daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 7 votes, 5.00 average.
Old October 14th, 2007, 06:41 PM   #21
Bomirek
Registered User

Likes (Received): 130

Quote:
Originally Posted by Oktawiusz View Post
OTak samo to wygląda na obw. Ostrowa Mazowieckiego - dwa pasy zwężają sie do jednego etc..
Ostrów Mazowiecka w odróżnieniu od Ostrowa Wielkopolskiego jest nazwą rodzaju żeńskiego
Bomirek no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 16th, 2007, 06:46 PM   #22
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by Bomirek View Post
Ostrów Mazowiecka w odróżnieniu od Ostrowa Wielkopolskiego jest nazwą rodzaju żeńskiego
To wtedy się mówi, że jedzie się do Ostrowi Mazowieckiej, nie do Ostrowa Maz.

Wiadomo może kiedy wydadzą jakieś pisma albo przetargi na budowę?

I pytanie,które zadam tutaj,bo temat,który do tego utworzyłem został bestialsko skasowany - czy wiadomo już coś na temat budowy drogi S8 od Wyszkowa do Ostrowii Maz.??
Koniar no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2007, 07:09 PM   #23
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Likes (Received): 1011

Budowa ruszy nie szybciej niż w 2009/2010 roku.
Białostoczanin está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 6th, 2008, 07:17 PM   #24
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Oktawiusz View Post
Jak każdy człowiek, który przynajmniej raz na 2 miesiące pokonuje trasę Warszawa-Białystok po DK-8 postanowiłem poszukać jakiś zaktualizowanych informacji na temat tej inwestycji. Oto co znalazłem na portalu zamrow.org, datowane na 26.01.2006 r:

1. GDDKiA o/Białystok na rok 2006 i połowe 2007 r. planuje wykup gruntów,
2. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, inwestycja może ruszyć jesienią 2007 r.,
3. Obwodnica będzie się składać z 8 km obwodnicy Zambrowa i 3 km obwodnicy Wiśniewa. Przewidywany koszt inwestycji to ok. 200 mln zł.
Coś ta budowa obwodnicy się odwleka. Dopiero co pół roku wydano decyzje środowiskowe i to tylko dla długiej obwodnicy (w ciągu S8). Dla małej obwodnicy (w ciągu DK63 i łącznik z DK66) nie. Nie ogłoszono przetargów, nie wykupują nawet gruntów. Na stronie GDDKiA pisze,że inwestycja ruszy dopiero w 2009-2010 roku. Dodatkowo długość obwodnicy Zambrowa ma wynosić 10 km,a Wiśniewa 2,5,wiec łączna długość inwestycji będzie 12,5km, a nie 11 km.

Jeśli dobrze idzie przyjrzeć się planom to planowanych jest kilka skrzyżowań - koniczynka z DK63 i węzeł w kształcie trąbki ze starą DK8 zaraz przed Wiśniewem - tam chyba zamkną DK8 do Wiśniewa i powstanie specjalny zjazd do Wiśniewa (zjazd na Ćwikły Krajewo,a tam skrzyżowanie z możliwością dojazdu do Kołak Kościelnych,Ćwikieł Rupie i do Wiśniewa,a z stamtąd do Poręby-Jabłoń). Sądze też,że z tą obwodnicą będzie tak jak w Ostrowi Mazowieckiej - spokojne zwężenie i zamknięcie starych odcinków DK8.

Na małej obwodnicy planowane są jeśli dobrze widze skrzyżowanie przed Nagórki Jabłoń - z możliwością wjazdu do Zambrowa i na obwodnicę. Potem koniczynka z S8,bo nie wierzę, że utworzą specjalny węzeł z drogą powiatową na Tabędz. Potem rondo na starej DK8 koło młyna i stacji paliwowej, z którego będzie można wjechać do miasta i do Sędziwujów, następnie rondo łączące obwodnicę z obecną DK63 i łącznicą. Łącznica połączy to rondo z kolejnym rondem w Woli Zambrowskiej, które połączy łącznicę z DK66.

W centrum Zambrowa jakieś roboty drogowe chyba też będą,bo zobaczcie,że tam drogi są zaznaczone inaczej niż są obecnie - na mapie z postu 1 dwie kreski oznaczające DK8 nie łączą się, z kolei DK63 (linia zielona) jest pokazana inaczej, niż jest w rzeczywistości.

I co do ostatniej części obwodnicy (łącznicy) były strajki. Mieszkańcy wsi Wola Zambrowska protestowali przeciwko obwodnicy,chcieli żeby trasa omijała wieś. Może przez to przedłużyła się sprawa z obwodnicą?

To wszystko,co wiem na temat obwodnicy Zambrowa,a właściwie obwodnic Zambrowa.
Old February 8th, 2008, 03:21 AM   #25
Palatek
Registered User

Likes (Received): 50

Z tą zieloną to nie wiem, ale DK8 jest zaznaczona w porządku, bo ona obecnie nie jest zbudowana jednym ciągiem... W centrum jest paskudne skrzyżowanie, gdzie się właśnie tak dziwnie odbija...
Palatek no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2008, 05:27 PM   #26
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Palatek View Post
Z tą zieloną to nie wiem, ale DK8 jest zaznaczona w porządku, bo ona obecnie nie jest zbudowana jednym ciągiem... W centrum jest paskudne skrzyżowanie, gdzie się właśnie tak dziwnie odbija...
właśnie,że jest źle. Może i jest złe skrzyżowanie,ale z tej mapy wynika, że jeden odcinek DK 8 jest o jakiś 1 - 2 km na północ od drugiego odcinka,a normalnie to te 2 odcinki się łączą.

Z kolei teraz DK 63 biegnie tak - od Łomży dobija do Placu Sikorskiego, potem skręt na Białystok, za placem zjazd w prawo na Siedlce i objazd bloków mieszkalnych.
Old February 8th, 2008, 07:38 PM   #27
Krab
Registered User

Likes (Received): 42

Quote:
Originally Posted by Koniar View Post
właśnie,że jest źle. Może i jest złe skrzyżowanie,ale z tej mapy wynika, że jeden odcinek DK 8 jest o jakiś 1 - 2 km na północ od drugiego odcinka,a normalnie to te 2 odcinki się łączą.
Pewnie, że kaszana z tą mapą obwodnicy. Ósemka w rzeczywistości nie ma tam żadnych zakrętów. Biegnie po lekkich łukach nie licząc ronda.

Projekt też kaszana. Ciekawe którędy będą jeździły TIRy z DK 60 ( na innych mapach DK 66), bo wygląda, że przez środek miasta. Z samej Mlekovity będzie ich kilkanaście dziennie.
Krab no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2008, 12:14 AM   #28
MarcinL
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Krab View Post
Pewnie, że kaszana z tą mapą obwodnicy. Ósemka w rzeczywistości nie ma tam żadnych zakrętów. Biegnie po lekkich łukach nie licząc ronda.
Racja. Wystarczy zerknąć do pierwszej lepszej mapki internetowej:
http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc...=1&scale=4
lub Szukacz (poniżej).
W rzeczywistości łuki te wyglądają na nieco ostrzejsze (jak to zawsze z mapami bywa). Niebieskim kolorem wkleiłem zmieniony przebieg trasy DK63. Skreślona uliczka zamknięta jest od strony DK8.

MarcinL no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2008, 03:13 PM   #29
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Quote:
Originally Posted by MarcinL View Post
Racja. Wystarczy zerknąć do pierwszej lepszej mapki internetowej:
http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc...=1&scale=4
lub Szukacz (poniżej).
W rzeczywistości łuki te wyglądają na nieco ostrzejsze (jak to zawsze z mapami bywa). Niebieskim kolorem wkleiłem zmieniony przebieg trasy DK63. Skreślona uliczka zamknięta jest od strony DK8.

Podobną mapę zrobiłem do tematu z inwestycjami na Podlasiu i w temacie o okolicach Zambrowa,Wysokiego Maz. i Łap. Z resztą jest tak, że ul.Kościuszki jest zamknięta od jednej strony,a ta co skreśliłeś od DK8. W ogóle to dziwnie porobili i nie wiem dlaczego tak zrobili.

Ktoś tu się pytał o DK 66 - ma powstać łącznik,opisywałem to chyba wcześniej - rondo w Woli Zambrowskiej,potem objazd wsi i Zambrowa od południa, rondo z DK 63 i potem zachodnia obwodnica.

Odkryłem też dziwny paradoks - ludzie nazywają małą obwodnicę Zambrowa "Południowo-wschodnią obwodnicą Zambrowa", a po zapoznaniu się z jej przebiegiem jestem niemal pewny,że nazwa powinna być "Północno-zachodnia"...
Old February 11th, 2008, 03:05 AM   #30
Palatek
Registered User

Likes (Received): 50

Masz rację Koniar... będę się musiał lepiej mapom przyglądać :P
Palatek no está en línea   Reply With Quote
Old February 11th, 2008, 09:12 AM   #31
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Palatek View Post
Masz rację Koniar... będę się musiał lepiej mapom przyglądać :P
Tzn. łącznik nie jest zaznaczony na mapie z postu 1. Ja o tej łącznicy dowiedziałem się z wikipedii i z googli - wpisz "Obwodnica Zambrowa" i wyskoczą schematyczne plany obwodnic i te szczegółowe.
Old February 11th, 2008, 09:30 AM   #32
Krab
Registered User

Quote:
Tzn. łącznik nie jest zaznaczony na mapie z postu 1. Ja o tej łącznicy dowiedziałem się z wikipedii i z googli - wpisz "Obwodnica Zambrowa" i wyskoczą schematyczne plany obwodnic i te szczegółowe.
To , że jest w Wikipedii to nie znaczy, że mają w takiej formie wybudować.
Old February 11th, 2008, 05:41 PM   #33
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Quote:
To , że jest w Wikipedii to nie znaczy, że mają w takiej formie wybudować.
Miło,że nie zajarzyłeś mojego postu. Napisałem tylko,że ma powstać łącznik (tak pisze nawet na stronie białostockiego GDDKiA), a ty zaraz wyskakujesz z jakimiś formami.

To ma być droga jednojezdniowa (łącznik), bez skrzyżowań,ale na początku i końcu mają być ronda. Tyle wiem o tym łączniku.

To,co pisze w wikipedii to głównie moja robota,bo to ja pisałem artykuły o obwodnicach Zambrowa. A opierałem się na tym,co czytam tutaj, na stronie GDDKiA, w Googlach i na serwisach związanych z podlasiem, Zambrowem itd.
Old February 11th, 2008, 06:23 PM   #34
Krab
Registered User

Quote:
Miło,że nie zajarzyłeś mojego postu. Napisałem tylko,że ma powstać łącznik (tak pisze nawet na stronie białostockiego GDDKiA), a ty zaraz wyskakujesz z jakimiś formami.
Oki, sugerowałem się mapą zamieszczoną przez Oktawiusza i na niej łącznika nie ma.
A jak w przyszłości zostaniesz rzecznikiem GDDKiA to będę się sugerował Twoimi wypowiedziami .
Old February 12th, 2008, 09:05 AM   #35
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Quote:
Oki, sugerowałem się mapą zamieszczoną przez Oktawiusza i na niej łącznika nie ma.
A jak w przyszłości zostaniesz rzecznikiem GDDKiA to będę się sugerował Twoimi wypowiedziami .
Nieno, aż tak wysoko to ja nie mierze Nie wiem,czy dla GDDKiA byłoby dobrze,gdybym tam pracował
Old April 30th, 2008, 06:43 PM   #36
Krab
Registered User

Quote:
Obwodnica Zambrowa - ostateczny przebieg drogi zatwierdzony
Minister Infrastruktury utrzymał w mocy decyzję wojewody podlaskiego w sprawie ustalenia lokalizacji obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa. Decyzja Ministra zamyka kwestię przebiegu obwodnicy i pozwala na rozpoczęcie wykupu działek pod budowę drogi.
Do kupienia jest - na całej długości trasy - 480 działek. Jeszcze w okresie wakacyjnym powinien być gotowy projekt techniczny, natomiast do końca roku białostocki oddział GDDKiA chce uzyskać pozwolenie na budowę obwodnicy. Budowa ruszy w 2009 roku i potrwa do końca 2011.
Obwodnica Zambrowa i Wiśniewa będzie fragmentem drogi ekspresowej S8 (Kudowa - Warszawa - Białystok -Budzisko). Ominie Zambrów i Wiśniewo od północy. Na długości 11,09 km będzie miała parametry drogi ekspresowej - dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę i bezkolizyjne skrzyżowania.
Inwestycja obejmie także przełożenie odcinka drogi krajowej nr 63 o długości 4,7 km.
Pierwsza normalna droga w podlaskim, ale znając białostocką Gdakę to nierealne
Old May 1st, 2008, 08:12 AM   #37
krzy65siek
Registered User

Likes (Received): 186

A gdzie piszą takie głupstwa jak rozpoczęcie wykupu działek? Jeśli jest wydana DUL po nowelizacji ustawy, to raczej działki zostały wywłaszczone.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2008, 12:40 PM   #38
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Miło, że wreszcie coś ruszyło z tą obwodnicą.

A czemu zaraz wywłaszczanie? Może akurat ludzie sprzedadzą spokojnie swoje tereny.

Btw. od kiedy S8 ma być na całym ciągu DK 8? Ja słyszałem,że ma być obwodnica Wrocławia w formie A8 i S8 od Wrocławia do Budzisk :P
Old May 1st, 2008, 03:49 PM   #39
Krab
Registered User

Quote:
Originally Posted by krzy65siek View Post
A gdzie piszą takie głupstwa jak rozpoczęcie wykupu działek?
O tu http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=15088
Old May 1st, 2008, 04:57 PM   #40
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Załączyli mapę obwodnicy i ciekawi mnie jedna rzecz.

Na małej obwodnicy (dla DK63 i 66) dodali CHYBA (bo nie jestem pewien) węzeł z drogą na Zambrzyce (północny-zachód mapy). Ale nie dodali łącznika DK 63 w Zambrowie z DK 66 w Woli Zambrowskiej - i tutaj potem człowiek ma wątpliwości co do tego, że ten odcinek na pewno powstanie.

Dziwi mnie też, że nie będzie węzła ze zjazdem na Zambrów i Cieciorki, chociaż mała to strata, bo przez węzeł w Wiśniewie będzie się dało dojechać do Cieciorek/Cieciorków*.

*Nie znam poprawnej formy ;P

Reply

Tags
białystok, ekspresówka-s8, obwodnica, podlaskie, s-8

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules