search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 17 votes, 5.00 average.
Old January 16th, 2007, 09:51 PM   #181
Przem
Registered User

Likes (Received): 53

Dzięki qqqq za szczegółowe wyjaśnienia - faktycznie nie wziąłem pod uwagę, że poszczególne projekty mogą być finansowane z różnych działań. A co do rozpoczęcia prac na I odcinku to chyba powstrzymam się od kometarza - chyba zostałbym usunięty z forum za jego publikację. Ale jeżeli na wszystkich inwestycjach realizowanych w obszarach Natura 2000 będą takie problemy to chyba połowa przewidywanych inwestycji drogowych w Polsce nie ruszy w najbliższym czasie z miejsca.
Przem no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 17th, 2007, 10:21 AM   #182
jacentyy
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by qqqq View Post
Mnie też to - delikatnie mówiąc - dziwiło. Usłyszałem następujące wyjaśnienie:
gdyby nową jezdnię zrobić po nowym śladzie to obok pozostałaby stara o jakości nieprzystającej (nawet jako serwisowa) do parametrów nowej drogi. Wariant z A-18 nie wchodził w grę, ponieważ budowy drugiej jezdni - w oparciu o prognozy ruchu - szybko nie należy się spodziewać.
Wyjątkowo głupie tłumaczenie. A kto powiedział, że ta stara jezdnia powinna być używana tak jak teraz stara jezdnia A18?
Przecież takie wykorzystanie miejsca, które przewidziane było na drugą jezdnię jest po prostu logiczne!! Nie trzeba robić głupiej jezdni tymczasowej, prawie wszystkie obiekty można robić niezależnie. Później zamknać starą jezdnie, wyburzyć stare obiekty i po kłopocie. Jak bedzie kasa na drugą jezdnie wtedy się ja wyremontuje plus odbuduje obiekty. Jedynym problemem by było to, jak ktoś już tu napisał, kwestie prawne,własnościowe etc. Ale jeżeli nie piszesz o tym nic i podajesz jakies durne wytłumaczenie to ja szczerze tego nie rozumiem.
Old January 17th, 2007, 10:30 AM   #183
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1817

Quote:
Originally Posted by jacentyy View Post
Wyjątkowo głupie tłumaczenie. A kto powiedział, że ta stara jezdnia powinna być używana tak jak teraz stara jezdnia A18?
Przecież takie wykorzystanie miejsca, które przewidziane było na drugą jezdnię jest po prostu logiczne!! Nie trzeba robić głupiej jezdni tymczasowej, prawie wszystkie obiekty można robić niezależnie. Później zamknać starą jezdnie, wyburzyć stare obiekty i po kłopocie. Jak bedzie kasa na drugą jezdnie wtedy się ja wyremontuje plus odbuduje obiekty. Jedynym problemem by było to, jak ktoś już tu napisał, kwestie prawne,własnościowe etc. Ale jeżeli nie piszesz o tym nic i podajesz jakies durne wytłumaczenie to ja szczerze tego nie rozumiem.
No właśnie. Betonowa Berlinka na pewno była mniej zużyta niż betonowa autostrada A4. Nic nie przeszkadzało, by ją wykorzystać jako serwisówkę. Chyba, że chciano taniej pozyskać materiał budowlany (skruszony beton jako element podbudowy)?
bewu1 no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2007, 10:41 AM   #184
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 387

Były dyrektor olsztyńskiego GDDKiA (teraz już w Warszawie) coś tłumaczył, że taką zamkniętą jezdnię należałoby utrzymywać. Nie wiem, może łatwiej raz do roku skosić trawę na wolnym pasie niż wyrywać chwasty i drzewa wdzierającę się między betonowe płyty. Ponadto miał twierdzić, że woli estetyczną, nowoczesną drogę bez starego betonu obok. Ot co.
Old January 17th, 2007, 11:05 AM   #185
jacentyy
Registered User

Likes (Received): 21

Cóż można na to odpowiedzieć. Ręce opadają. Koszty jezdni tymczasowej, zmian organizjacji ruchu itp pokryje ten były dyrektor GDDKiA zapewne:>
Old January 17th, 2007, 11:21 AM   #186
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1817

Quote:
Originally Posted by bartosz_berlinka View Post
Były dyrektor olsztyńskiego GDDKiA (teraz już w Warszawie) coś tłumaczył, że taką zamkniętą jezdnię należałoby utrzymywać. Nie wiem, może łatwiej raz do roku skosić trawę na wolnym pasie niż wyrywać chwasty i drzewa wdzierającę się między betonowe płyty. Ponadto miał twierdzić, że woli estetyczną, nowoczesną drogę bez starego betonu obok. Ot co.
A dla mnie - jakkolwiek to może zabrzmieć śmiesznie - taka stara betonowa to swoisty pomnik historii. Coś jak kawałek starej nawierzchni drogi pokazywanej przez Ciebie Bartoszu na jednym z zdjęć (w ciągu DK22 ale na zachód od Wisły).
bewu1 no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2007, 09:06 PM   #187
Przem
Registered User

Firma sprawująca nadzór nad przebudową odcinka Elbląg-Chruściel znowu zaktualizowała stronę:

1. Na odcinku Elbląg-Chruściel zaktualizowany został postęp prac mostowych i drogowych już na styczeń.

2. Na odcinku Chruściel - Maciejewo kilka zdjęć ze stycznia z prac nad WD38 na 38-kilometrze drogi oraz zaktualizowany postęp prac mostowych i drogowych. Szczególnie polecam otworzyć PDF z postępem prac drogowych - bardzo fajnie graficznie zrobiona wizualizacja prac - jeżeli będzie na bieżąco aktualizowana w przyszłości to będziemy mieli bardzo czytelny obraz. Na dzień dzisiejszy ruszyły już prace przygotowawcze (odhumusowanie) na części trasy głównej oraz na kilku drogach dojazdowych.

3. Odcinek Maciejewo - Grzechotki, wygląda na to, że nadal nic się nie dzieje. Zobaczymy co będzie dalej, oby jednak obszar N2000 nie przeszkodził w rozpoczęciu prac budowlanych.
Old January 31st, 2007, 11:08 PM   #188
Przem
Registered User

Po raz kolejny na stronie projektu budowy S22 porcja nowych zdjeć z odcinka Elbląg - Chruściel. Teraz już widać, że dzieje się coś więcej niż tylko absurdalna budowa jezdni objazdowej.
Old February 2nd, 2007, 10:18 AM   #189
jacek_k
Registered User

jacek_k's Avatar

Likes (Received): 350

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/...nomia_a_5.html
Quote:
Czy Bruksela odblokuje pieniądze na drogi

(...)
Do Brukseli po raz pierwszy przyjechało wczoraj razem troje ministrów, od których zależy efektywność wydawania miliardów euro z unijnych funduszy. Grażyna Gęsicka, odpowiedzialna za rozwój regionalny, Jan Szyszko - ochronę środowiska i Jerzy Polaczek - infrastrukturę. W tym towarzystwie najważniejszy był Szyszko, bo to od jego wysiłków zależy, czy Bruksela odblokuje pieniądze na drogi w Polsce. Rząd musi bowiem stworzyć sieć obszarów chronionych Natura 2000. Dopóki go nie ma, to nie można budować dróg na obszarach zgłaszanych przez ekologów jako zagrożone.

- Wysłaliśmy w teren 16 tysięcy osób. Inwentaryzują wszystkie gatunki na wyszczególnionych obszarach - mówił Szyszko. Już wyznaczono 38 obszarów, gdzie chronione są gatunki ptasie. Jak KE je uzna, uwolni unijne fundusze na budowę drogi S22 z Elbląga do Grzechotek.

Pozostałe inwestycje finansowane z budżetu 2004 - 2006 muszą jednak poczekać na efekty pracy wysłanników Ministerstwa Ochrony Środowiska. Chodzi o linię kolejową E30 biegnącą od zachodniej do wschodniej granicy przez Wrocław, Katowice i Kraków oraz E59 z Wrocławia do Poznania, autostradę A4 ze Zgorzelca do wschodniej granicy i drogę S3 biegnącą równolegle do zachodniej granicy. Na razie pieniądze na ich realizację są wstrzymane lub czekają na decyzję Komisji Europejskiej.
(...)
Pozostaje tylko czekać. Jednak konflikt z KE dotyczący przestrzegania prawa w już wyznaczonych obszarach Natura2000 raczej nie pomoże.
jacek_k no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2007, 11:09 PM   #190
Przem
Registered User

2007-02-05 14:39
Źródło: Parkiet
mojeauto.pl

Udało się przekonać przedstawicieli Komisji Europejskiej do odblokowania inwestycji transportowych, których finansowanie było zatrzymane z powodu ochrony środowiska.

Od czwartku w Brukseli trwało spotkanie przedstawicieli polskich resortów, odpowiedzialnych za wydawanie unijnych funduszy, z przedstawicielami Komisji Europejskiej. Stronę polską reprezentowali: minister transportu Jerzy Polaczek, minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka oraz minister ochrony środowiska Jan Szyszko. Przedmiotem rozmów było pięć strategicznych inwestycji: budowa A4 Zgorzelec – Krzyżowa, przebudowa DK nr 22 Elbląg – Grzechotki, budowa S3 Szczecin – Gorzów Wlkp. Oraz modernizacja linii kolejowych E30 Zgorzelec – Bielawa Dolna i E59 Poznań – Wrocław.

Jedną z głównych przyczyn zablokowania przez KE wypłat dotacji do inwestycji infrastrukturalnych (drogowych i kolejowych) było niedostarczenie Brukseli listy obszarów chronionych w ramach programu Natura 2000. Powodowało to, że KE posługiwała się dotychczas tzw. shadow list, przedstawioną przez organizacje ekologiczne i na tej podstawie nie miała pewności, czy te projekty nie kolidują z zasadami, jakie obowiązują na obszarach należących do tzw. Natury 2000.

Jak zapewnił minister transportu rozmowy potoczyły się pomyślnie – „Odblokowanie S-22 powinno nastąpić szybko. W przypadku pozostałych inwestycji będziemy musieli poczekać kilka tygodni”. Głównym argumentem strony polskiej było zatwierdzenie przez rząd we wtorek listy "ptasich" obszarów (terenów lęgowych rzadkich gatunków ptactwa) chronionych w programie Natura 2000. W środę wieczorem została ona przekazana KE. W marcu rząd ma przyjąć tzw. listę siedliskową i zakończyć prace nad programem.
Old February 6th, 2007, 08:59 AM   #191
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 15864

^Jednak sprawa idzie w dobrym kierunku
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2007, 09:02 PM   #192
Casandra
Registered User

Likes (Received): 8

Quote:
Originally Posted by Przem View Post
Po raz kolejny na stronie projektu budowy S22 porcja nowych zdjeć z odcinka Elbląg - Chruściel. Teraz już widać, że dzieje się coś więcej niż tylko absurdalna budowa jezdni objazdowej.
A czy mozesz laskawie podac adres tej strony interentowej?
Casandra no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2007, 09:51 PM   #193
Przem
Registered User

Quote:
Originally Posted by Casandra View Post
A czy mozesz laskawie podac adres tej strony interentowej?
A proszę bardzo, myślałem, że wszyscy znają

http://www.elblag-grzechotki.home.pl/index.htm

Miłego studiowania powyższej strony
Old February 12th, 2007, 09:42 PM   #194
Przem
Registered User

No i proszę, jestem z południa Polski i chyba najbardziej sie interesuję stroną tej budowy, bo jakoś nikt nie informuje o nowych aktualizacjach. KE odblokowała budowę odcinka Maciejewo - Grzechotk i już pierwsze zdjęcia z tego odcinka (jeszcze przed rozpoczęciem robót), chociaż trwa dopiero organizowanie zaplecza budowy. Faktyczne prace chyba już ruszą lada dzień. Bardzo ładne zdjęcia nowego mostu nad Omazą.

Sporo też nowych zdjeć z odcinka Chruściel - Maciejewo i zaktualizowany postęp robót na 9 lutego !!! Tam już prace ruszyły na dobre.

Oczywiście również nowe zdjęcia z "najstarszego" (mam na myśli datę rozpoczęcia przebudowy) odcinka Elbląg - Chruściel.

Wielkie gratulacje dla firmy nadzorującej - strona stale aktualizowana i wiele nowych zdjęć. Myślę, że gdyby nie ta strona, to na forum informacji byłoby bardzo niewiele, to już niemal "rubieże" Rzeczypospolitej, ruch mały, część drogi wogóle nieprzejezdna i gęstość zaludnienia niewielka, więc na jakiegoś zapaleńca-amatora dzielącego się z nami informacjami byłoby trudno liczyć.

Dla zbłądzonych owieczek link do strony w poprzednim poście.

Last edited by Przem; February 12th, 2007 at 10:09 PM.
Old February 12th, 2007, 10:28 PM   #195
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:

Oczywiście również nowe zdjęcia z "najstarszego" (mam na myśli datę rozpoczęcia przebudowy) odcinka Elbląg - Chruściel.
Nie wiem czmeu nie moge powiększych fotek z budowy na tym odcinku
Old February 13th, 2007, 09:10 AM   #196
bartosz_berlinka

Quote:
No i proszę, jestem z południa Polski i chyba najbardziej sie interesuję stroną tej budowy,.
Mamy pisać o każdej zamieszczonej tam aktualizacji? Wczoraj ściągnąłem sobie nowe zdjęcia, ale całęgo świata o tym informować chyba nie musiałem.

Quote:
Myślę, że gdyby nie ta strona, to na forum informacji byłoby bardzo niewiele,
Kpisz czy żartujesz? Zresztą nie będę tego drążył bo znowu usłyszę, że jestem nadęty.

Z ciekawostek to w WA24 odkopano butelkę z tekstem z 1936 roku robotnika tam pracującego o polskim nazwisku. Mam skanik i tekst w połowie przetłumaczony. Chyba wkrótce wrzucę go na stronę.
Old February 13th, 2007, 09:55 AM   #197
radziu79
Registered User

Likes (Received): 7

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
Nie wiem czmeu nie moge powiększych fotek z budowy na tym odcinku
Nie mozesz, bo admin cos pozmienial na "lepsze" w javascripcie Ale zdjecia z ich serwera mozna sobie sciagnac wget'em jak masz jakiegos shell'a na linuchu.
radziu79 no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2007, 10:01 AM   #198
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by radziu79 View Post
Nie mozesz, bo admin cos pozmienial na "lepsze" w javascripcie Ale zdjecia z ich serwera mozna sobie sciagnac wget'em jak masz jakiegos shell'a na linuchu.

poproszę po polsku, bo tez chciałbym pooglądać większe zdjęcia
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2007, 10:15 AM   #199
bartosz_berlinka

A to już tu ktoś mi kiedyś tłumaczył. To proste. Trzeba zapisać stronę na dysku z dokładnego adresu np. http://www.elblag-grzechotki.home.pl/cm2_Ikw07.htm i otworzyć źródło pliku (np. F3 w Total Commander). I stamtąd wziąć nazwy plików i mamy np. http://www.elblag-grzechotki.home.pl...3/t07_6/02.jpg . Albo bawić się w te jakieś get'y o czym pisze Radziu79.
Old February 13th, 2007, 12:34 PM   #200
radziu79
Registered User

Likes (Received): 7

tak jak napisalw bartosz_berlinka. w zasadzie nie trzeba sciagac strony na dysk. jak ja otworzycie pod explorer'em czy fiefox'em to mozna podejrzec zrodlo strony (prawy przycisk myszy i pokaz zrodlo). w zrodle sa katalogi i nazwy plikow z miniaturkami i obrazkami w pelnym rozmiarze. no i jedziecie plik po pliku tak jak Wam pokazal bartosz_berlinka. zdjecia sa nazywane 01.jpg, 02.jpg itd.
radziu79 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
elbląg, pomorze, warmińsko-mazurskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules