search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura rowerowa

Infrastruktura rowerowa Komunikacja i turystyka rowerowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old October 12th, 2008, 04:53 PM   #61
kamilbuk
Registered User

Quote:
Originally Posted by KKtw View Post
(...) jednak lepsze to, aniżeli w tym miejscu asfalt, czy trylinka, czy kocie łby rodem z Paderewskiego.
Asfalt na poziomie jezdni, oddzielony od niej samej (np. małymi, estetycznymi bloczkami betonowymi) prezentowałby się świetnie i wielkomiejsko...

BTW Można by zrobić w tym miejscu ścieżkę rowerową z prawdziwego zdarzenia - dwupasmową, dobrze oznakowaną itd.

Sponsored Links
Old October 13th, 2008, 01:55 PM   #62
KKtw
Echter Posener

KKtw's Avatar

Likes (Received): 10

Quote:
Originally Posted by kamilbuk View Post
Asfalt na poziomie jezdni, oddzielony od niej samej (np. małymi, estetycznymi bloczkami betonowymi) prezentowałby się świetnie i wielkomiejsko...

BTW Można by zrobić w tym miejscu ścieżkę rowerową z prawdziwego zdarzenia - dwupasmową, dobrze oznakowaną itd.
Jasne, że bym tego chciał, tylko decydenci twierdzą że:
a) asfalt nie zawsze estetycznie wygląda.
b) asfalt zachęca do szybkiej, a co za tym idzie, akurat w tym miejscu (!) niezbyt bezpiecznej jazdy.
Dlatego twierdzę, zważając także na poniższy cytat,...

Quote:
Originally Posted by Boogie View Post
Kostka, którą jest wyłożony Plac Wolności jest gładka i lepiej się po niej jeździ, niż po motylkach (kanciata klepsydra).
...że przejdzie pomysł wyłożenia ścieżki pozbrukiem, niekoniecznie motylkami, sa jeszcze te kwadratowe, regularne kostki. Asfalt zostanie uznany w głównej mierze za nieestetyczny (tak, tu jestem pesymistą), a układanie misternej mozaiki z kostki którą wyłożono Pl. Wolności będzie za drogie. No chyba, że ceny tych kostek utrzymują się na mniej więcej równym poziomie cenowym (?)
Old October 25th, 2008, 10:55 AM   #63
kamilbuk
Registered User

Kktw, pozwolę sobie zacytować twój post, który powinien się tu znaleźć:

Quote:
Originally Posted by KKtw View Post
Tak wygląda przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu (w kierunku stadionu Lecha).

Jeszcze kilka prac porządkowo-wykończeniowych i będzie można, mam nadzieję jeździć po równiutkiej nawierzchni. To nie jest kretynizm, a jedynie zilustrowanie standardowej infrastruktury pieszo-rowerowej. I kilka centymetrów niżej jest i pas zieleni i, co ważne - asfalt dla rowerzystów , polbruk dla pieszych.
I wilk syty i owca cała . Na razie.
Old October 25th, 2008, 11:04 AM   #64
kamilbuk
Registered User

I moje spostrzeżenie tak na szybko: krawężniki są czerwone. Czyli asfalt będzie malowany na czerwono?
Old October 25th, 2008, 02:10 PM   #65
krokos23
Registered User

krokos23's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
I moje spostrzeżenie tak na szybko: krawężniki są czerwone. Czyli asfalt będzie malowany na czerwono?
Na moje to chyba obrzeża ale mniejsza o to.
Ale po co na czerwono?? Tak też wg mnie jest dobrze - różne, wyraźne nawierzchnie - i co najważniejsze - po co dodatkowe koszty ??
krokos23 no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2008, 02:42 PM   #66
kamilbuk
Registered User

Nie czepiaj się. Niech będzie: OBRZEŻA!
A co do kwestii czerwonej ścieżki to lepiej byłoby ze względów estetycznych, w moim odczuciu.
Old October 25th, 2008, 02:49 PM   #67
krokos23
Registered User

krokos23's Avatar

Quote:
Nie czepiaj się. Niech będzie: OBRZEŻA!
A co do kwestii czerwonej ścieżki to lepiej byłoby ze względów estetycznych, w moim odczuciu.
Nie popadajmy w ten kolorystyczny obłęd bo zaraz zaczniemy malować trawniki na zielono żeby było ładnie i estetycznie ;p;p

Żartuję. Ale po co skoro tak też jest wyraźnie ?? Lepiej te pieniądze przełożyć na inny cel ... Których nie brakuje...
Old October 25th, 2008, 02:54 PM   #68
kamilbuk
Registered User

A ile takie pomalowanie kosztuje? W zasadzie kosztuje tylko odrobiną dobrych chęci.
Old October 25th, 2008, 08:25 PM   #69
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

Likes (Received): 233

Tylko po co? Żeby co rok przeznaczać ileś tysięcy na farbę, której estetyka będzie wątpliwa, kiedy miejscami będzie się wycierać?
Boogie no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2008, 08:37 PM   #70
Bedenk
Registered User

Likes (Received): 1

A na Polskiej jest pomalowana? Wydaje mi się, że tak. Więc tu też zapewne będzie.
Jak już się przyjęło, że ścieżka rowerowa jest czerwona to niech tak będzie wszędzie.
Bedenk no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2008, 11:25 PM   #71
ChrisPL
Registered User

ChrisPL's Avatar

Likes (Received): 5018

Po co malowac? To sa specjalne mieszanki o takim zabarwieniu.

Flickr | UrbFoto | Wykorzystanie moich zdjęć poza SSC => skontaktuj się ze mną
ChrisPL no está en línea   Reply With Quote
Old October 26th, 2008, 03:48 PM   #72
kamilbuk
Registered User

Owszem. Tylko w tym przypadku warstwa bitumiczna jest już położona. Więc zostaje tylko ewentualne pomalowanie.
Old October 27th, 2008, 02:32 PM   #73
KKtw
Echter Posener

KKtw's Avatar

1. Chyba nie będzie pomalowana (ale nie dam sobie głowy uciąć). Na Polskiej jest czarny bitum wśród średnich krzaków. Sądzę, że wzór kolorystyczny zostanie utrzymany.
Za dużo by to kosztowało - przypominacie sobie propozycję wylania na ul. Zielonej kolorystycznie zgodnej z nazwą ulicy mieszanki asfaltowej?
2. Zgadza się, kamilbuk że te zdjęcia powinny być także tutaj, jednak tu chciałem wrzucić "porządne" zdjęcia - bez tego piachu, liści na chodniku, ze znakiem "rowerka" na scieżce. Ale te też nie zaszkodzą!
3. Ktoś w wątku o "Kretynizmach..." stwierdził, że na półmetrowym pasie między ścieżką a chodnikiem nigdy nie będzie zieleni. Racja, "pas zieleni", o którym pisałem to przenośnia - po prostu chodziło mi o widoczne oddzielenie ścieżki od chodnika. Na razie to piasek, ale praktyka każe przypuszczać, że zostaną tutaj nasadzone takie małe kraczki, jakie znajdują się w pasie rozdziału na Roosevelta czy na kilku poznańskich rondach.

4. Trochę kretynizmu, trochę pragmatyzmu. Choć miasto ma to na uwadze, a rowerzyści zwracają uwagę, to czy nie można było wykazać się odrobiną elementarnej kreatywności i na tym słupie

Quote:
Originally Posted by krokos23 View Post
zastosować analogicznych oznaczeń, jak na poniższych, przy ul. Mieszka I?, ...

... skoro nie można słupa ze zdjęcia nr1 po prostu przestawić.
Old October 28th, 2008, 07:21 PM   #74
Dinuś
Railfan

Dinuś's Avatar

Likes (Received): 18

GARBARY - Tablica informacyjna na środku ścieżki rowerowej

2008-10-28

Ustawiona przed kilkoma miesiącami na skrzyżowaniu ulic Dowbora-Muśnickiego i Garbary tablica Systemu Informacji Miejskiej zamiast pomagać stanowi kłopot. Jej obecna lokalizacja utrudnia ruch rowerowy i zagraża bezpieczeństwu pieszych i samych cyklistów.

Tablicę postawiono dokładnie na środku trasy rowerowej. Tuż obok niej stoi drzewo. Rowerzyści muszą się w tej chwili przeciskać wąskim przesmykiem między drzewem a tablicą lub omijają ją jadąc tuż przy ogrodzeniu nieruchomości.

– Drogi rowerowe wzdłuż ulic Dowbora-Muśnickiego i Mostowej zostały źle zaprojektowane i wykonane. Teraz dodatkowo ustawiono na środku ścieżki tablicę. Dziwne, że przy jej stawianiu nie wzięto pod uwagę przebiegu drogi rowerowej – mówi Ryszard Rakower, prezes Sekcji Rowerzystów Miejskich. – Wysłaliśmy pismo w sprawie przeniesienia tablicy do Zarządu Dróg Miejskich. Odpowiedzi brak.

Lokalizacja tablicy to nie tylko utrudnienie ruchu – jej obecne położenie łamie przepisy dotyczące warunków technicznych, zawarte w rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej. Tablica powinna stać co najmniej 20 cm od krawędzi ścieżki. Pozostaje więc albo przestawić tablicę, albo drogę rowerową.

http://www.glos.com/index.php?ida=4795
Dinuś no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2008, 08:34 PM   #75
KKtw
Echter Posener

KKtw's Avatar

Dzięki za przypomnienie, jednak o tym już pisałem w "Kretynizmach drogowych..."

Przejechałem się tam rowerem w połowie września i sfotografowałem to cudo. Cytuję jeszcze raz zdjęcia, które umieściłem w dziale o Kretynizmach... http://www.skyscrapercity.com/showth...72514&page=140 mój post nr 2795:

No to jazda!

Wygodne to Oparłem sobie rower, żeby poczekać aż piesi przejdą

Teraz z drugiej strony ulicy - jak się tablica prezentuje?

Trochę bliżej

Jednym słowem dobry spowalniacz , jak jedziesz powyżej 20 km/h, to nie bój się, tablica wyhamuje Cię od razu!

Last edited by KKtw; October 28th, 2008 at 08:44 PM. Reason: materiały fotograficzne.
KKtw no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2008, 09:19 PM   #76
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

Ta tablica, ale też i sama ścieżka doskonale obrazuje, że rowerzyści są cały czas traktowani po macoszemu w Poznaniu.
Old October 28th, 2008, 09:33 PM   #77
krokos23
Registered User

krokos23's Avatar

Gdyby chociaż o 90 stopni obrócili tą tablice to jeszcze by uszło...
Old October 28th, 2008, 10:16 PM   #78
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

^ Twoja wypowiedź to jest właśnie traktowanie rowerzystów po macoszemu. Czy rowerzyści są jakąś gorszą grupą, że infrastruktura dla nich/nas może być fuszerką? Gdyby chodziło o kierowców to w Wiadomościach byłby materiał, że jakiś debil nie wziął pod uwagę drogi przy ustawianiu tablicy informacyjnej.
Old October 28th, 2008, 11:03 PM   #79
krokos23
Registered User

krokos23's Avatar

Quote:
Originally Posted by Boogie View Post
^ Twoja wypowiedź to jest właśnie traktowanie rowerzystów po macoszemu. Czy rowerzyści są jakąś gorszą grupą, że infrastruktura dla nich/nas może być fuszerką? Gdyby chodziło o kierowców to w Wiadomościach byłby materiał, że jakiś debil nie wziął pod uwagę drogi przy ustawianiu tablicy informacyjnej.
No bez przesady ??? Sam jestem rowerzysta i z przyjemnością pojeździłbym po Poznaniu ale czasem się nie da lub są takie utrudnienia... A może spójrzmy na sprawę inaczej - może wypadałoby wyciąć to drzewo to nie byłoby żadnych niespodzianek na trasie rowerowej i znak informacji miejskiej nie przeszkadzałby nikomu ???

Skoro już ma tam stać to chociaż mogli bo obrócić... to miałem na myśli...
Old October 28th, 2008, 11:13 PM   #80
kamilbuk
Registered User

Ta ścieżka ogólnie jest do d. Nawet dobrze oznakowana nie jest. I drzewo tu nie jest problemem. Poza tym: łatwiej wyciąć drzewo, czy przestawić tablicę?

Reply

Tags
infrastruktura rowerowa, komunikacja rowerowa, poznań, poznań-komunikacja, rower, rowery, wielkopolskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules