daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Klub Forum [powyżej 100 postów] > Turystyka miejska i nie tylko

Turystyka miejska i nie tylko Polish tours | Wycieczki forumowe

Reply

Thread Tools
Old July 12th, 2017, 11:10 AM   #1
Kapustka
Registered User

Kapustka's Avatar

Likes (Received): 18

Grecja - Półwysep Chalcydycki

Z powodu, że termin urlopu zaklepany - od tego piątku i był pomysł spędzenia wakacji na Helu - a że pogoda okazał się nie łaskawa ... wpadłem na pomysł by ruszyć spontanicznie w drugą stronę i padło na Grecje - Półwysep Chalcydycki. Kiedyś tam byłem z rodzicami jak byłem dzieckiem i utkwiło mi to w pamięci a przede wszystkim Aqua Park pod Salonikami i duża biła zjeżdzalnia
Teraz do rzeczy:
1.Opłaca tam się w ogóle jechać?
2. Jak ceny za jedzenie, picie, zwiedzanie, nocleg?
3. Polecacie jakieś niedrogie noclegi dla dwóch osób (coś jak u nas "Wynajem pokoi" nad morzem)
4. Nocleg w Salonikach czy na półwyspie w jakiejś mieścinie
5. Co warto zwiedzić Saloniki i oprócz tego jeszcze coś jest ? Czy tylko plaża i opalanie ?
6. Trasa jak dojechać z Krakowa - Słowacja - Węgry - Serbia - Macedonia - Grecja. Jakie opłaty drogowe są w/w krajach, jak wygląda czas na przejściach granicznych? Czy lepiej jechać Rumunia - Bułgaria ?
7. Może coś warto po trasie zobaczyć "na szybko" ?
8. Bedą w Grecji opłaca się do Turcji jechać (coś zaraz przy granicy zobaczy, jaki czas się stoi na granicy, jak z wizami)
9. Każde dodatkowe info mile widziane!
Kapustka está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 12th, 2017, 07:59 PM   #2
mateusz.el
Legenda Północy

mateusz.el's Avatar

Likes (Received): 7588

Może tu coś znajdziesz

http://www.podrozepoeuropie.pl/ceny-w-grecji/

Moje wątki zdjęciowe:
[Polska] Wspólne zwiedzanie [Europa] Wspólnie podróżowanie
[Trójmiasto] To lubię! [Łódź] Miasto obiecujące [Słowacja] Zaskoczy i zauroczy
mateusz.el no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2017, 10:46 AM   #3
punkracy
Tu i Teraz

punkracy's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kapustka View Post
6. Trasa jak dojechać z Krakowa - Słowacja - Węgry - Serbia - Macedonia - Grecja. Jakie opłaty drogowe są w/w krajach, jak wygląda czas na przejściach granicznych? Czy lepiej jechać Rumunia - Bułgaria ?
W 2011 wpadłem na genialny pomysł, żeby pojechać do Grecji (Tolo) samochodem. Nigdy więcej.
Jechałem z Poznania, więc zahaczaliśmy też o płatny odcinek w Czechach. Jazda po 18 godzin, trójka kierowców. Nocleg w środku Serbii na spontanie, szukany komórką w necie. Nie wiem czy coś się zmieniło, ale trasa przez Serbie chyba lepsza niż przez Rumunię. Na granicy nie było tłoku. W Grecji to aż łezka się zakręciła widząc obrazki do tej pory zarezerwowane do granicy Polsko-Niemieckiej lata '90. Grecki pogranicznik zapytał się tylko czy Polacy i nawet nie dotknął paszportów. W tym samym czasie na pasie obok rozkręcali auta na blachach niemieckich (pewnie emeryt coś szmuglował). I to kilka.

W Macedonii na autostradach były bramki. Teoretycznie płatność ichniejszą walutą, ale zawsze przyjmowali euro. Cena - wychodziło co się ubzdurało panu w budce. Z pierwsza bramkę trochę przepłaciliśmy (przeliczając ceny), za drugą wyszło połowa taniej. Nie wiem, może mają problem z liczeniem.

Przez Serbie autostrada prosta i w miarę pusto i jedynie przez stolice problem bo w dużych remontach. W Macedonii też w miarę spoko, przy czym im bliżej Grecji to coraz więcej zakrętów i zwężeń. W Grecji znów szeroka, betonowa autostrada.

Na każdej stacji przyjmowali karty, łącznie z Macedonią.

Największy hardcore to jazda przez Budapeszt. Obwodnica dwupasmowa, ale z obu stron obudowana betonowymi zaporami. Z 3 razy autochtoni prawie nas wrzucili na te zapory.
Reply

Thread Tools

Posting Rules