search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 7th, 2007, 10:50 AM   #1
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Likes (Received): 5

[DK66] Zambrów - Bielsk Podlaski - Połowce (BY)

Tutaj porozmawiajmy o DK 66.

Najpierw opis: DK 66 łączy Zambrów z przejściem granicznym dla aut osobowych w Połowcach między Polską,a Białorusią. Trasa biegnie przez Zambrów, Wysokie Maz., Szepietowo, Brańsk, Bielsk Podlaski, Kleszczele i Połowce.

Poniżej macie mapę z zaznaczonym przebiegiem DK 66.

http://img487.imageshack.us/my.php?image=dk66gx6.png

Teraz 2 ogłoszenia GDDKiA w sprawie DK66:

1.Data wysłania ogłoszenia: poniedziałek 5 listopad 2007
Zamawiający: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku, ul. Zwycięstwa 2, tel. (+48 85) 6645838, 6645839, fax. (+48 85) 6513783; 6526157
www.bialystok.gddkia.gov.pl
Przedmiot zamówienia: Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad robotami drogowymi wraz z branżami w ramach:
rozbudowy drogi krajowej nr 66 Zambrów - Wysokie Mazowieckie - Bielsk Podlaski - Połowce - granica państwa na odcinku Zambrów - Osipy od km 0+000 do km 16+600 (z odcinkiem dowiązania do km 16+633,50) oraz drogi krajowej nr 63 Łomża - Zambrów - Siedlce od km 169+100 do km 169+405
Numer przetargu: 25/U/2007
Termin realizacji: Nadzór będzie pełnił swoje usługi przez okres trwania robót wraz z okresem gwarancyjnym i odbiorami.
Planowany termin rozpoczęcia nadzoru - I kwartał 2008 roku.
Przewidywany termin zakończenia robót budowlanych do 31.10.2009 roku.
Wadium: 10 000 PLN
Kryteria wyboru ofert i ich znaczenie: cena - 100%
Specyfikacja istotnych warunków zamówienia: SIWZ należy pobrać ze strony internetowej, odebrać osobiście w GDDKiA O/BI w pokoju nr 214 w godzinach 7.30-15.30 lub na pisemny wniosek Wykonawcy zostanie wysłana pocztą - cena wersji papierowej 24,40 PLN
Uprawniony do kontaktu z wykonawcami: Halina Mendyk, tel. 0-85 66 45 839 (sprawy proceduralne)
Krzysztof Borsuk, tel. 0-85 66 45 825 (opis przedmiotu zamówienia)
Miejsce i termin składania ofert: Termin składania ofert upływa dnia 12.12.2007 r. o godzinie 9.50 czasu lokalnego w siedzibie Zamawiającego w pokoju nr 104 (sekretariat).
Miejsce i termin otwarcia ofert: Otwarcie ofert nastąpi wsiedzibie Zamawiającego w pokoju nr 1 (sala konferencyjna) w dniu 12.12.2007 r. o godzinie 10.00 czasu lokalnego.
Zakres przetargu: usługi
Podstawa prawna: ustawa Prawo zamówień publicznych
Rodzaj procedury: nieograniczony

2. Data wysłania ogłoszenia: piątek 28 wrzesień 2007
Zamawiający: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku, ul. Zwycięstwa 2, tel. (+48 85) 6645838, 6645839, fax. (+48 85) 6513783; 6526157
www.bialystok.gddkia.gov.pl
Przedmiot zamówienia: Przebudowa drogi krajowej Nr 66 Zambrów - Wysokie Mazowieckie - Bielsk Podlaski - Połowce - granica państwa na odcinku Zambrów - Osipy od km 0+000 do km 16+600 (z odcinkiem dowiązania do km 16+633,5) oraz drogi krajowej Nr 63 Łomża - Zambrów - Siedlce od km 169+100 do km 169+405
Numer przetargu: 26/D/2007
Termin realizacji: Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia został realizowany w terminie do 31.10.2009 roku.
Wadium: 400 000 PLN
Kryteria wyboru ofert i ich znaczenie: najniższa cena
Specyfikacja istotnych warunków zamówienia: SIWZ należy pobrać ze strony internetowej, odebrać osobiście w GDDKiA O/BI w pokoju nr 214 w godzinach 7.30-15.30 lub na pisemny wniosek Wykonawcy zostanie wysłana pocztą - cena wersji papierowej 1720 PLN
Uprawniony do kontaktu z wykonawcami: Halina Mendyk, tel. 0-85 66 45 839 (sprawy proceduralne)
Beata Szarejko, tel. 0-85 66 45 845 (sprawy techniczne)
Miejsce i termin składania ofert: Termin składania ofert upływa dnia 6.11.2007 r. o godzinie 9.50 czasu lokalnego w siedzibie Zamawiającego w pokoju nr 104 (sekretariat), (uwaga - zmiana terminu przetargu).
Miejsce i termin otwarcia ofert: Otwarcie ofert nastąpi wsiedzibie Zamawiającego w pokoju nr 1 (sala konferencyjna) w dniu 6.11.2007 r. o godzinie 10.00 czasu lokalnego, (uwaga - zmiana terminu przetargu).
Zakres przetargu: roboty budowlane
Podstawa prawna: ustawa Prawo zamówień publicznych
Rodzaj procedury: nieograniczony

Tak więc GDDKiA do 2009 r. chce przebudować DK 66 na odcinku Zambrów - Osipy (Osipy są kilka km przed Wysokiem Maz.). W sumie dobrze,tamta droga jest w tragicznym stanie choćby np.z powodu kolein.

Jak kiedyś będę jechać do rodziny (a na pewno do tego dojdzie,albo w ferie zimowe,albo w wakacje,ewentualnie na święta Wielkanocne) to zrobię fotorelację z odcinka Zambrów - Wysokie Maz. .Więc rezerwuje sobie ten odcinek. Jednak jeśli ktoś chce zrobić fotorelacje z pozostałych odcinków (Wysokie Maz. - Połowce) to proszę bardzo

Last edited by Koniar; December 7th, 2007 at 04:56 PM.
Koniar no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 7th, 2007, 11:16 AM   #2
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Mapa się nie wyświetla (IE6), musiałem przejść do imageshacka

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2007, 04:57 PM   #3
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Mapa się nie wyświetla (IE6), musiałem przejść do imageshacka
To jakiś błąd. Naprawiłem to,a mianowicie zrobiłem tak,ze wyswietla sie link. Inaczej nie moge,a chcialem,zeby był widoczny obrazek.
Old January 4th, 2008, 07:01 PM   #4
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

CZ.1 FOTORELACJI Z DROGI KRAJOWEJ NR. 66 WYSOKIE MAZ. - ZAMBRÓW

W tej części Wysokie Maz. - Wdziękoń.

Wysokie Mazowieckie
Jedziemy DW 678 (Wysokie Maz. - Białystok) i dojeżdżamy do ronda, na którym wjedziemy na DK66.

Na rondzie w Wysokiem Mazowieckiem (sorry,ale ponoć taka jest poprawna forma)

No i wyjechaliśmy z ronda. Od tego miejsca do Zambrowa jest 20 km.

Za tymi cieplarniami,co są w oddali na zdjęciu jest zjazd na Osipy Lepertowizne

Skrzyżowanie. Tutaj zjazd na Osipy Kolonię i Osipy Zakrzewizne.

Tutaj zjazd na Osipy Wydziory, następnie zjazd na Osipy Wandzin. Niby fajnie, ale droga od DK66 do Osipów Wandzin to właściwie leśna ścieżka!

Tablica informująca o złej jakości drogi. Na tym odcinku już są koleiny, łaty na drogach itd. Sądze, że DK66 będzie remontowana od Zambrowa właśnie do miejsca,gdzie jest ta tablica. Od tego miejsca do Zambrowa jakieś 15 km.

Przystanek w pobliżu Tyborów Żoch, a zdjęcie dalej to przed skrzyżowaniem ze zjazdem na Tybory Misztale i Tybory Jeziernię. Zaraz za tym skrzyżowaniem jest ostry zakręt w prawo.

Jedziem dalej. Te zdjęcia niżej są ze skrzyżowania z skąd można dojechać do Jabłonki Kośc. do wsi Miodusy Litwa. Jak robiłem fotorelację to zjazd na Jabłonkę Kośc. był akurat remontowany (z piaskowej szosy zrobiono normalną,asfaltową drogę).Z kolei zjazd do Miodus Litwy czeka na remont (jest to droga żwirowa). Z stąd do Jabłonki Kośc. jest jakieś 1,5 km.

Zdjęcie robione od tyłu. Zjazd w Jabłonce Faszczach na Jabłonkę Kośc. oraz na Miodusy Wielkie i Rosochate Kośc. Z stąd do Jabłonki Kośc. jest 1 km, a do Zambrowa ok.10 km. Jest tu też stacja benzynowa.

Granica powiatu zambrowskiego (gmina Zambrów) i powiatu wysokomazowieckiego (gmina Wysokie Maz.). Jednak co dziwne, na tablicy informacyjnej (na zdjęciu jest rozmazana),co jest z boku pisze,że to tylko granica gminy! No cóż, 1-wszy raz słysze, żeby powiat zambrowski i wysokomazowiecki się połączyły w jedno. No i informacja,że to gmina Zambrów nie powinna być przypadkiem na osobnej tablicy,po prawej stronie drogi?

Na dwóch zdjęciach poniżej jest zjazd na Krajewo Białe, a na trzech kolejnych 2 zjazdy na Wdziękoń między,którymi jest ostry zakręt w lewo. Od miejsca, w którym robione było ostatnie zdjęcie z tej części fotorelacji do Zambrowa jest jakieś 7-6 km.

Koniec cz.1 fotorelacji, cz.2 (ostatnia.Odcinek Laskowiec - Zambrów) zaniedługo.
Old January 6th, 2008, 07:01 PM   #5
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

2 CZĘŚĆ FOTORELACJI Z DROGI KRAJOWEJ NR.66 WYSOKIE MAZ. - ZAMBRÓW.

Jest to druga,a zarazem ostatnia część fotorelacji. Wcześniej było Wysokie Maz. - Wdziękoń,a teraz Wdziękoń/Laskowiec - Zambrów.

No to kontynuujemy fotorelacje. Tutaj zdjęcie robione między Wdziękoniem,a Laskowcem. Widać tutaj szkołę w Laskowcu. Z stamtąd do Zambrowa jakieś 6 km.

No, a to już jest miejscowość Laskowiec. Na wprost widać fabrykę okien "Dobroplast".Ponoć z stamtąd idą okna m.in do Niemiec.

A tu już zdjęcia z tej fabryki.

I za Laskowcem.

Dojeżdżamy do Woli Zambrowskiej (pod Zambrowem). Gdzieś tutaj ma być rondo łączące DK66 z obwodnicą Zambrowa.

Dojeżdżamy powoli do Zambrowa.

A to już Zambrów.

Niedaleko miejsca robienia tej foty poniżej znajduje się zambrowski oddział GDDKiA.

Tablica informująca o objazdach przez ul.71 Pułku Piechoty. Objazd związany był z budową ronda na trasie DK 63 (Sławatycze-Siedlce-Zambrów-Łomża-Pisz) oraz nowej trasy DK 63 przez ul.Piłsudskiego po to,by auta nie cisnęły się przez ul.Świętokrzyską. Więcej o tym przeczytacie TU!

Powoli zbliżamy się do końca. Tablica informująca o skrzyżowaniu z DK 63 (rondo budowane było na drodze w kierunku Łomży, zaraz za mostem).

Koniec trasy. Na koniec troche niewyraźna fota informująca o DK 66 do Bielska Podlaskiego.
Old January 7th, 2008, 12:32 AM   #6
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Ja nie mogę z nazw miejscowości...

Rosochate Kościelne Miodusy Wielkie Osipy Lepertowizna Jabłonka Faszcze Tybory Żochy

Nie no, przepraszam, ja wiem, że nie wypada się śmiać z nazw miejscowości, ale nie utacham...

To jest najlepsza rzecz od czasu wynalezienia mleka w proszku.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2008, 02:05 PM   #7
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Ja nie mogę z nazw miejscowości...

Rosochate Kościelne Miodusy Wielkie Osipy Lepertowizna Jabłonka Faszcze Tybory Żochy

Nie no, przepraszam, ja wiem, że nie wypada się śmiać z nazw miejscowości, ale nie utacham...

To jest najlepsza rzecz od czasu wynalezienia mleka w proszku.

Te nazwy są takie może z powodu tego,że ten teren był pod zaborami rosyjskimi? Bo im bliżej Litwy i Białorusi,tym dziwniejsze nazwy miejscowości. Z tego zbioru to śmieszy mnie jedynie Osipy LEPERtowizna.

Jeśli cię to rozśmieje,to są zabawniejsze nazwy miejscowości np.Piekło (Szkoła Podstawowa w Piekle xD) czy Kłopoty Stanisławy ;P
Old July 6th, 2008, 10:10 PM   #8
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Sorry, ze post pod postem, ale wtedy ktoś zauważy.

Słyszałem, że trwa remont odcinka Zambrów - Osipy, albo jak kto woli : Zambrów - Wysokie Maz. Może ktoś cyknąć parę fotek, by zobaczyć jak wygląda stan prac? Sam mógłbym cyknąć foty,ale dopiero za miesiąc i to nie wiem,czy na pewno - szanse to 5%...
Old July 28th, 2008, 11:32 PM   #9
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

No dobra. Troche infa dla tych, co maja jechac DK 66

- odcinek od miejscowości Osipy Lepertowizna do Osip Wandzin jest wyremontowany całkowicie
- odcinek wzdłuż wsi Tybory Jeziernia jest remontowana - odbywa sie tam ruch wahadłowy, a Strabag tam jezdnie tak rozerwal,ze niskie auto moze zawieszenie stracic
- odcinek między Laskowcem Starym (fabryka okien) do Woli Zambrowskiej również w remoncie.
Old July 29th, 2008, 12:06 AM   #10
zakrzemarski
d. marian1989

zakrzemarski's Avatar

Likes (Received): 1335

No to ładnie
Bo ta droga jest mocno średnia, jechałem nią ze trzy lata temu i nie zrobiła na mnie zbyt doibrego wrażenia.
zakrzemarski no está en línea   Reply With Quote
Old November 1st, 2008, 05:23 PM   #11
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Jechałem wczoraj DK66 Zambrów - Wysokie Maz. Ten odcinek został oddany do remontu na poczatku 2008 roku i do 2009 roku ma być wyremontowany. Pracy podjął się Strabag. Ostatnio stan robót widziałem pod koniec sierpnia. Jade tamtedy po dwóch miesiacach i jakie efekty?? Dużo rozkopanej drogi, coraz więcej ruchów wahadłowych, a zero łatania dziur i naprawy dróg!! Na 20 km widziałem tylko dwie grupy maszyn (z czego 1 grupa to jakieś 3 pojazdy) i dwóch ludzi, którzy gadało ze sobą przy piwku. STRABAG sobie w kulki leci!!

Poza tym są ostre zejścia ze starego asfaltu na nowy, idzie zawieszenie zniszczyć. Albo jest tak, że nowa jezdnia, a na srodku kawał starego. Albo droga nie remontowana, ale jest pas rozwalonej drogi. Niczym droga żwirowana,ale zrobiona z cementu. Tragedia! A za wiele odcinków nie wzieli sie do roboty!

Rozumiem, że ta trasa jest mało ważna, ale kurde, żeby tak sie opieprzać?

Zaniedługo postaram sie zrobic zdjecia to zobaczycie! Jak wszystko pójdzie dobrze, to w środe będą świeże, dobre zdjęcia.
Old November 15th, 2008, 10:14 PM   #12
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

No to teraz obiecane zdjęcia z remontowanego odcinka DK66 Zambrów – Wysokie Maz. Teraz zdjęcia w dużo lepszym stanie niż tamte poprzednie ;P

Po zastanowieniu się na spokojnie mogę stwierdzić, że jednak nie jest aż tak źle, jak wcześniej pisałem. Wtedy byłem wkurzony na niektóre miejsca i uchybienia na trasie (które z resztą sfotografowałem), za opóźnienia w remoncie oraz za to, że dwóch robotników zamiast pracować to piło piwko.

No to zaczynamy. Zambrów, ul. Mazowiecka.

Wola Zambrowska

Gdzieś tutaj ma być rondo kończące Południowo-wschodnią obwodnicę Zambrowa (DK63 i DK66).

No i wjeżdżamy na pierwszy wyremontowany odcinek. Tutaj dobra wiadomość, bo wreszcie powstaną pobocza na trasie, po obydwóch stronach. A tego brakowało, przez co często dochodziło do tragedii, szczególnie koło Jabłonki Kościelnej.

Laskowiec i tamtejsza fabryka okien „Dobroplast”. Tam jedziemy według trasy - skręcamy potem w lewo. A na wprost z kolei Laskowiec Stary i Rykacze.

Koniec Laskowca, za chwile pierwszy na trasie ruch wahadłowy.

Po prawej, za drzewami zjazd na Wdziękoń. A my jedziemy dalej.

I drugi ruch wahadłowy.

I pierwsza rzecz, jaka nie za bardzo mi się podoba. Ale pewnie zniknie to po remoncie odcinka przejechanego teraz.

Po prawej zjazd na Krajewo Białe.

Trzeci ruch wahadłowy.

Oczywiście ta świetna tablica z informacją o gminie, lecz bez informacji o powiecie…

Skrzyżowanie. Patrząc z perspektywy pierwszego zdjęcia – prosto Wysokie Maz., prawo Jabłonka Kośc. i Kołaki Kośc., a po lewej Jabłonka Faszcze i Rosochate Kośc. Drugie zdjęcie robione w kierunku Zambrowa, pozostałe normalnie, w kierunku Bielska Podlaskiego i Wysokiego Mazowieckiego.

Jedziemy dalej. Po chwili wyremontowany odcinek drogi. Ale krótki.

W lewo na Jabłonkę Kośc. i Jabłonkę Świerczewo, po prawej Miodusy Litwa i Święck Nowiny.

No i remontowany odcinek.

No i nareszcie rzecz, której najbardziej nie lubiłem na tej trasie. Spowodowana przez Strabag i to na początku remontu. Takich przykrych rzeczy na trasie jest kilka. Dalej jest zakręt i 2 zjazdy do wsi Tybory Misztale.

Po lewej zjazd na Tybory Żochy. Miła niespodzianka, bo okazuje się, że Strabag wykonuje tutaj też nowe pętle autobusowe A tę tutaj akurat ładnie wykonali.

Po lewej zjazd na Osipy Wandzin.

Tutaj po prawej zjazd na Osipy Zakrzewiznę. Na następnym zdjęciu po lewej zjazd na Osipy Lepertowiznę.

I tutaj pytanie – czy ktoś wie, co to za tablica ta po prawej? Stoi tam odkąd pamiętam, a treść tak zamazana, że nic nie widać z perspektywy jadącego auta. Ledwie zauważyłem, jak tam pisało coś o Brańsku i Bielsku Podlaskim – miejscowościach leżących na trasie DK66 na odcinku Wysokie Maz. – przejście graniczne PL-BY w Połowcach.

No i dojeżdżamy do Wysokiego Mazowieckiego Na ostatnich zdjęciach rondo DK66 z DW678 do Białegostoku i z trasą powiatową do Kuleszów Kościelnych.

Widok w stronę Bielska Podlaskiego. Ja jadę na Białystok
Old December 27th, 2008, 02:18 PM   #13
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Aktualny stan - remontowane wcześniej odcinki są skończone, jednakże trzęsie na nich bardzo. Brakuje nowej nawierzchni na odcinkach przez Laskowiec, wokół Wdziękonia, przy Jabłonce Kośc. oraz koło miejscowości Tybory Misztale. Chociaż koło Jabłonki to skrzyżowanie jest przebudowywane chyba po to, by mogły tam być bezpieczne przystanki autobusowe, bo takie na trasie powstały i powstają nadal.

W wyniku remontu zniknęło oznakowanie na odcinku Jabłonka Kośc. - Laskowiec, oprócz tego zniszczone zostały drogi, które odchodzą od DK66 do innych miejscowości, przez co jak zjeżdżamy np. do Wdziękonia to mamy po asfalcie żwir z dziurami (plus błoto jak popada) i troche dalej już asfalt. Może to naprawią.

Krótko mówiąc - niepotrzebnie tragizowałem, bo jak narazie wszystko dobrze idzie. Może trzęsie,ale będzie za to nowa nawierzchnia. Na niewyremontowanych odcinkach nawierzchnia troche pękać zaczyna.
Old January 14th, 2009, 10:26 AM   #14
wojtor
Quasimodo

wojtor's Avatar

Likes (Received): 671

NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku, ul. Zwycięstwa 2, Kontakt Wydział Zamówień Publicznych, Do wiadomości Helena Zdanowicz, PL-15-703 Białystok. Tel. +48 856645839. E-mail [email protected]. Faks +48 856526157.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OPIS
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Rozbudowa drogi krajowej Nr 66 Zambrów – Bielsk Podlaski – gr. państwa – Połowce na odcinku przejścia przez m. Brańsk od km 50+500 do km 54+250 wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej.
wojtor no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2009, 03:36 PM   #15
rybenbaum
Razcep Razdrto

rybenbaum's Avatar

Likes (Received): 290

Route66 - Zambrów-Wysokie Mazowieckie

akuku
wklejam zdjęcia z remontowanego odcinka
przejazd odbył się 1 maja rano - jak widać pomimo świat pracowali.
no to... Get your kicks on route sixty-six

To jeszcze w Zambrowie - opuszczamy DK63

W Zambrowie w sumie też przydałby się remoncik nawierzchni

Tu jeszcze spokój

I zaczyna się remont

Nawierzchnia na bardzo różnych etapach - część drogi jeszcze totalnie rozkopana, część ma już położone warstwy bitumiczne - widać to będzie na dalszych zdjęciach

kolejne zwężenie
rybenbaum no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2009, 03:41 PM   #16
rybenbaum
Razcep Razdrto

rybenbaum's Avatar

właściwie całą trasę do Wysokich Mazowieckich jedzie się po placu budowy

Jest i pierwsze wahadło kierowane światłami - nie pamiętam, ile ich było, ale naprawdę sporo

praca wre - podkreślam, że był 1 maja

dlatego nie mam obiekcji z pokazaniem logo wykonawcy

jeszcze chwilę poczekajcie Panowie
Old May 13th, 2009, 03:48 PM   #17
rybenbaum
Razcep Razdrto

rybenbaum's Avatar

po zakończeniu remontu będzie to kawałek naprawdę porządnej drogi

Tu dobrze widać zakres prac - nie jest to zwykły remoncik nawierzchni, ale totalna przebudowa

e tam, że zakaz, jaki zakaz?

i kaniec fiiiłma

przejazd przez Wysokie Mazowieckie

i jeszcze zdjęcie "na podpuchę" do dalszego ciągu fotorelacji - mam sporo zdjęć aż do Bielska Podlaskiego, ale na razie mi upload szwankuje
Old May 13th, 2009, 07:02 PM   #18
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

O fajnie, doczekamy sie fotek z pozostałych odcinków

Co do tego, że pracowali 1 maja - w końcu to Święto Pracy, więc lenistwo zdecydowanie odpada ;D
Old May 13th, 2009, 09:09 PM   #19
Jakubek1993
Registered User

Likes (Received): 515

Dobrze że robią ta drogę była w złym stanie.Weście na
Podlasiu będą lepsze drogi
Old May 17th, 2009, 10:38 AM   #20
rybenbaum
Razcep Razdrto

rybenbaum's Avatar

DK66 - Wysokie Maz-Brańsk-Bielsk Podlaski

Zachęcony postem @Koniara, zapraszam na relację z tego odcinka. Zdjęcia pochodzą z 1 maja.
Podsumowując - nawierzchnia jest w niezłym stanie a okolica urokliwa: lasy, pagórki, podlaskie wioski z drewnianymi domami. Kolejna zaleta to mały ruch,, ale to chyba kwestia dnia, domyślam się, że w dni powszednie pojawia się tam więcej samochodów.
Niestety na tym kończą się zalety. Wady to brak pobocza, sporo ostrych zakrętów i terenów zabudowanych. I to zabudowanych miejscowościami , a nie "zabudowanych" głównie wg znaków, jak to się gdzieniegdzie zdarza. W sumie to jak na taką drogę, wystarczyłoby pobocze albo w niektórych miejscach 3 pas do wyprzedzania.

Na początek komentarz jeszcze do poprzedniej relacji - w Wysokim Mazowieckim DK66 skręca w prawo, prosto idzie DW678.

Po wyjeździe z miasta, jedziemy wśród drzew przez pola. Ciekawe, jak długo te drzewa jeszcze tu zostaną? Przypuszczam, że jakakolwiek forma poszerzenia jezdni skończyłaby się dla nich tragicznie.

Zatoczka, zakręt. W tle las przed Szepietowem, w którym 66 idzie wzdłuż linii kolejowej do Białegostoku.

Jesteśmy już w tym lesie

Bardzo ostry zakręt w lewo i od razu za nim przejazd kolejowy. Droga zaczyna iść wzdłuż torów, by po kolejnym ostrym zakręcie w prawo, skierować się do Szepietowa. Niestety zdjęcia z tego odcinka nie wyszły.

Jesteśmy w Szepietowie, fragment gorszej nawierzchni.

Kolejny ostry zakręt w prawo w miejscowości. Kierunek na razie konsekwentnie na Bielsk.

Jeszcze przejazd przez Szepietowo

O, i znikł kilometraż na Bielsk, pojawił się Brańsk jako najbliższa ważniejsza miejscowość, a potem od razu Białowieża, która nie jest położona przy tej drodze. Mi to akurat odpowiadało, bo jechałem do puszczy

Tu też zjazd na 659 kierunek Piekuty Nowe. A to tylko jedna z miejscowości po drodze, ja bym dał chyba Topczewo, gdzie 659 się kończy

No może nie przesadzajmy z tą dobrą nawierzchnią, jest trochę łat. Ale nie wpływa to jakoś znacząco na komfort jazdy i tak na tym odcinku nie ma się co rozpędzać.

Zaraz ciąg dalszy, mam nadzieję, że strona się w końcu przeładuje

Reply

Tags
podlaskie

Thread Tools

Posting Rules