daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban > Tirana

Tirana Projects and Construction Updates.

Reply
 
Thread Tools
Old September 28th, 2017, 10:34 AM   #1521
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 6,504
Likes (Received): 3809

Quote:
Originally Posted by Lars.R View Post
Nje gje me ben pershtypje tek xhamia e re,ato minaret e gjata nuk e kane ate pjesen konike siper sikurse keto qe jane ndertuar deri tash.
Pjesa konike do te vendoset pak me vone.
__________________
“Religion is a by-product of fear. For much of human history it may have been a necessary evil, but why was it more evil than necessary? Isn’t killing people in the name of god a pretty good definition of insanity?”
― Arthur C. Clarke
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2017, 11:06 AM   #1522
Lars.R
Registered User
 
Lars.R's Avatar
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 66
Likes (Received): 48

Quote:
Originally Posted by Dorado. View Post
Pjesa konike do te vendoset pak me vone.
Nuk e besoj,skelat jane hequr tashme.
Lars.R no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2017, 11:48 AM   #1523
AlbanPOLIMI
Moderator
 
AlbanPOLIMI's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Milano | Tiranė
Posts: 6,409
Likes (Received): 3017

***


Ne ēdo forum kam pare qe ne tema te caktuara te devijohet disi muhabeti nga ai teknik ne nje diskutim pak me te pergjithshem (e si pasoje jashte temes).

Por vetem ne Forumin Shqiptar e ndonje nga simotrat e ketij te fundit si ai serb apo rumun mund te verehet nje nivel tjeter qe shkon pertej devijimit nga tema, marrezia!!
__________________
Vox populi, vox Dei
AlbanPOLIMI no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2017, 08:59 PM   #1524
AltinD
The Modecator
 
AltinD's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: TIRANA / Dubai / Vienna
Posts: 31,815
Likes (Received): 6029

Quote:
Originally Posted by Lars.R View Post
Nuk e besoj,skelat jane hequr tashme.
Nuk e ndihmojne skelat vendosjen e tyre
__________________
I am the eye in the sky, Looking at you
I can read your mind
I am the maker of rules, Dealing with fools
I can cheat you blind.

AltinD no está en línea   Reply With Quote
Old October 5th, 2017, 09:08 PM   #1525
Lars.R
Registered User
 
Lars.R's Avatar
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 66
Likes (Received): 48

Xhamia e re po merr forme
__________________

Be5-4rt, elidijon, Advokat UA, Andrea_UK liked this post
Lars.R no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2017, 12:56 AM   #1526
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 6,504
Likes (Received): 3809

09/10/2017Xhamitė e Tiranės - FB
__________________
“Religion is a by-product of fear. For much of human history it may have been a necessary evil, but why was it more evil than necessary? Isn’t killing people in the name of god a pretty good definition of insanity?”
― Arthur C. Clarke

Be5-4rt, Andrea_UK, Llapi 1 liked this post
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2017, 05:41 PM   #1527
Epidamnus
Registered User
 
Epidamnus's Avatar
 
Join Date: Feb 2016
Posts: 214
Likes (Received): 138

Ja u be dhe xhamia shyqyr. Shpresoj ta mbyllin me kaq perrallen e tolerances fetare e mos te na bejne me kembana, minare e kupola se na e moren frymen.
__________________
Impossible Is Nothing
Epidamnus no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2017, 06:30 PM   #1528
Aureli
Registered User
 
Aureli's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 4,570
Likes (Received): 2254

hajde e gezofshim.. gjeja me fantastike eshte se imamet e hoxhallaret do kene fqinj baballaret e kombit. As ne Arabi nuk ndodh kjo.
Aureli no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2017, 07:18 PM   #1529
Interist
Registered User
 
Join Date: Sep 2014
Posts: 884
Likes (Received): 166

Quote:
Originally Posted by Aureli View Post
hajde e gezofshim.. gjeja me fantastike eshte se imamet e hoxhallaret do kene fqinj baballaret e kombit. As ne Arabi nuk ndodh kjo.
Sa per baballaret e kombit, Zoti i ktheft ne rrugen e drejt. Kur te futen ne parlament ta kthejne ndonjeher koken, dhe tu vij ne mendje se ka nje Zot qe i shikon. Te punojne per te miren e ketij vendi dhe mos ta ken mendjen vetem per te mbushur xhepat.
__________________

gashi liked this post
Interist no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2017, 10:37 PM   #1530
Aureli
Registered User
 
Aureli's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 4,570
Likes (Received): 2254

Quote:
Originally Posted by Interist View Post
Sa per baballaret e kombit, Zoti i ktheft ne rrugen e drejt. Kur te futen ne parlament ta kthejne ndonjeher koken, dhe tu vij ne mendje se ka nje Zot qe i shikon. Te punojne per te miren e ketij vendi dhe mos ta ken mendjen vetem per te mbushur xhepat.

Ska problem se do ja kujtojne minaret 5 her ne dite.. do jet sikur ti ken merena ne salle plenare.
__________________

Andrea_UK liked this post
Aureli no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2017, 11:16 AM   #1531
Elianto
Registered User
 
Elianto's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 1,389
Likes (Received): 2238

Gjeja e mire e asaj DTA Tower te 7 xhuxhat eshte qe do te zvogeloje pak impaktin dimensional te xhamise qe ka perballe. Gjithsesi, kot sa per te fol, me duket sikur nuk ka shume ambient te jashtem xhamia, mendoja do te kishte nje park pak me te madh.
__________________

helloween 1 liked this post
Elianto no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2017, 11:53 AM   #1532
AlbanPOLIMI
Moderator
 
AlbanPOLIMI's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Milano | Tiranė
Posts: 6,409
Likes (Received): 3017

Quote:
Originally Posted by Elianto View Post
mendoja do te kishte nje park pak me te madh.
Ke ngateruar menyren e foljes. Ketu duhet perdorur kushtorja: do te mund te kishte pasur...nje park me te madh, me shume parkim, me shume hapesira shlodhese, me pak rremuje e trafik...nese do te kishin zbatuar disa parametra urbane e t'a zhvillonin pronen ne nje hapesire me te pershtatshme te qytetit, si kryegjyshata bektashiane per shembull.

Plus pastaj keto fotot me dron jane perfekte per te matur % e zenies se teritorit, qe sipas rregullores urbane duhet te ishte 50% ne zonen e qendres, por qe ne fakt atje tejkalon 85-90%.

Po he se aty krimi eshte hekur e beton, nuk eshte ndonje trup i pajete qe tretet. Do te vihet nje dite metri, e dikush do te paguaj.

Ashtu thoshin edhe "kaēaket" e Vlores per ndertimet pergjate shetitores, i kemi me leje e me plan por sot enden gjykatave bashke me Shpetim Gjiken.
__________________
Vox populi, vox Dei

helloween 1 liked this post
AlbanPOLIMI no está en línea   Reply With Quote
Old October 12th, 2017, 05:39 PM   #1533
Mehmet92
Registered User
 
Join Date: Oct 2017
Posts: 1
Likes (Received): 0

Xhamia e bukur! Ju uroj krejt shqiptarve ket xhami, si krishtere si musliman, ne jemi vllezer!
Mehmet92 no está en línea   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 10:23 AM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu