search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Economy and development > Željeznice

Željeznice Railways

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old Yesterday, 05:45 PM   #2801
Gedeon
MAGAMAGA

Gedeon's Avatar

Likes (Received): 11412

Quote:
Originally Posted by stripi View Post
I da sam vidio radove nebih povezao sta se desava hehheheh

Sjedio u bliziini gospodina koji je citao magazin "zeljeznicar" i ja 007 krenuo u izvidjanje LOL

Gospodin i ja pricali 2h , radi u Infri (necu reci šta al upoznat je sa lickom prugom , nije pricam ti pricu kao ja sada , prepoznam ljude koji suvereno vladaju temom)
Pa super onda, drago mi je čuti tak nekaj. Nadam se da bude čim prije proradilo
Gedeon está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old Yesterday, 05:51 PM   #2802
stripi
Registered User

Likes (Received): 45

Quote:
Originally Posted by Trevor McPhee View Post
Kad bi proradila do Gračaca, to bi onda bilo nešto osjetno.
Znamo da je Gospić - Gračac jedina dionica sposobna za v max 160 km/h.

Ipak, ni uz kompletnu signalizaciju na cijeloj trasi nije moguće spustiti vozno vrijeme ispod 5 sati (ZG-ST)što je preduvjet za povratak putnika...

Ta prica o manje o 5h je toliko ofucana da moram reagirat , Nagibalo ima vise mana od samog vremena . Budi posten pa upali stopericu kad se budes vozio autobusom kako to vrijeme varira i vise od 5h koje se navodi kao referenca za autobus( pogotovo kad udjes u vrijeme zagrebackih guzvi i svaka zet-ova stanica je stanica ). Uostalom studentima i zreloj populaciji tih 45-50 min neznaci nista , budimo iskreni , kad se ide na put nitko neide na knap. Na temu vremena jedino priznajem argument fleksibilnosti autobusa , duzina voznje mi je ofucani argument kao da su svi CEO .lol.

Trevor McPhee liked this post
stripi no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 05:58 PM   #2803
Gedeon
MAGAMAGA

Gedeon's Avatar

Likes (Received): 11412

Quote:
Originally Posted by stripi View Post
Ta prica o manje o 5h je toliko ofucana da moram reagirat , Nagibalo ima vise mana od samog vremena . Budi posten pa upali stopericu kad se budes vozio autobusom kako to vrijeme varira i vise od 5h koje se navodi kao referenca za autobus( pogotovo kad udjes u vrijeme zagrebackih guzvi i svaka zet-ova stanica je stanica ). Uostalom studentima i zreloj populaciji tih 45-50 min neznaci nista , budimo iskreni , kad se ide na put nitko neide na knap. Na temu vremena jedino priznajem argument fleksibilnosti autobusa , duzina voznje mi je ofucani argument kao da su svi CEO .lol.
Slažem se. Najveća je mana željeznice da na ZG-ST ne nudi dodatnu udobnost putovanja koju bi mogla nuditi na adekvatnoj razini, a to su bolja sjedala i okrijepa tijekom putovanja. Također, ne bi bilo zgoreg uvesti još koji par vlakova.

Gedeon está en línea ahora   Reply With Quote
Old Yesterday, 08:07 PM   #2804
Baroje DCLXVI
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Trevor McPhee View Post
Kad bi proradila do Gračaca, to bi onda bilo nešto osjetno.
Znamo da je Gospić - Gračac jedina dionica sposobna za v max 160 km/h.

Ipak, ni uz kompletnu signalizaciju na cijeloj trasi nije moguće spustiti vozno vrijeme ispod 5 sati (ZG-ST)što je preduvjet za povratak putnika...
na potezu Perušić - Gospić - Lovinac - Gračac ima 23 ŽCP-a ugrađenih od 2004. godine, nikad pušteni u rad. bez toga ništa od dizanja brzine.

Baroje DCLXVI no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 11:46 PM   #2805
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Likes (Received): 6656

Quote:
Originally Posted by Baroje DCLXVI View Post
na potezu Perušić - Gospić - Lovinac - Gračac ima 23 ŽCP-a ugrađenih od 2004. godine, nikad pušteni u rad. bez toga ništa od dizanja brzine.
Da. Zastrašujuće.

Otprilike kao da imamo bolnicu koja je odavno kupila sve aparate a nikad ih nije priključila na struju...pa ljudi umiru.

Evidentno je riječ o sabotaži cijelog projekta.
U Hrvatskoj je iz nekog razloga zabranjen konkurentni položaj željeznice u prijevozu putnika.

@stripi
Sve ti ja to znam i pišem već godinama..

dabendji2000 liked this post
Trevor McPhee está en línea ahora   Reply With Quote
Old Today, 10:01 AM   #2806
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Likes (Received): 25554

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
gorgoroth no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules