daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 28th, 2014, 03:42 PM   #81
cheslaw
...

Likes (Received): 2635

W godzinach szczytu jest tam gęsto, jedzie się zazwyczaj w sznurze aut, ale praktycznie na normalnej prędkości rzadko spadającej poniżej 80 km/h. Poza godzinami szczytu ruch jest znacznie mniejszy niż na wielu innych krajówkach. Niczym ten odcinek nie wyróżnia się na tle innych dróg o sporym natężeniu ruchu i nie ma podstaw do wyjątkowo pilnej rozbudowy do S. Przebudowa jest potrzebna, ale nie na już.
cheslaw está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 28th, 2014, 03:46 PM   #82
Neodot
Registered User

Likes (Received): 1241

@Fraantz: Chyba w nocy o północy i nie szanując samochodu i kieszeni . Jadąc ekonomicznie i uwzględniając ruch - te 14min to nie wiem jak by mogło wyjść, a poza tym to z tymi 15km to z kolei zaniżyłeś - od Elizówki do początku obecnej obwodnicy Lubartowa jest jakieś 19 km (przynajmniej wg Google Maps).

Edit: @cheslaw: Jakim cudem rzadko spadającej poniżej 80 km/h, jak tam 80 km/h to wolno jechać może na jakiejś 1/10 tego odcinka? Zdecydowana większość to TZ, tam, gdzie nie ma TZ ograniczenie do 70 (nawet odcinek dwujezdniowy Niemce-Ciecierzyn). Już nie mówiąc o tym, jak makabrycznie z punktu widzenia ekonomii jazdy jest usytuowany właśnie Ciecierzyn wraz ze swoim terenem zabudowanym (w głębokim "dołku", z którego wyjeżdżając trzeba albo katować silnik i palić hektolitry paliwa, albo się ledwo człowiek toczy 50km/h mimo, że TZ się dawno skończył)...
Neodot no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2014, 03:51 PM   #83
suspension
Registered User

suspension's Avatar

Likes (Received): 12

Elizówka-Lubartów wraz z obwodnica, czyli no dobra 15 km plus 10 km, czyli 25 km tu by się ekspres przydał dwujezdniowy przed 2020 rokiem, ten odcinek jest chyba najgorszy
suspension no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2014, 03:53 PM   #84
Dr Benway

Neodot: Akurat ten "dołek" jest idealny żeby trochę tam powyprzedzać. A co do ograniczeń, to fakt, są tam, ale sznur aut i tak jedzie najczęściej 70-80km/h. To żaden cud tylko rzeczywistość.
Dr Benway no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2014, 03:56 PM   #85
Neodot
Registered User

Powyprzedzać? To masz do wyboru albo łamanie kilku paragrafów, albo katowanie własnego silnika przy wyprzedzaniu pod górę. Ja to bym wolał, żeby tego dołka nie było, albo był niezabudowany, żeby można się było rozpędzić z górki i wyjechać pod górę wykorzystując energię kinetyczną, a nie tracić kupę paliwa na pięciu się pod górę po hamowaniu w TZ... No a co do czasu przejazdu i szybkości - ja tam jak jeździłem bardzo regularnie rok temu (dzień w dzień w obie strony przez 2 miesiące), to nie zauważyłem jakoś, żeby wszyscy jechali wszędzie 80 km/h - często wiele samochodów się wlokło nawet poniżej tych przepisowych 50 w TZ.
Old April 28th, 2014, 04:03 PM   #86
Dr Benway

Jakich paragrafów niby? O tym wyjeździe z dołka piszesz?
https://www.google.pl/maps/@51.31518...HzIw!2e0?hl=pl
Koniec TZ, dwa pasy. Idealnie żeby powyprzedzać maruderów. A silnik po to ma konie, żeby je katować.
Dr Benway no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2014, 04:48 PM   #87
Neodot
Registered User

O tym piszę - masz do wyboru albo wyprzedzanie pod górkę (męczenie silnika + hektolitry paliwa ) albo wyprzedzanie w dołku, a nie podczas wyjeżdżania z niego - tam jest wąsko + TZ + podwójne ciągłe i wysepki . Co do stwierdzenia "A silnik po to ma konie, żeby je katować." - mam po prostu inne podejście - nie kupuję samochodów z ogromnym nadmiarem mocy, bo w wyścigach nie biorę udziału, a ten lekki nadmiar pozwala mi jechać właśnie ekonomicznie nie tocząc się 50km/h, a w razie sytuacji wymagającej tego - przycisnąć bardziej, a nie korzystam z tego nadmiaru mocy cały czas, żeby silnik dłużej posłużył, no i żeby można było rzadziej na CPN zajeżdżać .
Old April 28th, 2014, 05:39 PM   #88
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 25747

Czy ja dobrze widzę tuż za tym podjazdem plac budowy obwodnicy Lublina?
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2014, 07:53 PM   #89
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1428

Wyjazd z Lublina na północ DK19 to faktycznie kuriozum. Najpierw zjazd Al. Spółdz. Pracy pod poprzecznym wiaduktem w kierunku Giełdy w Elizówce. Następnie, już mam nadzieję niedługo, będziemy mijać północną obwodnicę. Dalej zjazd do Ciecierzyna i ostre hamowanie, później wjazd na dwupasmówkę aż do Wólki Niemieckiej. Teraz przejazd przez Niemce, Zalesie, pod krętym przejazdem kolejowym i zaraz już Łucka z dojazdem do początku obwodnicy Lubartowa.

Plan jest taki, by przyszła S19 omijała Niemce od wschodniej strony, by dalej dojść do obwodnicy Lubartowa od strony zachodniej. Pewnie już gdzieś były prezentowane projekty.
SIMSI está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 28th, 2014, 10:31 PM   #90
raks15
Registered User

Likes (Received): 88

Quote:
Originally Posted by cheslaw View Post
W godzinach szczytu jest tam gęsto, jedzie się zazwyczaj w sznurze aut, ale praktycznie na normalnej prędkości rzadko spadającej poniżej 80 km/h. Poza godzinami szczytu ruch jest znacznie mniejszy niż na wielu innych krajówkach. Niczym ten odcinek nie wyróżnia się na tle innych dróg o sporym natężeniu ruchu i nie ma podstaw do wyjątkowo pilnej rozbudowy do S. Przebudowa jest potrzebna, ale nie na już.
Jeżdżę tędy codziennie i niejednokrotnie szlag mnie trafia(i nie tylko mnie) wiec nie mów że odcinek Lublin - Lubartów(wraz z obwodnicą) nie jest potrzebny na już bo mnie krew zalewa... (Co do obwodnicy Lubartowa - może i ten jeden pas by wystarczył, ale ilość wypadków w tym miejscu - masakra -> do przebudowy)
raks15 no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2014, 11:06 PM   #91
gelob
mów mi Gelo :)

gelob's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dr Benway View Post
Koniec TZ, dwa pasy. Idealnie żeby powyprzedzać maruderów. A silnik po to ma konie, żeby je katować.
i nie dalej jak 100 metrów za wzniesieniem hamować - bo fotoradar
gelob no está en línea   Reply With Quote
Old May 5th, 2014, 10:45 PM   #92
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Oj, to już chyba w czeluściach drogowych wątków, ale masz rację! Poszukam. Modów proszę o przeniesienie do stosownego wątku.
Old May 18th, 2014, 07:35 PM   #93
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Czy ktoś mnie może poinformować dlaczego obw. Międzyrzeca Podl. nie jest oznaczona samochodzikiem? Dopuszczalna prędkość to 90?
Old May 19th, 2014, 07:11 PM   #94
uranium
she's my wolf

uranium's Avatar

Likes (Received): 2644

Quote:
Originally Posted by SIMSI View Post
Czy ktoś mnie może poinformować dlaczego obw. Międzyrzeca Podl. nie jest oznaczona samochodzikiem? Dopuszczalna prędkość to 90?
Odpowiedzi do końca nie udzielam ale na razie to GP a docelowo S.
http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/8075/s...ca-podlaskiego

SIMSI liked this post
uranium no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2014, 08:47 PM   #95
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Dzięki za info, chociaż faktycznie może ktoś miałby ściślejsze informacje. Ostatnio często jeżdżę i do końca nie wiem czy zgodnie z przepisami.
Old May 19th, 2014, 09:18 PM   #96
gelob
mów mi Gelo :)

gelob's Avatar

zapewne przez to samo dlaczego obwodnica Piask była zwykłą drogą przez parę lat od wybudowania - za krotki odcinek aby oznaczyć jako S-ka.
gelob no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2014, 11:19 PM   #97
kaktus
Obcy Astronom

kaktus's Avatar

Raczej nie sądzę, obwodnica Międzyrzeca jest przynajmniej dwa razy dłuższa od obwodnicy Piask, pewnie w tym przypadku chodzi o parametry drogi, która przy jednej jezdni była projektowana jako droga GP, przy rozbudowie do 2x2 podnoszona dopiero do standardu S, i tak po prostu zostało.
kaktus no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2014, 03:29 PM   #98
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Likes (Received): 1016

S 19. Ocenią dokumentację obejścia Puszczy Knyszyńskiej

Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla S19 na odcinku Korycin – Knyszyn – Dobrzyniewo Duże – Choroszcz

(z podłączeniem do obwodnicy Wasilkowa) będzie przedmiotem posiedzenia Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (KOPI) działającej przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad. Spotkanie odbędzie się w dniu 7 maja 2014 roku (środa), w Warszawie, w siedzibie GDDKiA przy ul. Wroniej 53, w sali konferencyjnej nr 161. Początek - godz. 11

Na posiedzeniu KOPI zespół projektowy przedstawi proponowane rozwiązania dotyczące m.in. zgodności z warunkami technicznymi dla dróg i mostów, wskaźników ekonomicznych, wpływu inwestycji na środowisko itp.

http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/14868/...y-Knyszynskiej

W linku również duuużo map. Ogólnie rzecz biorąc rekomendowany do budowy jest wariant A.

SRC_100, White Tigger, wojtor liked this post
Białostoczanin no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2014, 08:07 PM   #99
tellchar
Registered User

Likes (Received): 472

Dzisiaj w Panoramie Lubelskiej był reportaż na temat spotkania lubelskiego Zespołu Parlamentarnego z dyrekcją oddziału GDDKiA w Lublinie. Poseł S. Żmijan zapowiedział, że posłowie rozpoczynają walkę o budowę S-19 na odcinku północnym - przynajmniej Lublin - Lubartów

hook1990 liked this post
tellchar no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2014, 04:28 PM   #100
Piekarz
HD Rider

Piekarz's Avatar

Likes (Received): 881

W Radiu Lublin Bieńkowska przed chwilą powiedziała, że S19 Lublin-Lubartow jest przyklepana. Na razie jako projekt rezerwowy i będzie robiona dokumentacja, ale ma być dopisek, że po uzyskaniu papierów ten odcinek trafi automatycznie na listę podstawową.

Reply

Tags
białystok, lubartów, lubelskie, lublin, s-19, s19

Thread Tools

Posting Rules