search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 3rd, 2010, 02:14 AM   #61
marlin
Registered User

marlin's Avatar

Likes (Received): 92

Wjazd do Wrześni - u góry kolej, na dole kolej Swoją drogą, ciekawe ślady na śniegu...

Przed tym przejazdem naprawdę warto mocno zwolnić, chyba że chce się dosłownie polatać autem

Zaczyna się kluczenie po Wrześni. Najpierw w prawo:

Potem w lewo:

Obok dworca?

Jakimiś peryferiami:

I znów w prawo:

Ul. Wrocławska - wylotówka na południe:

U góry wiadukt A2:

My lecimy prosto:

[CDN...]

Sponsored Links
Old January 3rd, 2010, 02:15 AM   #62
marlin
Registered User

marlin's Avatar

Zaraz za zjazdem na A2 mamy skrzyżowanie z DW na Środę:

Za Wrześnią droga całkiem całkiem, choć tu akurat nie widać. Około 2 lat temu odnowiono nawierzchnię.

Dużo prostych:

Zbliżamy się do Miłosławia:

DK15 w prawo:

Miłosław żegna:

Za Miłosławiem dwa zakręty, a potem długa prosta aż do Miąskowa:

Ja gonię ciężarówkę...

A ona mi ucieka

Zimowo

I dojeżdżamy do skrzyżowania z DK11. Aż do Jarocina obie drogi mają wspólny przebieg na tym odcinku.

Dalej zrobiło się na tyle ciemno, że nie było sensu pstrykać:

Reszta trasy do Wrocławia może innym razem
Old January 3rd, 2010, 12:16 PM   #63
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Podziwiam odwagę do robienia zdjęć w takich warunkach. W różnych robiłem, ale w takich trzęsę galotami i obie ręce na kierownicy.

Quote:
Originally Posted by marlin View Post
Obok dworca?
Zgadza się - PKP.

Quote:
I znów w prawo:
DK podporządkowana w stosunku do zwykłej drogi.
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2010, 04:30 PM   #64
marlin
Registered User

marlin's Avatar

Quote:
Originally Posted by smar View Post
Podziwiam odwagę do robienia zdjęć w takich warunkach. W różnych robiłem, ale w takich trzęsę galotami i obie ręce na kierownicy.
Nie było tak źle póki jechało się po śladach - zlodowacenia nie było. Co prawda przy mocniejszych dohamowaniach koła się zaczynały blokować, ale bez stresu. Gorzej, gdy wjeżdżało się na sypki śnieg np podczas wyprzedzania. Wtedy czasem zdarzało się "zatańczyć" i wtedy grzecznie trzymałem obie ręce na kierownicy
Old January 3rd, 2010, 06:12 PM   #65
jacer
BANNED

Likes (Received): 2

Trza dodać, że na odcinku od Milicza do Skoroszowa wymieniona jest nawierzchnia. W Blizocinie został wyremontowany przepust w tym roku. Także czekamy na naprawę nawierzchni od Skoroszowa do Trzebnicy.

Gminy Milicz, Cieszków, Zduny i Krotoszyn praktycznie porozumiały się co do przebiegu dużej obwodnicy tych wszystkich miast. Obwodnica zacznie się przed Miliczem i połączy się z obecną drogą przed Krotoszynem.

Realizacja oczywiście po Euro.
jacer no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2010, 07:07 PM   #66
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16412

Oznakowanie "Trazyt" z numerami dróg przypominami mi Ostrów Wielkopolski Co do tira wyprzedzającego w przedstawionych na zdjęciu warunkach drogowych, to pozostawię bez komentarza wyobraźnię kierowcy tego pojazdu...
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2010, 10:14 PM   #67
dominikmatysiak1
BANNED

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by jacer View Post
Trza dodać, że na odcinku od Milicza do Skoroszowa wymieniona jest nawierzchnia. W Blizocinie został wyremontowany przepust w tym roku. Także czekamy na naprawę nawierzchni od Skoroszowa do Trzebnicy.

Gminy Milicz, Cieszków, Zduny i Krotoszyn praktycznie porozumiały się co do przebiegu dużej obwodnicy tych wszystkich miast. Obwodnica zacznie się przed Miliczem i połączy się z obecną drogą przed Krotoszynem.

Bardzo fajnie, że będzie ten remont, chociaż bardziej on jest potrzebny na Krotoszyn-Jarocin.Nie wiem jak na odcinku Koźmin wlkp.-Jarocin, ale na odcinku Krotoszyn-Koźmin rostrzygnięto niedawno przetarg na projekt, który ma być gotowy do końca marca 2010(wykonawca projektu UNIPROJEKT bodajże) więc przetarg i budowa sądzę, że jeszcze w tym roku tak samo jak obw.Koźmina(GP1x2) oczywiście jak dostaną dofinansowanie, bo DŚU i grunty już dawno wykupione.Jeśli chodzi o budowę obw.Krotoszyn-Milicz to w tym roku mają złożyć wniosek o DŚU oraz ma zacząć się wykup gruntów.Lata realizacji 2012-14.Ma być to budowa zupełnie nowym szlakiem(coś jak DK/S16).
dominikmatysiak1 no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2010, 10:23 PM   #68
jacer
BANNED

Quote:
Originally Posted by dominikmatysiak1 View Post
Bardzo fajnie, że będzie ten remont, chociaż bardziej on jest potrzebny na Krotoszyn-Jarocin.
Jedno drugiemu nie przeszkadza. To są różne GDDKiA.
jacer no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2010, 11:31 PM   #69
marlin
Registered User

marlin's Avatar

Quote:
Originally Posted by jacer

Quote:
Originally Posted by dominikmatysiak1
na odcinku Krotoszyn-Koźmin rostrzygnięto niedawno przetarg na projekt, który ma być gotowy do końca marca 2010(wykonawca projektu UNIPROJEKT bodajże) więc przetarg i budowa sądzę, że jeszcze w tym roku tak samo jak obw.Koźmina(GP1x2) oczywiście jak dostaną dofinansowanie, bo DŚU i grunty już dawno wykupione.Jeśli chodzi o budowę obw.Krotoszyn-Milicz to w tym roku mają złożyć wniosek o DŚU oraz ma zacząć się wykup gruntów.Lata realizacji 2012-14.Ma być to budowa zupełnie nowym szlakiem(coś jak DK/S16).
Uff, w końcu nie trzeba będzie walić przez te wszystkie miasteczka i wioski. Moje "ulubione" to Zduny, gdzie w jednym miejscu ciężko jest się minąć w dwie osobówki
Szkoda tylko że tak późno. Ja często jeżdżę DK15 na odcinku Trzebnica-Gniezno, jadąc z Wrocławia do Gdańska, ale gdy powstanie S5 to już nie będę się pchał krajówkami. A wygląda na to, że obwodnica Milicz-Krotoszyn mimo wszystko nie powstanie szybciej niż S5 Wrocław-Gniezno.

Budowa obwodnicy Koźmina w tym roku to pewnik czy wciąż szukają kasy?

Quote:
Originally Posted by Luki_SL
Co do tira wyprzedzającego w przedstawionych na zdjęciu warunkach drogowych, to pozostawię bez komentarza wyobraźnię kierowcy tego pojazdu...
Ten wyprzedzany Berlingo czy Partner jechał może 40 km/h. Nie wiem czy na letnich jechał, czy pierwszy raz na śniegu...? Tak więc wcale nie dziwie się kierowcy tira, ja robiłem podobnie. Niestety takich kierowców osobówek była cała masa.
Old January 3rd, 2010, 11:42 PM   #70
shadow95
Registered User

Likes (Received): 87

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
(...)Co do tira wyprzedzającego w przedstawionych na zdjęciu warunkach drogowych, to pozostawię bez komentarza wyobraźnię kierowcy tego pojazdu...
To co sobie mówił kierowca tira jest wiadome: "popierdółka ...". Generalnie to nie jest aż takie bez wyobraźni, oni dokładnie znają drogę, wiedzą na co sobie mogą pozwolić. Oczywiście nie mówię o wszystkich takich akcjach.

Pozwolę sobie opisać moją historię:
Trasę Gdynia - Wrocław przejeżdżam średnio 3 razy do roku (od wielu lat). Od kilku lat jadę właśnie drogą nr 15 od Gniezna do Trzebnicy, jako że w miarę pusta i krótsza niż 5tka przez Poznań. Wczoraj wracając nocą do Gdyni wybrałem jednak 5tkę - jako ta co powinna być w lepszym stanie. Niestety porównując zdjęcia - nie była. Wrocław - Leszno: średnia 48km/h. Potem można było jechać "nawet" 70-75km/h.
Wracając do sprawy tira: W początkowym odcinku byłem świadkiem "ciekawego" manewru wyprzedzania. Otóż za jednym zamachem autokar pełen pasażerów wyprzedził całą kolumnę 20 aut za jednym zamachem... Auta jechały koło 50km/h, autokar ~70km/h. Tyle że on jechał po pasie przeciwnym, który był w jeszcze gorszym stanie. Nie wiem co sobie myślał wtedy kierowca. Chyba skręta musiał wypalić przed jazdą.. Do przodu kompletnie nic nie było widać.. Takiego wyprzedzania jeszcze w życiu nie widziałem Może kierowca myślał że to dwupasmówka?

Pozdrawiam i sorry za OT
shadow95 no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2010, 07:30 PM   #71
Zbych_CBR
Registered User

http://nowosci.com.pl/look/nowosci/a...657&IdTag=3791
Artykuł co prawda przedświąteczny ale i po świętach nic się nie zmieniło (chyba że na gorsze). Ponadto autor skupił się na korkach w centrum Brodnicy czyli w ciągu DW560 (Rypin) i DW544 (Działdowo) nie wspominając o DK15 gdzie wcale nie jest lepiej, zwłaszcza wjazd od strony Torunia gdzie korki nieraz sięgają wlotu DW543 z Grudziądza (czyli ok 3km).

Co do obwodnicy: nie ma się co podniecać - obecnie budowany odcinek tylko połączy 15kę z wylotem na Rypin (1x2, kolizyjna), natomiast w ciągu DK nic na razie sie nie zmieni. W jakiejś niesprecyzowanej przyszłości ma powstać obwodnica (chociaż poprawniej byłoby nazwać ją "średnicówką") łącząca ul.Sądową i Sikorskiego. Dzięki temu ominie się kilka korkujących się skrzyżowań i nieszczęsny przejazd kolejowy. Ale kiedy to nastąpi trudno powiedzieć
Zbych_CBR no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2010, 11:07 AM   #72
wojk
Registered User

wojk's Avatar

Likes (Received): 173

Zbychu -wg moich dobrze poinformowanych źródeł przetarg na obwodnicę Bropdnicy w ciągu DK15 Gdaka z Bydgoszczy ma ogłaszać w br jeszcze.
wojk no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2010, 09:04 PM   #73
bendzji
Registered User

Co do relacji przejazdu przez Wrześnię ( zresztą się tu urodziłem ) to miałeś szczęście że nie trafiłeś na korek który tworzy się na każdym skrzyżowaniu w godzinach 14-17 , wtedy przejazd 15 przez Wrześnię masakra.

Nawierzchnia między Wrześnią-Miłosławiem-do DK11 w Miąskowie była remontowana dokładnie 2-3 lata temu. Niestety wygląda coraz gorzej ponieważ tylko wylali świeży dywanik na stare koleiny i po miesiącu od oddania już była łatana. Ze względu na śnieg nie widać tych łatek i dziur , już widzę co się pojawi po zimie. Zresztą odcinek Września-Miłosław jest w czasie zimy mocno zasypywany śniegiem z pól , zwłaszcza na zakrętach w Osowie , a jesienią wykarczowali wszystkie zarośla i drzewa które rosły blisko drogi ( leżące gałęzie widać jeszcze na zdjęciach ) stanowiące jedyna osłonę. Teraz wygląda trochę łyso zwłaszcza dla mnie gdyż jeździłem tą drogą od małego.

Teraz tylko czekać kiedy wezmą się za odcinek Gniezno-Września bo tam to jest totalna tragedia , nie wspomnę ja ten odcinek wygląda zimą lub w deszczu , ja tam już nie przekraczam 70 km/h.

Co do kierowców ciężarówek to nic nie przebije Łotyszy , śnieżyca , droga biała a on 100 km/h-105km/h i wszystkich wyprzedza i to nie był odosobniony przypadek bo już parę razy się z takimi "rajdowcami" spotkałem.
bendzji no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2010, 02:43 PM   #74
freewolny
Registered User

Quote:
Na podstawie art. 11 f ust. 3 i 4 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. z 2008 r. Nr 193, poz. 1194, ze zm.) zawiadamiam o wydaniu w dniu 22 grudnia 2009 r. decyzji Nr 8/2009 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. „Budowa obwodnicy Brodnicy w ciągu drogi krajowej nr 15
Źródło
freewolny no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2010, 07:13 PM   #75
przemkok77
Polonia Maior

przemkok77's Avatar

Likes (Received): 275

Zima na 15-ce

Przed nami Jarocin (peryferie już za nami):

Pierwsze skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną w Jarocinie od strony Krotoszyna:

Kierunek rondo dołączenie do 11 i 12:

... i już wspólnie z 11-ką:

Obwodnica Jarocina
przemkok77 no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2010, 01:02 PM   #76
matist
Registered User

Likes (Received): 120

Quote:
Originally Posted by marlin View Post
Budowa obwodnicy Koźmina w tym roku to pewnik czy wciąż szukają kasy?
Z tego co mi wiadomo kasy nadal nie ma. GDDKiA o/Poznań twierdzi, że obwodnica Koźmina będzie budowana na pewno ... jak znajdą się pieniądze.
matist no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2010, 01:04 PM   #77
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Przebudowa wiaduktu nad torami PKP w ciągu drogi krajowej nr 15 w miejscowości Gniezno.

Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie 5 miesięcy od daty przekazania placu budowy.
(...)
http://www.gddkia.gov.pl/article/odd...42989000#trjmp
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2010, 01:37 PM   #78
Between
Registered User

Likes (Received): 140

Z prac Sejmu RP

Na zapytanie posła Macieja Orzechowskiego, o przebudowę odcinka DK15 Krotoszyn - Koźmin, odpowiada Radosław Stępień.

Quote:
Szanowny Panie Marszałku! W odpowiedzi na pismo z dnia 14 grudnia 2009 r., znak: SPS-024-5535/09, przy którym przekazano zapytanie pana posła Macieja Orzechowskiego w sprawie przebudowy drogi krajowej nr 15 na odcinku z Krotoszyna do Koźmina Wielkopolskiego, uprzejmie przekazuję stanowisko w przedmiotowej sprawie.

Resort infrastruktury zdaje sobie sprawę z charakterystyki zagrożeń opisanych przez pana posła, jednocześnie w miarę udostępniania środków finansowych podejmuje działania zmierzające do wybudowania i utrzymania sieci dróg o najwyższym standardzie w możliwie najkrótszych terminach.

Mając na uwadze konieczność poprawy warunków jazdy na drodze krajowej nr 15 na odcinku Krotoszyn - Koźmin Wielkopolski, podjęto działania zmierzające do przygotowania realizacji przedmiotowej inwestycji. Wskazana droga wymaga poprawy stanu nawierzchni, likwidacji kolein i wykonania elementów poprawy bezpieczeństwa ruchu. Droga krajowa nr 15 na przedmiotowym odcinku o długości 11,4 km została ujęta w projekcie planu remontów na 2010 r. W chwili obecnej opracowywana jest dokumentacja niezbędna do realizacji przedmiotowego zadania.

W zakresie planowanych robót ujęte zostanie ułożenie nowej nawierzchni, przebudowa ważniejszych skrzyżowań polegająca na dobudowie dodatkowych pasów ruchu dla pojazdów skręcających w lewo lub przebudowa na rondo, budowa azyli na przejściach dla pieszych, chodników na dojściach do zatok autobusowych, odcinków ścieżek rowerowych oraz uporządkowanie dostępności do drogi. Powyższe działania wpłyną na poprawę bezpieczeństwa na drodze.

Zaproponowane rozwiązania techniczne dla przedmiotowego odcinka były konsultowane z władzami samorządowymi oraz Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu na spotkaniu zorganizowanym w siedzibie Oddziału GDDKiA w Poznaniu w listopadzie 2009 r.

Zgodnie z wprowadzonym ustawą o zmianie ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym oraz o zmianie niektórych innych ustaw nowym systemem finansowania zadań drogowych, zadania z zakresu m.in. remontu dróg krajowych finansowane są z budżetu państwa.

W projekcie ustawy budżetowej na 2010 r. kwota przeznaczona na ten cel wynosi: 467 193 tys. zł. Kwota ta jest jednak dalece niewystarczająca do aktualnych potrzeb remontowych. W związku z tym do realizacji w 2010 r. przewidziane są jedynie najpilniejsze zadania, a w szczególności te, których realizacja rozpoczęła się w roku 2009 (zadania z zawartą umową).

Z poważaniem

Podsekretarz stanu

Radosław Stępień

Warszawa, dnia 8 stycznia 2010 r.
I link do odpowiedzi.
Between no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2010, 04:13 PM   #79
krawcowa
Registered User

Likes (Received): 36

Kilka razy w roku robię trasę Wrocław-Bydgoszcz i DK15 jest trasą najkrótszą, ale stan tej drogi jest często fatalny, brak praktycznie jakichkolwiek obwodnic. Przez wiekszość miasteczek i miast trzeba przejechać tracąc tym samym czas. Po wybudowaniu wschodniej obwodnicy Poznania, lepiej będzie kierować się z Jarocina na Kórnik i stamtąd do WOP niż przez Miłosław i Wrześnię.
krawcowa no está en línea   Reply With Quote
Old March 16th, 2010, 03:19 PM   #80
Laskowski
Registered User

Laskowski's Avatar

Likes (Received): 612

Quote:
Originally Posted by Laskowski View Post
http://www.drokonsult.com.pl/dk15/

strona dotycząca przebiegu DK15 na terenie województwa Warmińsko - Mazurskiego.
Quote:
Nowe Miasto Lubawskie.: Obowdnica za dwa lata

Wszystko wskazuje na to, że prace przy budowie obwodnicy Nowego Miasta i dalej Lubawy rozpoczną się w 2012 roku. Obecnie prowadzone są prace projektowe zmierzające do wyboru nowego przebiegu drogi krajowej nr 15 od granicy województwa do Ostródy.

Zaakceptowany został wariant trzeci przebiegu obwodnicy (różowy).

Jeszcze w marcu złożony będzie wniosek do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o wydanie decyzji środowiskowej na nowomiejską obwodnicę. Równolegle do postępowania w sprawie decyzji środowiskowej ogłoszony będzie przetarg na projekt budowlany drogi.

Szacuje się, że decyzja środowiskowa gotowa będzie na przełomie II i III kwartału 2010 roku. Termin wykonania projektu budowlanego to III kwartał 2011, a uzyskanie zgody na realizację inwestycji powinno być gotowe w IV kwartale 2011roku. Budowę obwodnicy zaplanowano więc na lata 2012-13. Roboty mają rozpocząć się od węzła Brzozie Lubawskie.

Koszt budowy obwodnicy na odcinku Brzozie Lubawskie — Lubawa wynosić będzie ponad 900 milionów złotych.
NetKurier
Laskowski no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
dk15, dolnośląskie, gniezno, inowrocław, kujawsko-pomorskie, nowe miasto lubawskie, ostróda, toruń, trzebnica, warmińsko - mazurskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie

Thread Tools

Posting Rules