daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Romania & Moldova > Development Forums > South Region

South Region » Alexandria | Călărași | Giurgiu | Pitești | Ploiești | Slobozia | Tārgoviște

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 9 votes, 5.00 average.
Old August 21st, 2014, 12:26 AM   #701
Prahova24hours
Revista presei prahovene

Likes (Received): 535

Lucrarile trebuie sa fie gata la 31 decembrie 2015. Deja se circula groaznic in Ploiesti, in zilele lucrătoare sunt blocaje peste tot in zona centrală.

Esti ploiestean? Voteaza in Roll Call 2014!

Pagina Iubesc Ploiestii pe Facebook
Prahova24hours no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old August 21st, 2014, 10:40 AM   #702
anonim23
Registered User

Likes (Received): 17

Stai sa vezi blocaje la iarna...
Old August 22nd, 2014, 08:36 PM   #703
laur2007laur
Registered User

laur2007laur's Avatar

Likes (Received): 538

Acum se asfalteaza banda 1 pe bulevard sensul spre centru. Pe aproape toata lungimea lui ...
laur2007laur no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2014, 08:41 PM   #704
miha_uk
Registered User

miha_uk's Avatar

Likes (Received): 191

Quote:
Originally Posted by laur2007laur View Post
Acum se asfalteaza banda 1 pe bulevard sensul spre centru. Pe aproape toata lungimea lui ...
Si va tine atata timp cat caldura nu va deforma din nou asfaltul , macadam bai nene! Cum sa reziste niste neoplane - trolee sau altele cand saracele sunt trosnite in atata drumuri proaste vorbim de artere principale nu cine stie ce strazi secundare!

Apropo daca nu va plac ambuteiajele de acum nu va faceti idei cum va fi la iarna, ci mai peste o luna cand se va incepe scoala , gradinita. Cand lucrezi cu 20 de oameni pe un tronson de cativa km, si in 3 zile ii duci sa toarne beton, intr-o alta sa sudeze etc normal ca lucrarile sunt intarziate! Firmele au invatat cum sa fenteze treburile ca sa aiba si ele ceva beneficii ca destul li se cere cotizatiile.

Doar nu crede cineva ca unul ca Mircea Cosma are o avere de milioane de euro din nimicuri! (a aparut un top cu baronii tarii, is rosii din cap pana in picioare, au oamenii astia milioane de euro din nimic! va dati seama ca ei care ne spuneau ca sunt alternativa la portocalii , dar ei erau cu conturile pline si numai puteau ei de cetateni!? )

Last edited by miha_uk; August 22nd, 2014 at 09:23 PM.
miha_uk no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2014, 09:10 AM   #705
Sex Shop
Registered User

Sex Shop's Avatar

Likes (Received): 132

Bld Independentei + Bld Republicii (de la Caraiman la Mcdonalds) nu vor arata niciodata OK din punct de vedere al carosabilului. Se fac asfaltari in fiecare an si in cateva luni apar iar santuri pt ca probabil nu au o fundatie cum trebuie. Uitati-va la Str Gh Doja ca de 10 ani este impecabila iar acum cu tramvaiul am aflat si de ce. Pai sub stratul de 20-25 cm de asfalt sta 1m de beton! La fel si in cazul Bdul republicii de la Caraiman pana in centru.
Daca faci asfaltari doar de dragul de a asfalta in fiecare an...nu rezolvi nimic.
Old August 29th, 2014, 09:16 AM   #706
adrianarh
Registered User

Likes (Received): 19

Lucrări la ora 23:55

Aseară, la ora menționată īn titlu, am găsit o echipă de 4 oameni care lucrau īn intersecția Străzii Rapsodiei cu Șoseaua Nordului. Am rămas plăcut surprins că au blocat intersecția pentru a scoate șinele vechi de tramvai și pentru a efectua săpăturile necesare.

Poze:
IMAG0307 by nicolaeadrianmarian, on Flickr
IMAG0308 by nicolaeadrianmarian, on Flickr
IMAG0309 by nicolaeadrianmarian, on Flickr

Prahova24hours, cristi n liked this post
adrianarh no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2014, 09:43 PM   #707
miha_uk
Registered User

miha_uk's Avatar

Likes (Received): 191

Quote:
Originally Posted by adrianarh View Post
Aseară, la ora menționată īn titlu, am găsit o echipă de 4 oameni care lucrau īn intersecția Străzii Rapsodiei cu Șoseaua Nordului. Am rămas plăcut surprins că au blocat intersecția pentru a scoate șinele vechi de tramvai și pentru a efectua săpăturile necesare.

Trebuie sa se mai miste inclusiv noaptea fiindca si asa ziua blocheaza destul plus ca nu reusesc sa termine macar inca o banda pe sens ca sa permita blocarea celei de pe sens opus.

Acolo unde au excavat la intersectie trebuie neaparat sa refaca rapid, nodurile astea daca le tin asa blocate va fi dureros rau de tot!!! Cum sa indrepti tot traficul la semaforul de la Nord - Republicii?! zona de Nord este pct. de acces in oras daca au mers asa lent pana acuma rezultatele se vor vedea cat de curand.

Cu sina au ajuns undeva la vreo 100 m de intersectia excavata - pe sos. Nordului.
miha_uk no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules