search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 29th, 2011, 07:50 PM   #121
Jooker
Why so serious?

Jooker's Avatar

Likes (Received): 241

To wyjaśnia dlaczego mamy tyle kolein... Skoro jest więcej lepiszcza a mniej kruszca to cała masa jest bardziej plastyczna. Przy temperaturze jaką mamy powstaje wiadomo co

Ktoś powinien za takie coś odpowiadać. I w końcu te fuszery by się zakończyły... Ale do tego daleki los...

A co do tych latarni na dworcowej to brak słów... co to za ścieszka rowerowa na której środku stoją latarnie? Ehhh...

Jooker no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 29th, 2011, 10:56 PM   #122
Crawl
Registered User

Likes (Received): 15

Quote:
Originally Posted by Jooker View Post
To wyjaśnia dlaczego mamy tyle kolein... Skoro jest więcej lepiszcza a mniej kruszca to cała masa jest bardziej plastyczna. Przy temperaturze jaką mamy powstaje wiadomo co

Ktoś powinien za takie coś odpowiadać. I w końcu te fuszery by się zakończyły... Ale do tego daleki los...

A co do tych latarni na dworcowej to brak słów... co to za ścieszka rowerowa na której środku stoją latarnie? Ehhh...
Spooko. Kilka dni po remoncie beda o nas (czyt. Lesznie) mowic pod koniec Teleexpresu. Napewno pojawimy sie tez na Demotywatorach )
Crawl no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2011, 05:01 PM   #123
ForestVW
Registered User

ForestVW's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
Kończy się zaborowian „droga przez mękę”, czyli piaszczyste objazdy związane z remontem przejazdu kolejowego i przylegającego doń odcinka ulicy 1 Maja. Będzie on otwarty dla ruchu w piątek po południu – zapewnił w Radiu Elka prezydent Tomasz Malepszy.

Ekipom budowlanym udało się zdążyć z wykonaniem prac w terminie – dotyczy to również kolejarzy, którzy remontowali przejazd w ciągu ulicy 1 Maja. Jutro po południu ulica będzie przejezdna – mówi Tomasz Malepszy. Oczywiście prace rozpoczną się na następnym etapie, jednak nie będzie to już tak uciążliwe, jak ostatnie miesiące.
Dobiega też końca modernizacja ulicy Dworcowej – Rondo Zatorze powinno być oddane do użytku w przyszłym tygodniu, choć jak mówi prezydent nie uda się jeszcze zakończyć prac na placu przy dworcu PKP. Po kolejnych kilkunastu dniach gotowe ma być Rondo Podwale na skrzyżowaniu Poznańskiej z Fabryczną, zaczęła się też budowa Ronda Antoniny. (jad)
http://elka.fm/content/view/50215/80/
ForestVW no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2011, 06:31 PM   #124
Jooker
Why so serious?

Jooker's Avatar

Się dzieje! Całe szczęście że otworzą przejazd na 1 maja bo droga przez Henrykowską była straszna... Ale dobrze że tyle się dzieje

Old June 30th, 2011, 10:55 PM   #125
kwaczor
Registered User

kwaczor's Avatar

Likes (Received): 10

Tam stały stare latarnie, które zostały zdemontowane i moim zdaniem nic na ich miejsce nie wróci. Ulica jest wąska, nowe lampy są wysoko, oświetlą spokojnie całą ulice. Myślę że to szukanie afery na siłę.

Co do "przebitumowania" to ono się pojawia punktowo wszędzie gdzie Dziury i Ulice coś budują. Wystarczy przejechać się po mieście i poszukać takich placków.
kwaczor no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2011, 06:33 PM   #126
ForestVW
Registered User

ForestVW's Avatar

Właśnie wracam z Zaborowa i przejazd oficjalnie jest otwarty. Nie znam się zbytnio, ale zdaje mi się, że robota dość dobrze wykonana, ale zobaczymy za kilka miesięcy jak przejazd poupada
Old July 1st, 2011, 08:56 PM   #127
Switek
Zrzęda i Kiep Drogowy

Switek's Avatar

Likes (Received): 150

Quote:
Originally Posted by ForestVW View Post
Właśnie wracam z Zaborowa i przejazd oficjalnie jest otwarty. Nie znam się zbytnio, ale zdaje mi się, że robota dość dobrze wykonana, ale zobaczymy za kilka miesięcy jak przejazd poupada

Szkoda tylko, że przejechać jeszcze nie można... Znowu musiałem testować zawieszenie swojej bryki...
Switek no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2011, 12:37 AM   #128
ForestVW
Registered User

ForestVW's Avatar

Quote:
Originally Posted by Switek View Post
Szkoda tylko, że przejechać jeszcze nie można... Znowu musiałem testować zawieszenie swojej bryki...
Dlaczego testowałeś bryke? Ja przejechałem bez wstrząsów a mam twardego Golfa na gwincie Za przejazdem skręcasz w prawo na ul. Wodną (?), która jest utwardzona kamyszkami, więc idzie normalnie przejechać potem już są ul z kostki także jest ok.
Old July 2nd, 2011, 12:48 AM   #129
Jooker
Why so serious?

Jooker's Avatar

To jeszcze nie ma przejazdu? Wczoraj było dopiero koszmarnie... po deszczu droga przypominała bagno Przede mną jechała jeszcze ciężarówka która powiększała już gigantyczne koleiny... To było coś na styl rajdu Paryż-Dakar :P

Old July 2nd, 2011, 12:55 AM   #130
ForestVW
Registered User

ForestVW's Avatar

Ja dzisiaj normalnie przejechałem przez przejazd, więc pisałem, że jest już otwarty.
Old July 2nd, 2011, 09:53 PM   #131
ForestVW
Registered User

ForestVW's Avatar

Dziś jechałem al. Konstytucji w stronę gronowa. Te tzw "przeplotki", chyba klepali łopatą... Trzeba przejeżdżać powoli na dwójce bo nieźle wytrząsa.
Old July 3rd, 2011, 12:42 AM   #132
Jooker
Why so serious?

Jooker's Avatar

Taaa... te przeplotki są strasznie wykonane... Miejmy nadzieję że nie jest to przedsmak tej budowy i reszta będzie w lepszym stanie

Poza tym na rondzie Podwale wylewają już masę bitumiczną. Pozostaje jeszcze dokończenie samej wysepki i wylanie masy ścieralnej

Old July 3rd, 2011, 01:59 PM   #133
kwaczor
Registered User

kwaczor's Avatar

Muszą się spieszyć. Teraz pada, to pogoda idealna. Za 2 lata będzie można wygrać przetarg na naprawę...
Old July 4th, 2011, 12:42 PM   #134
kwaczor
Registered User

kwaczor's Avatar

Uwaga niespodzianka!!

Od samego rana świeży asfalt!!

Tytułem wstępu. Łolaboga zabrali latarnie ze ścieżki rowerowej i położyli w to miejsce kostkę. W związku z tym nie będzie latarni na środku ścieżki i nie będzie do czego się przykuć kajdankami w ramach protestu.

Old July 4th, 2011, 06:30 PM   #135
Jooker
Why so serious?

Jooker's Avatar

Nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie aby kłaść asfalt w taką pogodę

Powoli to wszystko zaczyna wyglądać

Old July 4th, 2011, 09:13 PM   #136
kwaczor
Registered User

kwaczor's Avatar

Pomału kończy się kilka horrorów komunikacyjnych. Dojazd do dworca na dniach będzie gotowy, przejazd już otwarty na Zaborowo. Nie wiem jak rondo przy Tesco, ale z tego co czytałem, to już blisko końca. Będę tam w środę, to coś pofocę
Old July 4th, 2011, 11:56 PM   #137
Jooker
Why so serious?

Jooker's Avatar

To rondo to kwestia tygodnia ruch jest już poprowadzony po obu jego stronach i dokańczają wysepkę. Pozostaje tylko wylanie warstwy ścieralnej, oznakowanie i posadzenie krzaczków Rondo zdecydowanie większe od ronda Gronowo

Old July 6th, 2011, 05:18 PM   #138
kwaczor
Registered User

kwaczor's Avatar

Dzisiaj około południa na rondzie dworcowym kręciły się jakieś barany z kamerą. Uśmiechnięci dookoła głowy, tylko że zastawili cały przejazd. Znaczy cięcie wstęgi lada dzień.
Old July 7th, 2011, 12:10 AM   #139
Crawl
Registered User

Likes (Received): 15

W najblizszy poniedzialek

www.leszno24.pl
Crawl no está en línea   Reply With Quote
Old July 7th, 2011, 05:34 PM   #140
kwaczor
Registered User

kwaczor's Avatar

W poniedziałek oficjalne otwarcie, ale bardzo możliwe że jutro skończą się prace i już w weekend będzie normalny ruch. Teraz są już poprawki nawierzchni w obrębie skrzyżowania z Kasprowicza.

Reply

Tags
drogi miejskie, leszno, wielkopolskie

Thread Tools

Posting Rules