SkyscraperCity Forum banner

[Płock] Inwestycje

518K views 2K replies 90 participants last post by  xvbvcv 
#1 ·
Jako ze nie znalazlem watku traktujacego ogolnie o inwestycjach w Plocku, a bedac przejazdem przez to miasto zaciekawila mnie aktywnosc koparek, pozwole sobie zadac pytanie do miejscowych co to jest za budowa, przy okazji zakladajac nowy watek. :)

Przejezdzalem ulica Zglenickiego niedaleko rafinerii, przy ktorej wybudowalo sie kilka firm, np. Brenntag, Schulman, i chyba jakas firma transportowa (na placu staly jakies cysterny albo silosy - wygladalo to na jakas baze), i z tylu za tymi zabudowaniami (pareset metrow dalej), jakby na ich zapleczu bardzo intensywnie pracuja koparki i kreci sie sporo wywrotek. Czy ktos moze wie co to za prace ziemne, albo co tam ma powstac?
 
#874 ·
Tumska 9 jest zarządzana przez MZGM-TBS i oni odpowiadają za wniosek o remont elewacji frontowej, natomiast podwórko jest zarządzane przez wspólnotę. W zeszłym roku wymienili cały dach, a w tym wszystkie drzwi i okna, a teraz robią elewację całkowicie od nowa. Zwróćcie uwagę, że ktoś kupił dwie kamienice na rogu Kościuszki i Tumskiej ( tzw. Dziekanka i jej sąsiadka obok byłego gmachu PZU) i powoli tam zaczyna się remont. Ostatnie tygodnie wywalają codziennie gruz i śmieci z środka.
 
#875 ·
I takie informacje cieszą, niech tylko czegos nie s...tolą :p Osobiście mam nadzieje ze dozyje czasów kiedy zrobia cos z pierzeja vis a vis ratusza bo to co tam sie dzieje (a raczej od kiedy sie nie dzieje) wola o pomste :( no i budynek sasiadujacy z wyzej wymienionym.... ehhh... Najwazniejsze ze wreszcie cos sie dzieje, powolutku ale zawsze. Wiadomo ze to kropla w morzu potrzeb ale jest! :) :) :)
 
#884 ·
Na to nie liczyłem, raczej chodziło mi o to czy ktoś widział gdzieś jakieś info od dewelopera. Jak zwykle z tego biura ładna architektura na wysokim poziomie. Bardzo mi się podoba, jest czysta i elegancka aczkolwiek te balkony łudząco podobne do jednej z wcześniejszych inwestycji mieszkaniowych w Płocku. Widziałem też na ich Facebooku inny projekt bodajże w Sierpcu - dużo szkła, biel i beton, szkoda że u nas deweloperzy tak nie budują :(

Sent from my E6653 using SkyscraperCity Forums mobile app
 
#887 · (Edited)
Widziałem też na ich Facebooku inny projekt bodajże w Sierpcu - dużo szkła, biel i beton, szkoda że u nas deweloperzy tak nie budują
Nie no nie gadaj, ostatnio się trochę poprawiło :)
Chociażby Osiedle Kutrzeby, Magnat, Zielona Sadyba, dwa bloki w centrum po mleczarni, apartamenty PIK'u na Kazimierza.


Przy okazji kilka informacji duszpasterskich:
Dwa bloki Amabudu (te zwrócone przodem do Wisły) rosną jak grzyby po deszczu. Jeden już ma dach, czeka na stolarkę, drugi prawie już finalna wysokość.
Postawili drugi dźwig pod kolejne (i ostatnie) już bloki - chyba 3 mniejsze.

Obok sklep Gram Market już ze stropem i będą chyba murować wyżej piętro pod pawilony.

Na Podolszycach Płd. "PIK" już ociepla ostatni już z czterech bloków przy Jana Pawła. Obstawiam, że jak skończą przerzucą się kawałek dalej na Wiśniewskiego - czego może właśnie tyczą się te nowe wizualizacje - bo projektowali oni już dla PIK'u apartamentowiec przy Kazimierza.

Sanktuarium na Starym Rynku również idzie do przodu. Front już cały w klinkierze, zadaszenie zrobione, została wieża.
Często bywam w okolicy więc może się uda coś cyknąć.
 
#894 · (Edited)
Dzieje się :)

Dodam, że na Osiedlu Górna Amabud kopie już dół za sklepem Gram pod kolejny blok (dźwig na pierwszym planie będzie go obsługiwał).

Ma to wyglądać tak (kopią pod budynek na dole planu, poniżej działka na której stawiają Gram):


Dodatkowo trwa budowa dwóch bloków na końcu Osiedla (widać je na ostatnim foto drydrydry) - jeden ma już stolarkę i jest obkładany styropianem, drugi prawie cały wymurowany.
 
#897 ·
Ja jak patrze na ten PZT to sie zastanwiam czy przypadkiem nie za blisko są te bloki postawione... cos mi tu odległości przesłaniania nie za bardzo grają, co za tym idzie naświetlenie pomieszczeń bo całe założenie jest ustawione na osi płn-płd ale jak dostali pozwolenie to pewnie jest ok :p
 
Top