daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Србија > Шумадија и запад

Шумадија и запад Šumadija and west

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 6 votes, 4.50 average.
Old February 9th, 2009, 07:56 PM   #1
nixazmaj
Registered User

nixazmaj's Avatar

Likes (Received): 245

KРУШЕВАЦ - праћење градилишта | KRUŠEVAC - construction updates

Pa red je bio i mi da se oglasimo
za pocetak pozivam sve ljude koji imaju informacije o izgradnji u Krusevcu da ih podele sa ljudima na forumu. a ja cu se potruditi da animiram jos neke ljude da se ukljuce u rad foruma, kako bi postigli sto bolju informisanost.
posto sam u zurbi sad, za pocetak slike dveju zgrada u izgradnji na odlicnim lokacijama u gradu.

u centru grada, radovi su pri kraju, uskoro cu biti tamo pa cu postaviti i slike sa terena.

na ulazu u park Bagdala (brdo u centru Krusevca), sa pogledom na ceo grad, takodje cu uskoro postaviti slike dokle se stiglo.
poz svima
nixazmaj no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old February 9th, 2009, 08:33 PM   #2
raqn
optimista

raqn's Avatar

Likes (Received): 0

E baš mi je drago što imamo insajdera i iz Kruševca. Jedva čekam slike
raqn no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2009, 09:24 PM   #3
Sawovsky
Шар Планино, долазим ти..

Sawovsky's Avatar

Likes (Received): 1278

Sigurno se gradi josh, samo ti pustaj rendere i slike sa gradilishta
Armed I must come there one day.

There over there... from on top of the ruins
Of Emperors' palaces to the devil I will say:
"Flee from my beloved home you plague,
Already your loan I must repay!"
Sawovsky no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2009, 09:43 PM   #4
nixy
Registered User

nixy's Avatar

Likes (Received): 49

'Ajde bre daj neki projekat! Odma' si udario sa privatnim zgradicama...
Pusti njih sad, one nas najmanje interesuju, daj neke gradske projekte, sta se veliko radi trenutno?

Pozdrav inace i zelim da brzo napreduje thread i da nam dodje jos ljudi iz Krusevca...
nixy no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2009, 11:33 AM   #5
Stormwatch153
BANNED

Stormwatch153's Avatar

Likes (Received): 0

Zanimljivo, kada sam prvi put isao kroz Krusevac (1995.) zadivelo me koliko je to u stvari veliki a kompletno potcenjen grad koji se maltene i ne pominje u Srbiji, njega cak nema ni na vremenskoj prognozi a secate se da je do pre samo 3-4 godine na grafici bio samo NS, BG i NI.
Stormwatch153 no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2009, 01:12 PM   #6
sale_kg
BANNED

Likes (Received): 22

Insajderu ,jel prodala Plaza zemljiste u Krusevcu? Znam da su kupili u isto vreme kad i u KG-u,ali da su odustali od mall-a. Sta se sa tim desava?
sale_kg no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2009, 01:20 PM   #7
Dubac
Registered User

Dubac's Avatar

Likes (Received): 46

Pozdrav za Krusevac !
Nadam se da cu imati puno razloga da dolazim na ovaj thread.
Dubac no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2009, 05:58 PM   #8
nixazmaj
Registered User

nixazmaj's Avatar

Quote:
Originally Posted by sale_kg View Post
Insajderu ,jel prodala Plaza zemljiste u Krusevcu? Znam da su kupili u isto vreme kad i u KG-u,ali da su odustali od mall-a. Sta se sa tim desava?
koliko ja znam mislim da nisu prodali, jer u toj ekipi investitora je i jedan Krusevljanin, ovde ih koci plac koji je do njihovog valjda se neki ljudi sudski spore oko njega, to sam cuo jos pre. inace su oni valjda kupili plac od 2ha, za nekih 2-2.5miliona evra od 14. oktobra. raspitacu se jos pa cu objaviti, a i trebalo bi jos neki ljudi iz ks da se ukljuce na forum.
a i pre sam procitao na netu da imaju zemljista ali jos nisu odlucili sta ce i koliko da grade, pricalo se bilo o nekih 100000m2.
Old February 10th, 2009, 06:18 PM   #9
nixazmaj
Registered User

nixazmaj's Avatar

Quote:
Originally Posted by nixy View Post
'Ajde bre daj neki projekat! Odma' si udario sa privatnim zgradicama...
Pusti njih sad, one nas najmanje interesuju, daj neke gradske projekte, sta se veliko radi trenutno?

Pozdrav inace i zelim da brzo napreduje thread i da nam dodje jos ljudi iz Krusevca...
zgrade su bile u brzini, posto sam bio juce u zurbi, a reko ajd cas da pokrenem temu.
Sto se velikih objekata tice trenutno je u izgradnji Merkator (tj isto ko kod vas valjda Roda) nekih 25000m2, i trebalo bi u maju da ga otvore. stvarno imaju super lokaciju, obradicu uskoro jednu kartu grada pa cu je postovati sa naznakama velikih marketa.
postoje najave celnika grada da ce InterEX uskoro da gradi, ja sam nacuo da ce oni mozda da kupe bivsi objekat 22 jula, i da naprave novi skroz, lokacija ulaz u glavnu industrijsku zonu, 5min od centra. a mozda ce i negde drugde.
trenutno su u izgradnji 2 fabrike za proizvodnju biodizela, jedna je U sastavu Plime M na ulazu iz pravca Kraljeva, a druga je FAM-ova i ona je u industrijskoj zoni.
rumuni koji su kupili fabriku lekova FAM-pharm, takodje su kupili plac u industrijskoj zoni za izgradnju novih fabrika, to ce ili ove ili naredne godine.
i postoji velika najava privatnog italijanskog fonda za ulaganje nekih 200-300miliona e, u Dip savremeni dom, ceka se aukcija 20 februara pa ce se videti. inace oni planiraju da grade, kako su vec predstavili, 15 proizvodnih hala, onda stambene zgrade, hotel... posto se radi o lokaciji od 20ak ha. inace jednu halu te firme je pre 3 god kupila firma Planet bike, i tu je sad glavna proizvodnja bicikala te firme.
evo i izjave iz novina "GRAD" direktora direkcije za izgradnju vezane za lokaciju starog aerodroma, koji se najverovatnije izmesta:
Quote:
"ШТА ЋЕ ЧИНИТИ НОВИ КРУШЕВАЦ НА СТАРОМ АЕРОДРОМУ?

Ново срце Крушевца како се често у јавности назива будући комплекс на локацији старог аеродрома, по речима др Пунишића представљаће нови центар града који ће имати све пратеће садржаје, чак надоместити и оне којих у осталом делу Крушевца нема. На питање шта ће се то наћи на 65 хектара старог аеродрома, уз ограду да током израде плана може доћи и до извесних промена, наш саговорник је у општим цртама представио концепт тог комплекса. - Концептом је предвиђено да би у првом делу, а то је такозвани северни део, простор који се наслања на бензинску пумпу и гравитира према улици Кнеза Милоша, требало да се нађу сви садржаји који карактеришу један сити центар. У централном делу се планира неколико веома лепих саобраћајница са кружним токовима који омогућавају и веома лепо партерно уређење. Оне су уједно веза са планираном саобраћајницом која треба да прође поред нове локације Меркатора и повеже тај простор са Багдалом и деле сити центар од другог дела у коме доминантно место има црква са два велика парка и адекватним паркиралиштима. Трећи део је предвиђен за комбинацију атрактивног становања са пратећим садржајима и најзад, јужни део, према Липовцу до улице Жртава фашизма, је део који имамо намеру да чувамо за такозвани технолошки парк. Тако бисмо, с обзиром на то да по закону један универзитет фали Србији, сутрадан имали локацију коју ћемо моћи да понудимо за будући универзитет са свим потребним садржајима, од факултета, домова, спортских терена и института - прецизира Пунишић."
valjda dosta za pocetak uskoro jos novih informacija i fotografija.
poz

Last edited by nixazmaj; February 10th, 2009 at 08:59 PM.
Old February 10th, 2009, 06:19 PM   #10
nixazmaj
Registered User

nixazmaj's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dubac View Post
Pozdrav za Krusevac !
Nadam se da cu imati puno razloga da dolazim na ovaj thread.
hvala na pozdravu. potrudicemo se da budemo uspesni kao i vi u Kragujevcu i da privucemo sto vecu paznju.
Old February 10th, 2009, 06:29 PM   #11
nixazmaj
Registered User

nixazmaj's Avatar

Quote:
Originally Posted by Stormwatch153 View Post
Zanimljivo, kada sam prvi put isao kroz Krusevac (1995.) zadivelo me koliko je to u stvari veliki a kompletno potcenjen grad koji se maltene i ne pominje u Srbiji, njega cak nema ni na vremenskoj prognozi a secate se da je do pre samo 3-4 godine na grafici bio samo NS, BG i NI.
potpuno si u pravu, do skora je bio maltene zaboravljeni grad. a inace istorijski jedan od najznacajnijih. sto se prognoze vremena tice, od pre par meseci nas ima u dnevniku
Krusevac je odmah iza Kragujevca i Subotice sledeci po broju stanovnika, po novom urbanistickom planu koji vazi do 2021, gradsko jezgro obuhvata prostor na kome zivi oko 100-110 hiljada stanovnika.

evo i linka ka generalnom planu, gde imate detaljnije objasnjeno sve u nizu dokumenata i karti.
http://www.krusevac.org.rs/viewpage.php?page_id=17
da dodam da postoje najave iz direkcije, o konacnom sredjivanju reke Rasine i njenih obala, na potezu od parunovackog mosta uzvodno, cak postoji i projekat izgradnje jezera na rasini,predvidjenog za rekreaciju.prosle godine odradjen je deo desne obale u blizini nove crkve, izgradjeni su tereni za odbojku na pesku. e u uslovima ove krize videcemo sta ce biti. i sta su lepe zelje a sta ostvarljive zelje.
poz

Last edited by nixazmaj; February 10th, 2009 at 06:36 PM. Reason: dodatak
Old February 10th, 2009, 06:32 PM   #12
nixy
Registered User

nixy's Avatar

Pa lepo... Aj sad cekamo neke slike...
Old February 10th, 2009, 06:56 PM   #13
nixazmaj
Registered User

nixazmaj's Avatar

evo sad videh nesto na netu,novine NOVOSTI su u pitanju. najave da ce i mrkonjic da odresi kesu, sad videcemo koliko istine ce biti, posto politicarima retko kad verujem.

promenili su sliku pa je izbacujem nisam je sacuvao nazalost pa da je vratim.

Last edited by nixazmaj; February 11th, 2009 at 05:44 PM.
Old February 10th, 2009, 08:24 PM   #14
nixazmaj
Registered User

nixazmaj's Avatar

posto nisam trenutno u krusevcu, nadjoh na racunaru neke slike sa nekih gradilista od prosle i pretprosle godine koje mogu da posluze malo.

image hosted on flickr

evo za drugare iz KG-a prvo njihova firma
napomenucu da je prosle godine dogradjen jos jedan sprat i potkrovlje, ovo je slika iz avgusta 2006.

image hosted on flickr

amsterdam projekat, 150 stanova i 30 lokala, zapocet 2005. izgradjene lamele A,B i C. ostala jos zavrsna lamela D. na vecoj slici lamela A slika iz 2006. na zelenoj poljani koja se vidi u toku izgradnja vise stambeno-poslovnih objekata spratnosti P+2 i P+3

image hosted on flickr

maxim poslovno-stambeni objekat. u toku zavrsni unutrasnji radovi, ostale mi slike kuci. ima malo odstupanja na fasadi, videcete.

image hosted on flickr

M-invest poslovni centar,zavrsen 2007. slika iz 2006.

image hosted on flickr

poslovni centar kod autobuske stanice, zavrsen prosle godine (slika iz 2006.). inace na ovom podrucju je u protekle 2 godine izgradjeno i gradi se 10ak zgrada (prva slika u prvom postu je na pocetku ove lokacije, koja se zove centar2). spratnost je uglavnom P+5, uskoro detaljnije.

image hosted on flickr

zgrada Raifaizen banke u pesackoj zoni, zavrsena prosle godine, slika iz 2007.

image hosted on flickr

i za kraj ovog posta, nekadasnja centrala Delta banke, miskoviceva upravna zgrada, izgradjena pocetkom '90, a danas banka Intesa.

za desetak dana idem kuci, pa donosim slike sa terena
Old February 10th, 2009, 09:21 PM   #15
nixy
Registered User

nixy's Avatar

Fino, bas lepe zgrade...

Ima li kakvih slika nekih parkova i sl...?
Old February 11th, 2009, 12:37 AM   #16
Majevčan
Српски Форум

Majevčan's Avatar

Likes (Received): 446

Krusevac

Konacno i thread!
Old February 11th, 2009, 01:24 PM   #17
Singidunum
Grad Oblakodera

Singidunum's Avatar

Likes (Received): 6439

Dobro došli na forum!
Singidunum no está en línea   Reply With Quote
Old February 11th, 2009, 04:51 PM   #18
Billy_ks
Registered User

Billy_ks's Avatar

Likes (Received): 19

Heeeeejjjj! Sada sam svratio na forum, i vidim da je otvoren krusevacki thread! Svaka cast nixazmaj! Trudicu se da ucestvujem koliko mogu, iako imam jako malo slobodnog vremena da pratim desavanja u gradu!
Billy_ks no está en línea   Reply With Quote
Old February 11th, 2009, 05:46 PM   #19
nixazmaj
Registered User

nixazmaj's Avatar

Quote:
Originally Posted by nixy View Post
Fino, bas lepe zgrade...

Ima li kakvih slika nekih parkova i sl...?
bice svega za 10ak dana, cim budem kuci.
Old February 11th, 2009, 07:50 PM   #20
nixazmaj
Registered User

nixazmaj's Avatar

za sve one koji zele da grade i rade u Krusevcu, na sajtu grada mogu videti sve informacije o potrebnoj dokumentaciji, rokovima i taksama.

http://www.krusevac.org.rs/viewpage.php?page_id=264

Reply

Tags
Србија, izgradnja, kruševac, serbia, srbija

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules