search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury

Pomorze, Warmia i Mazury » Szczecin » Trójmiasto

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old June 15th, 2015, 08:50 PM   #41
TomaszFrk
Registered User

TomaszFrk's Avatar

Likes (Received): 91

"Kółko graniaste. Czworokanciaste, Kółko nam się połamało, Cztery grosze kosztowało, A my wszyscy bęęęc!"

Powoli wykluwa się nasz Układ Słoneczny. Pozostało 47 dni...

(stan na 15 czerwca 2015 r.)

Niunio liked this post
TomaszFrk no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 1st, 2015, 11:46 PM   #42
TomaszFrk
Registered User

TomaszFrk's Avatar

Prace na Rynku powoli prą do przodu, jedyną obecnie czynnością jest układanie kostki także nic ciekawego.

Więcej dzieje się nad Kanałem, tutaj dobiega końca pierwszy etap czyli prace przy odcinku od wieży wodnej do skrzyżowania ulic Portowej z Dworcową i Rybacką. Od strony wieży stoją już barkierki, nie są kotwiczone a jedynie przykręcone. Co do solidności będę miał wątpliwości, ale póki nie zmacam to nie oceniam, wyglądają przyzwoicie. Sam osobiście nie wiem co by bardziej pasowało nad kanał ale jest to na 99% lepsze od poprzednich rurowych ogrodzeniach rodem z lat 80. Dno wyłożone grubszym kamieniem wygląda ładnie, będzie to gwarancją na jakiś czas czystej wody w kanale. Powoli wkopywane są instalacje burzowe. Dziś ku memu zdziwieniu wycięto drzewa, zapewne posadzone będą nowe, ale widok lekko mnie zszokował. Pozostał miesiąc...

(stan na 1 lipca 2015 r.)

Niunio, Rombi liked this post
Old July 4th, 2015, 01:22 PM   #43
TomaszFrk
Registered User

TomaszFrk's Avatar

Kolejny update, tym razem bardziej szczegółowo

Pogoda piękna więc nie można siedzieć w domu.
Kolejno zacznę od Rynku.
Kostka jest układana w dosyć żółwim tempie, pogoda średnio pomaga. Kostka zasypywana jest drobnym kruszywem a chodniki układają się wraz z krawężnikami. Niestety trochę psuje efekt to, że Rynek odpicowany, ale przylegające chodniki niestety już nie, co tworzy ostry kontrast na połączeniach. Pozostaje mieć nadzieje, że i przyległe ulice doczekają się remontu.

Trochę ciasno się zrobiło na samym placu:
(stan na 4 lipca 2015 r.)

Przejdźmy do Kanału. Kanał dziś bez prac, robotników brak.
Wmurowane są dwuteowniki które będą stanowić szkielet mostków. Mosty będą 2 tak jak to było wcześniej.

Jak widać Kanał nie jest zbyt głęboki i wody zazwyczaj nie więcej jak 0,5 m, ale zmienia się to często przy okazji corocznej cofki gdzie Kanał wygląda wtedy tak:

(źródło: internet)

Idąc dalej wzdłuż, wszędzie układane są chodniki, wyglądają przyzwoicie - zawsze lepiej niż to co było, a przy okazji trudniej teraz o skręcenie kostki

Wygląda na to ze tu miesiąc wystarczy, ale im bliżej portu tym gorzej. Doły na instalacje burzową są co prawda wykopane, ale oprócz ogrodzenia jednej części Kanału, reszta jest nietknięta (na wysokości mostu kolejowego chłopacy ułożyli worki po kostce brukowej wypełnione piachem tak aby zablokować wodę)

Nietknięta część Kanału:

Jest jeszcze część od portu do 1 z 2 przejazdów drogowych, tam również nic nie jest zrobione. Pożyjemy zobaczymy!

Jeszcze zbliżenie na barierki, mi się podobają

Przy okazji, pozdrawiam telewizję i radio z portu który mam nadzieje już za pół roku doczeka się chociażby przetargu

Pozdrawiam i zapraszam do Fromborka!

Piotr J., Ticonderoga liked this post
Old July 15th, 2015, 12:01 AM   #44
TomaszFrk
Registered User

TomaszFrk's Avatar

Pozostało pół miesiąca. A pracy jeszcze sporo...

Witam serdecznie, dziś przy okazji wieczornego spaceru obfotografowałem postępy elbląskiej firmy MYTYCH i przy okazji... Skanski która wygrała przetarg na budowę ścieżki rowerowej WIĘCEJ INFORMACJI TU

I pozwólcie, że szybko dwa zdjęcia z prac, póki co zrobiony jest krótki kawałeczek nawierzchni przy którym postanie MOR (nawiasem przyjemna lokalizacja - bardzo blisko do restauracji, Kanału, Wzgórza oraz Wieży Wodnej i Rynku... i Biedronki ).
Trasa się będzie ciągnąć przez całe miasto; od peryferyjnych ulic, przez centrum miasta dalej pod murami Wieży Radziejowskiego, aż po malowniczą drogę w kierunku Ronina przy której już 5 sierpnia zostanie otwarty Park Astronomiczny - warto, bo niewiele osób zwiedzających Frombork o nim wie.

(stan na 14 lipca 2014 r.)

Osobiście myślę że, bardzo dobrze, że powstaje ta ścieżka, ze względu na zły stan techniczny drogi 504 rowerzyści bardzo często stwarzają zagrożenie.

Wracamy do naszej starszej inwestycji, czyli Rynek i Kanał (spotkałem się z opinią, że budują nam metro )
Najpierw centrum miasta, tutaj niewiele widać; auta, koparki i baraki skutecznie zasłaniają widok całego rynku. Przy okazji przejście jest niemożliwe
(stan na 14 lipca 2014 r.)
Tutaj widać otwory na drzewa podświetlane oraz nowy słup na ogłoszenia - myślałem, że będzie gorzej ale podoba mi się:

Tu posumowanie wszystkich rodzajów nawierzchni na placu:

Jak dla mnie, jest ok. To tyle z rynku, pozostaje mały kawałek kostki do ułożenia i mała architektura, chłopaki robią po godzinach żeby zdążyć.

Idziemy nad śmierdzący Kanał, tutaj zaczęły się prace przy 2 i 3 części od strony Zalewu. Niestety część od Zalewu będzie wybetonowana, czemu tak, nie wiem. Dalej mnie zastanawia czy przepusty drogowe będą remontowane, patrząc na kalendarz - nie ma na to szans. Szybko wyrastają nowe barierki, dno zasypywane jest kamieniem a chodniki kładą się szybciej niż murawa na Narodowym.
Starczy czytania, zdjęcia:

fromborska tama

Wybaczcie za brak poziomu

To tyle, z innych inwestycji dach na remontowanej części katedry powoli odzyskuje blask.
W następnej fotorelacji przybliżę wam obecny stan byłego dworca PKS/PKP który ma zostać przebudowany na prawdopodobnie Chatę Rybacką w której będzie m.in. zaplecze sanitarne dla żeglarzy, sale konferencyjne, punkt informacji turystycznej czy sale wystawowe. Nie będzie to kolidować z pociągami, dworzec od kilkunastu lat nie pełni już swojej roli a punkt z ewentualnymi biletami PKP gdy może kiedyś ruszy Nadzalewówka nie będzie problemu.

Jak zawsze, pozdrowienia z Fromborka!
Old July 15th, 2015, 11:11 PM   #45
TomaszFrk
Registered User

TomaszFrk's Avatar

A niespodziewany post, fontanna przyłapana na testowaniu, niestety miałem tylko telefon pod ręką

kuzmiak liked this post
Old July 20th, 2015, 11:23 PM   #46
TomaszFrk
Registered User

TomaszFrk's Avatar

Mała architektura
(stan na 20 lipca 2015 r.)

Niunio, Kubael, mar04 liked this post
Old July 31st, 2015, 03:19 PM   #47
TomaszFrk
Registered User

TomaszFrk's Avatar

W końcu znalazłem czas żeby wybrać się z czymś lepszym niż telefon i oto są zdjęcia, został 1 dzień Prace dalej trwają lecz oficjalne odebranie rynku odbędzie się 8 sierpnia w Dni Fromborka: http://www.frombork.pl/strona-325-ZA...FROMBORKA.html

I tak oto kończy się jedna z największych powierzchniowo inwestycji w dziejach miasta (większy rozmach miała tylko przebudowa DW504 na terenie miasta.
Prawie 4 mln złotych, 2,5 miesiąca robót - przeciwności pogody, i tak oto powstał nowy Rynek i Kanał we Fromborku (wzruszyłem się )

Jest to już ostatnia lub przed ostatnia relacja z budowy, dziś mija termin prac.
Zacznijmy od Kanału bo tutaj już działo się niewiele:
(stan na 31 lipca 2015 r.)
Przy wieży wodnej w końcu jest porządek

Reszta kanału, oświetlenie i mosty gotowe:

Woda jest bardzo ładna i przejrzysta jak na razie, czyli tak jak przewidywałem wymiana dna na kamienie pomogło w pewnym stopniu.

Jest też tablica informacyjna:

Jak widać, brakuje kilku odcinków barierek bliżej portu plus przy moście i na rogach widoczne są duże przerwy pomiędzy nimi, ale to myślę zniknie. Ponieważ jest sporo zdjęć, rozbije to na 3 posty.

asusowsky, Niunio, Kubael, Ticonderoga, WB2010 liked this post
Old July 31st, 2015, 03:21 PM   #48
TomaszFrk
Registered User

TomaszFrk's Avatar

Przechodzimy znad kanału na rynek...
Zaczniemy od chyba dwóch największych atrakcji czyli:

Pomnik M. Kopernika z brązu - przyznam że wygląda bardzo dobrze!

I fontanna z odrestaurowaną pompą która niestety służy jedynie za "atrapę" - prościej mówiąc, pompa nie pompuje niczego.
Wizualizacje nocne postaram fontanny (jak i Kanału i Rynku oczywiście) się nagrać i wrzucić jak tylko będzie to możliwe.

Kolejną ciekawostką są wbudowane w orbitę ziemi herby i nazwy miast które są powiązane z Kopernikiem.

I na koniec kilka rzutów oka na reszte rynku:

mar04, asusowsky, Ticonderoga, WB2010 liked this post
Old July 31st, 2015, 03:23 PM   #49
TomaszFrk
Registered User

TomaszFrk's Avatar

I na koniec ścieżka rowerowa, wydłużona została wyspa, ukończony chodnik oraz wyznaczony teren na MOR:

Co teraz? Czekam na ogłoszenie przetargu na Chatę Rybacką a za pół roku zacznie się okres wyczekiwania ogłoszenia przetargu na remont portu. Wszystko znajdzie się tu. Na razie dziękuje wszystkim za uwagę i oczekujcie filmów i zdjęć z nocy ale też i za dnia

Pozdrawiam i zapraszam do Fromborka!

Piotr J., krzysztoff, Rombi, mar04, Niunio and 1 others liked this post
Old August 10th, 2015, 01:13 AM   #50
TomaszFrk
Registered User

TomaszFrk's Avatar

Nocna sesja nowych "nabytków" Fromborka...

Nie jestem pro-fotografem wiec wybaczcie za jakość zdjęć

Musze jeszcze napomnieć o 2 błędach w tablicy pod figurą Kopernika, pierwszy - data urodzenia 1474 jest, powinno być 1473, drugim jest błąd w nazwie dzieła, jest "coelestinum" a powinno "coelestium". Kto za to odpowie? No pewnie wykonawca tablicy.

Mimo tego, jak zawsze zapraszam do Fromborka! Na selfie z Kopernikiem

asusowsky, mar04, Niunio, noras, Piotr J. and 4 others liked this post
Old August 20th, 2015, 06:13 PM   #51
TomaszFrk
Registered User

TomaszFrk's Avatar

To jest ul. Błotna, znajduje się na trasie Green Velo, dlaczego pokazuję ją tu? Ponieważ uważam, że trochę tak za mocno kombinowana jest trasa gdyż ta ulica zbyt urokliwa nie jest plus obok usytuowany jest... tartak, więc na trasie będzie można się spodziewać ciężkiego sprzętu który rozjedzie drogę która wg SIWZ ma być z tłucznia. Zobaczymy, na razie prace przy ścieżce ustały. Jak ruszą poważniejsze prace postaram się obfotografować całą na terenie gminy Frombork
Old September 8th, 2015, 02:16 PM   #52
TomaszFrk
Registered User

TomaszFrk's Avatar

Witam!

Sezon wakacyjny minął, turystów brak, ale inwestycje mimo że mniejsze, nadal są.

Z krótszych newsów:
- Poczta Polska zainwestowała w nowy szyld, teraz wygląda nowocześniej i ładnie komponuje się z odnowionym rynkiem.
- Podobnie bank SGB, w końcu jest tablica informująca że jest tam bankomat.
- Poprawiono tablice przy pomniku M. Kopernika.

A teraz dwie inwestycje które zauważyłem:
Ocieplenie bloków na ulicy Pocztowej, dobra decyzja spółdzielni ponieważ jest to kamienica którą jest niejako reprezentacyjna, widać ją jadąc drogą 504 przez centrum miasta.
Oraz na ulicy Kopernika, przy drodze 504 zamiast sklepu rybnego zagnieździła się Żabka, fajna alternatywa ale niestety sklep spożywczy obok powoli chyba będzie kończyć działalność, jednak taka marka moze być zagrożeniem.

Pozdrawiam i zapraszam! Jesienią też jest tu pięknie

mar04, kuzmiak, Piotr J. liked this post

Last edited by TomaszFrk; September 8th, 2015 at 05:57 PM.
Old September 29th, 2015, 07:22 AM   #53
michal_z_el
Registered User

Likes (Received): 880

Quote:
Originally Posted by TomaszFrk View Post

Byloby lepiej jakby ten barak zniknal z przestrzeni.

IVAZIKOV, Kubael liked this post
michal_z_el no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2015, 06:42 PM   #54
TomaszFrk
Registered User

TomaszFrk's Avatar

Quote:
Originally Posted by michal_z_el View Post
Byloby lepiej jakby ten barak zniknal z przestrzeni.
A gdzie wtedy sklepy? Oprócz biedronki jest tylko 5 innych sklepów typowo spożywczych.
Old September 29th, 2015, 08:41 PM   #55
michal_z_el
Registered User

Quote:
A gdzie wtedy sklepy? Oprócz biedronki jest tylko 5 innych sklepów typowo spożywczych.
W nowo wybudowanych kamienicach w tym miejscu.

noras liked this post
Old September 29th, 2015, 09:45 PM   #56
TomaszFrk
Registered User

TomaszFrk's Avatar

Marzenia niestety.
Old October 3rd, 2015, 08:11 AM   #57
michal_z_el
Registered User

Quote:
Marzenia niestety.
Działka nalezy do miasta czy jest w rekach prywatnych?
Old October 3rd, 2015, 04:17 PM   #58
TomaszFrk
Registered User

TomaszFrk's Avatar

Wydaje mi się, że w rękach prywatnych.

Mam jeszcze informacje co do placu w środku miasta. Dlaczego nie jest tam nic robione? Z prostej przyczyny, teren wymaga przebadania archeologicznego, aby cokolwiek tam postawić a na to inwestor póki co nie ma ochoty jak widać.
Old October 3rd, 2015, 11:31 PM   #59
michal_z_el
Registered User

A dlaczego przy okazji remontu kanału nie pomyślano o sąsiednim placu? Nie jest on co prawda w złym stanie, ale nowa nawierzchnia taka jak przy kanale dałaby ładny efekt.

Zauważylem, że remontowany jest dach Katedry. TomaszFrk czy bedzie to remont całego dachu?

W kinie Fregata zauważyłem we wnętrzu plakat z ostatnio wyświetlanego filmu, tj Mali Agencji 2. Mam nadzieję, że potencjał tego budynku zostanie wykorzystany i zostanie stworzony pierwszy ogródek w sezonie na nowym placu. Jakaś kawiarnia lub restauracja.

Budy przy kanale proszą się o wyburzenie. Nie mówię o likwidacji tych barów lodziarni. Po prostu można to zabudować w formie pasującej do wieży wodnej.
Old October 3rd, 2015, 11:32 PM   #60
michal_z_el
Registered User

Kiedy rozpocznie się dalsza budowa MORa na Green Velo? Widziałem, że rozkopali, a dalej się nic nie dzieje.

Reply

Tags
frombork, warmińsko-mazurskie, warmia

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules