daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Architecture and Photography > Photography and Videos

Photography and Videos Снимки и видео от България
» Moesia | Thrace | Macedonia | Black Sea Coast | Mountains| Sofia

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 19th, 2009, 12:36 AM   #21
BG_PATRIOT
BANNED

Likes (Received): 69

I am surprised and impressed

The city looks fresh and clean, a good amount of buildings are renovated and those that are not are atleast looking pretty good
BG_PATRIOT no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 19th, 2009, 12:53 AM   #22
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Likes (Received): 12752

2001-а или 2002-а бях в Хасково. Ужасно много се е променил и то в положителна посока. Чак ми се ходи пак нататъка, ама този, дето познавам от там, живее в Пловдив и няма как да му отида на гости в Хасково
Old February 19th, 2009, 02:29 AM   #23
Pirin
Registered User

Pirin's Avatar

Likes (Received): 1

Браво, малко чистота и резултатите са на лице!
Pirin no está en línea   Reply With Quote
Old February 19th, 2009, 04:11 AM   #24
zzibit
Registered User

Likes (Received): 318

tidiest Bulgarian city I have seen so far...on pics at least. bravo ama dano naistina e taka kakto go pokazvat :P
zzibit no está en línea   Reply With Quote
Old February 19th, 2009, 04:20 AM   #25
BG_PATRIOT
BANNED

Likes (Received): 69

If the area around Alexander Nevsky and the National Theater get some urban furniture and landscaping like in Haskovo, Sofia will shine... Haskovo, benchmark for tidiness in BG
BG_PATRIOT no está en línea   Reply With Quote
Old February 20th, 2009, 09:25 PM   #26
avtomat
Registered User

avtomat's Avatar

Likes (Received): 2

Last edited by avtomat; February 20th, 2009 at 09:35 PM.
avtomat no está en línea   Reply With Quote
Old February 20th, 2009, 10:39 PM   #27
Gastly
Bulgarian

Likes (Received): 1

Wow, Haskovo looks very good and well maintained! Bravo!
Gastly no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2009, 11:19 AM   #28
moscowgoth
Olen tyhmä

moscowgoth's Avatar

Likes (Received): 2615

изглежда че тук само аз съм от Хасково
moscowgoth no está en línea   Reply With Quote
Old March 21st, 2009, 07:32 PM   #29
Dante_1
walking in the dark

Dante_1's Avatar

Likes (Received): 1043

Браво!Много се радвам за Хасково,по това се вижда че България не е само София,Пловдив,Варна,Бургас и Стара Загора.Дано и другите градове да вземат пример от Хасково и да си оправят фасадите на блоковете поне в центъра.

Театъра е готин (има прилика с този на Иван Вазов в София) но ми се виде малък за един град с почти 100,000 жители.

Какъв транспорт има градът?
Dante_1 no está en línea   Reply With Quote
Old March 21st, 2009, 07:49 PM   #30
mdka
UNREGISTERED USER

mdka's Avatar

Likes (Received): 16

тролей и автобуси има,а аз не мога да разбера как от снимките разбра колко е територията на града
mdka no está en línea   Reply With Quote
Old March 21st, 2009, 08:59 PM   #31
Dante_1
walking in the dark

Dante_1's Avatar

Quote:
Originally Posted by mdka View Post
тролей и автобуси има,а аз не мога да разбера как от снимките разбра колко е територията на града
Мерси!
Има ли снимки от автобусите и тролейбусите? Много ми е интересно какъв е транспортът в другите градове в БГ,че само в София знам как е .

Надявам се следващият път като дойда в БГ да мога да излеза от София и да обиколя малко източна и северна България,виждам че си имаме много готини градчета които не познавам
Old March 21st, 2009, 09:09 PM   #32
mdka
UNREGISTERED USER

mdka's Avatar

Данте ти българин ли си????Иначе градският транспор в градовете в БГ,освен в София,се състои само от тролей и автобуси,трамвай има само в София,и като цяло транспортът във повечето БГ градове,с малки изключения,не струва -20-30 годишни превозни средства пред разпад
Old March 21st, 2009, 10:05 PM   #33
avtomat
Registered User

avtomat's Avatar

Likes (Received): 2

Наскоро купиха няколко рециклирани тролейбуса шкода:

Quote:
Wednesday, 14 May 2008 16:27
Тролей - прототип
Тролей - прототип
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey DatsoХасково. Тролей българско производство изпробва общинската фирма "Тролейбусен транспорт"- Хасково. Той е създаден от софийската фирма "РТК". Тролеят ще се изпробва по хасковските улици в продължение на две седмици. Той е с накланящ се корпус, за да могат в него да се качват инвалиди и майки с детски колички. Накланянето става плавно и не пречи на пътниците, твърдят от общинската фирма. Цената на такъв вид тролей е около 300 000 лева, но е много по-добър от старите.

Източник: http://www.emaxpress.com

avtomat no está en línea   Reply With Quote
Old March 21st, 2009, 10:19 PM   #34
Dante_1
walking in the dark

Dante_1's Avatar

Quote:
Данте ти българин ли си????

Да,защо? Иначе имам гръцко-каталунски произход
Роден съм в София но от 10 години на сам живея в Испания.Надявам се до една две години да мине кризата за да мога да се завърна в София.

Quote:
Иначе градският транспор в градовете в БГ,освен в София,се състои само от тролей и автобуси,трамвай има само в София,и като цяло транспортът във повечето БГ градове,с малки изключения,не струва -20-30 годишни превозни средства пред разпад
В Враца какво имаше? Не беше ли като транвай.Или аз май ги бъркам нешто
На Пловдив като вторият град по големина му трябва едно метро,сега как е тръгнал да прави села квартали мисля че е нужен един бърз транспорт който да те превози от единия край до другият на градът за малко време.Като мине та криза,и след 3-4 год като градът порасне малко повечко мисля че би трябвало да почнат да обсъдят някъкъв тип метро.За Варна един туристически транвай ще е супер.
И градове като Хасково би трябвало да залагат на автобусите на газ и на пътеките за колела и бусове.

Поздрави

Извинете за off-topica
Old March 21st, 2009, 10:26 PM   #35
Dante_1
walking in the dark

Dante_1's Avatar

Quote:
Originally Posted by avtomat View Post

Браво!!!Това че са достъпни за инвалиди и детcки колички много ме зарадва.Много е важно за един съвремен град да има такъв транспорт.
Old March 21st, 2009, 10:54 PM   #36
mdka
UNREGISTERED USER

mdka's Avatar

Quote:
Originally Posted by avtomat View Post

Eййй това не го знаех!Браво,в сравнение с кочините ЗИУ изглеждат добре макар и да не са нещо особено по съвременни стадрати.Още един голям плюс за Хасково
Old March 21st, 2009, 11:00 PM   #37
mdka
UNREGISTERED USER

mdka's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dante_1 View Post
Да,защо? Иначе имам гръцко-каталунски произход
Роден съм в София но от 10 години на сам живея в Испания.Надявам се до една две години да мине кризата за да мога да се завърна в София.

В Враца какво имаше? Не беше ли като транвай.Или аз май ги бъркам нешто
На Пловдив като вторият град по големина му трябва едно метро,сега как е тръгнал да прави села квартали мисля че е нужен един бърз транспорт който да те превози от единия край до другият на градът за малко време.Като мине та криза,и след 3-4 год като градът порасне малко повечко мисля че би трябвало да почнат да обсъдят някъкъв тип метро.За Варна един туристически транвай ще е супер.
И градове като Хасково би трябвало да залагат на автобусите на газ и на пътеките за колела и бусове.

Поздрави

Извинете за off-topica
На вас в Испания само тази криза ви е в главата
Във Враца има автобуси и тролей доколкото знам.
В този град,Бургос,какъв е транспорта???
Иначе в българските градове няма място ,а и нужда от релсов транспорт,просто всеки град над 50 хил в Б-я основно е събран в комунистически панелни блокове,досат от които високи,което прави разстоянията дори и в по-гобемите градо малки,дори и в София,не е чак толкова голяма по площ,ако я сравним с градове със същото население в Европа,жалко,ако комунистите вмест блокове бяха строили къщи щеше да е много по-добре
Old March 21st, 2009, 11:34 PM   #38
Dante_1
walking in the dark

Dante_1's Avatar

Quote:
На вас в Испания само тази криза ви е в главата

Тук за съжаление не се говори за друго,много зле стана.Падна строителството и тук стана голям хаос.Те испанците до преди една година строеха като ненормални и това са послдъците сега,близо 4 милиона безработни.

Quote:
Във Враца има автобуси и тролей доколкото знам.
Да прав си.

Quote:
В този град,Бургос,какъв е транспорта???.
Тук има 32 автобусни линии с 67 автобуса на биодизел,но има някои които минават на 1 час (тези за по-далечните квартали или за летиштето) но повечето минават между 5 и 20мин.

Сега кметсвото каза че нямат пари но приготвят всичко (спирки,платно отделно,жици..) за да като минете кризата само да се купи транвайът и да се сложи.Ще върви по 12км булевард от край до край на градът и за сега ще има само една линия.Всичко им излиза към 200 мил.€
Говори се тия дни да правят метро,дори и една политическа група го обещаваше преди 2 години но това са тъпотии.Има само един град по големина като Бургос който има метро но са дали над 500м€ за 9,4км.

Quote:
Иначе в българските градове няма място ,а и нужда от релсов транспорт,просто всеки град над 50 хил в Б-я основно е събран в комунистически панелни блокове,досат от които високи,което прави разстоянията дори и в по-гобемите градо малки,дори и в София,не е чак толкова голяма по площ,ако я сравним с градове със същото население в Европа,жалко,ако комунистите вмест блокове бяха строили къщи щеше да е много по-добре
Тук не са панелни но има също подобни блокове направени по времето на Франко доста грозни но добре че и в България почна от край време да се праваят красиви жилища.

Last edited by Dante_1; March 21st, 2009 at 11:47 PM.
Old March 22nd, 2009, 01:42 PM   #39
Vojvoda
Rough'n'tough

Vojvoda's Avatar

Likes (Received): 7323

Haskovo is yet another nice town in Thrace, I loved the renovated buildings and the fountains too!
Old March 24th, 2009, 11:54 AM   #40
moscowgoth
Olen tyhmä

moscowgoth's Avatar

Likes (Received): 2615

За съжаление градският транспорт в Хасково не се исползва често автобусите и трулеибусите са почти празни а ако се исползваше сега нямаше да има задраствания или поне щяха да бадат по малки знам че звучи странно че в град със 100 000 човека да има задръствания но повярвайте има ги
moscowgoth no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
thrace_photo

Thread Tools

Posting Rules