search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura rowerowa

Infrastruktura rowerowa Komunikacja i turystyka rowerowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old October 29th, 2008, 12:29 AM   #81
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

Likes (Received): 233

Quote:
Originally Posted by krokos23 View Post
No bez przesady ??? Sam jestem rowerzysta i z przyjemnością pojeździłbym po Poznaniu ale czasem się nie da lub są takie utrudnienia... A może spójrzmy na sprawę inaczej - może wypadałoby wyciąć to drzewo to nie byłoby żadnych niespodzianek na trasie rowerowej i znak informacji miejskiej nie przeszkadzałby nikomu ???

Skoro już ma tam stać to chociaż mogli bo obrócić... to miałem na myśli...
Ale właśnie chodzi o to że ta tablica musi zostać stamtąd usunięta, a stwierdzenie, że: "Skoro już ma tam stać to chociaż mogli to obrócić..." jest traktowaniem rowerzystów po macoszemu. To trochę tak jakby powiedzieć, że skoro już musieli mnie okraść to mogli chociaż nie bić. Nie wolno im było mnie okradać ani bić. Nie wolno im było ustawiać tam tej tablicy, więc niech ją zdemontują.
Boogie no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 29th, 2008, 03:24 PM   #82
KKtw
Echter Posener

KKtw's Avatar

Likes (Received): 10

Ale i tak ta ścieżka jest niebezpiecznie poprowadzona, po pierwsze jedziemy mocno uczęszczanym ciągiem pieszo-rowerowym i rzadko widzę przechodnia, który nie zagradzał drogi rowerzyście. Potem ścieżka schodzi do muru (liceum ogólnokształcącego), wzdłuż którego też może ktoś przechodzić - znowu nie opłaca się jechać więcej niż 15 km/h. Ale tablica "wymiata", oczywiście w negatywnym znaczeniu. Nie mam jednakowoż pomysłu, jak inaczej można by tę ścieżkę poprowadzić. Hm,... - projektanci powinni byli zawczasu np. pomyśleć o wytyczeniu pasa dla rowerzystów po asfalcie - wzdłuż torów tramwajowych.
Old October 29th, 2008, 06:20 PM   #83
Arki89
IdP, RO Junikowo

Arki89's Avatar

Likes (Received): 417

a czy posiada ktoś zdjęcia z remontu chodnika przy Bukowskiej i powstającej tam drogi rowerowej? Bo ostatnio przejeżdżając tamtędy miałem wrażenie że droga rowerowa się ciągnie, jest przystanek w który jakby ona 'wpada' po czym 'zjawia' się na drugim końcu wiaty. Będą uczyć rowerzystów przenikania?
Old October 29th, 2008, 07:50 PM   #84
batmans
inż. Batman

batmans's Avatar

Likes (Received): 1510

Quote:
Originally Posted by Arki89 View Post
a czy posiada ktoś zdjęcia z remontu chodnika przy Bukowskiej i powstającej tam drogi rowerowej? Bo ostatnio przejeżdżając tamtędy miałem wrażenie że droga rowerowa się ciągnie, jest przystanek w który jakby ona 'wpada' po czym 'zjawia' się na drugim końcu wiaty. Będą uczyć rowerzystów przenikania?
tak jest to na przystanku szpitalna, ciekaw jestem co z tym zrobia. Jak narazie to wiata przystanku stoi centralnie na sciezce rowerowej :P

ToMasz rysuje zapraszam! :)
batmans está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 30th, 2008, 04:51 PM   #85
KKtw
Echter Posener

KKtw's Avatar

Quote:
Originally Posted by batmans View Post
tak jest to na przystanku szpitalna, ciekaw jestem co z tym zrobia. Jak narazie to wiata przystanku stoi centralnie na sciezce rowerowej :P
Zdemontują płot, wejdą na teren szpitala i ścieżka okrąży przystanek, miejmy nadzieję że jednak nie tak jak wzdłuż al. Solidarności naprzeciwko kauflandu

A propos innej ścieżki - kontrapas dla rowerów wzdłuż północnej strony Pl. Wolności jest budowany, niestety, z niefazowanej kostki polbrukowej (czerwone motylki). To się zacznie tektonika! i fałdowania przy okazji
Old October 30th, 2008, 06:13 PM   #86
kamilbuk
Registered User

Masz zdjęcie?
Old October 30th, 2008, 06:33 PM   #87
batmans
inż. Batman

batmans's Avatar

Likes (Received): 1510

Quote:
Originally Posted by KKtw View Post
Zdemontują płot, wejdą na teren szpitala i ścieżka okrąży przystanek, miejmy nadzieję że jednak nie tak jak wzdłuż al. Solidarności naprzeciwko kauflandu
raczej sciezka nie obkrazy przystanku bo wlasnie sciezka jest skierowana na wiate! Jadac po sciezce odrazu natrafiasz na wiate przystanku
Nie wiem jak zamierzaja to zrobic, moze wiate postawia na terenie szpitala? ;p

ToMasz rysuje zapraszam! :)
batmans está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 30th, 2008, 08:41 PM   #88
KKtw
Echter Posener

KKtw's Avatar

Quote:
Originally Posted by kamilbuk View Post
Masz zdjęcie?
Nie mam zdjęcia, pisałem z pamięci. Hm, szpital nie miałby chyba nic przeciwko, żeby zyskać nowy płot w ramach modernizacji ulicy
No, ale do rzeczy, tak jak batmans pisze, wiata rzeczywiście jest oblana zewsząd bitumem i logicznie wnioskując, stoi dokładnie na ścieżce. To albo zostanie przestawiona na chodnik, kawałek w lewo lub prawo od zatoki albo ścieżka musi ją jakoś okrążyć - w tym wypadku myślę, że płot szpitala zostanie zdemontowany, nawieziona zostanie ziemia i wylana nowa SMA (zetknie się z tą, która została wylana wokół wiaty). (? )
Old October 30th, 2008, 09:38 PM   #89
kamilbuk
Registered User

Wariant z płotem w moim odczuciu jest mało prawdopodobny.
Old November 4th, 2008, 10:04 AM   #90
Dinuś
Railfan

Dinuś's Avatar

Likes (Received): 18

ZDM - Rowerami kibice dojadą też na stadion

Samochodem, autobusem, taksówką, a nawet rowerem czy rikszą będą mogli dotrzeć na stadion przy ulicy Bułgarskiej kibice zdążający na mecze w ramach Euro 2012. Zarząd Dróg Miejskich wzoruje się bowiem na sprawdzonych już przez Niemców rozwiązaniach i programie pod hasłem "Przesiądź się na rower".

Dojazd na stadion nie będzie problemem, bo powstaną wygodne drogi. Lada chwila ruszy przebudowa ul. Bukowskiej od centrum King Cross do granic miasta. Nowa trasa wyposażona zostanie w drogę rowerową. Aktualnie trwa budowa specjalnej drogi na odcinku ul. Bukowskiej od ul. Polskiej do ul. Szamotulskiej. W przyszłości sięgnie ona ul. Szylinga. Rowerem można już wygodnie jeździć nową ul. Polską, wkrótce będzie tak całym odcinku ul. Bułgarskiej, droga powstanie też na ul. Przybyszewskiego. W planach jest budowa drogi rowerowej na ul. Grunwaldzkiej.

Kibice, którzy przyjadą na mecze do Poznania, nie będą mieli ze sobą rowerów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć wypożyczalnie - na parkingach buforowych, gdzie można zostawić auta, na nowym dworcu PKP, lotnisku, w okolicach stref dla kibiców, a nawet przy hotelach. Duży parking rowerowy ma powstać przy stadionie. Będzie dobrze strzeżony, wyposażony w punkty, gdzie mechanicy dokonają drobnych napraw. Przed meczem będzie tam można zostawić rower, jak płaszcz w szatni, pobierając żeton, a po meczu pojazd odebrać.

http://poznan.naszemiasto.pl/wydarzenia/917767.html
Dinuś no está en línea   Reply With Quote
Old November 6th, 2008, 10:51 PM   #91
Posener
Registered User

Posener's Avatar

Likes (Received): 322

Co do przystanku na Szpitalnej to będą go chyba przenosić bliżej ulicy. Wyjętych jest kilka kostek akurat w miejscach, które idealnie pasują pod miejsca na mocowania do wiaty.
Posener no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2008, 02:03 PM   #92
kamilbuk
Registered User

Ścieżka przy Placu Wolności (Originally Posted by Poz83) pięknie zastawiona autami:
Quote:
Nie wiem czy to się nadaje do estetyki, ale niech będzie.

Droga rowerowa na ul. 27 Grudnia... (wczoraj)

Na razie zwalam to na to, że ta droga jeszcze nie jest oddana do użytku. Ale trzeba trzymać rękę na pulsie...

Last edited by kamilbuk; November 7th, 2008 at 02:14 PM.
kamilbuk está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 7th, 2008, 06:10 PM   #93
KKtw
Echter Posener

KKtw's Avatar

Ludzie parkują na pamięć - jeszcze trzeba tam zetrzeć starą farbę wyznaczającą koperty parkingowe, pewnie jeszcze rowerek dojdzie. Ale te auta na chodniku to dobry popis dla straży miejskiej - skoro municypalni są tacy gorliwi na blokowanie kół, to tam mają okazję - przecież znaki wyznaczjące parking są skreślone - zakaz parkowania!
Old November 7th, 2008, 06:41 PM   #94
sky_POZ
cyber-barok

sky_POZ's Avatar

Likes (Received): 0

Bo i ta droga rowerowa się nie wyróżnia - gdyby była asfaltowa, z wyraźnie i gęsto naniesionym oznakowaniem, to wielu kierowcom dałoby to do myślenia.
sky_POZ no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2008, 11:50 AM   #95
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

Likes (Received): 233

^ We wszelkich działaniach trzeba używać umysłu, jeśli samochodziarze zwalniają się z myślenia to niech płacą mandaty. Żadnej taryfy ulgowej.

Poniżej przykład bezradności straży miejskiej. Rowerzystom, owszem pomoże, ale chodnik w niemałym stopniu szpeci:

Quote:
Originally Posted by TommeT View Post
Co do ścieżek rowerowych to są pewne postępy:

Osłom parkującym pod SB "na chwilkę" już dziękujemy
Boogie no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2008, 02:45 PM   #96
kamilbuk
Registered User

Tak czy inaczej, lepsze to niż nic. Ale co do bezradności SM... masz rację. Zatrważająca.
Old November 8th, 2008, 06:27 PM   #97
Poz83
Registered User

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by KKtw
Ludzie parkują na pamięć - jeszcze trzeba tam zetrzeć starą farbę wyznaczającą koperty parkingowe, pewnie jeszcze rowerek dojdzie.
Prawda.

Quote:
Ale te auta na chodniku to dobry popis dla straży miejskiej - skoro municypalni są tacy gorliwi na blokowanie kół, to tam mają okazję - przecież znaki wyznaczjące parking są skreślone - zakaz parkowania!
Tyz prowdo! Szczerze mówiąc, to robiąc to zdjęcie nawet nie zauważyłem tego zakazu, ale gdybym zauważył, to pewnie zadzwoniłbym do SM i zgłosił to. Nie wiem w jakiej wysokości za to byłby mandat, ale co najmniej 6 x xxx za jednym zamachem, to by było stosunkowo dużo! A oni nie chcą tego wykorzystać?!
Choć z drugiej strony wiedząc jak "szybko i skutecznie" działa nasza SM to mi się odechciewa zawiadamiać jakiekolwiek służby w tym mieście...
W lipcu siedząc na Pl. Wolności zauważyłem jakąś babkę, która urywała gałązki bukszpanu. Raz, że wyrywała te gałązki, a dwa zaparkowała w niedozwolonym miejscu, bo po drugiej stronie ul. 27 Grudnia (po tej, przy której znajduje się plac).
Podszedłem do niej i zwróciłem jej uwagę.
Ona na to, że "urywa tylko te suche gałęzie". Jak ch...! Ślepy nie jestem i z odległości 2 m potrafię rozróżnić suchą gałązkę od zdrowej, zwłaszcza że na ogródku mam mnóstwo bukszpanu i potrafię odróżnić zdrową roślinę od chorej/uschniętej.
Zatem mówię jej, że od tego są specjalne służby i że ona na taką nie wygląda (1. robiła to sama 2. była ubrana jakby zaraz miała obsługiwać w kasie klientów banku - żadnej kamizelki, żadnego kombinezonu - NIC! I do tego miała jeszcze na ramieniu torebkę.).
A ona na to, że jest właśnie z takich służb.
No to ją pytam: "Czyli z jakich?".
Babka nawet nie potrafiła powiedzieć.
No to mówię: "Z Zarządu Zieleni Miejskiej?".
A ona "tak, tak..". Co za debilka!
No to mówię, że chciałbym zobaczyć jej legitymację czy jakąś plakietkę, która to poświadczy.
A ona z oburzeniem zapytała kim ja jestem, że chcę od niej legitymację. Boże... Co za debilka...
Powiedziałem jej, że jestem podatnikiem, który płaci za ten bukszpan i że chciałbym wejść do niej do domu/ogrodu i też pozrywać sobie jej kwiatki - w końcu różnicy żadnej nie ma.
A ona nic - zrywa dalej.
No to mówię "Dzwonimy do Straży Miejskiej".
Zadzwoniłem.
Facet odbierający telefony powiedział, że za chwilę kogoś tam wyśle (powiedziałem o niszczeniu zieleni miejskiej i zaparkowaniu w miejscu niedozwolonym).
Czekam...
Czekam...
Czekam!
Z zegarkiem w ręku (a raczej w komórce) od momentu rozłączenia się z tym dyżurnym w Straży Miejskiej minęło 13 minut (słownie: TRZYNAŚCIE MINUT!!!)!!! I co? I babka odjechała!!! A żadnej Strazy Miejskiej na horyzoncie nie zauważyłem!!! NIKOGO!!! K...a, 13 minut!!! A pamiętajcie, że to nie było żadne zadupie, koniec Poznania - Głuszyna, Podolany, Kiekrz czy coś w tym stylu! TO BYŁ PLAC WOLNOŚCI!!! PLAC WOLNOŚCI, do ch..a!!! Miejsce, w którym patrole Straży Miejskiej powinny pojawiać się co 5 minut!!! Ba! Co 3 minuty!!!

To zdarzenie sprawiło, że uważam, iż albo trzeba "coś" zrobić z tą instytucją, z jej "skutecznością" działania w Poznaniu, albo p...lę to - niech ludzie sobie niszą to miasto, niech nie szanują pracy innych, niech srają na swoje zarobione pieniądze, które "wydają" w postaci podatków!!! Przeraża mnie mentalność Polaków!
Jako ze to miasto nie jest mi obojętne, skłaniałbym się raczej ku tej pierwszej opcji...

Quote:
Originally Posted by VerbaT
Bo i ta droga rowerowa się nie wyróżnia - gdyby była asfaltowa, z wyraźnie i gęsto naniesionym oznakowaniem, to wielu kierowcom dałoby to do myślenia.
Według mnie nie ma znaczenia czy droga rowerowa jest czarna, czerwona czy zielona. Debile, chamy i prostaki i tak będą na niej parkować nawet, gdy będzie żółta w różowe słonie. Tutaj rzeczywiście może ona być słabo widoczna, ale nie dlateo, że nie jest asfaltowa/czarna, ale że jest przysypana piachem. Kiedy go odgarną, ta droga będzie widczna. I na pewno zostanie też odpowiednio oznakowana.
Wyjścia są dwa: 1. Zamontowanie barierek przy krawężniku. Ale stylowych, choćby takich jakie ogradzają Pl. Wolności, a nie jakieś żółto-białe rury... 2. Bezwzględne karanie mandatami. Nie wiem - postawienie tam stałego patrolu Straży Miejskiej albo "coś"...
Według mnie lepsze byłoby to pierwsze wyjście bo nawet jeżeli mandaty będą rzeczywiście nakładane, a samochody blokowane, to i tak nie pomoże to rowerzystom bo droga rowerowa będzie zastawiana co pewien czas. Wtedy rowerzysta będzie musiał omijać samochody parkujące na tej drodze rowerowej i będzie musiał wjechać na chodnik. Jeżeli trafi na łaskawego strażnika miejskiego, to ten najwyżej go upomni. Ale jeżeli trafi na jakiegoś tępaka, to mandacik dostanie rowerzysta, a nie kierowca, który zaparkował w niedozwolonym miejscu... W tym kraju wcale by mnie to nie zdziwiło...

Quote:
Originally Posted by Boogie
We wszelkich działaniach trzeba używać umysłu, jeśli samochodziarze zwalniają się z myślenia to niech płacą mandaty. Żadnej taryfy ulgowej.
Zgadzam się w 100%. Żadnych tłumaczeń, że "nie zauwazyłem", "no bo wczoraj jeszcze można było tu parkować" itp. Jesli nie widzisz co się dzieje dookoła ciebie i nie zwracasz uwagi na znaki, to nie powinienieś w ogóle siadać za kierownicą!
Poz83 no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2008, 01:02 AM   #98
mcl
Poznań

Likes (Received): 535

Dąbrowskiego

Zdjęcie zrobione w weekend, więc nie widać samochodu, który zawsze parkuje na ścieżce.

mcl no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2008, 04:09 PM   #99
KKtw
Echter Posener

KKtw's Avatar

Co do ścieżki rowerowej wzdłuż SB, uważam ją za jeden wielki niewypał. Jeżeli jadę tamtędy, to w dół i tylko po jezdni ulicy Kościuszki - tak jest wygodniej i szybciej, a ponadto ruchu tam wielkiego nie ma. Moim zdaniem, pas dla rowerów też powinien biec po jezdni - analogicznie jak, kawałek dalej, na ulicy Krakowskiej - (już o tym pisałem, więc zacytuję tylko dwa zdjęcia

)

To, co zrobili, przy SB, potwierdza, 3 raz trzeba powtórzyć, bezradność SM. Ale gdyby nawet nakładali tam codziennie mandaty, nie sądzicie, że byłaby to nieco syzyfowa praca. Te znaczniki odblaskowe to już coś, ale i tak wielkim błędem było zrównanie tej ścieżki z chodnikiem. Zwróćmy uwagę, na to co jest wyżej - między jezdnią a ścianką oporową poprowadzono tylko chodnik -nie było miejsca na scieżkę rowerową, jeszcze wcześniej źle wymalowano pasy przejazdu dla rowerzystów przez jezdnię. Dlatego - niech już ten chodnik w całości dadzą pieszym, a rowerzystom umożliwią dwukierunkowy ruch po jezdni (tak jak na Krakowskiej!)!
Old November 11th, 2008, 12:04 PM   #100
Poz83
Registered User

Likes (Received): 2

Również uważam, że przerzucenie drogi dla rowerów na ulicę byłoby wygodniejsze dla rowerzystów i pieszych.
Ale zwróć uwagę, że obecnie, na tym odcinku ul. Kościuszki nie ma miejsca na osobny pas dla rowerów, jak jest to na zaprezentowanym przez Ciebie odcinku ul. Krakowskiej. Nie można zwężyć omawianego odcnika ul. Kościuszki, ponieważ będą tam się tworzyć olbrzymie korki - ta ulica MUSI pozostać dwupasmowa.
Póki co, to musi pozostać tak, jak jest. Może rozwiązanie, w postaci zrównania obecnej drogi rowerowej z ulicą, znajdzie się przy kolejnym remoncie tego odcinka ul. Kościuszki. Jednakże biorąc pod uwagę to, że rowery nie zniszczą poz-bruku, to szczerze mówiąc wątpię, abyśmy takiego rozwiązania doczekali się w dającej się przewidzieć przyszłości.
Mogli - zarówno drogowcy i miasto, jak i jakieś stowarzyszenie rowerzystów w naszym mieście - pomyśleć o tym przed remontem tego odcinka ul. Kościuszki. Ale teraz jest już za późno. Bo rozwalanie tego odcinka drogi rowerowej tylko dlatego, żeby ułatwić rowerzystom jazdę byłoby - nawet moim zdaniem - marnowaniem pieniędzy.
Poz83 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
infrastruktura rowerowa, komunikacja rowerowa, poznań, poznań-komunikacja, rower, rowery, wielkopolskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules