SkyscraperCity Forum banner
21 - 40 of 52 Posts
Piękne miasteczko z dużą ilościa zabytków dużej klasy, niegdysiejsza stolica Województwa Podlaskiego, mam nadzieję ze zrobiłeś Mar_tmie zdjątka z zakola Buga (lub z drugiego brzegu) na jego piekne położenie od strony rzeki
 
Discussion starter · #22 ·
ajajajaj, niestety nie mam takich (a z myślą o nich tam właśnie jechałem), z powodu ograniczenia czasowego (około godziny na cały Drohiczyn), zdążyłem tylko obejść główne zabytki i zgrubsza poznać układ miasteczka
bez samochodu jednak nie ma możliwości (a na drugi brzeg jedzie sie na około zupełnie inną drogą)







































 
szkoda ze Drohiczyn tyle razy ulegał zniszczeniu, że nie zachowała się min zabudowa mieszczańska (kamienice)Po znisczeniech wojennych czy tez pożarach przewaznie odbudowywano jedynie budynki sakralne
 
Discussion starter · #25 ·
i na koniec ostatnich 20 fot





























oraz droga powrotna, zresztą całkiem malownicza trasa, szczególnie wzdłuż doliny Bugu

tuż za siemiatyczami remontują po pożarze (nie wiem czy zabytkowy) młyn












a tak wyglądałlo to przed wojną :eek:ooooo:
 
Wspomnę, że w Drohiczynie niestety nie zachowały się zabudowania klasztoru bazylianów z 1798 r., który to klasztor znajdował się koło cerkwii (dawniej unickiej teraz prawosławnej) pw. Mikołaja Cudotwórcy (dawniej św. Trójcy). Klasztor był skierowany piętrowym frontem do rynku i dłuższym parterowym budynkiem do ul. Mazowieckiej.

Szkoda też, że klasycystyczna cerkiew jest zniekształcona przez te dodane później kopułki.

ps. może ten wątek lepiej przenieść do działu "Zabytki"?
 
^^ swietne widok na Drohiczyn rozciaga sie z drugiej strony Bugu , a mianowicie ze skarpy w parku przy palacu w Korczewie ... swoja droga polecam rowniez odwiedzenie palacu :) btw czesto odbywaja sie tam gonitwy psich zaprzegow :D
 
Kościół Franciszkanów (po 1918 r.)


Kościół Franciszkanów (sprzed 1918 r.)


Widok z Góry Zamkowej w kierunku rynku po 1918 roku. Od prawej cerkiew (dawni bazylianie po rosyjskiej przebudowie) oraz Franciszkanie.
 
21 - 40 of 52 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top