daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > Lounge > Photography & Video

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old December 29th, 2007, 12:28 AM   #1
..horsao5..
Registered User

..horsao5..'s Avatar

Likes (Received): 1

Spišská Nová Ves

Let me introduce my City.
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]
Highest temple tower in Slovakia. (87 m) :
[/URL]

Spišská Nová Ves (German: (Zipser) Neu(en)dorf; Hungarian: Igló; Romany Noveysis) is a town in the Košice Region of Slovakia. The town is located southeast of the High Tatras in the Spiš region, and lies on both banks of the Hornád River. It is the biggest town of the Spišská Nová Ves District (okres). As of 2004 the population was 38,747.

Tourist attractions nearby include the mediaeval town of Levoča, Spiš Castle and the Slovak Paradise National Park. A biennial music festival, Divertimento musicale, is held here, attracting amateur music ensembles from all over Slovakia.

Basic informations :

Region: Spišská Nová Ves

Microregion: Slovenský raj, Spiš

First written mention: 1268

Height above sea level: 430 m. n.m.

Sufrace of cadaster: 66,67 km2

Side: Ferčekovce, Novoveská Huta

Presentation video :

Video in Magyar language. (Magyar Televizio - MTV) : www.mtv.hu/videotar/?id=13387

Historical architecture :

Not historical architecture :

[/URL][/URL]

V súčastnosti je Spišská Nová Ves len priemerným mestom na Slovensku a megacity z neho nikdy nebude, ale má potenciál ktorý už začína vyliezať spod periny projektami ako Spišský raj, Madaras a ďalšími ktoré sa už rozbiehajú....Tak toto je moje mesto, tu som doma

Projekt Madaras :http://www.madaras-esec.com
Projekt Spišský raj : http://www.edisk.sk/stahnout-soubor/...t_31.34MB.html

www.spisskanovaves.eu
http://de.wikipedia.org/wiki/Spi%C5%..._Nov%C3%A1_Ves

Last edited by ..horsao5..; February 10th, 2008 at 12:33 AM.
..horsao5.. no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old December 29th, 2007, 07:27 PM   #2
.oreo.
Registered User

.oreo.'s Avatar

Wow, tak to som ani netusil, ze to tam mate take pekne! Reduta vyzera super, no a to muzeum...nemam slov!
.oreo. no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2007, 12:02 PM   #3
pau-chin
Registered User

pau-chin's Avatar

Likes (Received): 826

no, myslel som si, ze Spišská Nová Ves je o dost mensie mesto svojou rozlohou, so skoro 39 000 obyvatelmi a tymi krasnymi leteckymi pohladmi na mesto - hlavne tym prvym som zmenil nazor: velmi pekne !
pau-chin no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2007, 02:24 PM   #4
..horsao5..
Registered User

..horsao5..'s Avatar

Quote:
Originally Posted by .oreo. View Post
Wow, tak to som ani netusil, ze to tam mate take pekne! Reduta vyzera super, no a to muzeum...nemam slov!
Quote:
Originally Posted by pau-chin View Post
no, myslel som si, ze Spišská Nová Ves je o dost mensie mesto svojou rozlohou, so skoro 39 000 obyvatelmi a tymi krasnymi leteckymi pohladmi na mesto - hlavne tym prvym som zmenil nazor: velmi pekne !
Vďaka, som rád že sa vám Spišská pozdáva. Je to mesto so všeckým všudy, ako by povedali bratia Česi. Má síce muchy,ale tie sa vyriešia časom. (Všetko je podmienené polohou a dostupnosťou)........Dík za názor
Old December 30th, 2007, 04:10 PM   #5
.oreo.
Registered User

.oreo.'s Avatar

Quote:
Originally Posted by ..horsao5.. View Post
Vďaka, som rád že sa vám Spišská pozdáva. Je to mesto so všeckým všudy, ako by povedali bratia Česi. Má síce muchy,ale tie sa vyriešia časom. (Všetko je podmienené polohou a dostupnosťou)........Dík za názor
V pohode...no ja mam spoluziacku z SnV ale ta na mesto stale nadava, tak neviem, ale co sa tyka pamiatok tak sa naozaj nie je za co hanbit!
.oreo. no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2007, 04:50 PM   #6
CJone
Nitra 826-2014

CJone's Avatar

Likes (Received): 61

V SNV som este nebol ale to centrum vyzera super na leteckom pohlade. Mne sa strasne pacia pesie zony, v ktorych je vela zelene a su sirsie.

PS: horsao5: oprav si tu strasnu chybu- nepise sa don't historical buildings, ale non-historical alebo not historical ale dobra praca inac pekne predstavene mesto!
CJone no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2007, 05:56 PM   #7
..horsao5..
Registered User

..horsao5..'s Avatar

Quote:
Originally Posted by CJone View Post
V SNV som este nebol ale to centrum vyzera super na leteckom pohlade. Mne sa strasne pacia pesie zony, v ktorych je vela zelene a su sirsie.

PS: horsao5: oprav si tu strasnu chybu- nepise sa don't historical buildings, ale non-historical alebo not historical ale dobra praca inac pekne predstavene mesto!
Dík
Sem tam mi to uletí, ale snažim sa na tom pracovať. Vieš čo sa za mladi nenaučíš neskôr už ide ťažko. Čo narobím angličtina nie je mojou silnou stránkou, no nevzdávam to....
Old January 20th, 2008, 09:25 PM   #8
Kvietok
Moderator

Kvietok's Avatar

Likes (Received): 108

Naozaj pekne mesto! Musim sa priznat, ze som Spissku nevidel uz snad 10 rokov. Hanba, coskoro napravim!
Old January 20th, 2008, 09:35 PM   #9
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 403

Krasne mesto,aj z leteckych snimok vyzera super.Len tak dalej vychod.Dufam ze sa nikto neurazi,myslim to v dobrom.
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2008, 11:08 PM   #10
Marek.kvackaj
Registered User

Marek.kvackaj's Avatar

Likes (Received): 10

pekne mesto
je aj na CeskejTV video ...ale potrebovalo by lepsiu propagaciu...mozno viac hotelov..
Marek.kvackaj no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2008, 11:49 PM   #11
..horsao5..
Registered User

..horsao5..'s Avatar

Quote:
Originally Posted by Kvietok View Post
Naozaj pekne mesto! Musim sa priznat, ze som Spissku nevidel uz snad 10 rokov. Hanba, coskoro napravim!
Budem rád....môžme sa dopredu dohodnúť a dáme si spolu zopár drinkov a pokecáme.
Quote:
Originally Posted by wuane View Post
Krasne mesto,aj z leteckych snimok vyzera super.Len tak dalej vychod.Dufam ze sa nikto neurazi,myslim to v
dobrom.

Quote:
Originally Posted by Marek.kvackaj View Post
pekne mesto
je aj na CeskejTV video ...ale potrebovalo by lepsiu propagaciu...mozno viac hotelov..
Ako povedal Marek, v prvom rade by sa zišla lepšia propagácia, ale to je problém hádam každého mesta. Postaviť ďalšie hotely by bolo tiež fajn, len Spišská nieje tak disponovaná ako napr. blízky Poprad, ktorý je lievikom do tatier.......Náš potenciál čo sa týka turizmu je najme v Slovenskom raji, ktorému chýba samozrejme tá spomínaná propagácia.
Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že je to niečo parádne...Ďalší víkend tam idem na túru, tak vám doveziem nejaké moje zábery....
Old January 21st, 2008, 12:45 AM   #12
Kvietok
Moderator

Kvietok's Avatar

Quote:
Budem rád....môžme sa dopredu dohodnúť a dáme si spolu zopár drinkov a pokecáme.

Ako povedal Marek, v prvom rade by sa zišla lepšia propagácia, ale to je problém hádam každého mesta. Postaviť ďalšie hotely by bolo tiež fajn, len Spišská nieje tak disponovaná ako napr. blízky Poprad, ktorý je lievikom do tatier.......Náš potenciál čo sa týka turizmu je najme v Slovenskom raji, ktorému chýba samozrejme tá spomínaná propagácia.
Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že je to niečo parádne...Ďalší víkend tam idem na túru, tak vám doveziem nejaké moje zábery....

To je fakt. Snad sa to zlepsi vdaka projektu Dorchester Group-u. Propagacia by tak bola z velkej casti v ich zaujme. V tomto spisskej uprimne drzim palce...
Ten drink moze byt v celku realny, pocul som, ze tam mate vynimocnu kaviarnicku..
Old January 21st, 2008, 12:57 AM   #13
..horsao5..
Registered User

..horsao5..'s Avatar

Moja obľúbená trasa v lete je na Suchú Belú ( je to vlastne taký zábavný park v lese. Veľa rebríkov, stupadiel, vody a adrenalínu, proste sa to oplatí zažiť.)....... pridávam nejaké foto na ukážku :

A na ešte lepšiu predstavu nejaké to video :
http://www.youtube.com/watch?v=g3dACqLeiEo

Podotýkam že to niesu moje zábery.
Old January 21st, 2008, 01:02 AM   #14
..horsao5..
Registered User

..horsao5..'s Avatar

Quote:
Originally Posted by Kvietok View Post
To je fakt. Snad sa to zlepsi vdaka projektu Dorchester Group-u. Propagacia by tak bola z velkej casti v ich zaujme. V tomto spisskej uprimne drzim palce...
Ten drink moze byt v celku realny, pocul som, ze tam mate vynimocnu kaviarnicku..
Tých výnimočných kaviarničiek tu máme zopár, čím konkrétne je výnimočná tá ktorú máš na mysli ?
Old January 21st, 2008, 05:38 PM   #15
Kvietok
Moderator

Kvietok's Avatar

Quote:
Tých výnimočných kaviarničiek tu máme zopár, čím konkrétne je výnimočná tá ktorú máš na mysli ?
Pred casom som videl reportaz regionalneho dennika stv, v kt ukazovali akusi kaviarnicku, v kt. si sami melu a prazia kavy roznych druhov z celeho sveta...
Old January 21st, 2008, 09:33 PM   #16
..horsao5..
Registered User

..horsao5..'s Avatar

Fúha.....to bude ťažká káva.
Pravdu povediac neviem o ktorú kaviareň konkrétne ide ale pozriem sa na to....ak teda kávu tak už nech to stojí zato.
Old January 23rd, 2008, 02:47 PM   #17
..horsao5..
Registered User

..horsao5..'s Avatar

Historical pictures....

Church from 14. century (after fire)
[/URL]
[/URL]
[/URL]
Gymnasium (grammar school)
[/URL]
[/URL]
[/URL]

Historical postcards...

Old February 7th, 2008, 01:13 PM   #18
..horsao5..
Registered User

..horsao5..'s Avatar

Next interesing snapshots from SNV town

and something what has atmosphere....

Last edited by ..horsao5..; February 10th, 2008 at 12:34 AM.
Old February 7th, 2008, 01:30 PM   #19
Ubertino de Casale
Amor Patriae Nostra Lex

Likes (Received): 52

Quote:

Horsa z vlastnych skusenosti viem, ze Slovensky Raj nepotrebuje vobec ziadnu propagaciu..
Old February 7th, 2008, 04:03 PM   #20
..horsao5..
Registered User

..horsao5..'s Avatar

Quote:
Originally Posted by Ubertino de Casale View Post
Horsa z vlastnych skusenosti viem, ze Slovensky Raj nepotrebuje vobec ziadnu propagaciu..
Nehovorím že Slov. raj nie je propagovaný a že ho Slováci nepoznajú a možno aj niekde blízko za hranicami, len to tu príliš necítiť. Cez leto síce nemáš problém v raji stretnúť nejakého Nemca, Poliaka či Čecha, ale kempy sú ku príkladu poloprázdne a aj to je niekedy nadnesený výraz. A hotely, penzióny a ostatné ubytovacie zariadenia si taktiež nemyslím že praskajú vo švíkoch ....nemám presné štatistiky, tiež len z vlastnej skúsenosti.

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules