search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 27th, 2016, 01:09 AM   #2461
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Likes (Received): 422

Często jeżdżę DK6 do Gdańska i odcinek od Koszalina za Karlino, mimo iż wygląda na mocno sfatygowany, w moim odczuciu nie jest jakoś szczególnie zły.

Sponsored Links
Old October 27th, 2016, 12:51 PM   #2462
levy
Registered User

Likes (Received): 395

@DSzumaher - prędkość miałeś chyba przepisową? Od Koszalina do Nowogardu cały czas za tym tirem z czerwonym kontenerem - uff, nie każdy by wytrzymał.
levy no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2016, 01:20 PM   #2463
garym
Registered User

garym's Avatar

Likes (Received): 341

Quote:
Originally Posted by pentaq View Post
Ten gryf, to nie oznaka powiatu gryfinskiego. :/
gryfickiego. Powiat gryfiński jest na południe od Szczecina
Sam fakt, że obwiniony jest właścicielem pojazdu, który został zaparkowany na chodniku w ten sposób, że nie pozostawiono wymaganego minimum 1,5m przejścia dla pieszych nie stanowi sam przez się podstawy do przyjęcia, iż tym samym zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przez obwinionego wykroczenia z art. 97 kw.

Zastępca Komendanta Straży Miejskiej
garym no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2016, 01:37 PM   #2464
pentaq
Registered User

Likes (Received): 314

Quote:
Originally Posted by garym View Post
gryfickiego. Powiat gryfiński jest na południe od Szczecina
Z telefonu pisałem
pentaq no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2016, 03:47 PM   #2465
zachodniopomorskie
Registered User

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by levy View Post
@DSzumaher - prędkość miałeś chyba przepisową? Od Koszalina do Nowogardu cały czas za tym tirem z czerwonym kontenerem - uff, nie każdy by wytrzymał.
Wyprzedził go na obwodnicy Nowogardu. Film z przejazdu obwodnicą: https://www.youtube.com/watch?v=VDgjZAanTKc
zachodniopomorskie no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2016, 11:15 PM   #2466
DSzumaher
Infra's user

DSzumaher's Avatar

Likes (Received): 8139

Quote:
Originally Posted by levy View Post
@DSzumaher - prędkość miałeś chyba przepisową?
Raczej tak.

Quote:
Od Koszalina do Nowogardu cały czas za tym tirem z czerwonym kontenerem - uff, nie każdy by wytrzymał.
1. Nie aż tyle. Od Biesiekierza wystarczy.
2. Nie każdy, a dokładniej ledwo kto.
3. Być może jestem jakiś dziwny lub miałem dziwny dzień, ale wtedy tak naprawdę zrelaksowałem się organizując sobie eko-rajd, ale jak zawsze nie w wersji ekstremalnej. W końcu trzeba było mieć minimum komfortu, a dodatkowo, żeby zdjęcia jakoś wyszły, zrezygnowałem z tunelu aerodynamicznego ().

mikemechanix liked this post
DSzumaher no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2016, 12:32 AM   #2467
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Likes (Received): 422

Offspring, yamal30, Birdmanek1985 liked this post
Superkot634 no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2016, 01:16 AM   #2468
pentaq
Registered User

Likes (Received): 314

Wracajac jeszcze do Sianowa: tuz po otwarciu nowej obwodnicy wladze zamierzaja zrobic deptak w miejscu obecnego przejazdu w centrum, a ewentualny ruch lokalny puscic z prawej strony budynkow (vide rozwidlenie za swiatlami na fotach).
pentaq no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2016, 08:58 AM   #2469
credit
Registered User

Likes (Received): 21

Wpinka

W Nowogardzie nawet koło mojego domu jechałeś.
Szkoda że przy budowie obwodnicy nie ma w planie budowy łącznika do drogi SW106 Nowogard Stargard. Masa ludzi jeździ właśnie ze Stargardu nad morze lub na Gdańsk wtedy mogli by się wpiąć do obwodnicy Nowogardu gdzieś w okolicach Sąpolnicy do Olchowa i tym samym ominąć Nowogard. Już niebawem chyba rozpoczną się prace znajomy prowadzi Hotel dostał już rezerwacje na ekipy budowlane.

[IMG]http://i66.************/w6pdg5.jpg[/IMG]
credit no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2016, 11:52 AM   #2470
yamal30
Registered User

Likes (Received): 1

Miło,mój film wstawiłeś "Superkocie" dzięki,pozdrawiam
sorry za jakość ale ostatnio kamerka coś zaczyna szwankować....

Superkot634 liked this post
yamal30 no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2016, 09:43 PM   #2471
Cireon
Registered User

Cireon's Avatar

Likes (Received): 139

Wiem że to nie ten temat ale bardzo powiązany bo chodzi o dalszą część s6 na pomorzu

Rząd odpuszcza budowę S6 na Pomorzu? Wiceminister: "Wybudujemy, ale trochę później"

Quote:
- Jak weźmiemy pod uwagę obciążenie tej drogi w porównaniu do innych w kraju, to jest małe. Trasę S6 wybudujemy, tylko w innym terminie - mówił w Radiu Gdańsk Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa. W ten sposób odniósł się do informacji, że rząd wycofuje się z budowy jednej z najważniejszych tras na Pomorzu.
całość na
http://radiogdansk.pl/index.php/audy...-ezGo.facebook
Cireon no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2016, 12:46 AM   #2472
gryfita
gryfita

Co z S6 do Gdańska? Resort odpowiada

Droga S6 ma "istotną rolę", ale "jest za wcześnie na określenie harmonogramu budowy" - tak w wysłanym do naszej redakcji mailu pisze biuro prasowe Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Po słowach wiceministra, że cała droga Szczecin-Gdańsk będzie gotowa później niż planowano, pytaliśmy o powody oraz nowy termin.

Drogą ekspresową ze Szczecina do Gdańska pojedziemy najprawdopodobniej później niż w 2020 r. Taki termin ukończenia prac deklarowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Rzeczniczka prasowa resortu Elżbieta Kisil stwierdza, że "droga ekspresowa S6 to jeden z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Polsce", a rola odcinka Koszalin-Trójmiasto jest istotna. Jednak jak czytamy, "z uwagi na ograniczenia finansowe nie ma możliwości jednoczesnej realizacji wszystkich priorytetów ujętych w Programie Budowy Dróg Krajowych do 2023 roku w pełnym zakresie. Jest za wcześnie na określenie szczegółowego harmonogramu tej inwestycji".

Kisil wyjaśnia, że budowa wszystkich dróg ujętych w programie kosztowałaby blisko 200 mld złotych, a rząd na ten cel ma 107 mld. W piśmie nie ma deklaracji, kiedy pojedziemy drogą ekspresową ze Szczecina do Gdańska.

W poniedziałek wiceminister Kazimierz Smoliński stwierdził, że droga powstanie, ale później niż w 2020 roku. Właśnie ten termin deklarowali urzędnicy.

Pieniędzy może zabraknąć na drogę z Koszalina do Gdańska. Niezagrożona jest budowa zachodniopomorskich odcinków S6. Ze Szczecina do Koszalina ekspresówką pojedziemy za trzy lata.

http://radioszczecin.pl/1,345263,co-...sort-odpowiada

Last edited by gryfita; November 10th, 2016 at 12:53 AM.
gryfita no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2016, 04:40 AM   #2473
Wrocer
super&megatalls fan

Wrocer's Avatar

Likes (Received): 662

Ehh... Gotowa KP na Koszalin - Słupsk, przetarg w toku (choć dopiero w pierwszym etapie nadal niestety), a ci zapowiadają, że zbudują kiedyś tam później...

Myśląc sposobem obecnej ekipy u władzy rozumiem, że trzeba "za karę" spowolnić/zamrozić przetarg i budowę na odcinek kaszubski, ale że nie chcą dopieścić środkowego Pomorza i elektoratu koszalińsko-słupskiego (zwłaszcza), to już kompletnie nie rozumiem. Tzn. domyślam się, że na to dopieszczenie zabrakło po prostu kasy, jak w wielu innych przypadkach obecnego programu budowy dróg, który przegrał z socjalem

Dobrze, że chociaż do Koszalina dojedziemy ekspresowo za 2,5 roku od strony Szczecina i nawet objedziemy Koszalin obwodnicą - szaleństwo
Nawiązując do niesprawiedliwych i dziwacznych interpretacji mojej aktywności na forum pragnę zapewnić wszystkich zainteresowanych, że pisuję tu nie na złość komukolwiek, a mój głos w dyskusji wynika z zainteresowania inwestycjami głównie we Wrocławiu, a także z chęci pozyskania i przekazania informacji/opinii z postępów inwestycji w licznych interesujących mnie wątkach i nie ma to nic wspólnego ze spamowaniem/trollowaniem, jak to niektórzy próbują mi zarzucić. Jeżeli ktoś nie toleruje poglądów innych (moich), naprawdę nie musi czytać moich postów.

Last edited by Wrocer; November 15th, 2016 at 04:49 AM.
Wrocer no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2016, 07:55 AM   #2474
irokalisz
Registered User

irokalisz's Avatar

Likes (Received): 653

Pamiętam jak dziś gdy kilka dni przed wyborami Jarek mówił:
Będziemy budować szybciej, taniej i więcej bo obecna władza robi to źle.
No to mamy szybciej i więcej....
Old November 15th, 2016, 08:38 AM   #2475
Cireon
Registered User

Cireon's Avatar

Likes (Received): 139

Quote:
Originally Posted by Wrocer View Post
Ehh... Gotowa KP na Koszalin - Słupsk, przetarg w toku (choć dopiero w pierwszym etapie nadal niestety), a ci zapowiadają, że zbudują kiedyś tam później...

Myśląc sposobem obecnej ekipy u władzy rozumiem, że trzeba "za karę" spowolnić/zamrozić przetarg i budowę na odcinek kaszubski, ale że nie chcą dopieścić środkowego Pomorza i elektoratu koszalińsko-słupskiego (zwłaszcza), to już kompletnie nie rozumiem. Tzn. domyślam się, że na to dopieszczenie zabrakło po prostu kasy, jak w wielu innych przypadkach obecnego programu budowy dróg, który przegrał z socjalem

Dobrze, że chociaż do Koszalina dojedziemy ekspresowo za 2,5 roku od strony Szczecina i nawet objedziemy Koszalin obwodnicą - szaleństwo
Czytałem kilka źródeł i taki wniosek nasuwa się że zawieszony jest etap pomorski czyli trasa kaszubska a odcinek Koszalin-Słupsk będzie jeszcze budowany. Gdzieś słyszałem wypowiedź z GDDKiA że drugi etap ma ruszyć 30 listopada. A druga sprawa patrząc trochę szerzej, geopolitycznie to w Redzikowie będzie tarcza antyrakietowa. Raczej "muszą" dociągnąć szybką drogę żeby w razie co wojsko mogły się szybko przemieścić.

Wrocer liked this post
Cireon no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2016, 09:47 AM   #2476
mariuszslupsk
Registered User

Likes (Received): 16

Quote:
Originally Posted by Cireon View Post
Czytałem kilka źródeł i taki wniosek nasuwa się że zawieszony jest etap pomorski czyli trasa kaszubska a odcinek Koszalin-Słupsk będzie jeszcze budowany. Gdzieś słyszałem wypowiedź z GDDKiA że drugi etap ma ruszyć 30 listopada. A druga sprawa patrząc trochę szerzej, geopolitycznie to w Redzikowie będzie tarcza antyrakietowa. Raczej "muszą" dociągnąć szybką drogę żeby w razie co wojsko mogły się szybko przemieścić.

Miło by było ale wojsko o którym mówisz to max 300 żołnierzy.
Myślę że akurat dla takiej "garstki" DK6 wystarczy nie koniecznie muszą do bazy jeździć ekspresówką.
"Dobra zmiana" powtarza jak mantrę że zabrakło pieniędzy akurat na odcinek Koszalin - Gdynia ale ostatnio czytałem jakiś wywiad z posłem Konwińskim który twierdził coś zupełnie przeciwnego że bez zapewnionego finansowania nie mogli ogłosić przetargu na jakikolwiek odcinek drogi. Może ktoś potwierdzić jak to jest od strony formalnej?

Last edited by mariuszslupsk; November 15th, 2016 at 09:55 AM.
mariuszslupsk no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2016, 10:07 PM   #2477
bart_z
Registered User

bart_z's Avatar

Likes (Received): 31

Quote:
Originally Posted by mariuszslupsk View Post

Miło by było ale wojsko o którym mówisz to max 300 żołnierzy.
Myślę że akurat dla takiej "garstki" DK6 wystarczy nie koniecznie muszą do bazy jeździć ekspresówką.
"Dobra zmiana" powtarza jak mantrę że zabrakło pieniędzy akurat na odcinek Koszalin - Gdynia ale ostatnio czytałem jakiś wywiad z posłem Konwińskim który twierdził coś zupełnie przeciwnego że bez zapewnionego finansowania nie mogli ogłosić przetargu na jakikolwiek odcinek drogi. Może ktoś potwierdzić jak to jest od strony formalnej?
Tu nie chodzi o żołnierzy tyko o to, że politycy wszelkiej maści obiecali słupszczanom S6 i drugi tor na 202 w ramach zadość uczynienia za trudności związane z funkcjonowaniem amerykańskiej bazy wojskowej.
bart_z está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 16th, 2016, 01:56 AM   #2478
Wrocer
super&megatalls fan

Wrocer's Avatar

Likes (Received): 662

Quote:
Originally Posted by Cireon View Post
Też czytam uważnie wszystko w mediach na ten temat i niestety z ust decydentów rządowych nie padają słowa, że do Słupska, a tylko, że do Koszalina, ale to bez łaski, bo przetarg ze Szczecina do Koszalina włącznie z obwodnicą dawno rozstrzygnięty i ten odcinek powstanie. Problem jest z zamrożonym przetargiem na Koszalin - Słupsk, że o Trasie Kaszubskiej do Trójmiasta nie wspomnę...
Nawiązując do niesprawiedliwych i dziwacznych interpretacji mojej aktywności na forum pragnę zapewnić wszystkich zainteresowanych, że pisuję tu nie na złość komukolwiek, a mój głos w dyskusji wynika z zainteresowania inwestycjami głównie we Wrocławiu, a także z chęci pozyskania i przekazania informacji/opinii z postępów inwestycji w licznych interesujących mnie wątkach i nie ma to nic wspólnego ze spamowaniem/trollowaniem, jak to niektórzy próbują mi zarzucić. Jeżeli ktoś nie toleruje poglądów innych (moich), naprawdę nie musi czytać moich postów.

mikemechanix liked this post
Wrocer no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2016, 03:09 PM   #2479
killkamill
Registered User

Likes (Received): 348

Czyli ze względu na niskie natężenie ruchu zostanie zawieszony na kołku odcinek o największym natężeniu ruchu - wlot do Trójmiasta omijający Wejherowo. To się nazywa logika

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
killkamill no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2016, 06:15 PM   #2480
DooCharles
Registered User

DooCharles's Avatar

Likes (Received): 4738

http://www.kolobrzeg-ustronie.droga-s6.pl/galeria/

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s6, gdynia, kołobrzeg, koszalin, pomorskie, pomorze, słupsk, s-6, szczecin, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules