniu w Szpital. Zburzyć ten i postawić od nowa, bo tak taniej niż remontować.

Chociaż Zabrze inwestuje w Szpital na Biskupicach. Są plany postawienia kolejnego skrzydła, a kolejne oddziały są remontowane i doposażane.
Ja myślę, że jak ten zostanie zburzony to nowy nie powstanie na jego miejscu na razie bo tak jak już była mowa o Biskupicach to przecież niedawno doszedł nowy szpital w Zabrzu... (Śląskiego Centrum Chorób Serca)... więc moim zdaniem bardziej prawdopodobna jest inwestycja sporego centrum medycznego gdzieś w Gliwicach hmm
Ale równie dobrze mogę się mylić... :)

PS. Z tego co pamiętam dr.Religa planował sieć szpitali w Zabrzu ale jak to obecnie z tym jest tego nie wiem.
 
#1,012 ·
^^ ŚUM jest właścicielem, więc ŚUM. Ewentualnie może zrobić tak, że wystawi na sprzedaż działkę razem z budynkiem i nowy właściciel będzie się tym martwił, ale żeby tak zrobić, to Zabrze musi zmienić przeznaczenie terenów. W gazecie pisało, że taki pomysł jest. Zmienią z terenów medycznych, na tereny inwestycyjne, czy komercyjne, coś w ten deseń.
 
#1,016 ·
Fakt jest faktem, że Gliwice i Zabrze to chyba jedyny rejon w województwie, gdzie nie ma żadnego szpitala wojewódzkiego. Stąd też ze służbą zdrowia nie jest jakoś różowo. Gdybyśmy dostali taki prezent, jak niemal wszystkie inne większe miasta (Bytom, Tychy, Rybnik, Jastrzębie, Częstochowa itd.) w postaci szpitala marszałkowskiego, byłoby dużo lepiej i to bez potrzeby inwestowania miejskich pieniędzy.
A co ma do rzeczy czy szpital wojewódzki czy jakiś inny. To tylko kwestia organu założycielskiego, w żaden sposób nie wpływa to na zakres wykonywanych świadczeń. Zresztą szpitale miejskie w Zabrzu i Gliwicach są już przekształcone w NZOZy (choć samorządowe).

Zarówno w Zabrzu jak i Gliwicach są bardzo dobre szpitale specjalistyczne (ŚCChS, Centrum Onkologii), do tego szpitale kliniczne. Więc nie przesadzajmy - nie jest tak źle.
 
Top