search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Софийско строителство, развитие и общи дискусии

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 160 votes, 5.00 average.
Old Today, 01:22 PM   #27421
ikonoma
Registered User

Likes (Received): 432

Хуфу, не забравяй кофти балканския ни манталитет, където ясно се дава отпор на всякакви промени, защото "така ми е добре, свикнал съм си в блатото".
ikonoma está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old Today, 01:30 PM   #27422
А.Драганов
Registered User

Likes (Received): 536

Въобще не е коректно да се сравняват абсолютните стойности.

Средната заплата е средно 3,3 пъти по-висока (1,110.00 лв (567.59 €) срещу 3,669.98 лв (1,876.61 €)), а за поддържане на стандарта, който можеш да си позволиш в София за 2000 лв месец, ти трябват едва 4,074.48лв (2,083.45€), което е само малко над средната за Виена.

Quote:
You would need around 4,074.48лв (2,083.45€) in Vienna to maintain the same standard of life that you can have with 2,000.00лв in Sofia (assuming you rent in both cities). This calculation uses our Cost of Living Plus Rent Index to compare the cost of living. This assumes net earnings (after income tax).
Cost of Living Comparison Between Sofia and Vienna

Реално като изравним всички данни излиза, че бюджета на Виена е по-голям с едва 20% - поне моите сметки така излизат

bluest liked this post
А.Драганов está en línea ahora   Reply With Quote
Old Today, 01:32 PM   #27423
sashoskiora
Registered User

Likes (Received): 2620

Аз съм съгласен малко да поорежем бюджета на министерски съвет и столична община в името на някой и друг пробив в София.
А общинарите и министрите без служебни автомобили и служебен абонамент от моите данъци.
Туко виж се появи някой общински паркинг в центъра.
Old Today, 01:42 PM   #27424
Hufu
Registered User

Hufu's Avatar

Likes (Received): 2910

Драганов,
в коментара ми съм ти отговорил без никакво сравнение с Виена.
Извади си груба сметка колко пари ни трябват за да си оправим базовата инфра с метро, тротоари, булеварди, трамвайни трасета, К2Н и ми кажи дали сегашния бюджет е голям, при положение, че повечето от трамвайната ни инфраструктура е над 20 години и се нуждае от почти цялостно обновяване, сигурно само около 10 % от тротоарите ни им е правен ремонт от преди по-малко от 5-10 години.....
Да не говорим за подземната ни инфра, тръби за вода, парно и т.н
Авариите като тези от миналата зима, оставили цели квартали без парно на -15, ще са ежегодни, ако не започне подмяната им.
Относно заплатите, вече трудно може да намериш и експерт павьор за под 1000 лева.

giorev liked this post
Hufu está en línea ahora   Reply With Quote
Old Today, 01:58 PM   #27425
erejnion
Registered User

erejnion's Avatar

Likes (Received): 1860

Quote:
Originally Posted by А.Драганов View Post
В никакъв случай бюджета на София не е малък.

Проблема е в това Кой и как го управлява.
Ако извън този бюджет лично доплатиш за всички нужни отчуждения, за да града започне да функционира нормално, ще се съглася че не е чак толкова малък, ако приемем че живеем в утопия.

В реалния живот няма такова нещо като безпроблемни управляващи. Това не е въпрос на морал на управляващите или нещо подобно, а просто реалност от съвместния живот с милиони други човешки същества. Така че бюджетът винаги трябва да има проценти, отделени за проблемността на управляващите, и сегашният бюджет със сигурност няма място за подобни проценти, колкото и да са.
Разбира се, процентите тук са няколко пъти повече от допустимото, но ние такива си ги избираме.

giorev liked this post
erejnion está en línea ahora   Reply With Quote
Old Today, 02:49 PM   #27426
kevin87
Registered User

kevin87's Avatar

Likes (Received): 4866

Quote:
Originally Posted by Little sheep View Post

липсват дървета, чудясе защо не ги засадиха докато трае ремонта, а тепърва ще се разкопава, тоест разкалва тротоара, и ще се садят фиданки.
А защо не посадят дърветата върху велоалеята, а трябва да ми осакатяват тротоара? Както аз мога да ги заобикалям, така могат и велосипедистите.

vass, giorev liked this post
kevin87 no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 02:55 PM   #27427
Avus
Großpapa

Avus's Avatar

Likes (Received): 8335

Quote:
Originally Posted by kevin87 View Post
А защо не посадят дърветата върху велоалеята, а трябва да ми осакатяват тротоара? Както аз мога да ги заобикалям, така могат и велосипедистите.
Па, соспри се мале...

Този, който отваря училище, затваря затвор

Според статистиката, без да подозираме, сме започнали да живеем по-добре. Така, както жената на анестезиолога не подозира, че мъжът й редовно я бие…
Avus no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 03:10 PM   #27428
Slu
Registered User

Likes (Received): 4991

Quote:
Originally Posted by kevin87 View Post
На автомобилната част от лентата:

https://www.google.nl/maps/@50.84727...7i13312!8i6656

pradeva liked this post
Slu está en línea ahora   Reply With Quote
Old Today, 03:29 PM   #27429
Hufu
Registered User

Hufu's Avatar

Слу това е най-голямата глупост която съм виждал, ама ни обясни, защо е няма велоалеята след храста, ами са в едно с автомобилния трафик
Old Today, 03:51 PM   #27430
Slu
Registered User

Тази глупост е доста често срещана из селата и градовете на Белгия. Конкретно за това село са решили да ограничат автомобилите (скоростта им) върху платното което се ползва и от велосипедисти. Този отговор удовлетворяви ли ви Hufu?
Old Today, 03:59 PM   #27431
Hufu
Registered User

Hufu's Avatar

Quote:
Originally Posted by Slu View Post
Тази глупост е доста често срещана из селата и градовете на Белгия. Конкретно за това село са решили да ограничат автомобилите (скоростта им) върху платното което се ползва и от велосипедисти. Този отговор удовлетворяви ли ви Hufu?

Да, даже съм ти много благодарен, как сам си вкарваш автогол с малоумните селски решения в ниската земя, които си дал и за пример
Достатъчно ми беше да мина 50 метра напред и назад и да видя , че няма никаква велоалея , няма маркировка...
Кой е с предимство като се засекат автомобил и велосипед след храста

Last edited by Hufu; Today at 04:04 PM.
Old Today, 04:03 PM   #27432
ikonoma
Registered User

А на главните пътища в близост я виж как са грейнали велоалеите.
Old Today, 04:08 PM   #27433
Hufu
Registered User

Hufu's Avatar

Quote:
Originally Posted by ikonoma View Post
А на главните пътища в близост я виж как са грейнали велоалеите.
Същото мога да те посъветвам и аз ...
Я отиди на централния булевард Борис и виж каква алея с цветя има Колко от холандските си имат толкова дървета , цветя и отделени от лентите за движение с непрекъсната еднометрова ограда.

В момента коментирам поредната холандска снимка на Слу и нямам никакво желание да обикалям района им.
Има ли велоалея на този път , който Слу е дал за пример .... има ли маркировки ....
Old Today, 04:12 PM   #27434
erejnion
Registered User

erejnion's Avatar

Likes (Received): 1860

Ми прадева го казва постоянно: ако ограничим скоростта на движение на автомобилите, няма нужда от велоалеи. Тук е ограничена скоростта на движение на автомобилите. Какво повече искаш? Сериозно не знам тези заяждания от последната седмица какви са. Всичко е пределно ясно, а вие спорите и спорите...
erejnion está en línea ahora   Reply With Quote
Old Today, 04:22 PM   #27435
ikonoma
Registered User

Quote:
Originally Posted by Hufu View Post
Същото мога да те посъветвам и аз ...
Я отиди на централния булевард Борис и виж каква алея с цветя има Колко от холандските си имат толкова дървета , цветя и отделени от лентите за движение с непрекъсната еднометрова ограда.

В момента коментирам поредната холандска снимка на Слу и нямам никакво желание да обикалям района им.
Има ли велоалея на този път , който Слу е дал за пример .... има ли маркировки ....
Какво се заяждаш, за какво ти е велоалея в квартална уличка, където масово се кара бавно? Къде е велоалеята по Сливница, по Васил Левски, по Джеймс Баучер например? Просто да се чепкаме.
Old Today, 04:23 PM   #27436
Hufu
Registered User

Hufu's Avatar

Аз не знам в българските села и градове да се кара без ограничения ...

Слу, пълни всякакви теми от българската секция само със снимки от Нидерландия, но при този подбор, удари на камък ...
Много погрешен избор за пример...
Липса на велоалеи, липса на маркировки и нещо много интересно ... връщаме се само 50 метра по същата холандска улица давана за пример и виждаме местните холандски автоталибани паркирали на калното платно пред предния храст , за да не могат да минават велосипедистите

https://www.google.nl/maps/@50.84746...7i13312!8i6656
Old Today, 04:24 PM   #27437
Slu
Registered User

Hufu, Белгия. И аз не съм на някакъв футболен турнир, че да вкарвам голове в която и да е врата. kevin87 спомена дървета на велоалеята и аз си спомних, как заобикалям с колата дървета за да съм в ограничението на скороста и да не създавам опасност за велосипедистите.

erejnion liked this post
Old Today, 04:31 PM   #27438
Hufu
Registered User

Hufu's Avatar

Браво Слу
освен с примери от Нидерландия , пълниш българските теми и със снимки от Белгия...
Защо не даде за пример предния храст

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules